Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Nesa_neske_01 »

Pozdrav.
Pokušaću da budem što kraći. Temu sam otvorio jer čitajući forum nisam našao pogodno rešenje, skidanje sa metadona bez opijata bilo koje vrste.
Trenutno pijem 3 kapi puta 3 kapi metadona na 24 sata.
Najveći razlog što pijem metadon je, jer sam nemoćan da izdržim tremor u nogama koji ne prestaje.
Kako produžim vreme da ne pijem metadon, tako mi se trza celo telo, ruke i noge na svakih 1 min. nekada i manje.
Bol nije, nego jak nemir sa tremorom. Neće da stane. Tek pošto popijem 3 kapi, tremor stane za nekih 20 minuta.

Opisano mi predstavlja problem da se rešim metadona.
Psiha, suze, zevanje mi nisu problem.

Da li neko zna kako da prevaziđem ovih 3 x 3 kapi metadona bez drugih opijata.
Druge vrste lekova su dobro došle, ako postoje za ovaj problem.

Molio bih za savet ?
Izvinite ako sam nekoga uvredio mojim pisanjem posta :(
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:30 pm, edited 1 time in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by VitaJana »

Nesa_neske_01 wrote:Pozdrav.
Pokušaću da budem što kraći. Temu sam otvorio jer čitajući forum nisam našao pogodno rešenje, skidanje sa metadona bez opijata bilo koje vrste.
Trenutno pijem 3 kapi puta 3 kapi metadona na 24 sata.
Najveći razlog što pijem metadon je, jer sam nemoćan da izdržim tremor u nogama koji ne prestaje.
Kako produžim vreme da ne pijem metadon, tako mi se trza celo telo, ruke i noge na svakih 1 min. nekada i manje.
Bol nije, nego jak nemir sa tremorom. Neće da stane. Tek pošto popijem 3 kapi, tremor stane za nekih 20 minuta.

Opisano mi predstavlja problem da se rešim metadona.
Psiha, suze, zevanje mi nisu problem.

Trenutna terapija Zoloft, Bromazepan 1.5mg, Metadon.

Pijem metadon 8 godina. Narkoman sam 20 godina ukupno sa ovih 8 god. metadona.

Da li neko zna kako da prevaziđem ovih 3 x 3 kapi metadona bez drugih opijata.
Druge vrste lekova su dobro došle, ako postoje za ovaj problem.

Molio bih za savet :?
Izvinite ako sam nekoga uvredio mojim pisanjem posta :(
Nemam drugi savjet osim suboxona.
Ili skidanje na suho što ne preporučam
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Nesa_neske_01 »

Nemam drugi savjet osim suboxona.

Cenim tvoj odgovor. Isto treba da ti kažem da sam čitao forum, ima "rešenja"
koja ne rade u našu korist, nego protiv nas samih.
Da li treba da zamenim supstancu supstancom? Začarani krug bez mogućnosti izlaza iz njega.
Ne želim to. Mnogo puta sam to do sad radio!
I šta sam uradio? Samo sam produžio agoniju koja je neizbežna.
Ili skidanje na suho što ne preporučam
To je jedini način na kraju! Ili smrt ili duga bolest bez mogućnosti normalnijeg života ili na suvo.
Na suvo nije baš skroz. Potrebna je taktika.

Odvojeno:

Video sam na par mesta ljudi razumno pišu. Navodim: " Mora se pregrmeti, što se mora ".
Vidim čak da idu do jedne kapi metadona. Što govori borba tek predstoji.
Isto pišu da su meseci u pitanju i sa ovako malim dozama metadona i ostalim derivatima opijata.

Moja želja je sebi olakšati koliko je moguće.

Ne ljuti se, nisam zlonameran.
Last edited by Nesa_neske_01 on Mon Mar 05, 2018 9:37 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Nesa_neske_01 »

Nesa_neske_01 wrote:Druge vrste lekova su dobro došle, ako postoje za ovaj problem.
Molio bih za savet.
Image

O Tremoru tela više:

1. Tremor drhtanje:
http://www.stetoskop.info/Tremor-drhtan ... ckness.htm
2. Predavanja tremor uzroci. Zloupotreba lekova:
http://www.drustvoneurologasrbije.org/a ... Tremor.pdf
3. Bolest drhtanja tela uzrok glavni simptomi i rešenje:
https://stil.kurir.rs/lepi-zdravi/34770 ... -i-resenje

Jedan od lekova: http://lekovi.org/db70881a/lek/propranolol.htm

Malo sam uzučio linkove gore. Šta Vi mislite o tome... Da li je neko uzimao Propranolol?

