Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji [REŠENO]

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by Caty »

Bolje to ustali malo samo talasas, 2 pa 3 pa 4 pa 5 pa 2 pa 3 itd aj bar se vrti na 2 i 3 kao sto sam ti napisala pa ces tako neprimetno preci na 2 ali nemoj preko 3 molim te, znam da se desilo samo dva puta ali nemoj vise ne treba ti vise!
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by Marka »

Znam Caty, hvala na svetu.

Code: Select all

13.09.17. - 2 mg bup, 50 mg zoloft
Imam u organizmu dosta bupa, pa mogu ovako na 2, videćemo kada će i koliko uhvatiti frka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by Ninocka »

Kako i ja pijem zoloft zapade mi za oko ovo variranje u dozama.Nekad uzmes 0.50 neka 100? Je li neka netasica pa ga stedis ili...?
Ja sam sad na 100mg kad krenem spustati isto ide kao o sa bupom po 25 % od doze.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by Marka »

Nije, nago ga nisam podigao, a i ovi treba u izveštaj da mi stave 100 mg Zolofta umesto 50. Videćemo, možda mi neće prepisati 100 mg, jer im tako ne piše u knjigama. :lol:

Code: Select all

14.09.17. - 2 mg bup, 100 mg zoloft
Zoloft ne mora da se tako spušta, on se ne vezuje za metabolizam. Ali kod Zolofta treba planirati unapred, jer njegovo puno dejstvo je tek nakon 4 sedmice.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by Marka »

Frajla wrote:Marka, zasto spustas pa povecavas doze i obrnuto?
Slabo pises razloge... a to je cini mi se bitnije od Bukelica
Nisam ovo video jer je na kraju stranice.

Isprobavao sam nešto, da ne kažem igrao sam se... ;) znam da će me to koštati, ali šta da se radi.
Nije baš ni jednostavno (ali nije ni teško kada se reši), ja sada imam kod sebe (uh mislio sam da imam manje) preko 6 kutija bupa. Da prodajem, pozajmljujem, poklanjam ili bilo kako manipulišem sa bupom mi ne pada na pamet, sve to spada (bar u Srbiji je tako) pod član 246, i time nema šanse da se bavim, a i zarađujem pristojno na legalnim poslovima tako da mi ne trebaju još i problemi tog tipa.
Neka stoje, hleba ne traže...

Desilo mi se recimo jednom da sam progutao bup, i to refleskno po navici (inače lekove često uzimam bez vode, mislim na zoloft i bensedin, što nije dobro), i sada kako to da računam. Pa na to progutano sam dodao još, pa onda to ispadne 5 mg. Čitao sam na drugs.com da popijeni bup nema dejstvo, posle sam ovde saznao da ipak ima nekih 10 posto dejstva.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by Caty »

To sto si progutao nemoj uopste da racunas, kakvi procenti, samo ono sto se uzme pod jezik ili nos se racuna. Sve ce se to usvojiti i to svih 100% u toku tog dana i sledecih nekoliko, da sad ne idemo tako daleko u procentima i mikrogramima, zna se jedino da se na nos odmah usvaja dosta vise i samim tim se dobija neki jaci rad koga se jako tesko odreci oa tako to cesto vodi u recidiv i skidanje ide teze... ali ti uzimas pravilno mislim i to sve zavisi od osobe do osobe kar dodjes do, neke male doze rada nema, mislim kako god ga uzeo ne mozes očekivati neki "rad" ja sam sad vec dosla do tacke kad me pola mg pocinje jace raditi i valjalo bi da uskoro spustim na 0'4 da se ne.bih navukla na taj osecaj :D ali ove sedmice cu ostati na ovoj dozi pa bih od ponedeljka vec mogla mozda da spustim polako ....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by Frajla »

Kato, sama si dala odgovor
Kad osetis da te doza na kojoj si trenutno radi, znaci da je vreme da spustis
To mozes osetiti na svakoj dozi ako se zadrzis malo duze na njoj, pa i na 0,0 nekoj ( been there done that)
To je upravo ono o cemu smo mlatili da svako slusa svoje telo i znaces Kad je vreme da spustis.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by yasujirozu »

jedini likovi i likice tkoje ja znam a da su u kiki otjerali opijate, su oni koji su umno presjekli s: DOOOSTA VIŠE

e sad, spuštanje, supstitucija, hesus/alah/jehova/buda... sve fino, ak te ponuka na to: mrš bre u pićku materinu... oš ti ti robujem do kraja života? oću kurac, majmune...

svima sreće ;)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by Caty »

Definitivno moram nastaviti da spustam jer juce sam osetila 0.5 boga mi kao nekad 1mg a nikad i nisam uzimala odjednom vise od 1mg i to je potrajalo sve do spavanja! A znamo svi da i to ima svojih cari koje mogu da zavaraju i ubrzo ta doza postane mala za postizanje istog efekta i onda se povecava tako da imam jednu jedinu ispravnu opciju a to je da smanjim dalje inace se vracami na poznati scenario. Ali sačekaću do ponedeljka prosto jer sam tako nekako isplanirala da svako smanjivanje ide od ponedeljka (kao dijeta) hehehe
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Dnevnik na buprenorfinskoj terapiji

Post by Ninocka »

Caty wrote:Definitivno moram nastaviti da spustam jer juce sam osetila 0.5 boga mi kao nekad 1mg a nikad i nisam uzimala odjednom vise od 1mg i to je potrajalo sve do spavanja! A znamo svi da i to ima svojih cari koje mogu da zavaraju i ubrzo ta doza postane mala za postizanje istog efekta i onda se povecava tako da imam jednu jedinu ispravnu opciju a to je da smanjim dalje inace se vracami na poznati scenario. Ali sačekaću do ponedeljka prosto jer sam tako nekako isplanirala da svako smanjivanje ide od ponedeljka (kao dijeta) hehehe
Bravo Caty!! Alelelujaaaa!! Caty krece ispod 0.50 !! Je lo moguce??? :)
Post Reply