Sub, tramal, savjeti?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by VitaJana »

Koliko tužnih priča...
Netko je ovdje napisao da su narkomani razmaženi. Nije da nema i takvih, koji su iz obijesti počeli sa drogom. Ali više je onih drugih, napaćenih i osjetljivih duša, sa nesretnim djetinjstvom i neshvaćenih emotivaca koji se nisu znali ili mogli nositi sa problemima i svijetom
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by Nedogledija »

VitaJana, poznajem samo nekoliko iz spektra obesnih, a neverovatno je koliko ljudi jos baulja u istoj zabludi o toj teoriji razmazenosti, a ona mnogo lakse vodi u osudu i, logicno, u jedno opste nerazumevanje citave stvari. Najcesce su to isti oni ljudi koji na zavisnost gledaju kao na nesto spoljnje, materijalisticki, ignorisu zapravo kompletan psihicki deo price... Zato bi ti oni "da si njihov" oteli novac, zatvorili te u sobu i kad nekud i krenes sve bi to strogo kontrolisali, a posle bi ti sigurno samo trebalo naci devojku i posao pa da vam svima bajno bude... Imam drugara ciji roditelji, i pored neta i svih strucnih i iskustvenih tekstova, veruju eto da on ide da radi, da bleji, uspeva da spava i zivi funkcionalno- tako sto je pobedio taj otrov pre dva i po meseca, iscistio se za dve nedelje seoskog zivota... Pri tom je rec o bupu. I o ne bas zatucanim ljudima. A eto...
Kod mene je prica o cistoj zanemarenosti i zdrmanoj porodici, caletu alkosu, periferijskoj dekintozi, blejanju sa starijim ekipama... ma klasicna socijala. E sad, vecina toga je davno prevazidjena i ostala u toj proslosti, ali ovo bupovanje cini da to i odande ima odredjeni uticaj na moj zivot i da me na njega podseca, koliko god da skoro nista od toga vise nije deo moje realnosti. Najgore mi pada sto sam, micuci se iz tog sveta, ostajala sve samija. Postoji tek nekoliko ljudi sa kojima se vidjam, a da nisu iz te price: dve drugarice i jedan drugar. Vec znate- sa njima se vidim vrlo retko, a i tad se ponekad moram naterati na to, narocito u poslednje vreme. Mada okolini tako ne delujem, ja najcesce ljudi moji, nisam ni za sta... cemu je dosta doprinela ova bivsa veza koja jednog slova vredna nije, a od koje mi je takodje potrebna neka vrsta oporavka. Pretpostavlja se u cemu je pronalazim. Upravo mi je proletela misao kako je ovaj forum najveca podrska koju sam ove godine osetila...

Izvinite zbog ovog mog naoblacenja, poslednja dva dana me sve krenulo obarati, dugo nisam takva bila. Ansioznost neka, neodredjeni strah. Pisacu kako bude teklo skidanje, tamo na onoj temi. Hajd', bice bolje, pozdravljam vas ljudi, bu'te puni volje! :)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Sub, tramal, savjeti?

Post by VitaJana »

Nije tako teško skidanje. Barem na ovaj moj način.
Kako će biti kasnije, još ne mogu reći.
Post Reply