Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by StopBup »

Aha evo sad vidim, izvini. Svakako, to je nenormalno velika doza sto si uzimao. Ja ne znam da li moze icim da se ublazi kriza, nisam se ni raspitivao, niti pokusavao. Znas zasto, i da moze, to bi samo odlozilo krizu. Bup je vrlo podmukao, jer deluke jako dugo, nista drigo ne deluje dugo kao on. Ja sam 1986.-o. Izvini, trenutno sam jako umoran, nemam koncentracije, vec sam u krevetu, cujemo se, samo pici!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by StopBup »

Sing wrote: Mon Jun 24, 2019 3:09 pm Evo i mene na 18tom ja jos uvek furam fizikaliju ali juce je bio dan od boga poslat jer prekjuce sam pozeleo da se samo jednom probudim ok... ni vau ni nista samo da se eto probudim i posle neprospavane noci od 5 do 10h se razvlacio u onom polusnu probudih se bez carape u ustima gladan samo gladan isti dan otisao na "trcanje" mozda 500m max ali meni vecih od maratona otisao na plazu uleteo u ledeno more bio 30sec ali meni vaznih... zasto zato sto ce jednog dana biti sve ok isti dan me nastavila dijareja i nocas nisam ni legao u krecet do 6 30 ali sam siguran da ma koliko trajalo proci ce... znam da ovo nije pravilan nacin ali ja sam imam priliku da 3 meseca budem odsutan i verovatno nikad vise...imam ogromnu firmu i istoriju narkomanije kao i svako na ovom forumu sa malom razlikom da sam bio cist godinu mozda i dve i onda naleteo i zavozao se sa bupom... i da uvek se pazi svojih zelja gotovo sve se ispune
Dodji brate na onu drugu temu u vezi skidanja sa bupa, tamo nas ima mnogo vise.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Budalasti
Posts: 6
Joined: Tue Mar 20, 2018 9:37 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Budalasti »

Ovde stvarno ima puno toga, puno informacija, nekad oprecnih, ali svako iskustvo je dobro... ne uzimam dop vec dugo, nisam nikad puno ni uzimao, ali dovoljno da sam se po treci put navikao, i poceo skidanje bupom, to je fino proslo, nisam vise nikad i NECU vise nikad u zivotu ni prici dopu... ali uzimam bup skoro vec oko godinu ili vise... ne puno, max 2 dnevno, ali svejedno, nije to mala doza. Sada pokusavam da odrzim trenutno stanje od oko 1mg dnevno, da sidjem na 0,5, pa i to da smanjujem jer zaista tesko podnosim simptome apstinencije (50 god mi je), a problem je i ne samo navucenost (ne tako davno kad sam ostao bez bupa, nisam mogao da nabavim, i nisam ga uzeo 24 sata dobio sam napad panike i anksioznosti... pored preznojavanja i tegobe u misicima npr) vec ocito i psiholoska navika, poput cigareta...
Koje lekove preporucujete kao ispomoc, kada odlucim sa 0,5 ili manje da stanem skroz, da pomogne u simptomima apstinentske krize? Posebno psiholoski, radi te anksioznosti, a onda i za fizicke simptome... dosta vitamina B, C vec uzimam...
Ovaj sistem pomenut ovde gde se u pauzama uzima metadon i sl. bas i ne bih... a da mi je frka na suvo, jeste, iz raznih razloga, ukljucujuci i stalne poslovne obaveze :( Moracu uzeti odmor u tom periodu bez daljnjeg... Ako imate kakav savet, recite molim vas... Znam za AA, ali da li bi pomoglo i da se prikljucim nekoj NA grupi u Beogradu, i onako ne smem nikome da kazem za ovo, zato sam i dosao na forum...
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Jurke »

