Sub, tramal, savjeti?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by VitaJana »

I znam da će sad biti savjeta nemoj, to je sranje.. Ovo, ono...
Znam ja to bolje od većine vas jer mi se čini da sam najstarija ovdje...

Al me zanima jel netko pokušao i koliko štete ili koristi može biti
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by Frajla »

Ah ok, razumela sam da si sada na 0,5 suba a ti si skocio sa 0.5 pre 10-tak dana
Cuj sa tramalima nemam licno iskustvo, tu bi mogao Ziki da ti pomogne, ali jedno znam a to je da nista ne pomaze pri naglom skidanju sa suba, ako si na suboxonama imaju i blokator zar ne? A i nedelju dana uzimanja brdo tramala je dovoljno da osecas nelagodnosti i od njih
Sve je vec isprobano, i heroinom su pokusavali, trodonima, imali smo i slucaj lyrice:) tako da moras da stisnes ovo da preguras bez tramala a najgori deo je bec prosao ako je za utehu
Takodje najgori dani su cetvrti a po mnogima i 10-ti dan od skidanja pa je najverovatnije sub u pitanju ali kriza od suba ti nece proci za jos dva dana, a u velikom si problemu ako nastavis da pijes tramale.
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by trgup »

10 dana ne uzimam sub, al u pravu si, treba izdržat i to je to, lako se navučeš na nešta drugo. Kao da hepom skidas dop, pa hep subom, pa sub tramalom itd. Nema kraja tu. Bacam tramal definitivno.poz
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by VitaJana »

trgup wrote:10 dana ne uzimam sub, al u pravu si, treba izdržat i to je to, lako se navučeš na nešta drugo. Kao da hepom skidas dop, pa hep subom, pa sub tramalom itd. Nema kraja tu. Bacam tramal definitivno.poz
Trgup čovječe..
Jesi živ.?
Jesi se skinuo napokon?
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by Alessandro »

