buprenorphin???

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

milosnn
Posts: 7
Joined: Wed Nov 08, 2017 2:56 am

Re: buprenorphin???

Post by milosnn »

ok.hvala na iskrenom savetu.
tako sam nekako i planirao.tacnije planirao sam da se do kraja god. resim i toga .
pricao sam i sa doktorom na tu temu bas sada kada sam bio po izvestaj.
ps.planovi su jedno realnost drugo,videcemo?????
miiii
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: buprenorphin???

Post by Caty »

edy wrote:
Caty wrote:Ne znam zasto se svi oko toga plase, neces zbog terapije izgubiti posao, ali ako se budes zajebavao sa ilegalnim drogama mozes da izgubis i vise od polsla, takodje i ako te nahvataju da kupujes bup na crno, bolje to uzmi legalno i neemas brige ni za sta. Druga stvar, doktor opste prakse ne bi smeo da prica nikome nista, a ponajmanje da dodje do poslodavca... mislm da nemas razloga za brigu.
Pa kad je tako caty, zasto si ti onda nabavljala na crno, jel tako?

Nije napad caty mojne da se ljutis samo pitam?
pa edy ja da sam se pitala ne bih ga uzimala na crno ali sam tako morala zbog muza, jer njemu radi sestra u domu zdravlja i onda bi se to saznalo po celoj familiji a on je hteo da zaobidje sve to jer njegovi su prosto takvi i napravili bi od toga opsti cirkus i ko zna sta bi se desilo, to je vec njihova stvar za mene tek niko ne bi ni pomisljao da sam uzimala bup a kamo li sta drugo.
Bupson
Posts: 4
Joined: Sun Jun 24, 2018 7:15 pm

Re: buprenorphin???

Post by Bupson »

Pozdrav svima, novi sam ovdje i evo nakon nekoliko dana citanja po forumu nadjoh temu vezanu za moj problem, a to je taj strah od gubitka posla (10 godina radim u istoj firmi, naravno za stalno) i uopce od "posljedica" odlaska doktoru u cilju dobivanja suboxonea legalno na recept, jer vec sest godina ga uzimam na crno i dosao sam do faze gdje vise to sebi ne mogu priustiti, a navucen sam na 2-3mg dnevno i to samo na njega. Dop odavno zavrsena prica, travica neka tu i tamo i to je sve.

Takodjer zivim u manjem gradu u kojem ne postoji neki Centar za lijecenje bolesti ovisnosti i sl. nego jedino imam mogucnost traziti uputnicu psihijatru i s njim popricati o svemu.

Dakle, ono sto mene interesuje je da li da uradim ovako kao sto sam gore napisao ili bi bilo bolje da odem u neki veci grad u Centar, Zavod, kako vec i da idem preko njih?
Neki mi govore da mi ovi nasi na psihijatriji nikad nece prepisati sub, te da ce javiti na posao, pa na policiju i sl. sto me dodatno obeshrabrilo i zabrinulo, a evo ovdje citam da nista od toga nemaju pravo i da slobodno mogu da odem psihijatru i da mi mora prepisati sub. Ovo mi je puno olaksalo.
I jos jedna stvar me buni, pa ako mi ko moze dati savjet bio bih mu jako zahvalan, a to je Sta da kazem psihijatru, istinu da sam navucen na sub i da ga ne mogu sebi priustiti na crno ili da idem sa pricom da sam nakacen na dop i da zelim odrzavanje subom?
Eto to bi bilo to za sada, nadam se da sam bio koliko toliko jasan u vezi svog problema i molim odgovor sto prije.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: buprenorphin???

Post by Ninocka »

Bupson wrote:Pozdrav svima, novi sam ovdje i evo nakon nekoliko dana citanja po forumu nadjoh temu vezanu za moj problem, a to je taj strah od gubitka posla (10 godina radim u istoj firmi, naravno za stalno) i uopce od "posljedica" odlaska doktoru u cilju dobivanja suboxonea legalno na recept, jer vec sest godina ga uzimam na crno i dosao sam do faze gdje vise to sebi ne mogu priustiti, a navucen sam na 2-3mg dnevno i to samo na njega. Dop odavno zavrsena prica, travica neka tu i tamo i to je sve.

Takodjer zivim u manjem gradu u kojem ne postoji neki Centar za lijecenje bolesti ovisnosti i sl. nego jedino imam mogucnost traziti uputnicu psihijatru i s njim popricati o svemu.

