Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by sanela »

Caty wrote:
Ti si neki prorok?! :) mislim zasto, sto je najgore od juce imam i ja jer sam se toliko iznervirala i ono bas ne znam kako da reagujem. Desilo se sranje nevidjenih razmera i to ne meni nego meni bliskoj osobi sto se naravno reflektuje i na mene ali naravno to nema veze sa mojim skidanjem sa bupa, bar se nadam da nece imati jer se osećam jebeno lose i izdano. Ali nece me nista sprečiti da uspem u ovome jer mi je dosta bupa jer nemam nikakav 'rad' od njega i jer sam napokon postala normalna osoba koja ima normalne emocije eto ovo me nekad ne bi ni dotaklo sve mi je.bilo ravno.........
Caty, super mi je ovo što si napisala. Desilo se nešto što te iznerviralo, osjećaš se loše i izdano... Dobrodošla u svijet emocijam ;)
Vi svi pišete o tome da se trebate skinuti, kao da dugogodišnje drogiranje nije ostavilo nikakve posljedice po vaš život, osim onih fizioloških. I kad se skinete, samo nastavite tamo gdje ste stali. Jeste, ali malo sutra... Tek tad nastaje život. Život od kojeg ste bježali godinama. I kako ga sada živjeti bez isključenosti koju vam je droga omogućavala. Jedina briga je bila kako doći do droge.

Eh, sad se vraćaju emocije, tu su drugi ljudi, tu su radosti i žalosti, kako se nositi sa svim tim? Kako odgojiti dijete? Kakve vrijednosti živjeti? Djeca uče po modelu. Hoće li naučiti da se svaki problem rješava tabletom?

Psiholog/psihoterapeut koji će vam pomoći da istražite sebe, da naučite prepoznati emocije i kako se nositi s njima, koji će vas uputiti u određene samodestruktivne obrasce razmišljanja koji će vas vraćati drogi, kako izgrađivati odnose i ne stavljati sebe na prvo ili zadnje mjesto, zavisno od onog što ste naučili. Narkomani su egocentrici ili vječne žrtve svega. I još gomilu drugih stvari koje vam trebaju za svakodnevni život bez droge, a koje niste naučili zbog drogiranja.

Inače, recidiv je više pravilo, nego izuzetak. Ovo važi za sviju koji se skidaju, a ne samo za tebe. Sretno!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Poslednji post sam izbrisala jer sam iznela previše ličnih stvari a to ne volim tako da sve u svemu slazem se sa sanelom, lepo.si mi odgovorila i tvoj odgovor me samo ohrabrio da nastavim po planu, i hvala bogu da imam emocije, da se nerviram, i radujem i da sam tuzna, sve je to ljudski lepo i normalno, naopako da toga nema, no istina kada se prestane sa opijatima nekako nas realnost osamari brze nego sto se nadamo pa stisnu problemi sa svih strana ja sam odjednom pocela da mislim o dosts stvari koje mi eto nisu ni padale na pamet tako da sad imam zacrtana nekolka cilja i polako da se svaki ostvaruje nadam se za godinu dana svi! :)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by yasujirozu »

zajebano je sve to, te ti neću palamudit, al keti, sestro, neće tebi bit moguće skidat se ako buš ostala s mužem...

on, utisak mi je, kao dugogodišnji đaner, nikada se neće skinut i samo te vuče; ti kao čovjek s znatno manje staža, to bi mogla odradit tako što ćeš djete i sebe, pomerit iz bolesne sredine

kontam kak je to znatno lakše napisat do li u djelo izvjest, no pokušaj

ae, sretno
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Caty, pisi kako napredujes?
Pozzzz
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

yasujirozu wrote:zajebano je sve to, te ti neću palamudit, al keti, sestro, neće tebi bit moguće skidat se ako buš ostala s mužem...

on, utisak mi je, kao dugogodišnji đaner, nikada se neće skinut i samo te vuče; ti kao čovjek s znatno manje staža, to bi mogla odradit tako što ćeš djete i sebe, pomerit iz bolesne sredine