Oprez, lekove ne uzimati bez saveta sa lekarom.
Niti ću ih ja uzimati bez prethodnog saveta sa lekarom.
Last edited by Nesa_neske_01 on Wed Mar 28, 2018 3:13 am, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Frajla »

Ja sam dobila od privatnog kardiologa da ga pijem po 1/4 ili pola tablete, zbog 90 otkucaja srca u stanju mirovanja. Pritisak je uvek bio ok i to je bila neka obicna kontrola. Obrazlozenje dr- a je bilo da popijem povremeno jer cuva srce. Popila jednom -dva puta 1/2 tablete i budila se sa glavoboljom i nisam dalje ni pila. Neki cudan pritisak u glavi sam imala
Poz
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote:Ja sam dobila od privatnog kardiologa da ga pijem po 1/4 ili pola tablete, zbog 90 otkucaja srca u stanju mirovanja. Pritisak je uvek bio ok i to je bila neka obicna kontrola. Obrazlozenje dr- a je bilo da popijem povremeno jer cuva srce. Popila jednom -dva puta 1/2 tablete i budila se sa glavoboljom i nisam dalje ni pila. Neki cudan pritisak u glavi sam imala
Poz
Da. Hvala :)
Video sam negde što si rekla. Zato ljudi piju Andol ili Aspirin, čuva srce. Inače se žale na Propranolol. Uglavnom ljudi skloni niskom pritisku i još neki problem vezan za srce. Tako se nešto sad sećam.
U pitanju su beta blokatori.

Ovi lekovi, kraće zvani beta-blokatori, utiču na rad određenih delova nervnih sistema, pa usporavaju rad srca i prenošenje nervnih impulsa do srca i drugih organa. To ima za posledicu snižavanje krvnog pritiska i ublažavanje angine pektoris. Prvi proizvedeni beta-blokirajući lekovi (uključujući nadolol, propranolol i timolol) zovu se neselektivni agensi jer deluju na čitav organizam i koriste se za lečenje brojnih medicinskih stanja. Noviji beta-blokatori, kao atenolol i metoprolol, zovu se kardioselektivni blokatori pošto ciljno deluju na beta receptore u srčanom mišiću i mišićima krvnih sudova. Ovi lekovi su naročito korisni za lečenje srčanih poremećaja kao što su angina pektoris i aritmija.
BOLESTI
  • srčana oboljenja, naročito angina pektoris(bol), srčani infarkt i poremećaji srčanog ritma
  • visok krvni pritisak
  • migrenske glavobolje (propranolol, timolol)
  • tremori (propranolol)
  • šizofreni i anksiozni poremećaji (propranolol i timolol)
  • odvikavanje od alkohola (atenolol i propranolol)
  • glaukom (timolol)
NEŽELJENA DEJSTVA
Blaga:
Smanjena polna moć, vrtoglavica, slabost, problemi sa spavanjem, nadraženost želuca, nervoza, promena ritma pražnjenja creva.
Teška:
Bronhospazam (otežano disanje - kod neselektivnih beta-blokatora), zastojno oboljenje srca (oticanje stopala ili donjeg dela nogu, kratak dah), omamljenost, depresija, produžena slaba cirkulacija (hladne šake i stopala), brzi ili nepravilni srčani otkucaji, bolovi u grudima, iznenadan kratak dah, znojenje, drhtavica i slabost. Odmah se javite lekaru.

Takođe za blaža neželjena dejsta kažu da su prolazna i mogu se redukovati.

Mislim, nemam više šta da kažem. Neka nam je svima sam Bog u pomoći. Teško da nam čovek može više pomoći.
Ovo je pakao na zemlji još za ovoga života.
Biće dobro. Samo napred smireno.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Nesa_neske_01 »

Nesa_neske_01 wrote: ... skidanje sa metadona bez opijata bilo koje vrste.
Trenutno pijem 3 kapi puta 3 kapi metadona na 24 sata.
Osećam se dužnim napisati kako sam stigao do 6 kapi metadona na 24h. I još ponešto čitajući forum.
1ml metadona je 30 kapi, što je jednako 10mg u obliku tablete. Metadon je 4 puta jači od originalnog Morfina (ranije morfijum).
Samo je farmakološki čist, ume da zavara.


