Skidanje extra brzo sa buprenofrina

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Sale Psycho
Posts: 1
Joined: Tue Aug 22, 2017 8:24 pm

Skidanje extra brzo sa buprenofrina

Post by Sale Psycho »

Kao prvo da se predstavim ja sam Saša i zavisnik sam od Buprenofrina već godinu dana (na crno ga nabavljam) što je mnogo rizičnije i teže od ljudi koji su u programu, no elem pa ne idem daleko od teme.
Ja sam prvi put počeo da ostavljam bup posle 7 meseci kada sam video da je vrag odneo šalu, inače sam tada bio na 8mg dnevno + moja doza lekova od Ksalola do Zolofta koje pijem konstantno 4god. E ovako kada sam rešio prvi i jedini put da se skinem to je izgledalo ovako (inače tu taktiku mi je prodao jedan stari đanki)
1.Dan 6mg
2.Dan 8mg
3.Dan 0mg - to je preskakanje o tome ću kasnije
4.Dan 6mg
5.Dan 0mg
6.Dan 5mg
7.Dan 0mg
8.Dan 4mg
9.Dan 4mg
10.Dan 0mg
11.Dan 2mg
12.Dan 0mg
13.Dan 1-1,5mg
14.Dan 1mg
15.Dan 0mg
16.Dan 0,8-1mg
17.Dan 0mg
18.Dan 0,5
20.Dan 0
21.Dan 0
22 Dan 0,2
23 Dan 0, 1
24.Dan 0
I od tada 3 cela meseca nisam ništa pipnuo od opijata sem moje terapije Ksalola i Zolofta. Gledam i čitam ovde razne forume kako zastrašujuće zvuči kada pročitate neke jezive teme o bupu prođe vam svašta kroz glavu. (ja nikada neću uspeti da se skinem, ovo je užas u šta sam se uvalio. Ali nije sve tako crno ko ima želje i motivacije da batali bup može da proba ovom mojom metodom, ne smem reći da će svima biti okej, jel smo svi mi unikatni ali ako imaš jaku želju i bolju uspećeš u tome samo se ne obazirite na priče tipa bup je zlo sa koga se nemožeš nikada skinuti i slično. Ne postoji supstanca na svetu sa koje čovek ili žena nemogu da ostave. To preskakanje dana dođe dobro pošto receptori u mozgu traže stalno određenu dozu na koju ste navikli a ovako ga restartujete malo što bih ja rekao i to je prava stvar. Ja sam imao malih problema tokom perioda skidanja. Tipa bezvoljnost otuđenje od realnosti i veoma male bolove mogu vam reći da sam očekivao mnogo gore ali eto za utehu drugima koji žele da ostave da znaju da bolova nema prejakih kao na Metadonu ili Heroinu uglavnom je psihički najteže da raskrstiš da tako mora da bude i tačka spavanje mi nije predstavljalo problem, e sad jedino što možda drugima neće valjati je to što ja nisam imao obaveza tipa posao i tako to ali mislim da bih i posao u tom periodu mogao da obavljam normalno (naravno ne svaki) TFR i kopanje kanala nebih izdržao ali ko još to radi. Drugari toliko od mene za sada ovo je moj prvi post i nadam se iskreno da će biti i kritika i lepih odgovora na ovu temu ma da to je svrha ovog foruma. Do sledećeg pisanja puno pozdrava svim napaćenim dušama od Brata Saleta
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje extra brzo sa buprenofrina

Post by Caty »

Svaka cast ja mogu da kazem da metod nije tako bitan kolkko volja znaci kad covek odluci i resi da ostavi bup on ce u tome uspeti pa taman skočio sa 8mg na 0. Ali kada neko ima posao ili druge obaveze onda mora dobro da razmisli koji nacin je najlaksi i najbezbolniji. Ja sam posle raznih pokusaja pocela lagano spustanje doze i dosla do 0.4 evo sad krećem i sa 0.3 i tako idem do nule bezbolno :D
Ovaj tvoj način mi deluje jako nezgodan i tezak i kao veliki sok za organizam bar u odnosu na lagano spustanje i obzirom da se bup dugo zadrzava u organizmu ovo je prilicno naglo spustanje ali bitno je da si uspeo i da si ga ostavio bas brzo. I ja smatram da je fizicka kriza od bupa zanemarljiva i da uz nju moze da se obavlja svaki posao, najteze ljudima pada ona psihička kriza i saznanje da ne sme.vise da ga uzme ni da se popravi malo sa njim i sl. Ali iz iskustva cenim da kada se spustis na malu dozu sve ide lakse mogla bih ja i sad da se skidam ali sto da brzam i trpim bilo sta kad ne moram. Hocu polako da ga izbacujem iz organizma i navikavam receptore na sve manje doze kako bi konacno skidanje proslo bukvalno neosetno a uprabo tome se i nadam :) tj ne nadam se ja znam da ce tako biti.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje extra brzo sa buprenofrina

Post by Ninocka »

Odlicno. Danima razmisljam kako sam svojim skidanjem i kukanjem mozda prestrasila mnogo ljudi. Jer sad kad je proslo neko vrijeme meni se to i ne cini da je tako strasnooo bilo.
Ovaj tvoj sistem je mozda dosta brzo od moga ali eto vidis da se moze kad se ima volje.
Bravo, neka si ovo napisao , ne bih ja nista vise ovdje dodavala, sem eto mozda da te pitam jesi li imao jos kakvih losih momenat jer bas si pretrcao spustanje.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje extra brzo sa buprenofrina

Post by Ninocka »

Caty poslije mene i tebe dobrodoslicu toplu bi sad trebao , po nekom starom redosledu urucit Yasu brat!! :D
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje extra brzo sa buprenofrina

Post by Caty »

Hahahha ja uvek odgovorim novim članovima nekako saosecam sa njima jer je forum zamro i ja kad sam se pojavila bilo je aktivno kao i sad svega par ljudi. Yasujirozu moze da se javi ali da poželi dobrodoslicu cisto sumnjam nije to njegov zonfa hehehhehe :D
No ovom deckh svaka cast kako se brzo skinuo i nadam se da nece mnogo kukati o krizi ali i mene zanima kako je toto izgledalo no na kraju krajeva svi krizu razlicito dozive znas ninocka moju teoriju da je sve u glavi pa tako ista kriza nekome ce biti uzasna nepodnosljiva a nekome ce biti sasvim dobro. Kako mislis tako ti i jeste!
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Skidanje extra brzo sa buprenofrina

Post by edy »

opijatski receptori kod nekog ko ih je hranio sa nekom vrstom opijata 7 mjeseci i npr 5 godina ne mogu da se uporede, tako isto i metoda skidanja...
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje extra brzo sa buprenofrina

Post by Ninocka »

edy wrote:opijatski receptori kod nekog ko ih je hranio sa nekom vrstom opijata 7 mjeseci i npr 5 godina ne mogu da se uporede, tako isto i metoda skidanja...
Potpuno se slazem. Tim bolje sto je krenuo sa ovim topic -om , jer ce sigurno imati onih koji ce na forum doci , sa njegovim ili mojim stazom uzimanja. Pa mogu pokusati ovako..
Moras priznati da mu je naslov primamljiv :D Extra brzo skidanje sa bupa!! Mmm njam !!
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Skidanje extra brzo sa buprenofrina

Post by edy »

Bas primamljiv :D al za nekog ko je u fazi zajebavanja za opijatima, ali za ozbiljnog ovisnika, u smislu dugogodisnjeg zajebavanja ovo je cold turkey
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Post Reply