BUP u KG?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
igorce
Posts: 3
Joined: Wed Nov 15, 2017 1:41 pm

BUP u KG?

Post by igorce »

Pozdrav svima. Pre desetak godina sam se skinuo sa horsa,ali sam u medjuvremenu uzimao met i bup,na svoju ruku. Pre 2-3 godine sam se skinuo sa meta,jer sam bio prisiljen od strane oca,otisao je u CZ i vise nisam imao od koga da uzimam,kad se vratio ja se skinuo bupom i vise me met ne privlaci uopste,ali bup sanjam.Inace imam hep B iC i tesko mi je d radim,a na bupu mogu i prekovremeno. Trenutno uzimam 2-3 dana po 8 MG pa onda toliko nista sem vutre i ne dozvoljavam da se poveca tolerancija kao jednom kada sam iz zezanja bio 2 meseca na 32mg,pa sam se sam spustio.Zanima me dal neko zna kakva je procedura u Kragujevcu za BUP? Nisam navucen,ali ga svejedno uzimam redovno.Od pre 10 dana izbegavam da se rokam BUPOM. Ne zanima me met ,vec samo buprinofen. HVALA
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: BUP u KG?

Post by Caty »

Ako si resio da uzimas bup ako smatras da ti treba onda brate uzmi na recept i gotovo, ali realno taj bup je dobar samo na pocetku i tako dok se uzima povremeno, posle kad uzimas vec svaki dan i tako godinama, on vise nema nikakvo dejstvo cak pocinjes da padas u depresiju i da se zatvaras u sebe totalno, zato dobro razmisli sta ti je ciniti, naravno da sanjas bup jer ti se svidja i zelis da ga uzimas saki dan, ali ta zelja se smanjuje i pprolazi vremneom, ako nisi mnoogo navucen bolje se skidaj do mozes inace ces imati muke zive posle sa psihickom krizom, aj fizicki nije strasno ali sve ce ti teze biti sto ga duze uzimas.... a to opet ne vodi nigde jer si toliko dugo strejt isteta je da se jos i radis bupom to tek ne smes nikako da radis. vidi sta ces, ponavljam opet, ako vec zelis da gauzimas idi u dom zdravlja kod svog lekara, pa kod psihijatra i trazi sve ce te on uputiti sta i kako. bup je u drzavnoj apoteci smesno jeftin i plus uzimas legalno uz lekara, i kad resis da se skidas opet je tu lekar da te posavcetuje i pomogne.
Post Reply