Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Da li si otvorena za savete i misljenja ili da ne trosimo prste?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Frajla wrote:Da li si otvorena za savete i misljenja ili da ne trosimo prste?
Naravno da jesam
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

I jos jedan tapper plan koji je mnogima pomogao, tacnije jos jedan nacin za skidanje pa ko hoce moze da proba, mozda i ja probam kada dodjem do male doze.

Standard Taper Plan
The standard taper I used and promote is that if you will reduce by 25% of the total daily dose and maintain that dose for a period of four full days while experiencing minimal to no w/d symptoms it’s safe to reduce again by another 25% and expect the same results. If you experience any overwhelming w/d symptoms during the four day period you can take a .25 mg sliver (depending on your existing dose) and the w/d symptoms usually dissipate immediately. If you require slivers to remain stable at any level you should start over the next day trying to put four days together again. This allows for the long half life of buprenorphine which can be up to 72 hours for most people.

After I reached .5mg, I began a process of skipping days. I would take a dose one day, then skip one day. Then dose again, and then skip two days. Then dose again, and then skip three days. Then dose again, and then skip four days. After four days clean I was finished. The half life has had time to catch up with itself.

We have found some people, for whatever reason, tend to stress out and suffer anxiety when it comes time to skip days. If that is your experience you can continue the standard 25% taper every four days all the way down to zero in lieu of skipping days if that makes you feel better. Again we are all a little different. The idea is to be successful and the skipping days is not written in stone. That is what worked for me and has worked for most others following this taper plan. But if you need to taper down to nothing instead of skipping days that is certainly a viable and acceptable option.

The reason for sometimes feeling w/d symptoms is the long half life of buprenorphine, the main drug that is in sub and the generic. To be very simple, it can take days before we experience the w/d symptoms from sub. So this is why we wait 4 days to allow for the half life which can easily be up to 72 hours depending on some variables. When we make it 4 days without symptoms we should be fine reducing again.

It’s not uncommon to have some minor side effects from sub as with almost any medication. There can be some depression, sleep problems, anxiety. So we suggest not taking the sub close to bedtime, get some mild to moderate exercise depending on your physical condition, there are things to do that will help lots of things. But stick with the same principles all the way down as far as you are comfortable. We are here to help at that point.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Ovo je Robertov tapper plan koji se preporucuje za osobe koje su kratko na bupu - par meseci, to si verovatno i procitala