Hteo bih da podržim ljude koji pišu istinu o narkomaniji - opijatima. Bogu hvala, ima ih ovde.
Doći do doze od 6 do 10 kapi metadona. Kako?
Uzimanje opijata tipa: Sad ću ja to da zbrzam i skinem se. Onda ću pobeći u rupu svoje mračne ličnosti! Od svojih ličnih problema je SIGURAN povratak na opijate bez pomilovanja!
Da li će povratak na opijat biti za 10 dana, 1 mesec, 6 meseci, 5 godina ili 15 godina nije bitno. Bitan je, jedan te isti obrazac ponašanja, navika, slabih koji se boje da ojačaju i živi da budu.
Jednom rečju lična promena.
Stigao sam do dela, kako sam spustio metadon. Kako ima sve manji uticaj na mene. Kako ga pobeđujem. Sebi govorim budalo naivna gde ti život ode?

Posledica nelagodnosti u telu je posledica našem Uma koji se izopačio. Napunio nas je (naš Um) teškog otpada sa svih strana. Loših emocija. Loših stavova. Loših odluka. Dok se ovaj crni voz ne baci u provaliju, naše šanse su ravne nuli.
Bacanje crnog voza u provaliju postiže se ličnom promenom. Osvešćivanjem iz tame.
Uživanje u opijatima je "uživanje" u smrti.

Sada već dolazi deo, gde sam organizam počinje da odbacuje otrove(opijate).
Odbacivanje otrova ima veze samo sa nama samima iznutra. Kako bih rekao, a da me razumete: stvar je Duhovnog života, emotivnog života, naših misli na dnevnom nivou. Snaga našeg duha je Silna! Telo svakoga čoveka je ništavno, bolje reći slabo u odnosu na naš duh. Duh ili leči ili ubija.
Uvek smo u životu imali samo dva izbora. Zar ne?

Video sam par puta na forumu, kaže ovako u mojoj varijanti reči:
Vi želite zlatni recept za skidanje. Toga nema, to ne postoji.
Od svoga bola, patnje, želimo se skinuti brzo i bezbolno. Toga nema, to ne postoji.
Godine su potrebne da se sa substitucijom osoba dovede bar u neki red! Ako ste se sve te godine substituisanja opijatima drogirali, a kao želeli bolji život bez lične promene. To je samoobmana.
Ali, ukoliko ste za vreme substituisanja opijatima radili na sebi. Smanjivali dozu polako. Oterali od sebe dilere i ostalo. Trpeli razna iskušenja, tražili pomoć. Onda je to dobar put.

Metadonska fizička kriza u punom obliku počinje tek od 10 kapi nadole na 24h. U varijanti kako sam opisao u celom tekstu. Koja može da se pokrije redovnim lekovima (ne drugim opijatima) i nije strašna. Želja da se skine sa 10 kapi, brzo, u nekoliko dana, je isto nerealna. Vodi u recidiv kad-tad. Što želiš brže, to si još brže na početku(opijumu) sa još gorim krizama.
Isto je potrebno duže vreme. Treba osećati sebe. Ne budi mazohista - posebna oblast nas narkomana.

Strah pravi krizu tripliranom! Onda, prvo raditi na strahu.
Strašna je kriza samo u slučaju kada neko hoće da se skine sa 210 kapi ili 60 kapi, čak i sa 30 kapi, bukvalno odmah, što pre to bolje. Da pregrmim ja to. Ovakva razmišljanja su ravna samouništenju, nerealnim željama, po meni.
Davnih dana je nama grmelo, nismo ni čuli.

Kao što vidite godine su u pitanju... Ili ih protraći, ili ih iskoristi trudom na sebi, promenom.
Za dalje videćemo. Otom potom.
P.S. Nije isto skidanje sa različitim stažom. Razlika je koliko je mozak uništen i telo. Mada, viđam mlade danas koji su dosta uništeni. Kao da imaju od 15 do 25 staža. Tuga.

Ovo su samo moje lične misli.
B.Š: " Ruina i ništavilo to sam ja ".
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by maxim »

Uzmi lyiriku i potpuno če ti skinut krizu...provjereno :ugeek:
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by VitaJana »

maxim wrote:Uzmi lyiriku i potpuno če ti skinut krizu...provjereno :ugeek:
Čitam o lyrici, al nikako se maknuti sa pustih nuspojava. Nikad kraja jbt...
Nekako mi se ne sviđa sto sam pročitala.

Kakav je za skidanje sa suboxona?
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by maxim »

Meni je lyrika spasila život....za sub neznam...za lyriku znam ...
Post Reply