buprenorphin???

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

milosnn
Posts: 7
Joined: Wed Nov 08, 2017 2:56 am

buprenorphin???

Post by milosnn »

pozdrav svima na forumu.
citao sam dosta postova ali nisam nasao ono sto mene interesuje,pa resih da potrazim pomoc u svom prvom postu na forumu.
ukratko:pre desetak, dvanaest godina bio sam navucen na dop.bio sam cist 6-7 godina,pa sam krenuo da brljam ponovo,zatim sam opet bio cist,pa opet brljao sa dopom i tako u krug.....u ovoj mojoj prici se pojavio naravno i buprenorfin,koji je meni legao ko budali samar,medjutim nabavljam ga na crno i to jedva i finansiski jedva izlazim na kraj sa tim.
moje pitanje vama divnim ljudima ,ako je neko voljan da me uputi posavetuje je:da li negde u nisu(iz juzne srbije sam)mogu da odem i zatrazim legalno ovaj lek,iako nemam nikakve veze sa tim gradom.privatna klinika ,bilo sta,koliko ce me to kostati?posto sam iz malog mesta gde svako svakoga zna i plus imam porodicu i dobar posao(koji ne bih da izgubim)zato postavljam ova pitanja.ne mora da bude nis moze bilo gde u srbiji,trebaju mi neke smernice u vezi sa tim.
unapred zahvalan svakom odgovoru.
miiii
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: buprenorphin???

Post by Caty »

Pisao je ovde OvoIma tako mu je nick cini mi se ali ja cu mu javiti da ti napise ovde na temi posto je on iz Nisa i uzima bup kao terapiju tamo, sve je to besplatno i vrlo jednostavno, posle samo placas bup u apoteci, tabla dvojki je oko 300din a tabla osmica oko 800din cini mi se mozda i manje nisam sigurna. Tako da ce ti biti mnogo jeftinije i svakako bolje da uzimas pof nadzorom nego na svoju ruku. Kazes lepo da si navucen na bup, da si uzimao na crno kao i heroin pre toga i dace ti bez problema. Ja cu sad odmah reci tom clanu foruma da ti se javi u toku dana i kaze gde ide itd.
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: buprenorphin???

Post by OvOima »

milosnn wrote:pozdrav svima na forumu.
citao sam dosta postova ali nisam nasao ono sto mene interesuje,pa resih da potrazim pomoc u svom prvom postu na forumu.
ukratko:pre desetak, dvanaest godina bio sam navucen na dop.bio sam cist 6-7 godina,pa sam krenuo da brljam ponovo,zatim sam opet bio cist,pa opet brljao sa dopom i tako u krug.....u ovoj mojoj prici se pojavio naravno i buprenorfin,koji je meni legao ko budali samar,medjutim nabavljam ga na crno i to jedva i finansiski jedva izlazim na kraj sa tim.
moje pitanje vama divnim ljudima ,ako je neko voljan da me uputi posavetuje je:da li negde u nisu(iz juzne srbije sam)mogu da odem i zatrazim legalno ovaj lek,iako nemam nikakve veze sa tim gradom.privatna klinika ,bilo sta,koliko ce me to kostati?posto sam iz malog mesta gde svako svakoga zna i plus imam porodicu i dobar posao(koji ne bih da izgubim)zato postavljam ova pitanja.ne mora da bude nis moze bilo gde u srbiji,trebaju mi neke smernice u vezi sa tim.
unapred zahvalan svakom odgovoru.
Moras prvo da odes u zavod za mentalno zdravlje u nisu sa upotom lekara opste prakse i da kazes u cemu je problem,reci ce ti kada da dodjes na komisiju sa testom DOA 10 koj moras da kupis.Kada na komisiji test pokaze da si pozitivan na metadon ili buprenorfin uradice jos par testova i dace ti dozu koju misle da ti je potrebna,zatim trebas da se vratis kod njih nakon 2 sata da vide da li ti je potrebno jos ili manje.Kada ustanove dozu moras 7 dana svakog jutra piti ispred njih u zavodu za mentalno i onda dobijas uput za 7 dana sa kojim ides kod doktora opste prakse za recepte da bi te kostalo 50% jeftinije ili mogu odnah da ti napisu recept kojim placas punu cenu a to ke oko 480 din kutija od 2mg (sa receptom 240) i u pocetku na nedelju dana ides kod njijh po nov uput sa zadnjom dozom bupa koj pijes ispred njih a kasnije na 2 nedelje pa nakon par godina na mesec dana kao sto sam ja zakasao...Bup se kupuje samo u jednoj apoteci koja je blizu klinickog,apoteka Mediana na pocetku Sremske ulice)...I pazi,bup nije igracka,uzmi dozu sa kojom si miran a ne uradjen i pitace te da li zelis da budes na odrzavanju bupom ili skidanje bupom pa tu moras sam da odaberes...Pitaj slobodno sve sto te zanima..!!! SRECNO
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: buprenorphin???

