Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Sigurno sam dosadila ali imam potrebu da napisem, da rezimiramm ovo svoje skidanje. Stojim pri tome da mi je autosugestija pomogla da se skinem 'bezbolno' , naravno ako uzmemo u obizr da i dalje imam dijareju svako jutro, da se preznajam redovno, da imam periode kad sam malaksala, kad nekako podrhtavam, ali ja prosto ne dam da me ti krajnje podnosljvi i blagi fizicki simptomi poremete, znam da mi je svakim danom sve bolje i bolje i borim se sa tim na druge nacine, a ne tabletom kao pre. Mozda su to klisei kako rece noel, mnogima jesu sigurno ali menije to pomoglo, verovati u nesto, i verovati da ce te to nesto izleciti je vrlo bitno u ovoj nasojj bolesti zavisnosti. Neko veruje u Boga, neko u nesto peto... ja sam verovala u sebe i snagu podsvesti, knjiga Emil Kue / kako gospodariti sobom bila je prva takve sadrzine i mogu reci da je meni pomogla i sa smanjenjem doze i kasnije sa skidanjem, pa koga zanima neka procita, covek je prvi otkrio placebo efekat, lecio je ljude pomocu sugestije i autosugestije.
Druga stvar, ja sam resila da prekinem da pijem zoloft jer nisam depresivna, pocela sam sa njim pre 12 dana i popila ukupno samo 4 tablete od 50mg i znam da one nisu mogle da uticu na to, znaci nema svrhe da ih pijem dalje, pila sam samo zato sto sam uobrazila da mi pomazu da zaspim, jer sam bila jako pospana od zolofta pa sam pocela da ga pijem uvece i zaspala ;bih odmah ali verujem da bih zaspala i bez njega, spavam svaku noc po 8h, izmorim se preko dana, setam, izlazim, radim nesto po kuci i spavam celu noc bez problema, depresivna nisam znaci ne treba mi. Kod psihijatra NECU da idem jer bi mi samo prepisao jos jednu kutiju, i ne verujem u psihijatre, meni ad ne treba niti kakav lek, psihoterapija mi takodje ne treba jer vrlo dobro znam sto sam pocela sa drogom i bupom, samo sto taj problem koji sam imala nije bio moj vec problem druge osobe a ja sam kasno shvatila da na to ne mogu da uticem pa sam se pridruzila sto opet nije dovelo do resavanja problema, jer to ne zavisi od mene!!
Ne podcenjujem nicije skidanje, verujem da su ninocka, frajla, noel, tamara i ko vec prosli sve ono sto su ovde pisali. Ja samo pisem kako se ja osecam i da je meni sve to palo mnogo lakse jer sdam autosugestijom uspela da pobedim sve te simptome i da se izdignem iznad situacije, da ne dozvolim da to upravlja mnome. I mnogo je dobar osecaj kad zaista gospodaris sobom i kada si slobodan, nezavistan, i taj osecaj je ipak dalekko bolji od onoga pre... zato sve podnosim kako moram, nije mi tesko, i sve to bih mogla opisati kao neki grip ili prehladicu... ali ljudi iz straha uobraze da ce im biti mnogo lose i neke simptome sami sebi stvore. to je moje misljenje. Ko misli da je uzas, da nece izdrzati, sigurno ce mu tako i biti. i tu nema sta da se prica. Ali ako resis i kazes sebi da mozes i da ces uspeti i da ce ti biti dobro, tako ce i biti. vrlo prosto jel da?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Svaka cast, ajd i dijareju autosugestijom pobij
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by ziki »

Frajla wrote:Svaka cast, ajd i dijareju autosugestijom pobij
Haha...
Frajlin klizeci start.
Dijareja ili proliv nas je ipak sve pobedio.
Tu cak ni jaka volja ne pomaze.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

