Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

glupaca wrote:Hej Caty kako si? Nadam se da guras i dalje :)
Hej paaa iskreno nije mi lako iako sam sto puta pisala da sam.bila ok fizicki ali prosto psiha je nesto drugo i kada covek navikne da.godinama uzima opijat pa koliko god, eto olaksavajuca okolnost je što nisam bila na velikim dozama ali navika je navika, potreba je potreba i ne moze to da prodje preko noci, kad god imam neki dogadjaj, kad god mi je dosadno, kada treba da uradim nesto ja pomislim kako.bi lakse bilo da uzmem malo bupa... a da stvar bude teza, ja bup imam u kuci jer ga muz uzima i pre par dana sam uzela na zalost 0.5mg razocarala sam sebe, muza mislim.jbg desilo se i ne mogu to da promenim, trenutak slabosti.ili sta vec... onda sam otišla kod mojih na par dana sa detetom da se malo sklonim da budem u strejt okruzenju i opet sam se donekle vratila.na staro ali svaki dan.je borba i svaki dan je iskusenje koje ce nadam se uskoro proci. Ne mogu da kazem da se osecam lose, ni fizicki ni psihicki nego prosto postoji neka zelja i potreba da nesto uzmem a znam da nista ne dobijam time da uzmem neki.gori opijat to je apsurdno raditi i uzimati sad metadon, heroin i sta znam. To sranje se desilo kad sam isla na neki rodjendan uzasno mi se spavalo i bila sam totalno bezveze a morala sam da idem.. i onda kao da uzmem to da se razbudim sta vec.. nisam se ni razbudila plus sam se napila i takoooo jbg sta je tu je idemo dalje borba traje do kraja! Cak sam pomisljala da povremeno uzmem bup ali to je takva nebuloza i to je totalno NEMOGUĆE i samim tim sto sam jednom uzela samo sam otezala sebi sve za jedno 10.puta i kao da sam krenula opet ispocetka. Jbg sad ne vredi kukati nego pamet u glavu!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Hope83 »

5. Dan bez bupa
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Kolika god da si smrda bila, zao mi je sto si napravila recidiv, ali teraj dalje, bori se
User avatar
glupaca
Posts: 37
Joined: Wed Oct 11, 2017 9:26 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by glupaca »

Nema veze,bitno je da priznas,sa nisi to sakrila od same sebe i od nas ovdje i to je hrabrost....normalno je da ne ide lako,nisi se preko noci ni navukla niti ces se preko noci skinuti...Mislim da super guras,posebno jer ti je na dohvat ruke....Ja ne mogu slatkisima da kazem NE a moram ih imati u kuci zbog djece,pa se mucim obzirom na dijabetis....a ne takva ovisnost....Samo se nemoj predati i prepustiti....Znas ono ma ko ga jebe i uzmes....Bori se i ne odustaj.... :)
Um.
Predivan sluga.
Opasan gospodar.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Caty, ja sam nekoliko puta bila surovo iskrena, pa sam ti rekla da u danima"poslije bupa" imam isti u kuci( kao ti) nikad ne bi uspjela!! Nikad!! Sto ne znaci da nije moguce, ali je bas veliika otezavajuca okolnost!! Tako nedje i razumijem to sto si poklekla, ali svakako ne opravdavam!!
Moram te iskritikovati , postaviti hiljadu mozda suludih pitanja .. Kako ti se vise nije smucio??!! Zar nisi sto puta rekla da si masu bolja bez njega??!!itd...
Ali sto je tu je, samo se nadam da se nece ponoviti jer zaista si veliki trud ulozila u sve ovo i bas bi bilo steta da sad ostanes i na nekoj maloj dozi, velika stetaaa!!
Jbg, ne mogu sad pisati nista ljepse, jer mi je bas zao!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:5. Dan bez bupa
Houp, svaka cast , bas sam srecna zbog tebe!! Evo jos jedne uspjesne price, i to me bas raduje!! Ipak ovo nije nemoguca misija, zar ne? ;) Skok sa 0.70 uz svakodnevno odlazak na posao, pa bas junacki!!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Hope83 »