Dakle, ono sto mene interesuje je da li da uradim ovako kao sto sam gore napisao ili bi bilo bolje da odem u neki veci grad u Centar, Zavod, kako vec i da idem preko njih?
Neki mi govore da mi ovi nasi na psihijatriji nikad nece prepisati sub, te da ce javiti na posao, pa na policiju i sl. sto me dodatno obeshrabrilo i zabrinulo, a evo ovdje citam da nista od toga nemaju pravo i da slobodno mogu da odem psihijatru i da mi mora prepisati sub. Ovo mi je puno olaksalo.
I jos jedna stvar me buni, pa ako mi ko moze dati savjet bio bih mu jako zahvalan, a to je Sta da kazem psihijatru, istinu da sam navucen na sub i da ga ne mogu sebi priustiti na crno ili da idem sa pricom da sam nakacen na dop i da zelim odrzavanje subom?
Eto to bi bilo to za sada, nadam se da sam bio koliko toliko jasan u vezi svog problema i molim odgovor sto prije.
Ja sam ga koristila na "crno" , mada ne supstituciju nego bukv kao drogu. Kada sam sam se odlucila slinuti sa bupa, posla sam psihijatru jer sama nikako nisam uspjevala, skinuti se sa bupa za mene je bila nocna mora i nemoguca misija. Kada sam joj ukratko sve ispricala prvo me je pitala da li sam dosla da bi me ubacila u program, jer je izgleda tako shvatila moju pricu... Kaze nije problem , moramo prvo obaviti neku proceduru, odraditi test kako bi vidjela da nisam na heroinu nego uzimam bup i tu sam je prekinula i objasnila joj da ja trazim pomoc kako da se manem ovoga zla, jos ako ga budem imala dzabe, pa tek sam u govnima. Tako da hocu ti reci da mislim da mozes poci prvo po uput kod dr opste prakse i biti sasvim iskren, i mislim da nece biti problema da te ubace u program.
Moj ti je savjet, ako si se skroz sredio sto se dopa tice, da krenes lagano i da bup ozbacujes. Sto si duze u toj prici, teze ces doci do kraja.
Bupson
Posts: 4
Joined: Sun Jun 24, 2018 7:15 pm

Re: buprenorphin???

Post by Bupson »

Ninocka, sinoc napisah kilometarski post, ali jos nije objavljen niti znam hoce li biti. Trenutno nemam vremena za duze pisanje, usao sam jer osjecam potrebu da ti se zahvalim na brzom odgovoru i savjetima koji su me vec sad okrenuli u pozitivnijem smjeru, a to je da ipak probam sa skidanjem, ovaj put naravno sa smanjivanjem i sve sto ide...
Pa i da uspijem stabilizovati se na 1mg dnevno za mene bi bio lijep pomak, a i finansijski donekle izdrziv. Onda polako prema dole, pa cemo vidjeti kako ce dalje ici.
Eto, lijep pozdrav od mene, tebi i ostalima, pa se pisemo jos.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: buprenorphin???

Post by sanela »

Bupson wrote:Ninocka, sinoc napisah kilometarski post, ali jos nije objavljen niti znam hoce li biti.
Ti si napisao dva posta sveukupno i oba su objavljena. Post o kojem govoriš si možda napisao, ali ga nisi postao.
Bupson
Posts: 4
Joined: Sun Jun 24, 2018 7:15 pm

Re: buprenorphin???

Post by Bupson »

Da, sigurno je moja greska, jer post je po sadrzaju bio "objavljiv" i vjerujem da bi ga odobrila... Ajd izgleda da treba vremena dok se ja malo ne uhodam :D
Pozdrav.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: buprenorphin???

Post by Ninocka »

Bupson wrote:Ninocka, sinoc napisah kilometarski post, ali jos nije objavljen niti znam hoce li biti. Trenutno nemam vremena za duze pisanje, usao sam jer osjecam potrebu da ti se zahvalim na brzom odgovoru i savjetima koji su me vec sad okrenuli u pozitivnijem smjeru, a to je da ipak probam sa skidanjem, ovaj put naravno sa smanjivanjem i sve sto ide...
Pa i da uspijem stabilizovati se na 1mg dnevno za mene bi bio lijep pomak, a i finansijski donekle izdrziv. Onda polako prema dole, pa cemo vidjeti kako ce dalje ici.
Eto, lijep pozdrav od mene, tebi i ostalima, pa se pisemo jos.
Odlicno, super ideja. Probaj da se stabilizujes na 1 mg ali da ne dodajes kako ti koji dan dodje. Vidjeces da ces biti novi covjek. Variranje doza dovede covjeka do ludila, a da nije ni svjestan.
I nadam se da ga pravilno uzimas, zloupotrebom samo u vece probleme padas, i takvo skidanje ce ti biti prava golgota. Imas gore drugu temu, koja je sto se tice bupa najposjecenija Buprenorfin skidanje, kraj!! Citaj sve od pocetka i sve ce ti bit jasno. Pozdrav.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: buprenorphin???

Post by Ninocka »

Ispravka, tema se zove Skidanje s Buprenorfina - pravilan nacin!
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: buprenorphin???

Post by Don Dop »

Ova droga buprenorfin ima vise tema nego li njutnovih zakona.

Najlepse ime ovo trebas u ad akta ako mene pitas. Isto se vrti.
Ja sam Bog
Post Reply