Sub, tramal, savjeti?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Sub, tramal, savjeti?

Post by trgup »

Pozdrav svima
Sjeban sam, i to je razlog debilnog naslova :)
Evo ovako, spustio sam sub na skoro pola mg i odrezo prije 10 dana. Naravno kako to već ide, nakon par dana izdržive zikre kreće sranje. Četvrti dan počinjem uzimati Zaldiar (37,5 tramadola/325 paracetamola) prvo pet komada sa pet šest piva koji mi stvarno dosta pomaže da sam i spavao i izdrživo je bilo. I tako svaki drugi dan popijem sve više zaldiara (znam da je opijat i nije zajebancija) ali ono, da si olakšam jer nisam zatvoren u ludari i moram živjet.
Zadnji put sam uzeo tablu zaldiara prije dva dana i noćas oko dva me budi kriza kakvu nisam jos doživio, inače ovo mi je peto skidanje a nekih 4 ipo godine sam navučen, nisam bio na dopu.
E sad, jeli moguće da sam se navuko na tramadol i da je od njega tako gadna kriza, sto bas nevjerujem, ali ako neko ima iskustva bio bih mu zahvalan.
Dali da prekinem sa tramadolom ili da lagano spuštam tramadol, recimo dvije tablete prije spavanja jer ovo je neizdrživo.
Sreća da sam dan prije osmicu iz šteka dao frendu jer bi noćas bilo na li la.
Pozdrav iz pakla
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by Frajla »

Tramali i vopi luuuudilo
Da sam
Na tvom mestu, ali nisam;) podigla bi bup dok ne dodjes k sebi i prekines ovo rokanje
Uzdravlje
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by VitaJana »

trgup wrote:Pozdrav svima
Sjeban sam, i to je razlog debilnog naslova :)
Evo ovako, spustio sam sub na skoro pola mg i odrezo prije 10 dana. Naravno kako to već ide, nakon par dana izdržive zikre kreće sranje. Četvrti dan počinjem uzimati Zaldiar (37,5 tramadola/325 paracetamola) prvo pet komada sa pet šest piva koji mi stvarno dosta pomaže da sam i spavao i izdrživo je bilo. I tako svaki drugi dan popijem sve više zaldiara (znam da je opijat i nije zajebancija) ali ono, da si olakšam jer nisam zatvoren u ludari i moram živjet.
Zadnji put sam uzeo tablu zaldiara prije dva dana i noćas oko dva me budi kriza kakvu nisam jos doživio, inače ovo mi je peto skidanje a nekih 4 ipo godine sam navučen, nisam bio na dopu.
E sad, jeli moguće da sam se navuko na tramadol i da je od njega tako gadna kriza, sto bas nevjerujem, ali ako neko ima iskustva bio bih mu zahvalan.
Dali da prekinem sa tramadolom ili da lagano spuštam tramadol, recimo dvije tablete prije spavanja jer ovo je neizdrživo.
Sreća da sam dan prije osmicu iz šteka dao frendu jer bi noćas bilo na li la.
Pozdrav iz pakla
Ja zaldiar koristim kad imam problema s kralježnicom, jer mi voltaren stvara mučninu i probleme sa želucem. Al ja popijem najviše 3 dnevno i najviše tjedan dana, dok bolovi ne popuste pa nisam imala problem.
Koliko vidim, ti pijes i po tablu toga... Zasigurno je razlika piti 3 ili 10 kom.
Osim toga, on ti može ublažiti simptome krize, ali ne ih i potpuno odagnati.
Za skidanje sa bupa ćes morati zericu stisnuti zube
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by trgup »

Stišćem zube sestro, tramal prekidam, sad sam malo iso trčat, mada 200 metara, doso kuci i malo sklekovi, trbušnjaci, al stvarno malo hehe al odma nestaju trnci, otiso se otusirat nakon tri dana :D . Od sutra definitivno krecem sa tjelovježbom.
Ipak je 10. dan i treba krenuti fizička aktivnost. Nisam toliko slab fizički kao na zadnjem skidanju, nisam mogao jedan sklek napravit nakon tri tjedna od prekida.
Nisi mi odgovorila,jel imam mozda krizu od tramala, ako znas. Hvala ti
Ps. Ne dizem sub kod doktora
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by VitaJana »

