Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Na.jednom stranom forumu sam nasla nekoliko iskustava skidanja sa bupa, e sad svi hvale tog Roberta i njegov način, da sad ne kopiram link, ukratko pise da se doza spusta za 25% od trenutne i to 4 dana treba biti na toj manjoj dozi i ako za tih 4 dana nema nekih kriza onda nastaviti sa sledecim spustanjem.. ako ima, moze da se uzme 0.25 ili koliko.vec zavisi od doze, pa da se sutradan nastavi opet 4 dana sa tom dozom. On je spustao do 0.5mg a onda je poceo ovako: jedan dan uzme 0.5 pa jedan dan preskoci, zatim opet jedan daj uzme pa dva dana preskoci, jedan dan uzme pa 3 dana preskoci i 1 dan uzme a 4 dana preskoci i to je kraj! Sad naravno to.je neki.brzi nacin pa kako kome odgovara neka radi.
Sustina je da se doza spusta za 25% od trenutne a meni se svidja ovaj zadnji deo sa preskakanjem dana i mislim da cu na kraju to primeniti. Ja ću spustati doze za 25% a koliko cu se na svakoj zadrzati to ću sama odrediti na osnovu toga kako se osecam. I ja bih volela da se to sve szo pre zavrsi ali mozda mora sporije... ako mi bude ok 5 dana na 0.75 odmah posle krećem sa novim smanjivanjem i to 0.5. Tu cu biti dok se ne stabilizujem odnosno dok ne vidim da sam ok i bez krize bar 5 dana a onda idem na 0.33 pa na 0.25 obe doze po min 4 dana i onda pocinjem preskakanje dana, mada i ja.bih rado sa 0.5 odmah na preskakanje dana jer nekako mislim da nema.svrhe uzimati tako malo ali aj videcu vec necu nista unapred da pisem...
. E tako mi je ispalo tabela broji 48 dana,mada procitah tamo da opet osliskujes svoje tjelo da li ti odgovara. Nista, moram naci te dvojke pod hitno, mada sumnjam. Ja uopste nisam u tim krugovima imam ovog jednog i to je to. Ja da nema djecu , i da mogu sebi priustit lezanje u sobi od deset dana lako bi ja ovo. Ovako guraj lagano .
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Nista javljam se za desetak dana , kad budem imala sto za rec!!! Srecno svima
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ninocka wrote:Nista javljam se za desetak dana , kad budem imala sto za rec!!! Srecno svima
Ma znam i ja imam dete i nema sanse da nešto trpim na nogama sam ceo dan tako da ono i ja se nadam da je ovaj nacin jedini bezbolan koliko toliko i da moze da se sve pregura na nogama. Srecno pa javljaj a i ja javljam kako napredujem. Sto se tice frajlinog metoda sa spricem ne znam bas kako to ide, nadam se da ce ti javiti sto pre, posalji joj i privatnu poruku za svaki slučaj! Ja ako izmozgam to javicu ti trenutno ne mogu ni da razmisljam
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Caty wrote:
Ninocka wrote:Nista javljam se za desetak dana , kad budem imala sto za rec!!! Srecno svima
Ma znam i ja imam dete i nema sanse da nešto trpim na nogama sam ceo dan tako da ono i ja se nadam da je ovaj nacin jedini bezbolan koliko toliko i da moze da se sve pregura na nogama. Srecno pa javljaj a i ja javljam kako napredujem. Sto se tice frajlinog metoda sa spricem ne znam bas kako to ide, nadam se da ce ti javiti sto pre, posalji joj i privatnu poruku za svaki slučaj! Ja ako izmozgam to javicu ti trenutno ne mogu ni da razmisljam
evo poslala sam joj , nadam se da ce mi odg ima jos vremena dok dodjem do ovih kriticnih za lomit doza. Samo sam jos htjela da te pitam, posto procitah da si i u trudnoci koristila bup kako?? Nije to nista skodio za razvijanje ploda itd??
