Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Eto to je ta zajebancija o kojoj sam ti pricala. Ocito smo i ti i ja spremne usle , jake, pa nam i nije tesko palo skidanje. Evo ispade da je tebi sa troduplo duzim stazom od mene mnogo lakse bilo. Ali taj 6 7 dan kad krene taj djavo to je bas neizdrzivo!! Zato sam ja kukala na forumu i svi su me zivi nervirali , jer ajde, dobih savjet kako da se skinem ali sta sad??!!
Rekla bih ti da ce ti od bilo kakve tablete biti jos gore tipa ksalol, bensedin, mene su one jos vise pomamljivale!!
Sad probaj i dalje sa tom tvojim autosugestijom, vidis kako si sve prebrodila tako ces i ovo.
Te brzine, ja sam pokusala sa kokainom, samo ces se u vece ludilo uvalit.. Tako da, guraj jbg do prije neki dan se kukalo kako se rijesit od bupa, sad pokusaj biti sreecnaaaa!!!Ej nema ga vise, jesi li svjesna??!!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

daaaaaaaa znam ninocka, pa dobro plakala sam sat vremena i sad mi je lakse, ma znam da bi me uzimanje meta, sto sam imala negde na pameti, samo poremetilo, joj mislim ne smem nista da uzmem, ne smem ni da pijem,jer znam dobro kakve sam gluposti radil akad popijem odmah bih htela da uzmem i neku drogu... tako da moram ostati strejt, ne pusim ni cigaru danas, ni kafu nisam popila , sve sam nesto htela i onda me uhvati taj bedak i cao.... a dobro sam fizicki eto zaisat dobro al sad shvatam sto kazu da je psihicka kriza mnogo gora... dobro sam imam snage nisam kilava i to, ali sam ubijena u mozak ,znaci depresivna i tako, no sad kad sam se isplakala zaista je bolje!

ps.. brzine ne smem nikako jer meni se posle toga odmah uzima nesto za spustanje,sto je normalno tako da bi mi posle bilo jos 10 puta gore. dok ne prodje dva meseca necu smeti bukvalno ni pice da popijem a kamo li sta drugo... a odavno i ne uzima ni brzine, niti gde izlazim.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Prodje i dan 6! Hvala bogu, izgurah nekako, popodne je vec bilo lakse, smirila sam se, otisla na jedan izlet u prirodu i nisam se vracala kuci do predvece. od fizickih simptoma krize jedino malaksalost onako nemam snage ni malo ali opet nista strsno, sad je bitno psihicki izdrzati i ne uzeti NISTA, mislim svesna sam da ne zelim nista da uzmem i da hocu da budem cista, zato sam i pocela ovo skidanje inace cemu sve ako sam zeljna drogiranja|? nisam naravno i ne zelim to samo pisem kako se osecam svaki dan i normalno je da posle 4,5god na opijatima, bez obzira na dozu, osecam nedostatak i psihicku potrebu da nesto uzmem, ali sve ce to vremenom proci, imam srece da sam uvek bila umerena u svemu i dsa se nisam odvaljivala inace bi mi sve to jos mnogo teze palo, ovako se javi povremeno ta zelja, isplacem se i nastavim dalje. Prosla sam super do sad kako sam mogla tak oda nema razloga da kukam! sad da prezivim mesec dana strejt i bice sve u redu! brojim dane i idemo polako vec je proslo 6, proci ce i jos 6 i jos 6 i jos 6 ii caoo! :)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

dan 7. Poceo i sedmi dan a ja malo istrazujem po netu, jeste i noel postavljao ali da se nadovezem i ja, dakle pokrivenost receptora u zavisnosti od doze: posto sam ja dugo bila na dozi 0.5 tu je pokrivenost nekih 10% znaci 90% receptora nije pokriveno bupom i moglo je nesmetano da se oporavi ako sam ja to dobro razumela :) zato je dobro polako spustati doze i dati vremena receptorima da se oporave i naviknu na tu manju dozu... posto ne umem da postavim sliku, a stavljao je noel tamo na temi, dakle pokrivenost receptora na dozi 1mg je 20%, doza 4mg 40%, doza 8mg skoro 80% i nikakva razlika nema izmedju 8 i vecih doza. na 0.25 je to samo 5% pa stoga i teorija da dozu treba spustiti sto vise i sto duze ostati na svakoj dozi kako bi se receptori navikli i oporavili, bitno je da sto veci procenat receptora ne bude pod opijatom kako bi i skidanje lakse palo. tako nekako sam ja to protumacila.