trgup wrote:Stišćem zube sestro, tramal prekidam, sad sam malo iso trčat, mada 200 metara, doso kuci i malo sklekovi, trbušnjaci, al stvarno malo hehe al odma nestaju trnci, otiso se otusirat nakon tri dana :D . Od sutra definitivno krecem sa tjelovježbom.
Ipak je 10. dan i treba krenuti fizička aktivnost. Nisam toliko slab fizički kao na zadnjem skidanju, nisam mogao jedan sklek napravit nakon tri tjedna od prekida.
Nisi mi odgovorila,jel imam mozda krizu od tramala, ako znas. Hvala ti
Ps. Ne dizem sub kod doktora
Za krizu od tramala osobno ne znam, al vidim da je moguće lako se navući.
Jel ti skidaš i bup? Ako je tako, onda vjerojatno to još. traje.
I sama tražim načine čime bih si mogla pomoći kad dođe vrijeme.
Čak mi dolazila ideja kupiti 2 hepta (koje inače mrzim), samo da prebrodimo najgore dane.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by Frajla »

:Trgup ne mislim da ga dizes od doktora :) nego dozu malo da podignes.
Ako si na 0.5 bupa i ovako prolazis zbog spustanja doze a ne prekida uzimanja, onda je svakako sigurnije podici malo bup i stabilizovati se nego navuci se na trodone i praviti jos veci haos.
Bilo je slucajeva skidanja sa svim i svacim ali za pivo+ tramale jos nisam cula
Sa koje doze si spustio na 0.5?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by VitaJana »

Frajla wrote::Trgup ne mislim da ga dizes od doktora :) nego dozu malo da podignes.
Ako si na 0.5 bupa i ovako prolazis zbog spustanja doze a ne prekida uzimanja, onda je svakako sigurnije podici malo bup i stabilizovati se nego navuci se na trodone i praviti jos veci haos.
Bilo je slucajeva skidanja sa svim i svacim ali za pivo+ tramale jos nisam cula
Sa koje doze si spustio na 0.5?
Frajla, tvoju sam priču pratila.
Koliko je prošlo i kako se osjećaš sada?
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by trgup »

Frajla wrote::Trgup ne mislim da ga dizes od doktora :) nego dozu malo da podignes.
Ako si na 0.5 bupa i ovako prolazis zbog spustanja doze a ne prekida uzimanja, onda je svakako sigurnije podici malo bup i stabilizovati se nego navuci se na trodone i praviti jos veci haos.
Bilo je slucajeva skidanja sa svim i svacim ali za pivo+ tramale jos nisam cula
Sa koje doze si spustio na 0.5?
Frajla sub sam prekinuo prije 10 dana. U tjedan dana s nosa, pa par dana 0,5 i prekid. Pivo mi je navika, do pet šest komada svaki dan, ne da se napijem jer mrzim taj osjećaj, nego ono, neznam sta da pijem drugo. Tako da je i tramal tu upo, ne svjesno da ga kombiniram s pivom nego eto, slucajno.
Sto se tiče ponovnog uzimanja suba ne dolazi u obzir, jer cu imat testiranje vjerojatno vrlo skoro, i to je glavni razlog skidanja, između ostalih
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by trgup »

[/quote]
Za krizu od tramala osobno ne znam, al vidim da je moguće lako se navući.
Jel ti skidaš i bup? Ako je tako, onda vjerojatno to još. traje.
I sama tražim načine čime bih si mogla pomoći kad dođe vrijeme.
Čak mi dolazila ideja kupiti 2 hepta (koje inače mrzim), samo da prebrodimo najgore dane.[/quote]

O skidanju bupa se i radi.
Za ovo te stvarno ne bi savjetovao, sigurno ima neko na forumu kompetentniji. Hepovi su po pričama najzajebanija stvar
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by VitaJana »

trgup wrote:
Za krizu od tramala osobno ne znam, al vidim da je moguće lako se navući.
Jel ti skidaš i bup? Ako je tako, onda vjerojatno to još. traje.
I sama tražim načine čime bih si mogla pomoći kad dođe vrijeme.
Čak mi dolazila ideja kupiti 2 hepta (koje inače mrzim), samo da prebrodimo najgore dane.[/quote]

O skidanju bupa se i radi.
Za ovo te stvarno ne bi savjetovao, sigurno ima neko na forumu kompetentniji. Hepovi su po pričama najzajebanija stvar[/quote]
Znam, zato ih i ne volim.
Razmišljala sam ono... 5 dan, recimo da je to ponedjeljak. Uzeti pola tbl, pa u srijedu još pola, pabu petak pola i nedjelja pola.
U tom periodu od 7 dana, uzela bih svega 2 tablete, a istovremeno bi se očistilo dosta suba iz organizma. A na 2 tablete se ne možeš navući da ga jebes...
Post Reply