Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Sada sledi Maximovo demonstrativno napustanje foruma
Jer temu vec zeli da zakljuca :-)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Kad treba da pružimo podrsku onda nema nikoga ali kad treba da se svadja i vredja onda se odjednom svi jave.
Da noel ja sam i rekla da su krize svima razlicite upravo zbog razlicitog staza i da ne sumnjam da je vama bilo mnogo gore a zato i kažem da je moja kriza prosla lagano jer em sam spavala em nisam trpela nemir i bolove. Ne znam sta to kome smeta, ja to nisam pisala da bih vama inatila vec zato sto mi jeste tako bilo. To sto sam se mesecima kanila je zato szo mi je spustanje uzasno tesko palo i zato sto sam se plasila krize ali kada sam to konacno uradila videla sam da sam prosla vise nego dobro i podelila svoje iskustvo. Nemam definitvno vise sta da pisem na tu temu i saneli cu reci da zakljuca.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Frajla wrote:Sada sledi Maximovo demonstrativno napustanje foruma
Jer temu vec zeli da zakljuca :-)

Na forumu ima par clanova tako da nema sta da radim vise ovde a i tih par demonstrativno napusava svakoga ko ne misli kao oni. Ja ne mislim i ne pravim se da mislim samo da bih nekome udovoljila i da me ne bi napadao i vredjao. Toi je moje misljenje i ne mozete me uvrediti sta god da napisete.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by ziki »

Sad se i ja osecam malo krivim sto sam citirao onu frajlinu recenicu.
A nije mi bila namera da to ispadne kao da se pridruzujem podsmehu ili tako nesto.
Ne kazem ni da je nekome namera da se podsmeva..nisam bas pratio stalno ovu temu, uglavnom vikendom udjem malo itd.
Mislim da se inace preko pisanih formi lako dodje do nesporazuma, pa i do svadje jer se ono napisano uvek dozivi na neki svoj nacin a ne onako kao kada bi bilo izgovoreno na glas.
Imam vrlo ruzna iskustva sa dopisivanjem, gde sam recimo sa jednom osobom imao tako zucne rasprave pa cak i najteze uvrede..a kada smo se sreli lice u lice nastao je muk i tisina.
Hocu da kazem, ne treba se nervirati i upadati u neku sukobe.
Tacno je da smo mi jedni drugima samo virtualni sagovornici ali ipak...
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ziki na tebe se nije odnosilo ali eto ispade da nisam smela ni tebi da napisem da mozes da se skines ako to resis, ispade da sam lagala kakva mi je kriza i sta vec... i ja sam sto puta ponovila da kriza nije svima ista, da nismo svi mi isti, da je mom muzu bilo sto puta gore prosli put u krizi, znaci sve ja to odlicno znam a opet sam napadnuta i vredjana po stoti put od istih osoba, no kako god ne odstupam od svog misljenja zbog toga, neko ce reci bravo, cestitam a neko ce se podsmevati jer sam rekla da mi je autosugestija pomogla... Ti si mi ziki cestitao kao i ninocka i hope i to je da kazem zahvalno i lepo od vas, a ja sam ovde pisala ono sto mislim i kako se osecam, zbog sebe i nekih ljudi koji ce se mozda skidati i citati, ako neko to smatra za glupost i za laganje i kontriranje neka zaobidje i iskulira, i ja smatram da su mnogi pisali gluposti pa ih ipak nisam vredjala niti to otvoreno napisala jednostavno uvazavam svacije misljenje i iskustvo i htela sam da budem ok sa svima ali kad neko nece, onda nece i ne pada mi na pamet vise da se pravdam i objasnjavam. kad te neko od starta ne gotivi iako te i ne poznaje i ima neku sliku u glavi sta ti dalje da pricas sa tom osobom.