kontam kak je to znatno lakše napisat do li u djelo izvjest, no pokušaj

ae, sretno
U pravu si muz je dugo u tome, a ja moram nekako sama sa sobom da raskrstim i skinem se bez obzira na njega, ne moram ja da uzimam samo zato sto ga on uzima iako bi mogao dosta da mi olaksa skidanje... bar da preuzme obaveze neke koje ja nisam u stanju da zavrsavam u krizi i sl. Ja sam za njegovo skidanje nekad radila sve da mu pomognem, on doduse mene u krizi jos ponudi bupom da mi ne bude lose... tako da ono moram ja to SAMA da prelomim nema druge. Nadam se skoro, sad sam na miligramu par dana sto je vise nego planirano ali bar ga ne uzimam na nos vise.
Last edited by Caty on Thu Jun 15, 2017 11:18 am, edited 2 times in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Frajla wrote:Caty, pisi kako napredujes?
Pozzzz
Frajla nisam pisala jer napretka nije bilo ali cim bude nastavljam i javljam kako ide no vec sam iznad objasnila sta i kako. Trenutno sam vec nekoliko dana na 1mg iako sam lepo krenula 0.5 pa 0.4... kao sto rekoh bar ga uzimam pod jezik a ne na nos kao pre pa je i to nesto valjda me puklo posle 4-5 dana bukvalno kao kriza osetila sam da mi je to malo ali sad mouda je to samo moje opravdanje sto sam uzela bup u trenutku besa i razocaranosti, kako god vec tri dana ista prica od sutra nadam se krećem novo spustanje ovoga puta da istrajem do kraja ako bog da! Uskoro idem na letovanje pa je i to jedna prilika da se spustim sa bupom sto vise, jednostavno da ponesem onoliko koliko planiram da uzimam rasporedjeno po danima i onda nema sta da se razmislja, kad ga nemam vsie ne mogu ni uzeti vise a iskreno i želim to zaista zelim ali mi volja pada mozda sto muz uzima, ne znam, tesko mi je ali opet njje ni to opravdanje! Valjalo bi sad do mora da budem na pola mg pa tamo da smanjim na 0.33 ili tako nesto,prosle godije sam se na moru skinula skroz i to sam imala po 2 trodona samo na dan ali cim sam dosla opet nanovo... e vala sad da imam trodone mogla bih se i skinuti ni to nije loša ideja ali nemam!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Caty, kriza se i oseti tek posle 4-5 dana. Jer prva 3-4 dana jos uvek imas staru nagomilanu dozu u organizmu.
Pokusaj ne traziti razloge i krivce u drugima, nego budi spremna ako vec ides sa brzim skidanjem, da ces osetiti jacu krizu i nemir. Brze skidanje je opet to sto si navela, posle 1 mg na 0.5 pa na 0.33 mg
Mislim da za taj tempo nisi spremna, citajuci tvoja "talasanja" sa dozama:)
Preporucljivo je 25% od doze spustati, mada je meni licno i to bilo pre brzo, ali obzirom da nisi predugo na njemu bilo bi dobro da probas tako i gledaj da budes 7 dana na jednoj dozi da se na njoj stabilizujes pa kreces u novo spustanje
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Hvala na savetu, pa posto sam sada jos uvek na 1mg, znači trebalo bi prvo da idem na 0.75 bar nedelju dana, pa na 0.66, pa 0.5 pa onda 0.4, 0.33, 0.25.... u pravu si ja sam htela pravo na 0.5 i zato danima ne mogu da se nakanim sve uzmem ujutru toliko i onda u toku dana uzmem jos jednom.jbg malo mi nesto, no svakako ne tražim krivca ni u kome, ja sam ta koja treba da se drži plana a ne da talasa i definitivno sam precenila svoju moc skidanja i spustanja doze tako da moram biti realna i polako i pomalo pa koliko god da traje, dosta sam sr druzila sa bupom htela bih nekako da prodjem bezbolno kao ti ali opet necu ici bas do 0.008mg ☺ nego do 0.1 ili 0.2.
Nista ostaje mi da od sutra podjem sa 0.75 i tako do sledeceg petka a onda idem na 0.5 vec sam pomenula da u sredu idem na more tamo mi odlicno ide uvek skidanje i tako to pa mozda odmah od srede krenem sa 0.5 ali necu previse da obecavam! Ovog puta jos sporije i jos manje spustanje pa mozda i uspem!
Last edited by Caty on Tue Jun 06, 2017 1:12 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

:(
Last edited by Caty on Tue Aug 29, 2017 1:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Bas samsam dokona, no moram da pomenem jedno zapazanje, znam DOSTA ljudi u.okolini koji uzimaju bup i naravno na recept neke ogromne kolicine, tipa 8mg pa i vise.. i sama sam probala u vise navrata da uzmem vise od 2mg ali meni bi to samo stvorilo neku nervozu, glava bi me uzasno bolela, muka bi mi bilo .. tako da meni licno mnogo vise odgovara manja doza, cak sam mozda najbolje bila raspolozena onih dana kad sam spustila na pola miligrama. Cudno je to ali imam par drugarica koje uzimanu po osam i 16mg dnevno i tako su sjebane, neraspolozene, ono uzas zivi, zale se kako ih bup uopste ne radi ma koliko uzele i sl. Ljudi sve kontaku da im se povećava tolerancija i da im je zato lose ali ne shvataju da te velike doze ubijaju u pojam, i ja koja uzimam 10 puta manje sam mnogo bolje raspolozena, setam po ceo dan, idem, radim, jurim, vozim bajs znaci na nogama konstantno. Jedan drug je uzumao na crno po 1mg dnevno nije imao.para za vise i.kako je zavrsio terapiju kod doktora i dobio po 8mg dnevno tako se sjebao, samo sedi u kuci, posvadjao se sa svima, poceo da pije mnogo znaci katastrofa. Hocu da kazem da realno nikome ne treba vise od 2mg bupa i cak lepse rade ta dva mg nego 8 kazem iz sopstvenog iskustva a i iskustva mnogih drugih ljudi. Ja nisam ni dugo ni mnogo dopa uzumala niti sam cak bila navucena kad sam presla na bup, ali moj muz je u proslosti jos pre mene uzimao i dop i morfijum i metadon povremeno ali uglavnom heroin, znaci 15god navucen je bio veci deo tog vremena i opet kad je presao na.bup nijednog momenta nije uzimao vise od 2mg cak je i on jedno vreme probao da uzima vise i isto se tako sjebao psihicki i smorio katastrofa. Sad uzima oko 1-1,5mg kako kad i mnogo mu je gotivnije kada uzme manje kao i meni. Neki strah uvek postoji od spustanja doze i skidanja ali verujte (ako ko bude citao) ni za sta vam ne treba 8 i vise mg bupa!
Post Reply