Post by OvOima »

A da li neko mozda zna jer ja nigde ne nalazim odgovor o stetnosti buprenorfina odnosno uticaja na celokupni organizam coveka nakon visegodisnjeg uzimanja,u mom slucaju su 4 pune godine,nesto kratko sam bio na 6mg pa na 4 pa na 3 pa opet na 4 i sada sam na 2 zvanicno a uzimam 1 do 1,5mg dnevno i u zavodu mi pricaju da se uopste ne skidam sve dok imam zelju za promenom svesti jer je velika verovatnoca da se javi recidiv i da zabrljam sa necim mnogo gorim od bupa i da doza od 2mg nije stetna po organizam...Ja od bupa imam erekcionu disfunkciju tj. erekciju postizem veoma lako ali ejakulaciju jedva pa ponekad i nakon 2-3 sata i nedocekam,a na psihu je nakon par godina poceo da deluje depresivno oi iskreno receno smucio mi se...
milosnn
Posts: 7
Joined: Wed Nov 08, 2017 2:56 am

Re: buprenorphin???

Post by milosnn »

pozdrav "caty" i" ovOima"
hvala na odgovoru i uputima javicu se ja drugu "ovOima" na pp sutra posle posla s konkretnim pitanjima.
eh kad bih mogao da izbegnem nekako doktora opste prakse u mom gradu.....cim krocim u ambulantu, izgubio sam poso u najavi(malo mesto,svako svakoga zna)
hvala jos jednom
miiii
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: buprenorphin???

Post by OvOima »

milosnn wrote:pozdrav "caty" i" ovOima"
hvala na odgovoru i uputima javicu se ja drugu "ovOima" na pp sutra posle posla s konkretnim pitanjima.
eh kad bih mogao da izbegnem nekako doktora opste prakse u mom gradu.....cim krocim u ambulantu, izgubio sam poso u najavi(malo mesto,svako svakoga zna)
hvala jos jednom
Onda jedino da placas punu cenu jer u ambulanti nakon svakog recepta te upisuju u knjigu opijata sa dozom koju su ti dali
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: buprenorphin???

Post by OvOima »

OvOima wrote:
milosnn wrote:pozdrav "caty" i" ovOima"
hvala na odgovoru i uputima javicu se ja drugu "ovOima" na pp sutra posle posla s konkretnim pitanjima.
eh kad bih mogao da izbegnem nekako doktora opste prakse u mom gradu.....cim krocim u ambulantu, izgubio sam poso u najavi(malo mesto,svako svakoga zna)
hvala jos jednom
Onda jedino da placas punu cenu jer u ambulanti nakon svakog recepta te upisuju u knjigu opijata sa dozom koju su ti dali
I ja zivim u malom mestu pa nisam izgubio posao,jebes sta kaze narod,spasavaj se!!!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: buprenorphin???

Post by Caty »

Ne znam zasto se svi oko toga plase, neces zbog terapije izgubiti posao, ali ako se budes zajebavao sa ilegalnim drogama mozes da izgubis i vise od polsla, takodje i ako te nahvataju da kupujes bup na crno, bolje to uzmi legalno i neemas brige ni za sta. Druga stvar, doktor opste prakse ne bi smeo da prica nikome nista, a ponajmanje da dodje do poslodavca... mislm da nemas razloga za brigu.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: buprenorphin???

Post by edy »

Caty wrote:Ne znam zasto se svi oko toga plase, neces zbog terapije izgubiti posao, ali ako se budes zajebavao sa ilegalnim drogama mozes da izgubis i vise od polsla, takodje i ako te nahvataju da kupujes bup na crno, bolje to uzmi legalno i neemas brige ni za sta. Druga stvar, doktor opste prakse ne bi smeo da prica nikome nista, a ponajmanje da dodje do poslodavca... mislm da nemas razloga za brigu.
Pa kad je tako caty, zasto si ti onda nabavljala na crno, jel tako?

Nije napad caty mojne da se ljutis samo pitam?
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
milosnn
Posts: 7
Joined: Wed Nov 08, 2017 2:56 am

Re: buprenorphin???

Post by milosnn »

Ovo za punu cenu je sasvim ok.ako tako moze da se uradi ,ja bi sutra dosao u nis.a ovo drugo(lekar opste prakse ,nikako)....
miiii
Post Reply