I da frajla pitala sam i tebe i ninu u vezi zolofta i kupila sam zoloft, ali sam shvatila da je bolje da ga ne pijem jer nisam depresivna, jer ma kakva kriza bila iz sata u sat iz dana u dan, psihicki sam ok i nisam depresivna i to je razlog sto smatram da ne terba da ga pijem ali ti si to odmah shvatila licno i prozivas sto sam te pitala u pp, jesam pitala sam i ne krijem to, mislila sam da ce mi trebati. Ali posto nisam radila po tvojim instrukcijama to je odmah razlog da me napusavas.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Ja ne znam sto da kazem!! Jedino sto se nadam da je dobro sto si prekinula zoloft, jer je rano da shvatis da li si depresivna ili ne.
Vidis , sve se plasim da i ovo sto si impulsivna, ne komentaricusi da li je sa razlogom ili ne, mozda jedan vid psihicke krize!!
Ali ako kazes da si dobro, i da je sve ok vjerujem ti!! Samo polako molim te...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Ajd ne obmanjuj narod vise i gnjavi sa klinackim prepucavanjem
Ko god da je skocio sa 0.5 mg nema sanse da je peti dan skidanja teoretisao o half lifu bupa u organizmu i njegovoj bioavailability a deveti dan se jos i prepirao na forumu.

Pre 10 dana si se pomirila sa tim da ostanes na 0.5 i da napustis forum ....mislim da je plan uspeo

Akde uzdravlje i pamet u glavu i sto dalje od bupa
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ninocka ne.sumnjam da bi zoloft bio dobar ali pričala sam i sa muzem i slozili smo se da ne pijem ad na svoju ruku ipak je pametnije to raditi u saradnji sa strucnim licem, ako se budem.osećala depresivno i lose otici cu kod nekog psihijatra i reci sve kako jeste pa on neka mi kaze sta da radim ne mogu ja sama sebi davati dijagnozu. Do sad sam imala jedino problema sa nekim fizickim simptomima kao sto rekoh umor, malaksalost, dijareja, znojenje, hladno/toplo, ali nije to po ceo dan vec kako.naleti, obicno sam ujutru dobro pa popodne naidje period kad sam lose pa.opet predvece ok i pred spavanje lose, nema pravila kriza nije jaka ali je nepredvidiva i posle 9 dana deluje isto, znaci ne traje samo 7 dana kako sam mislila... videcemo iskreno se nadam da cu izdrzati te 4 nedelje i osetiti poboljsanje koje ce mi dati snagu da i dalje ostanem strejt.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Dan 10. prosao manje vise ok, osecala sam se nekako pospano i malaksalo ceo dan, eto to je ono sto mi je zasmetalo a i javila se neka ludacka potreba za opijatom, tako da sam vecinu dana prelezala, buljeci u telefon i neke glupe video snimke, danas je dan 11 poceo i za sad sve OK. No jutra su obicno takva, videcemo sta nosi dan.......... :roll:

/bivsi zavisnici koji u potpunosti nisu obavili totalnu i iskrenu inventuru svoje licnosti od ranije i zavisnicke licnosti , nose ova svojstva dalje i u "cisti" zivot.
Ubedjeni da je sada sve u redu samim time sto su prestali sa narkotikom oni i dalje nose ponasanja koja vise pripadaju ovisnistvu nego obicnom svetu.
--Beskonacne borbe da se bude u pravu
--Nedostatak postovanja prema razilazenju nacina razmisljanja
--Bitka sa vetrenjacama (Don Quihote)
--Projektovanje loseg raspolozenja i nedostatka samopouzdanja na osobe oko sebe
--Projektovanje dusevnog bola na dogadjaje i osobe oko sebe
--Gubljenje fokusa na sopstvenu licnost i sopstvenu problematiku i to posvecujuci se beskonacnom kritikovanju svega i svakoga oko sebe
--" Ako ukazem na tvoje greske , moje greske ce biti manje vidljive"
-- Davanje saveta i uputstava a istovremeno nemati odgovore kako resiti probleme u sopstvenom zivotu ( Ne mozes dati nesto sto sam nemas)
--Totalna blokiranja uvida u svoju problematiku, stvarajuci od sebe "kralja ili prosjaka"\
User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by glupaca »

Hej Caty kako si? Nadam se da guras i dalje :)
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
Post Reply