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Pa da, pocela sam sa njim pre trudnoce ,oko 6 meseci pre, a plus saznala u trecem mesecu da san trudna, inace da sam to planirala sigurno bih se prvo skinula ali nisam ni razmisljala o tome iskreno, desilo se, no ja nisam smela da se skidam u trudnoci raspitala sam se i cula da je rizicno biti u krizi u trudnoci a sve devojke koje su na bupu bile nastavile su sa njim u trudnoci sasvim normalno s tim da sam ja smanjila na miligram pa i manje, samo koliko da mi ne bude lose. Hvala bogu sve je bilo ok, a iskreno bas sam se plasila jos ga ne uzimam na recept, na sve preglede sam isla sa muzevom tetkom, kod doktorke koja je porodicni prijatelj cela familija u zdravstvu a niko za to ne zna a naravno morala bih da kazem da je ne daj boze nesto bilo , rekla bih da ga uzimam na crno i da znaju kako da reaguju ali koliko sam se ja raspitala a, veruj da jesam mnogo, ako se uzima neka minimalna doza bupa nema sanse da bude problema ali bilo je, citala sam nekima koji su uzimali po 8mg ili vise... mislim da je sve preko 2mg pa cak i 2 mnogo !
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Sto se tice podele u spricu pa evo recimo mozes da rastvoris 2mg bupa u 4ml vode
Dobijes sledece:
0.5ml = 0.25mg bupa
1ml = 0.5mg bupa
1.5ml= 0.75mg bupa
Prosto je to izracunati sigurno mogu i ja da ti izracunam ako se ona ne javi samo javi za koliku dozu!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Sto se tice podele u spricu pa evo recimo mozes da rastvoris 2mg bupa u 4ml vode
Dobijes sledece:
0.5ml = 0.25mg bupa
1ml = 0.5mg bupa
1.5ml= 0.75mg bupa
Prosto je to izracunati sigurno mogu i ja da ti izracunam ako se ona ne javi samo javi za koliku dozu!
Meni to trenutno djeluje kao naucna fantastika za 6 dana smanjujem na 1. 50 mg pa mi do tad reci koliko od te mjere sto si gore navela ( rastvarajuci 2 mg ) treba da popijem tj stavim tecnosti pod jezik da bi to bilo 1. 50 . Ali posto imam osmicu najbolje bi bilo da nju odma rastvotim u spric i odredim kolika mi je doza 1.50. Vjerovatno kad ukapiram sve ce mi ova pitanja bit presmijesna, ali za sad ne kapiram.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ako osmicu rastvoris u 5ml onda ce 1ml biti 1.6 tako napisa frajla a sto se tice 1.5 mozes da je rastvoris u 4ml i tako ce 0.5ml biti 1mg bupa, a 0.75ml 1.5mg bupa. Ili 0.25ml ce biti pola miligrama pa ti sabiraj :)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Akjo osmicu rastvoris u 5ml onda ce 1ml biti 1.6 tako napisa frajla a sto se tice 1.5 mozes da je rastvoris u 4ml i tako ce 0.5ml biti 1mg bupa, a 0.75ml 1.5mg bupa. Ili 0.25ml ce biti pola miligrama pa ti sabiraj :)
Keti kraljice, bila sam jutros kod dr. Pokazala sam joj ovu tabelicu, kaze kao i ti da s obzirom na ne tako dug period mogu je malo ubrzati i manje se zadrzavati na jednoj dozi .Tako da cu ovu 1. 50 smanjiti brzo na 1 mg. Kako tebi ide?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

E pa super, ma ti svakako smanjuj postepeno a sad i ja licno ne znam koliko cu se zadrzati na kojoj dozi mozda sako 4 dana a mozda 10, u zavisnosti kako se osecam. Recimo na 1mg sam bila 9 dana prosto mi je trebalo toliko tek kad sam osetila da mi je to dosta i da sam mirna ceo dan i da ujutru ustanem normalno ne zurim da uzmem itd onda sam smanjila na 0.75 i evo tu sam treci dan pa videcu koliko ce mi trebati da se tu stabilizujem iskreno ok mi je za sad mada naidju momenti kaf sam tako kilava no sve je to fizički meni je bitno da sam konstantno psihički dobro tj lepo raspoložena , po ceo dan! A to sto sam nekad malaksala kontam da bih svakako bila jer je ogromna vrućina ! No polako bitno da se smanjuje do tih 0.13 a sto se tice vremena nismo svi isti ne moze tebi trebati isto vremena kao nekomr ko je uzimao 5 ili 10god eto frajla je smanjivala bup godinu dana ali ona ga je uzimala 8god ali opet time je prosla bez krize. E sad ti bi mogla sve to za najvise mesec dana ipak ja ne.bih nista pozurivala ako sporijim putem mozemo da izbegnemo krizu.
Post Reply