jedan moj drug se skinuo s bupa tako sto je svaki treci,ili cetvrti dan pio po malo meta...Tako da akopravis razmake odnekoliko dana nije strasno toliko,a ako vezes10dana dve nedelje,navucices se i na to blago ako ne i solidno sigurno.Tosedesilo drugaru zadnji put,vezao met 10dana paopet naleteo na krizu koju nije ocekivao...i opet nekako izgurao.ali on je takav lik,hiperaktivan,ne bije ga depresija nikad skoro,kao mene recimo,mene i nasubu drma,i ovako,asta ce biti kad stanem nekada,samo bog zna...Ja cu probati da spustim sub na min pa onda mozda onafora da preskocim koji dan,pa jedan uzmem,pa preskocim dva pa uzmem...Pa jednog lepog dana kad resim da stanemda probam to da na treci dan pivnemmalo meta,da kolko tolko ublazim taj,4,5dan...Videcemo,nisam pametan.Da nekazem da sam ocajan.God dana vec prodje kako se vrtim u krug s bupovima.Ne mogu da verujem i dalje,ocajan sam...5god bio cist,samo sljokao alkohol,drogirao se jednom godisnje kad odem kuci na odmor,vracao se s par bupa,4,5dana max i samo stanem,i nista...I ZADNJI PUT SAMUSPEO DA,isteram tako pet dana strejt,sve ok,odem opet kuci opet zezanje s dopom,vratim se,slucajno mi prebace nekoliko tableta od druga i tako krenem 7,8,9,10 dan,vec krenem da panicim,i umesto da sam tad stao ja sve vise panicio kuku 15 dan,16 i tako u nedogled,evo vec god i jace..Nekad dop par dana pa bup....Nisam pametan sta i kako....Moracu frajlinu metodu,spustanje na max...Ili po onoj tabeli,jer sam uvek tuna dvojci...Budala uvek ga uzimao pod jezik,medjutim pre nekih 3meseca poslusam druga uzmem na nos,inace sam nekada bio snifomanijak,snifao sve zivo,i bensedine cak kad nisam imao drugo,nekadabiozesce navucen i na flormidale,cepao po 6,7,10 dnevno,sveto uz alkohol...Tako sam i slomio vilicu jednom,prestao odavno sa flormidalima,po to vece rakiju vino pivo,i dodje mi drug pita imas formule,ja kazem imam,i umesto da budali dam tabletu dve da povuce,ja izvadim celu kutiju i izvucemo sve...ja onako pijan jedva doso kuci,ustajao 5 puta da idem u wc,6 put izgubim svest na sec padnemi udarim glavu od sto,slomim vilicu,dileja....A to za trodone ipivo,pa to je nekada bila glavna fora kod nas,pre grada trodoni,pivo i bensedini,mada ja to nisam radio tada,imao sam uvek strah od trodona...mada sam ih posle cepao kad sam se pokusavao skinut s dopa.jednom sam posao na put2005,najhladnija moguca zima,ja navucen ko zmaj,imao sam 17komada,mislio imacu za pet dana da pijem,ja ih ispio za dva dana sve.nekazem da mi nisu pomogli uopste ali...BIO sam slomljen nisam mogao vrata da otvorim,ali smo krenuli na put za swicu,ilegalno naravno sve,iz hrvatske pa sam morao da se krecem hteo ne hteo.izdrzao 4dana kolikko se secam dok nismo najzad stigli gde je bilo dopa kolkoti dusa zeli.onda zaglavio zatvor god dana i tu seskinuo,metom.nzm ni sam kako,sam skidao preskako dane,tad nisam ni znao sta jemet,bogu hvala.mnogo je drugacije kad ne znas.sto vise znas i vise si kriza prosao vise se i plasis.Sad samprvi putnavucenna bup i ocajan sam.5god bio cist ej,sredio zivot,druga drzava ozenio se,dete,posao i posrnuo...kreten drug nasao dop,i kako to biva malo po malo navukli se...i opet uspeo da se izborim,bio ok 5dana i kreten opet se zavozao,i kao sto rekoh po povratkupreskoce par komada,ja ne stanem posle5,6dana kao po obicaju,krenem da panicim i evo godi koji mesec bup....Uzas....moramda ga se resimkako znam i umem,da obaramdozu.fora je sto radim,imam dete,ne mogu da se zatvorimu kucu kad bude trebalo.hteo sad da odemsam kuci na dve ned i probam,nego me zeznu zena,podje i ona samnom i nista nisam ni mogao da napravim...Jase samo nadam da kad budemoborio dozu na tipa,0.4,0.2 bice ogromanuspeh zamene...i onda da ga ukidam polako,kupio sam met,da imam da gucnem malo kad bude gusto,pa cu videti dalje sta i kako.Dobro je stoovde kod mene ima tabletica od 0.4 pa je lakse i dozirati kasnije.inace ovde se zovu Natzon,cist buprenorfine,a ima i suboxona,ove su malo jeftinije....a dobre su,drugari iz srbije kazu da im se cini daim je jaci od onog sto daju kod nas,a i ogromnaje tableta,savrsena za snifanje nazalost :)Od 2MG imas dve dobre linije...Broj jedan to moram da vratim nastaro,da stavljam pod jezik,inace i ja pijem redovno,pivo uglavnom,mada cepam i vino,i wiski sta god,i pijembensedine svaki dan,po 5mg uglavnom,ujutru ipred spavanje...uzas111 Jedno vreme sambio bas ocajan samo o tomemislim,pre spavanja,kad se probudim prvo mi to padanapamet,jao bup,sta cu kako cu...Najsrecniji cu biti kada budem mogao ponovo da kazem da nisam rob vise i daje i to iza mene....Ne znam kad ce se to desitiali moram nekako...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by Frajla »

Ah ti drugovi kreteni koji se uvek slucajno nadju tu sa robom :)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by VitaJana »

Meni društvo nije problem. Odavno sam raskinula sve veze.
Sad ne znam niti gdje bih kupila par heptanona... ;)
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by Alessandro »

