Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

A dooobar je!!! A pomete se kukavac, vidji ga kako se ubundao samo mu se oci vide. Nisam gledala ove snimke.
Vidji, kad je tebi peti dan ok, nema za tebe vise zime, sem ako je ti sama ne napravis.
Sad se samo naoruzak voljom jer bitno je istrajatu. Zaista, iskreno, ja sam i soku kako je to tebi lako palo. Mislim , kad si ti u pitanju , nisam ovo ocekivala. :) Samo nemoj da se pokakis u sve, polako nemoj previse letjeti budi spremna na sve!!
Mada ponavljam, ti ces bre ovo omunjiti!!
Odoh da gledam ostale snimke nisam ovo gledala prije.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

a jes ta zima dosadna da vidis sad mene u toploj kuci sa dva debela dzemepra hehehehe ali dobro ne znam dal bi pomogla tableta za temperaturu no i dzemperi pomazu :D sreca pa je sad lepo vreme i toplo :D uglavnom zene na youtubu ne gledaj jer mnogo kukaju, mnoooogooo , muskarcima nekako lakse ide i pozitivni su i oni kad rese, nema kukanja, nego guraju do kraja i uz to idu na posao i sve super, na ovog lika sam slucajno naletela i zaista motivise da se nastavi dalje :D ima dete, ima posao, spava po par sati a opet je pozitivan i gura dan za danom i ostao je strejt videla sami posle dve god da je snimao kako mu je. Njemu je takodje prva tri dana bilo najgore posle sve lakse, vec druge nedelje bolje nego prve a trece bolje nego druge itd. znaci dan za danom sve je bolje i nema brige, nesto se istrpeti mora ali zbog toga ne treba ocajavati. najgore je onima koji sede kuci sami i dokoni i samo razmisljaju o tome ja imam dete,obaveze, i iskreno nemam kad da mislim o tome, jednostavno kad god me uhvate neke crne misli i neka kriza, uzmem nesto da radim, da se izmorim i sve to prodje. Plus sto se vise izmorim preko dana to bolje i brze zaspim pa je i to super.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

A naleces sad na jednu i odgledah. Ona bas kuka kao da je neko razapeo, ali izgleda sasvim ok sredjena tip top. Znaci slika govori jedno, a ton drugo. :D
Premracna je jbt , ne daj Boze da sam je odgledala pred skidanje!! Meni je tako lako napuniti pametnu glavicu !! Kikikiki
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

To mora da je ona crna, uvek ajlajner na ocima, ali mesecima je kukala, nisam mogla da je gledam odmah mi se slosi :) ljudi kada cuju tako nesto u stanju su da odmah umisle i sami iste simptome, meni to ne odgovara, a dobro svi drugacije dozivljavaju krizu ali kljucno je da se ne treba mnogo opterecivati time, masa ljudi svedoce da je moguce skinuti se, tu ima ljudi koji su preko 15god na opijatima i uspeli su, dakle svako moze, SVAKO moze da uspe samo mora to stvarno i da zeli i da veruje u ostvarenje te zelje :D ja sada odoh po dete i u setnju, dan prolazi, i idemoooo
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Dan 5. Drugi deo: Evo da i ja osetim znake krize, nimalo prijatno ali ne ni tako strasno, uglavnom uzasan umor i malaksalost, onako bas nemam snage, do sad sam mogla da obavljam sve aktivnosti bez problema, sad mi je vec pravi napor ustati i prosetati ili pospremiti kucu i sl. ne mili mi se bas ni da caskam sa ljudima, najpre bih kulirala sama u kuci, ali tako bi vreme prolazilo kao godina... sve u svemu> neraspolozena, bezvoljna, bez energije, umorna, malaksala, to je to, bolova nema ali ovo stanje je onako bas deprimirajuce, cak mi se desavalo da sedim i blenem u jednu tacku...... no dobro sta je tu je dan je pri kraju.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Dan 6 poceoooo nocas sam spavala samo tako od 21h pa do 7 ujutru, sa jednim budjenjem nocas, mene zoloft tako uspava da je to neverpvatno mozda je to nuspojava ali meni je super popijem uvece i spavam kao top. Nista drugo ne pijem. Tako da se ujutru uvek osecam odlicno, prošetam dete u vrtic, pa kući kafica, vitamini, net, muzika, knjiga i takooo no ocekujem nelagode danas i sutra a od druge nedelje ce valjda biti vec opustenije mada ne mogu da kazem da sam se i do sad namucila bilp je krajnje ok i podnosljivo, ono od juce me proslo posle par sati tako da eto naleti svaki dan u nekom momentu ta malaksalost ali ja sam presrecna da me nista ne boli i da nema onog nemira... i sto je najvzanije da SPAVAM!!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by noel »

Caty nećeš ni imati krizu ako je do sada nisi imala... tvoja ovisnost je očito manja, da smo to znali mogla si se odavno skinuti umjesto da gubiš vrijeme... Sad samo ostani na tom putu i ne dopusti si recidiv.. jer život je mnogo bolji bez opijata.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

noel wrote:Caty nećeš ni imati krizu ako je do sada nisi imala... tvoja ovisnost je očito manja, da smo to znali mogla si se odavno skinuti umjesto da gubiš vrijeme... Sad samo ostani na tom putu i ne dopusti si recidiv.. jer život je mnogo bolji bez opijata.
pa kriza postoji ali je jako slaba, mislim kad to uporedim sa onom krizom od dopa koju sam imala svega dan dva, ali je bilo UZAS, mnogo gore, takodje i kriza ona 4 dana nakon skoka sa 2mg bupa je bila isto mnogo gora, cak i dijareja, preznajanje po ceo dan, nemir u nogama, ogroman umor od kog nisam mogla da mrdnem.... pa kad uporedim sad je zaista mnogo lakse, evo jutros opet imam taj osecaj u nogama ne mogu da se namestim, samo da me vidite kako sedim..... ledja na krevetu, noge na stolu a dupe u vazduhu izmedju to dvoje :D meni je jedino olaksanje to sto sam psihicki uglavnom ok i raspolozena i to je BAS cudno, ne znam dal je zoloft poceo da deluje ili je to eto onako, pojma nemam, sve dok sam dobro psihicki sve moze da se podnese bez problema. ali ne bi to ovako bilo da sam pocela ranije da se skidam, ja sam morala da budem mesecima na dozama ispod 1mg i mesec dana na 0.5 da bi to izgledalo ovako, jer kada se brza sve je to sto puta gore !
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

i postala sam malo emotivna.....................nostalgicna............... :cry:

https://www.youtube.com/watch?v=fqeOoe6kRNM
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

kriza je nikakva ako cemo realno, samo sad dolazi neka druga psihicka kriza, onako malo sam hmmmm malo sam u fazonu da bih rado uzela nesto , znam svesna sam da ne smem , svesna sam i da to nesto nije bup mislm ne pada mi na pamet to sranje da uzmem, cini mi se samo da mi neko ponudi nesto da bih odmah uzela pa i dop. ali srecom toga nema, nemam pojma ni ko to uzima vise, nemam kontakt ni sa kim, nemam ni para tako da necu uzeti je l... samo kazem sta mi se mota po glavi, dop dajem kao primer, bilo koji opijat ....... to ne znaci da sam labilna da cu uzeti nego eto pada coveku svasta na pamet kad je ciste glave ako nista da se napije.
Post Reply