Ninocka wrote:
Hope83 wrote:5. Dan bez bupa
Houp, svaka cast , bas sam srecna zbog tebe!! Evo jos jedne uspjesne price, i to me bas raduje!! Ipak ovo nije nemoguca misija, zar ne? ;) Skok sa 0.70 uz svakodnevno odlazak na posao, pa bas junacki!!
Jeste nadam se da cu istrajati kao sto sam napisao nije mi to bio plan al jednostavno mi doslo preskocio sam jedan dan zatim drugi i evo ulazim u 6 ti dan.Pisem a sad je 01:17 sati nece san na oci jeza ta malo muci nemam mrve bupa u kuci nit sam htio da ostavljam ista.Veceras ce biti duga noc ali imam na umu da ce ipak osvanut novi dan i nova pobjeda.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:
Ninocka wrote:
Hope83 wrote:5. Dan bez bupa
Houp, svaka cast , bas sam srecna zbog tebe!! Evo jos jedne uspjesne price, i to me bas raduje!! Ipak ovo nije nemoguca misija, zar ne? ;) Skok sa 0.70 uz svakodnevno odlazak na posao, pa bas junacki!!
Jeste nadam se da cu istrajati kao sto sam napisao nije mi to bio plan al jednostavno mi doslo preskocio sam jedan dan zatim drugi i evo ulazim u 6 ti dan.Pisem a sad je 01:17 sati nece san na oci jeza ta malo muci nemam mrve bupa u kuci nit sam htio da ostavljam ista.Veceras ce biti duga noc ali imam na umu da ce ipak osvanut novi dan i nova pobjeda.
Skroz je ocekivano da je ta sesta nos besana, ali isto tako po nekim pravilima tvojim mukama bi vec sutra trebao doci kraj!! Barem sto se tice tih simptoma!! Velika je sreca sto si psihicki jak i sto nemas tu zelju za bupom kao ja ili Kata! To je najveca muka, znas i sam.
Tako da mislim da za tebe nema zime. Vidjeces vec sutra ce biti lakse!! Mislim bas bi bila steta sedmi dan odustati ili bilo koji poslije nocas !!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Hope83 »

Osvanuo je novi dan,predhodna noc je iskreno bila zivi pakao oka sklopio nisam neizdrzljivi nemir u rukama i konstantna jeza vruce hladno.Sve sam izgurao nisam htio nista dodatno da pijem htio sam da to izlazi kako treba nek me protrese.Sto se tice danasnjeg dana evo upravo stizem na posao osjecam se kao da sam prehladjen ima te jeze jos uvjek i osjecam tu neku tupu bol u rukama.
Idemo dalje svaki dan nova pobjeda ovo mi je tako ispalo neznam ni ja evo ga vec 6 ili 7 dana bez mrve bupa,sto se tice bupa nemam ga kod sebe jer sam nakon treceg dana posto sam imao 2 tablete po 8 mg otpakovao obadve i bacio u wc solju jer smatram skidati se s istog i imati ga kod sebe da bi to samo bio jos jedan dodatni problemcic.Pozdrav
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:Osvanuo je novi dan,predhodna noc je iskreno bila zivi pakao oka sklopio nisam neizdrzljivi nemir u rukama i konstantna jeza vruce hladno.Sve sam izgurao nisam htio nista dodatno da pijem htio sam da to izlazi kako treba nek me protrese.Sto se tice danasnjeg dana evo upravo stizem na posao osjecam se kao da sam prehladjen ima te jeze jos uvjek i osjecam tu neku tupu bol u rukama.
Idemo dalje svaki dan nova pobjeda ovo mi je tako ispalo neznam ni ja evo ga vec 6 ili 7 dana bez mrve bupa,sto se tice bupa nemam ga kod sebe jer sam nakon treceg dana posto sam imao 2 tablete po 8 mg otpakovao obadve i bacio u wc solju jer smatram skidati se s istog i imati ga kod sebe da bi to samo bio jos jedan dodatni problemcic.Pozdrav
Tako jeeee!!! Samo naprijed!! Sve sam ja to imala ali sa nogama, ti si jedan medju rijetkim kome je taj djavo udario na ruke. Veliki si put presao, ehej znas li sto je sedmi dan??!! Ajde izvjestavaj i dalje..
Post Reply