Frajla wrote:Ah ti drugovi kreteni koji se uvek slucajno nadju tu sa robom :)
Pa da,uvek drugi kriv,nikad ja :D Uh ,stvarno zivim za dan kad cu se otarisiti ovog cuda...Dace bog.Sta ti mislis Frajla,da je boljee sto duze razvlaciti,tj kako telo reagira i tako stici do mrvice,pa i nule,pa prekinuti..I Jel znas mozda za catarpressan jjel se kosi sa bupom ili metadonom,jel ima kontra efekat ili ne...Ja ionako pijem neku malu tableticu kaopreventivu za povisen pritisak...I tog lupanjja srca se plasim,a imam catarpressan prepisao mi doktor,0.1mg mislim da su...Nadam se da ce pomoci kad dodje vreme.Samo bih voleo da znam jel smeju sa malu bupa ili meta itd itd...Pozdrav svima
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by Frajla »

Ma smeju sa bupom ali ako vec pijes za pritisak lek onda se nemoj igrati
Ja sam ga par puta popila i to po cetvrtinu max polovinu tablete i bas me zakucao kao zombi sam bila sledeci dan.
Obavezno prati pritisak sa aparatom i ne igraj se sa tim

A sta je bolje razlaciti ili preseci.... pitanje je ko je na sta spreman. Ja nisam imala volje za veliku borbu
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by Nedogledija »

Ista stvar danas kao iz uvodnog posta, zato me privukla ova tema. U ovakvom stanju ne trpim samocu, zato pisem ovde, stvarate mi utisak, ovo prazno polje stvara mi utisak da nisam ovoliko sama. Pojela sam 6 tramala, iako su i dva prvog dana nepotrebna i otisla da se setam dok mi noge nisu otpale, a otpale su brze nego inace jer sam sa voljom i kondiciju snizila. Na putu do kuce kupila samo dva piva, cisto da mogu da zaspim jer zbog nezadovoljavajucih odnosa i hiperaktivne nemirnosti ne uspevam. Otkad zbog nezadrzivog besa i nepoverenja oterah decka od sebe, rekavsi mu da bih ga bacila s litice, osecam svu tezinu svoje dugo ignorisane usamljenosti. Taj je lik prevarant i djubre, to stoji, ali ipak moje reakcije u nekim situacijama, narocito na bupu, nisu u okviru optimalnih, da ne kazem normalnih. Iako sam, kazu, izrazito samosvesna osoba, taj bes me sve cesce nadvlada.
U svemu ovome sa skidanjem imam, kao, podrsku mame koja zivi tu blizu mene. Ona od pocetka zna sve i ne da mi nista nije branila, nego me cak ohrabrivala i podsticala na parazitski zivot i/ ili kao nekada - sumnjive izvore novca. Oko mene svi su pasivni, gori turobnjaci od mene, i pravu podrsku u njima nemam.

Mnogo vremena provodim sama, cesto pisuci ili gledajuci vec gledane sadrzaje po netu koji mi pruzaju neophodnu psiho- fizicku relaksaciju. Osim toga zainteresovana sam za duhovnost, ovu modernu, to mi je kao neko onlajn komunisanje, ako tako mogu a se izrazim, a da me razumete. To mi je promenilo pogled na zivot i jedini je razlog sto sam odustala od dugopokusavanog suicida. Ne radim. Samopouzdanja imam svuda, osim u pravim stvarima. Poslu, na primer... Srecom, imam neki stek od ranije- sitan ali je stek- pa ta finansijska strana nije toliki problem, koliko ocajnicki potrebna odredjena rutina i obaveza prema nekom, nekakav povod za odgovornost umesto skrivanja slabosti iza zavisnosti. Znam da nesto skrivam iza toga, svesna sam. Samo, nisam jos sigurna sta...

