Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

ziki wrote:Verovatno da niko nije zlonameran ili nameno ironican itd..svi mi prolazimo kroz isto, ali nekad u trenutku napisemo ovo ili ono..
Da smo mi trenutno u tom trenutku krize onda bismo takodje bili ranjivi i u tom raspolozenju kao i ti sada, i isto bi nam trebala neka rec podrske da to izguramo.
Tebi je potreban tvoj sopstveni mir koji niko nece moci da narusi, imas porodicu, zdravi ste svi i to ja najvaznije...ovo je samo prolazna faza.
Ja vec duze nisam pravio pauzu od tog Bupa ali se dobro secam tih neprospavanih noci, i tih emocija koje su mi dolazile sa svih strana.
Cini mi se da mi se tada probudilo sve ono sto je bilo zatrpano negde u meni, sto je i taj Bup potisnuo, zamaskirao itd.
Shvatis koliko si slab u stvari, pocnes da osecas svoje telo..ali sa druge strane ti ipak treperi neka radost i iscekivanje da se konacno oslobodis.
Ja sam se okupirao uglavnom tako sto sednem za komp, stavim slusalice i skrenem misli u nekom sasvim desetom pravcu.
Mnogo puta tako docekam zoru.
Interesantno je to sto tada uvek krenem da kopam za nekim starim stvarima, bilo da je u pitanju muzika, filmovi itd..sto samo govori da negde kao da mi se vraca neko staro interesovanje...odnosno budi se onaj stari ja.
Ja sam na tom Bup promenio mnoge stvari u zivotu, kao sto je i sama adresa, okolina, ljudi..vodim neki potpuno drugi zivot i nekad se pitam kada se budem probudio iz tog Buprenorfinskog sna da li cu onda da shvatim da sam uradio nesto pametno, ili sam negde debelo pogresio..vodjen tako tim Bupom 24 sata dnevno.
Trudim se ipak da uvek drzim taj pravac u zivotu, i da uvek razmisljam realno, da znam gde sam, ko sam itd...
Suvise vremena provedenog na opijatima zna malo coveku da poljulja licnost i identitet, tako da uvek treba strazariti nad samim sobom i preispitivati se s vremena na vreme.
EDto malo se raspisah i ja, i vec mi je vreme da se pakujem u krpe jer ustajem ujutru, radim.
Drzi se Caty, nije to toliko ni strasno..vidis to i sama.
Izdrzi se sve to.
Pozz..
E bravo ti ga Ziki, bas si sve ovo lijepo napisao i opisao!!
Jeste tesko probuditi se iz tog bup sna, vratiti se u realnost kad guras na "suvo " bez ikakvih podupiraca, ali ipak ova sloboda je neprocjenjiva!!!
Caty, sto prije da se oslobodis , pa da vidimo sa kim cemo se onda baviti ovdje na forumu ?!! Kikikiki
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Hehehe ziki opet jedan lep i motivisuci tekst, umes ti bas da se raspises.
Ninocka pa eto treci dan je poceo iskreno osecam se sasvim dobro iako sam ustala u 6, i budila sam se nocas par puta ali uspevala opet da zaspim, sve u svemu ok sam no dan je tek poceoooo
Ne znam da li ce kriza tek da pocne ali ovo do sad se ne može nazvati krizom i dalekooo mnogo laganije nego skidanje sa 2mg znaci neuporedivo mnogo lakse, opet da naglasim ja sam mesec dana sigurno bjla na 0'5 pre toga isto mesec i nesto spustala od 1 do 0.5 tako da sam takoreci mesecima smanjivala i bila na dozama ispod 1mg tj nisam bila 'uradjena' no koliko vidim fizicka kriza je nikakva za sad ali bojim se da ce psihicka biti zajebana i duga ali otom potom mozda i zoloft odradi svoje u medjuvremenu :)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Day 3: prosao odlicno, mislim bilo je momenata smorenosti, umora i tako to ali potrudila sam se da te misli zamenim pozitivnim, sama sam u sebi ponavljala "dobro mi je, osecam se lepo, raspolozeno, ne boli.me ništa" i vremenom je tako i bilo, nasa podsvest je zaista svemoguca samo treba da je iskoristimo na pravi nacin, ako je covek negativan i uobrazi da ce biti depresivan, sjeban, da ce ga boleti ovo ili ono, tako ce mu neminovno i biti. Naravno da ne mozemo sve na taj nacin izleciti beheh ali uvek treba probati, mnogi bi se iznenadili kako pozitivna autosugestija dobro utiče na sve sfere zivota, da nije toga verovatno se ne bih ni usudila na ovaj korak. Ja cu se i dalje truditi da mislim pozitivno, tek prolazi treci dan i dug je put preda mnom ali idemo dan za danom proci ce i taj mesec brzo!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Day 3: prosao odlicno, mislim bilo je momenata smorenosti, umora i tako to ali potrudila sam se da te misli zamenim pozitivnim, sama sam u sebi ponavljala "dobro mi je, osecam se lepo, raspolozeno, ne boli.me ništa" i vremenom je tako i bilo, nasa podsvest je zaista svemoguca samo treba da je iskoristimo na pravi nacin, ako je covek negativan i uobrazi da ce biti depresivan, sjeban, da ce ga boleti ovo ili ono, tako ce mu neminovno i biti. Naravno da ne mozemo sve na taj nacin izleciti beheh ali uvek treba probati, mnogi bi se iznenadili kako pozitivna autosugestija dobro utiče na sve sfere zivota, da nije toga verovatno se ne bih ni usudila na ovaj korak. Ja cu se i dalje truditi da mislim pozitivno, tek prolazi treci dan i dug je put preda mnom ali idemo dan za danom proci ce i taj mesec brzo!
E kunem ti se, odje ce se zapucati kad se ti skines!!!
Kakva ce to festa biti!!! ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Jest vala Ninocka
Radovacu se kao i za sebe
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