Budalasti wrote: Wed Jul 03, 2019 9:12 pm Ovde stvarno ima puno toga, puno informacija, nekad oprecnih, ali svako iskustvo je dobro... ne uzimam dop vec dugo, nisam nikad puno ni uzimao, ali dovoljno da sam se po treci put navikao, i poceo skidanje bupom, to je fino proslo, nisam vise nikad i NECU vise nikad u zivotu ni prici dopu... ali uzimam bup skoro vec oko godinu ili vise... ne puno, max 2 dnevno, ali svejedno, nije to mala doza. Sada pokusavam da odrzim trenutno stanje od oko 1mg dnevno, da sidjem na 0,5, pa i to da smanjujem jer zaista tesko podnosim simptome apstinencije (50 god mi je), a problem je i ne samo navucenost (ne tako davno kad sam ostao bez bupa, nisam mogao da nabavim, i nisam ga uzeo 24 sata dobio sam napad panike i anksioznosti... pored preznojavanja i tegobe u misicima npr) vec ocito i psiholoska navika, poput cigareta...
Koje lekove preporucujete kao ispomoc, kada odlucim sa 0,5 ili manje da stanem skroz, da pomogne u simptomima apstinentske krize? Posebno psiholoski, radi te anksioznosti, a onda i za fizicke simptome... dosta vitamina B, C vec uzimam...
Ovaj sistem pomenut ovde gde se u pauzama uzima metadon i sl. bas i ne bih... a da mi je frka na suvo, jeste, iz raznih razloga, ukljucujuci i stalne poslovne obaveze :( Moracu uzeti odmor u tom periodu bez daljnjeg... Ako imate kakav savet, recite molim vas... Znam za AA, ali da li bi pomoglo i da se prikljucim nekoj NA grupi u Beogradu, i onako ne smem nikome da kazem za ovo, zato sam i dosao na forum...
Zdravo, pročitaj od prve stranice pa do negde desete na temi" Skidanje sa buprenorfina pravilan način."Pisao je čovek sta je sve koristio da smanji simptome sve moguce koji idu sa smanjivanjem i prekidom sa bupom.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Budalasti
Posts: 6
Joined: Tue Mar 20, 2018 9:37 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Budalasti »

OK, hvala! Iscitacu to onda. Mozda to tamo onda vec i spominju, ali pitanje za tebe, ako licno znas, da li lek rivotril pomaze u ublazavanju apstinencijske krize, i da li ga koristiti kad se spustim na vrlo male doze bupa ili stanem skroz?
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Jurke »

Ja sam rivotril samo par puta koristio pre jako dugo vremena. Tada sam bio na heroinu i u krizi sam ga pio dabih padao u nesvest uvece. To je mozda bilo dva puta ukupno. Nisam siguran da pomaze on u tome. Iskreno malo znam o toj pomocnoj kozmetici jer sam se sa svega uglavnom uvek na suvo skidao.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Jurke »

Mislim da je najbolje polako spustati duzi period sve do nule, tako savetuju. I sam trazim jos uvek način, zato druze nisam siguran da sam i sam neko ko moze da te savetuje. 😉
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
DonKihot
Posts: 1
Joined: Wed Aug 26, 2020 2:40 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by DonKihot »

Pozdrav drustvo !
Ako dozvoljavate ja bih se ukljucio na temu " Skidanje sa buprenorfina " i preneo Vam svoje dugogodisnje iskustvo !!!
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Nicolo b »

To spustanje do nule je najbolja i najsigurnija metoda,ujedno najbezbolnija.Na zalost,kod mene nije uspela jer me i redovna terapija drzala u polu/krizi pa cak i krizi i to jaako dugo.A taj rivotril je zlo ljudi moji.Znam ljude koji su odlazili na skidanje sa heroina a vracali se posle dve nedelje sa nekom terapijiom koja je sadrzala jacu dozu rivatrila.Probao sam ih par puta i samo mogu da kazem,polako sa njima,znam da prave bukvalno crne rupe u glavi,prekide filma..Samo kada se setim kako su drugara unakazili rivatrili,on je bio balav oko usta non stop,mumlao dok je govorio,non stop je nosio onu bocu sa njima i navukao se da ih mesa sa alkoholom sto je katastrofa kombinacija,zavrsio je na robiji sa pokusajem ubistva,naravno ,nicega se zivog nije secao.unakazili su ga vise nego sav heroin.
Mada znam i neke koji su koristili rivotril u propisanim kolicinama i uslovima,i oni su zavrsili sa nekim tikovima.mrsavljenjem i njims je naneo dosta stete.Sa njima oprezno,greske su skupe na njima.
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Alohaa »

maxim wrote: Sat May 27, 2017 12:17 pm Skidaj se sa tog govneta Caty... :mrgreen:
Pozdrav , ja sam krenuo da se skidam sa bupa , prije 20 dana sam uzimao 4.05mg , sada poslje 20 dana sam na 2.00 dosao i danas dobio solidan napad panike pa povecao na 2.05mg . Planiram skroz da ga ukinem . Imam i jako otezano disanje ,bojim se depresije disanja . Sta da radim u vezi toga zna li ko i sta mi je raditi ?
Post Reply