Buprenorfrin,intravenozno POMOC

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
M_and_M
Posts: 1
Joined: Mon Oct 02, 2017 2:01 am

Buprenorfrin,intravenozno POMOC

Post by M_and_M »

Sad sam i ja ukapirala kako i sta oko posta posto me je 3 puta izbacilo.
Pokusacu ponovo. M_and_M ima 25 i 23 god. Brak,dete,zajednica i bup iskljucivo intravenozno vec 2 god. Meni je ponestalo vena pa se setih "lakse" metode-prepona. Posle vecerasnjeg uzimanja terapije (koju znam ne uzimam pravilno) pocela je da me boli cela noga od prepone nanize,i sva je otekla,geljam,sad me interesuje hoce li proci ili mi treba strucna pomoc? Ovo nije prvi put da imam problem,prethodno pre mesec dana oba kolena su mi bila puna vode i ako se "radim" u samo jednu stranu. Pre toga imala sam povredu skocnog zgloba,te noge,na mestu gde je bio otok kao da je ostalo mrtvo tkivo,tamni se! Kad sam pitala doktora sta se desava pita me sta sam radila sa nogom? I to isto me pita na kontroli! Da li moze da ima neke veze? I kako da pocnem da terapiju pijem normalno,jer sam vise nacucena na iglu nego na bup! Pomozite!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Buprenorfrin,intravenozno POMOC

Post by yasujirozu »

nećomo poš si bolid

aj intranazalno pa ok, u venu, brate, jbt...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfrin,intravenozno POMOC

Post by Frajla »

Joj neka mucnina me spopala....
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenorfrin,intravenozno POMOC

Post by Ninocka »

Nista ne savjetujem, jer sam u soku da se bup i tako uzima. Mislila sam da sam ja grozna sto ga "na nos uzimam" a ne ovo..
Valjda nema prevelike filozofije batalis iglu i stavis ga pod jezik... U pm zajebano..
Mozda Noelu da se javis...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenorfrin,intravenozno POMOC

Post by Caty »

A ljudi osoba se javila za pomoc a ja odmah da ti kazem da je to uzasno opasno i moze izazvati ozbiljne probleme znaci hitno se javi doktoru i reci sta si radila nemoj sa te bude sramota jer najgore bi bilo ostati bez noge ili ruke pu pu daleko bilo, bup je uzasno opasan za vene mislim sve je alj on prosto nije namenjen da se tako uzima i mozes imati ozbiljnig problema i komplikacija ne radi to imas dete koje zavisi od vas znači misli o tome!!!! Prestani sa tim odmah bolje i sa ga vuces na nos jbt nego to mada ja sam imala grdne muke i posledice i dalje imam sto sam vukla bup sjebala sam sinuse i nos ko zna dal ce se to ikad vratiti u normalu meni se cak razvila neka alergija imam sve simtpome alergije ako povucem bup odmah dobijam nesto slicno upali sinusa. No dosta o meni sa tim prestani dok nije kasno!!! Prepone sh inace rizicne za rokanje i znam osobu koja gelja vec 15god zbog toga samo zbig toga a to moze svakome da ae desi bjo je tako lep popularan momak a onda je postao odvratni bogalj kad vec moram tako da se izrazim zalim ga i strejt je od tad ali ce bogalj ostati do kraja zivota. Bolje resavaj to dok se ne iskomplikuje.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenorfrin,intravenozno POMOC

Post by Ninocka »

Ja sam mislila da se to samo meni desavalo. Kad ga povucem poslije minut krenem da kijam, ali nenormalno. Krene da me svrbi nos , zacepi se i krenem da slinim uzas!!
Ali prodje sve to Kato sad normalno disem!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenorfrin,intravenozno POMOC

Post by Caty »

Pa i meni se stanje dosta popravilo ma zamisli onda sta radi venama?! Pa ja povučem i to kreće kijanje, pa se zapusi pa curi pa katastrofa zato donekle razumem sta znaci biti.naučen na to vise nego na bup.. ja sam morala da ga povucem pa taman mi nos otpao :P mislim cak sam trcala po kuci i radila vezbe pola sata samp da bi se otpusio da mogu da povucem... boles' ....
igorce
Posts: 3
Joined: Wed Nov 15, 2017 1:41 pm

Re: Buprenorfrin,intravenozno POMOC

Post by igorce »

Bup nije napravljen za rokanje,u njemu im supstanca koja se vezuje za holesterol,pa prilikom intravenskog uzimaanja ,mala igla zna da se zapusi,jer se krv koagulise.Sada je vec kasno da ti kazem sa ne raadis to,jer ako dodje do auta obavezno se javi lekaaru,a to u prepone je odlicno aako autiras. Mnogimaa su noge otkazale,nisu amputirane,ali vise nisu za upotrebi. BUP NIJE ZA ROKANJE!!!
Post Reply