E sad half life kod bupa je 36h, sad da probam i to da protumacim, dakle 50% doze se usvaja u tih 36h, pa za jos 36h se usvaja 50% od pola doze, itd. znaci ako je doza poslednja 1mg, prvih 36h se usvaja 0.5mg, posle jos 36h se usvaja 0.25mg posle 36 0.12, posle 36h 0.06 i da dalje ne racunam dakle on ostaje u organizmu 144h do te neke minimalne doze 6 dana, mene zanima da li moze da se racuna od poslednje doze ili moram da racunam za zadnjih npr 7 dana...? ali posto ja jesam zadnji dan uzela 1mg a pre toga 0.5mg racunala sam samo od poslednje doze i dosla do tog zakljucka da je on do sad izasao iz organizma... pa me zato zanima da li sam sve to dobro ukapirala :)
noel je na pocektu teme postavljao te slike ali ja ne umem, probala sam ali ne umem tako da sve ima na ovom sajtu lepo objasnjeno> http://www.helpmegetoffdrugs.com/taper
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Kato nemoj se zamarati uopste sa tim jer si pregurala vec 7 dana.
Doze se gomilaju od svakodnevnog uzimanja bupa, ti si sada uzela za primer dozu od samo jednog uzimanja, i to sada da bi izracunala i nema neki znacaj
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

To mi je vec zamorno da racunam ali aj nebitno nadam se da ce i druga nedelja proci ok, osataje da vidimooooo :) ma bup necu uzeti, zacrtala sam tih 28 dana, imam kalendar na frizideru i zaokruzujem dan za danom, posle 28 dana po svim racunicama bi trebalo da budem mirna po pitanju bupa i krize!!
Bilo kako bilo, opet da napisem za neke buduce generacije hehhhe, ono gore sto sam objasnila u vezi receptora, dakle najbolje i najbezbolnije skidanje bilo bi spustanje do minimalne doze recimo 0.1, ali na svakoj dozi da se ostane po 7 dana bar, to smo vec svi pisali 1000 puta, ludost je skociti sa doze od 1,2, i vise mg, ali moje iskustvo i skidanje sa 0.5 se pokazalo takodje kao ok i podnosljivo ali ako se i na toj dozi ostane dovoljno dugo, ja sam celo leto bila na dozama ispod 1mg , da sam spustila sa 2 na 0.5 u roku od dve tri nedelje ne bi bilo uopste ovako! Meni je to spustanje teze palo nego skidanje ako cemo iskreno! prosto sam non stop imala zelju da uzmem jos, nikako se nisam osecala ceo dan dobro, psihicki sam samo htela jos i jos imala sam 100 recidiva i povecanja i vrtenja u krug, sad kako kome ide tako i treba da radi ali svako treba da spusti bar do 0.5 to je neka maksimalna doza sa koje moze da se skine iole bezbolno, sve iznad toga je ludost i kriza ce biti i gora i duza. dobro i ja sam tek pregurala prvu nedelju, psihicki cu se jos neko vreme oporavljati ali sve je to prilicno blago i moze da se izdrzi cak i uz dnevne obaveze pa i posao. Frajli svaka cast za spustanje do nule, zato kazem svako ce videti sta mu odgovara, meni je to bilo mucenje sve vreme, i preopteretila sam se i uvek trazila neke nove nacine... ali eto sve se moze, kad sam mogla ja vala moze i svako drugi samo ako dovoljno zeli. Najpre realan i dobar plan spustanja pa tek onda skidanje.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

P.S. PRVI PUT U ZIVOTU SAM DOCEKALA 7. DAN BEZ BUPA!!!!!
Nadam se da cu docekati i taj 28. dan i 50. dan i godinu! Svakako veliki uspeh i veliko zadovoljstvo! Da nije foruma sigurno ta ideja ne bi zazivela jer tek ovde sam se suocila sa realnoscu i saznala sta je taj bup i kako izgleda skidanje i zapitala se koliko je uopste normalno uzimati opijat svaki dan i ne razmisljati o skidanju ?! Znam da su svi bili dobronamerni, iako su me neki vies puta iznervirali heheheh ali onda sam i ja namerno htela da se zainatim i dokazem da MOGU! Tako da je i to urodilo plodom :D jednu nedelju sam izgurala i to nije mala stvar, ali naravno tu nije ni kraj , ovo je pocetak nekog novog zivota a sada i onaj najtezi zadatak OSTATI CIST
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Ma ti si vanserijska Kato!
Sada smo naucili da je lakse skociti sa 0.5 na 0 nego na 0.3
Svacije iskustvo nam donosi brdo novih informacija
Ja ipak verujem da je to do skorpijonovog ulaska u koju kucu Ninocka?:)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Jupiter!! On Katu bas, izgleda, radi!! :D
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Hope83 »

Bravo....Bravo....Bravo samo napred zelim ti svu srecu ovog svijeta i uspjeh ali samo uspjeh,sak caty nema gledanja nazad samo napred svaki dan pomisli da je to nova pobjeda,ali velika pobjeda sloboda i kakve god lose situacije da naidju u vezi skidanja vjeruj uvjek i pkmisli da ce poslije toga nakon nekog vremena doci dosta dosta lijepih stvari...Ocekujete velika sloboda....Samo napred...
Post Reply