To nije problem jer je samo jednom dnevno, ujutru, tako da nema razloga da kukam zbog toga dok neki ljudi kukaju zbog velikih zenica i sta ja znam. Sve zavisi kakav ko ima pristup. Meni je super psihički sto je sada najbitnije, a ti blagi simptomi krize koji su jos prisutni su smehoteka u odnosu na pravu krizu zato ponavljam da ovo nije ni k od krize ostali mogu samo da preuvelicavaju i zale sami sebe ali meni to nije namera.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ne.razumem. tudju zavist i zlobu ili sta vec, da se podsmeva i.besni sto je meni kriza NULA u.odnosu na ono sto sam ovde procitala i zbog cega sam sebi nabila nepotreban strah i odlagala skidanje pola.godine. kamo srece da to nisam procitala odavno bih se skinula jer iskustva drugih ljudi koje znam su govorila totalno suprotno ali neki ljudi prosto uživaju da zale sebe i svoje muke izdizu kao da su bili razapeti na krst a sve vreme su radili i živeli normaljo uz tu smrtno strasnu krizu... ja ne lazem i.ne foliram, kazem kako jeste, a kome se ne svidja sto time pobijam neku njegovu teoriju zabole.me.bas. ovo je moje iskustvo i ako ce nekoga ohrabriti i biti od.pomoci super bice mi drago da na neki nacin pomognem jer je zaista lako i i te kako moguce i izvodljivo ne dajte da vas neke horor price preplase
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Frajla wrote:Svaka cast, ajd i dijareju autosugestijom pobij
Ajd ti, malo iskuliraj od mene, šta jel ti krivo sto sam uspela da se skinem BEZ MUKE? Posto od svega napisanog nijednom ne videh da si rekla "svaka cast super sto si uspela" ali nebitno ja sam usoela zbog sebe a ne zbog nekih sajber ljjdi koji ovde sire strah i truju negativom
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Jujuju nemoj negativno Kato, sada ti je to najmanje potrebno
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Nemam vise sta da pisem sta sam imala napisala sam, sanela neka slobodno zakljuca temu jer necu da je neki ljudi truju svojim nebulozama, ja sam ovo pisala.za neke druge ljude koji su u.istom problemu.koji ce pozeleto da ae skinu, da vide da nije tesko, da se moze, mogla sam.ja, moze dakle svako, da se ne plase i da krenu, da je krajnje podnosljivo! Ja nisam.picka razmazena da kukam ceo dan zato sto sam.se preznojila.i.jezila.. to.su simptomi svake prehlade i to ne.smatram.za nesto strasno, volela.bih da bar jedna osoba nakon.ove moje priče uspe da se skine i da bar nekome to da snage i.volje, to je cilj svega sto sam pisala iz dana u dan, sada je vec 9. dan, svaki je sve bolji i nema vise sta da pisem niti zelim da diskutujem sa nekim ko je dosao da se podsmeva i pise neke ironicne komentare umesto da se iskreno obraduje i cestita od srca. Ali jebe mi se ja sam srecna sto sam uspela i to je to. Ne treva mi zoloft eto.mozda je to frajlu iznerviralo nismo svi isti nekome treba meni ne zato.ga necu piti ja time nisam.nikoga uvredila ko ga pije, samo sam rekla da meni ne treba. Pozz

P.s. autosugestijom.se lece mnogo ozbiljnije bolesti od dijareje samo kao sto rekoh ja sam to imala dva tri dana ujutru po jednom tako da se nisam opterecivala time to imaju i.zdravi ljudi.koji nisu probali opijat u zivotu pa nikom nista.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Kato smatrala sam te nesto pametnijom nego sto ispadas.

I posto si se “skinula” da rezimiram i ja

Nikada ti niko nije rekao da ides mojim putem ili necijim drugim, odvajali smo svoje vreme da ti pomognemo iako se videlo da se vrtis u krug. Uvek sam pisala iz svog iskustva i napominjala da je u pitanju moj staz i da treba da radi svako kako se oseca.

Zoloft ti nije nudjen nego si me kontaktirala preko poruka da ti kazem kako sam ja pocela da ga pijem.

Meni ni iz dzepa ni u dzep da li ces se skinuti ili ne, ali moja poruka sa klizecim startom je upravo izazvala ono u sta sam sumnjala a to su poruke koje si napisala.

Pises ovde kako si bezbolno prosla 9 dana skidanja samo da bi meni i ostalima za koje si umislila da te napadamo, dokazala nesto.
To tvoje “bezbolno” skidanje sto se mene tice mozes okaciti macku o rep
Nema potrebe da drugima dokazujes nesto nego treba biti iskren prema sebi
I da
Nemoj me uvlaciti u svoje frustracije i dalje prepirke
Nedelja je treba uzivati u slobodnom danu
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by noel »

Joj Kato, alaj ga sereš... ti krizu niti nemaš, odnosno nisi bila ni žešće navučena... spavaš osam sati?? A mjesecima se tu skidaš patiš i sebe i nas... mogla si odmah presjeći i za dva tjedna biti ok... ne uspoređuj svoju ovisnost s tuđima, posebno s nama koji smo se godinama i godinama drogirali i supstituirali... živo me zanima kako bi to recimo ziki trebao s tvojim metodama autosugestije proći svoju krizu? Prava kriza je teška, nije to nikakvo umišljanje, samosažaljenje ili što je već tvoja teorija... u pravoj krizi si noćima i noćima bez trunke sna sa užasnim užasnim nemirom i hrpom drugih simptoma...a ti sad tu učiš stare narkomane koji su ih prošli brdo u životu... da znaš kako si smiješna s ovim postovima odmah bi zašutila.

Nitko ti ne želi zlo, vjerujem da je svima drago da si prestala s bupom... ali sestro taj tvoj ego pa užas jedan. Nadam se da nećeš raditi recidive jer i ovih 1500 tvojih postova zaista je bilo previše...
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Post Reply