ahahahhaha hvala devojkeee :) pa zar sam toliko izgubljen slucaj?! dobro, cuj ljudima ovde na forumu je poslo iz prve, kod mene nije tako ali sam nastavila da se trudim do kraja, ma resila sam, nema sanse jebene da ja uzmem bup, osim toga sve i da padnem u iskusenje NEMAM, muz je sve sklonio na sigurno i nece mi dati kao sto sam mu rekla ni za sta na svetu, a za sad nemam bas nikakvu zelju za bupom i samo zelim da se skinem i da prodje tih 28 dana tj 4 nedelje bez bupa jer znam da ce posle biti sve lakse! Mislim da zoloft na mene deluje uspavljujuce i zato sam ga zadnjih dana pila uvece i bukvalno spavam odlicno, mislim budjenje u 6 mi ne gine i zbog deteta ali 6h sna je odlicno!!! probudim se koji put nocu ali ubrzo opet zaspim. No ja sam cak spavala i kad sam se skidala sa 2mg, doduse nesto manje. E da imala sam neke kosmare ali nista strasno, desavalo se to i pre zolofta da imam lude snove, kao npr da ubijam muza, da mi natice cela leva noga nenormalnom brzinom i tako to, vise se ne secam. danas je dan 4 meni uvek bio najgori dan ali videcemo za sad sam sasvim dobro, ne znam vise dal sam samu sebe ubedila u to ili mi je stvarno dobro, osecam se kao da sam strejt, normalna i kao da nikad nisam nista uzimala no videcemo kod bupa se to moze vrlo brzo promeniti
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Evo da se osvrnem malo posto nemam sa kim da pricam o svom skidanju, dakle bup je najbolje uzimati pod jezik, jer dejstvo tako traje bukvlano mnogo duze ono se ne oseti, slabo je, naravno dobro se osecas a to i jeste poenta ali krize nema ni sutradan, ja na zalost nisam mogla bila sam luda, sta li, u stvari bup sam probala jendo vreme da uzimam pod jezik ali sam se vratila na nos ubrzo, no moram da kazem na malim dozama i kada se uzme na nos, ili pod jezik , dejstvo je isto, samo je razlika u tome sto na nos osetis odmah poboljsanje a pod jezik moras da cekas i cekas .... a ja kako sam svako jutro bila u mini krizi morala sam to odmah da osetim da bi me prosla ledja, noge umor i sve ostalo.... jer iako dejstvo odmah pocne, mnogo krace traje i neretko si vec uvece kilav, sjeban i nikakav. Tako da je mnogo lakse sigurno skidati se kada se uzima pod jezik ali hocu da kazem aako ima onih kosi su ga vukli i ne mogu toga da se otresu, moguce je i tako spustiti dozu, naravno. teze ali moguce. no ja sam uspela do 0.5 dalje nisam mogla, probala sam i nijsam mogla, zato sam i pocela skidanje i za sad je ok povremeno mi je zima ali meni je najbitnije da sam psihicki dobro, da nema nervoze, neraspolozenja itd. borim se protiv krize na prirodne nacine, setam, radim nesto, idem u prirodu, citam, uglavnom nisam dokona, dete mi je velikaaa pomoc, igranje sa njim uklanja sve tegobe :D