Javljam se kasnije za tvoj plan- sad sam bizi
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Caty wrote: -
Dajte narkomanu dop i recite mu da svaki dan spusta dozu do nule, jedan od 10000 ce uspeti, na zalost bup je za mene isto to, droga a ne 'lek' i ne znam kako nikome nije jasno zasto je meni toliko tesko da se drzim plana i planiranih doza.
Uffff nesto gadno ne stima.
Nemoguce da 1,5 mg bupa( kojeg uzimas pod jezik) poredis sa dopom.ili ga i dalje smrces ili gledas oko sebe kako ga smrcu( aludiram na tvog muza i prijatelje u problemu) nesto bas ne valja. Jer je nemoguce da imas rad i to jos u spustanju doze, pa ona te samo pokrije da ne kriziras.
Svi smo se ovde drogirali, tako da nisi nikakav jedinstven slucaj ali cini mi se da je tu nesto mnogo dublje i da se prvo pozabavis time i odes kod strucnog lica jer ti vreme prolazi i natovarices nekoliko godina plus na bupu i bice ti zao
Vezano za tvoj plan- nista novo ili drugacije nisi napisala Ili naucila iz tudjih iskustava a prvenstveno iz svojih neuspelih pokusaja.
U detalje plana me mrzi ponovo da ulazim jer ti je sto puta napisano,za svoje dobro pocini citati temu iz pocetka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Ja sad malo pred spavanje razmisljam... Nemam namjeru nikakve savjete dijelit Kati... a razloga je mnogo .
Naime, bitno je ukapirat da tu dje je Kata sad i ja sam bila, ali identicno ( obozavala sam da vucem bup) i nikako da se presaltam na normalno uzimanje ( i dalje tvrdim da je to pola predjenog puta kad skidanju)
i ne bi mi tesko pa se pjeske vratih, stranicu po stranicu i nadjoh.
Caty, prvog jula si napisala da si vec sedam dana na dva mg i da vec sedam dana normalno uzimas. ( usput si opisala koliko je to divan nacin uzimanja, zalila se na sebe kako prije nisi uvidjela kako je ustvari topljenje bupa jedino ispravno i isto savjetovala drugima) I prvog jula najavila spustanje doze na 1.50 mg ( sad miligrze me ne zanimaju niti koga krivim sto sporo spusta naprtiv... nego drugo me zanima.
Iz sopatvenog iskustva kazem, da mi nikako nije jasno kako si i poslije znaci nekih i vise od 40 dana i dalje u haosu!! Ne pricam kako nisi znatno skinula dozu ili se pak rijesila bupa nego me zanima kako se barem nisi za tih 40 dana navikla na taj nacin uzimanja i barem nekako nasla mir... Jer znam po sebi, ti znas da sam ja sa nosa presla na rastvaranje u spricu pa me drmala paranoja da mi pola doze ostaje zalijepljeno itd, mucila se jesam ali ja sam poslije 20 dana zaboravila na taj famozni rad i nekako se umirila i bila spremna za dalje.
Ti poslije 40 ( cak o vise) dana topljenja bupa pricas kako je tebi bup droga... pa kako sad majku mu. Shvatam da je prije bio, i meni je " ti to vrlo dobro znas" ( ovo je jako altuelna recenica :? , znas kako sam voljela taj rad bupa...
i sad citam i nista mi nije jasno....
Jako podcjenjujes vrijeme( i ako uvijek kazem da za skidanje sa bupa ne treba zurit ) u ovom tvom slucaju mi zao jer se samo nizu mjeseci na bupu, i otezavaju skidanje.
Je li moguce da skoro mjesec i po topis i bup i nisi se stabilizovala??!!!
Opet dodjemo na ono sto kao cavke ponavljamo , nesto u na tom putu ne valja!!! Ali boli te qrac bi bi bip, sto mi ovdje pricamo...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Kako sam brzopleta uvijek nesto zaboravim...
Da se ne bi desilo kao sa Yasu , pa da se ne sjetis svog posta i toga sto si pisala , strana 270 pa malo pri dnu , i eto ga
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Robertov plan je spustanje doze za 25% od trenutne doze, i to se odnosi na osobe koje su kratko na bupu. To je preveliki korak za tebe jer nisi kratko na bupu. Spustanje doze sa 1,5 na 1 je 33% od trenutne doze tako da srecno.

Ps gde ti nestade post?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Htela sam da napisem jedan post i odgovorim i Ninocki i tebi ali na kraju nisam stigla no dragp mi je da si stigla da procitas jer umesto edita ja izbrisah post nisam posle mogla opet sve da kucam.
Ljudi bup je opijat on je i te kako droga kako god se uzimao naravno drago mi je sto ga uzimam pod jezik sada ali meni je to cak jos lepse dejstvo tako da i dalje postoji taj poriv da bih rado uzela jos jutros sam imala samo 1mg bilo mi je jako lose posle posla samo sam zaspala, da bih sanjala non stop kao narkoman u krizi, kako vucem bup, tj kakp idem da zavrsim, krcam, novcanicu nikako ne uspevam da urolam lepo pa mi ispada pa mi se bup pokvasi, pa naidje moj tata bas u tom momentu a sve vreme sam u haustoru neke zgrade, takve snove sam zadnji put imala ali u vezi dopa pre par godina, tako da bup jeste droga eto ga jos jedan dokaz. Da ne pricam sto ga ja plus zavrsavam za pare pa kombinacije, sastajanje, mada to radi muz ja ne i srecom ne vucem vise. Samo taj posao mi je sad tezak to me iscrpi i zaista vise ne znam popodne jesam li umorna ili u krizi...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Nasla sam mali milion videa gde ljudi reseni da se skinu pocnu i da snimaju dan za danom kakva je kriza i imaju samo jedan ili dva videa, retki imaju video snimke i posle par meseci i god dana i slicno masa ih pocne i odustanu posle 3,4,5 ili 8 dana krize. UZAS

Sto se tice roberta, ta doza spustanje od 25% kaze da se radi tako do 1mg a posle ide sporije tj koliko ko moze i doduse on spusta na 4 dana sto je bas kratko ja sigurno necu tako brzo a ni tako mnogo spustati naravno do 1mg cu da probam a posle ce ici ako bog da, sporije i manje svi znamo da tek tada nastaje problem.
Post Reply