Opisacu ukratko svoju pricu od neke 19- te god. a vi je premestite ako bude potrebe. Oduvek sam adrenalinski zavisnik. Kao mala neprestano sam upadala u opasnosti, tukla se, krala, sto me je kao zanemareno dete tada radilo. Sa 13 pocinjem da pusim, demotivisuce razmisljanje preuzima vlast nada mnom, kada mi burazer oboleva od Shize pocinje ozbiljnija pi*darija. Postajem depresivno, iako jos uvek hrabro dete, sto se menja oko 16- te kada uzimam spid, sa drustvom kradem krsine od auta, napijam se i slicno... da bi po navrsenoj 17- oj probala zuto. Najbolja drugarica pored mene je plakala, kao, nad mojom lakomislenoscu, sta znam zbog cega.... Tada mi je prisivena i prva ozbiljna dijagnoza, nakon jednog psihoticnog na[pada nozem na caleta. Shizotipni poremecaj. Nakon njega granizni. Dibijala sam svakakve lekove, o kojima sam u medjuvremenu svasta naucila, ali koje sam istovremeno zloupotrebljavala i sa alkoholom i kolicinski. Jednog dana su me isterali i sa decijeg odeljenja, kao izgubljen slucaj. Tad sam se vec drogirala, ali jos uvek krisom.
Kako sam po prirodi izrazito otvorena osoba- stanje skrivanja nije dugo potrajalo, kao ni zadovoljavajuci odnosi sa okolinom. Sa svima sam bila u konfliktu, a najvise sa samom sobom. Usledio je period stalnog ispiranja zeluca u urgentnom i nestajanja od kuce na par dana u pokusaju da u nekom drugom gradu nadjem mir... sa nekim drugim, ljudima. Od toga nista.

Godine 2014. vracam se iz drugog grada, iz neuspele narkomanske veze koja se svodila na opijate i tada bivam mirna. Medjutim, samo dva meseca. Tada pocinjem vezu sa nekom vrstom dilera i to je ona pomenuta 2015. kad i moja sira, a kasnije i uza porodica shvata sta se desava. Tada shvatam vec i ja sama. Cale nas tog leta zbog mene izbacuje iz kuce- burazera, kevu i mene. Ziveli smo kao podstanari nekih mesec i po samo, ali su mene svi dozivljavali kao unistitelja..
Taj je pao nakon godinu dana, ja ostajem sj*bana, ali upeguram naravno tu zikru. Skoro na suvo, imala sam kutiju troska samo.Te 2016. u maju moji prodaju stan i selimo se ovde gde smo sada- u dve odvojene jazbine. Period preseljenja, prosao je na Buprenorfinu, koji sam tada dobijala na crno. Ne kupovala, nego dobijala. To je trajalo tri meseca, nakon cega sam otisla na program. Ciljala sam ili na Bup ili na Metilfenidat ( tzv. Concerta, stimulans za adhd). Brze je islo s ovim.
I pocetku je bilo okej: Uklanjalo rovca, davalo na motivaciji, cinilo me jos aktivnijom. ( primetite da sam rekl a "jos")... Ubrzo nakon toga pocinje da me pasivizuje, pretvara, sto neko rece, u solo igraca, podstice samodovoljnost, a nervoza je postajala vec tad nepodnosljiva i drugima i meni samoj. Odlucujem prvi put da batalim. Mislila sam da sam uspela, iako sam zapravo samo zamenila supstance- umesto Bupa bila sam na Tropdonima. Taman dolazi leto, blizi se entuzijazam, blzi mi se i heroin. Tada u fazi manicnosti overim, ali vrati me na program. Bilo je svega, medjutim niceg normalnog.

Shvatila sam da ljudi oko mene cine da se osecam kao klinja od 14 koga je mama dovela da se igra sa jednim od 6 samo zato sto se njih dve druze. Drugim recima, pocela sam da shvatam koliko veci deo moje okoline cine osobe bez tezine i vrednosti, i koliko sam sa njima usamljena.
Tako sam pocela sve vise vremena da prvovodim sama, uz motivatore, knjige i same svoje misli, iako svesna da ni to nije dugorocno resenje.

Sve vise osecam da mi je potreban jedna ziv kontakt i negde duboko osetim da je to jedini nacin, a da je ovo sto sad radim samoobmanjivanje ili cisto bezanje od resenja.
Post Reply