Mislim da samo skidanje zavisi od dosta faktora i glupo bi bilo stavljati sve nas u isti kos, ne samo staz i doze, mada to igra sigurno najvecu ulogu, nego i ono pre bupa, dakle neko ko je bio dugo na dopu i pretrpeo silne krize njemu ce sigurno biti sto puta teze nego meni koja krizu od dopa nisam imala, krizu od bupa takodje samo jednom 4 dana, meni je ovo prvo pravo skidanje, PRVO, i mozda je i to razlog sto mi je ok. Evo da kazem jedno iskustvo iz prve ruke koje to potvrdjuje, pre par meseci smo muz i ja ostali bez bupa 4 dana, isto vremena smo ga uzimali i istu dozu, on se vec od drugog dana raspadao od krize, proliv, smrzavanje, jezenje, pa znojenje, bolovi u ledjima i nogama, nemir, psihicki uzas, samo je kukao, nije oka sklopio nijednu noc, dok je meni bilo sto puta bolje, mogla sam da setam, da jedem, idem na kafu, jesam se i jezila i znojila to je sve, uspevala sam da spavam, nikakv proliv nisam imala znaci to je zato sto jeon godinama zavisnik bio pre tog bupa i prosao kriza i kriza...
Eto zato ne volim kada neko generalizuje i pise kako je kriza takva i takva, i da traje toliko i toliko, ne moze to niko da mi kaze sa sigurnoscu, moze da kaze za sebe ali svakome je drugacije.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Jeste, totalno si u pravu
Bezveze je kad neko pise o necemu a nike prosao kroz to. 100% si u pravu
Samo sibaj napred!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Dan 4 je prosao ok, plasila sam se jer mi je prosli put to bio najgori dan ali danas ne, pitam se kada ce poceti i ujedno nadam da nece hehehe sto je naravno nemoguce tako da se samo molim da bude sto bezbolnije ;) par puta sam kinula, javljala se jutros neka malaksalost ali sam se bacila u akciju i setnju i posteno izmorila tako da cu nadam se ok spavati... brine me nesanica mada se nije jos javila, ali gledala sam na youtube snimke ljjdi koji su se skidali i snimali iz dana u dan kako se osecaju.. mada vecina se skinula sa vece doze ili su pak uzimali 8mg pa za par nedelja smanjili na 0.5 tako da im je sigurno teze palo nego meni, zavisi od osobe od osobe dok neko kuka kako je uzasno drugi podnosi ok pa cak i radi, kao sto rekoh nema pravila, nego kako bude izdrzi i trpi i to ti je! I budi srecan ako prodjes dobro i bez neke vece nesanice i depresije sto je ocito svima najveci problem kao i bol u nogama i ledjima..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

https://www.youtube.com/watch?v=VkkFimURmvE

ovo je neki kao ja, skida se i oseca se odlicno ;) mozda je to razlog moje srece i dobrog raspolozenja, sto sam 3god uzimala bup i jedino mi je bilo bitno da uzmem bup, da mehanicki odradim neke aktivnosti i onda opet uzmem bup, i onda gledam tv, listan novine i radim sve debilne stvari, a zaista je tacno, ovih dana sam radila neke stvari u kojma uzivam, nisam opterecena razmisljajuci o bupu i da li sam uzela dovoljno i da li treba da dodam, nema tog pritiska vise, jednostavno ustanem i radim sve ono sto me cini srecnom, svako jutro vodim dete peske u vrtic, trcala sam jutros uzivala sam iako je napolju magla i hladno ali nekako uzivam i osecam neke stvari na koje nisam obracala paznju, uzivam sa detetom i muzem, setamo, igramo se, mislim nekako se napokon osecam zivom, i NE i ne pomilsjam da razmisljam negativno, da se tripijem da sam lose i sl, jednostavno mi pomaze autosugestija i necu je okrenuti na negativno, znaci osecam se stvarno super psihicki, rasolozenje m ij eodlicno, a sto se fizickog dela tice, osecam se normalno, nisam puna energije naravno, ali ne smeta mi, spavam relativno ok, probudila sam se jutros preznojena ali bar sam spavala :D ne boli me nista, NISTA, ako cemo iskreno meni su prva dva dana bila kriticna a posle toga ok, i jedina neprijatnost mi je smrzavanje i jezenje eto mada i to ne traje sve vreme a nemam na zalost catepresan da to ublazim jer imam mnogo nizak pritisak..

Srecna sam sto se osecam kao zivo bice, sto imam emocije, sto se radujem, sto nema vise nervoze, jednostavno osecam se MNOGO lepse nego na bupu, i to je razlog sto sam dobro, jednotavno ovo je mnogo lepse nego na bupu, vidjam ljude, porodicu, prijatelje, a pri tom nisam nervozna i ne izbegavam nikoga... ne znam zasto svi od toga prave famu, okrenite se sebi, budite jaki, pozitivni, ispunite svoj dan lepim aktivnostima, lepim drustvom, jesti sto vise voca, povrca, vitamina i samo POZITIVNOOOOO i nema problema. Jednostavno kad god vidim na yt nekoga da kuka da mu je lose, ja gasim, kad vidim to na forumu i netu, ja preskacem, necu da se trujem time, necu to je klasican primer negativne sugestije, i jednostavno ne dam da me ista poremeti.

e koji je ovo car svaka mu cast ,samo njega gledam i njegovo skidanje maaa odlicno, ovakve snimke treba objavljivati a ne one sto samo kukaju hehe
https://www.youtube.com/watch?v=e7e6XLqE_gk
Post Reply