Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Hope83 »

Hvala mnogo na podrsci istrajacu jer stvarno imam ogromnu zelju da bacim bup,jedino sto me muci al nije nista strasno je sljedece sedmice idem kod doktorice utorak i trenutno razmisljam tako da bi volio kad prodjw ovo sve da nenastavljam ni s ad niti bilo cim da pokusam na prvu strejt u borbu poslje ovoga,znam da ce doktorica biti protiv toga psihijatar je logicno je da ce mi gurat nesto al o tom po tom do utorka imam ovu borbu to mi je prioritet pa cemo za dalje vidjeti.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:Hvala mnogo na podrsci istrajacu jer stvarno imam ogromnu zelju da bacim bup,jedino sto me muci al nije nista strasno je sljedece sedmice idem kod doktorice utorak i trenutno razmisljam tako da bi volio kad prodjw ovo sve da nenastavljam ni s ad niti bilo cim da pokusam na prvu strejt u borbu poslje ovoga,znam da ce doktorica biti protiv toga psihijatar je logicno je da ce mi gurat nesto al o tom po tom do utorka imam ovu borbu to mi je prioritet pa cemo za dalje vidjeti.
Vidji, ja racunam da si ti strejt i sa tim ad. Sve zavisi kako to dozivljavas.. Polako, ne stavljaj sebi preveliko breme na ledja.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Hope83 »

Danas se desila strasna stvar u mom gradu ja inace radim 40 km udaljenosti od svog grada i danas na poslu oko 18 00 sati mi javlja moja supruga da se desila pucnjava u kojoj je ucestvovo jedan od mojih najbolji prijatelja.Ovako ukratko o njemu decko je strejt 3 godine zivot mu se promijenio 360 stepeni ide u teretanu radi itd.sve za pozeljet na osnovu toga lakvu proslost ima iza sebe.Danas je usao u lokal u kojem je sjedio tip koji je glavni za dop u mom gradu i poceo je da ga provocira na konto proslosti itd.Decko je ustao istuko ga kao vola jer je fizicki prespreman a ovaj konzumira dop,da bi ovaj se izvukao nekako i pobjego a ustvari je otiso do auta valjda i uz3o pistolj vratio se u roku par minuta i ispuco u tog decka 8 metaka.Decko je prebacen u kantonalnu bolnicu i jedino sto sam cuo da je u kriticnom stanju da mu se bore za zivot.Htio sam ovo da podjelim s vama u meni se javila neka muka huja neznam nija sta mrznja da sam istog trena htio krenut dole al me supruga sprijecila veoma sam potresen stim.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by ziki »

To je tuga jbg..i za decka koji je povredjen i za njegove bliznje itd..
A ti si upravo objavio pricu koja je mozda za Policiju i za krivicne organe.
Opisao si saucesnike u tom incidentu, motiv svadje-drogu..i naveo si otprilike ko je pucao i ko je upucan na zalost.
I sad recimo ako se neko zainteresuje moze da iscacka tvoj identitet,i da te pozovu da das neku izjavu itd..
...
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by nepopravljiv »

ako ostane ziv pokusaj ubistva tu 3 god,ako je mrtav tu od 10 do 20 god.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Hope83 »

ziki wrote:To je tuga jbg..i za decka koji je povredjen i za njegove bliznje itd..
A ti si upravo objavio pricu koja je mozda za Policiju i za krivicne organe.
Opisao si saucesnike u tom incidentu, motiv svadje-drogu..i naveo si otprilike ko je pucao i ko je upucan na zalost.
I sad recimo ako se neko zainteresuje moze da iscacka tvoj identitet,i da te pozovu da das neku izjavu itd..
Ziki nista otkrio nisam sto vec nije poznato,to vec cijeli grad zna a sto se tice toga iskreno u nekom afektu sam to napisao jer nisam imao strpljenja da stignem do kuce.I sto se tice posledica po mene po pitanju toga vjeruj mi da me apsolutno nebrine to,to je jedna duga prica o liku koji je to uradio i u vezi toga kod mene nema straha ni mrvice.Ziki koliko znam da imena nisam spominjo a spreman sam po pitanju svega da javno otkeijem svoj identitet kada bi to bilo od pomoci u vezi ovog.Ponavljam mozda ali ipak mozda nisam trebo to da podjelim bas ovde jer je to bio afekat neki ja sam stim mislio skroz nesto drugo da postignem,a ustvari nisam nista uradio sta sam zelio.I usput 7 noc pocela i bice duga kao i sinoc.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Hope83 »

Sad sam jos uocio nesto ziki ponovo citas izmedju redova tacno ciljano rijec motiv nigdje nisam naveo ali nebitno stvarno se desilo nesto strasno u sred grada gdje je bilo doata ljudi i policija je dosla kao po obicaju nakon xxx...Kako kazu ko ce kome...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Hope kako ide, mi smo slavili pa nisam stigla da ulazim na forum uglavnom ja jesam imala taj recidiv i spasilo me sto sam otišla sutradan kod mojih i tu blejala par dana bez bupa inace jako mi je tesko sto ga imam u kuci i naravno da se svaki dan borim dal da uzmem ili ne tako da mogu samo da napisem da NE ZNAM sta ce se dalje desavati ne smem nista unapred da obećavam ni planiram nego jednostavno da se trudim da ne uzmem. Ja se sa krizom fizičkom nisam bas ni malo namucila a da jesam sigurno mi ne bi palo na pamet vise da ga uzmem ovako sam bila u fazonu kako je to lako i aj da uzmem nema veze... no dobro idemo dalje borba traje a nadam se da ce i ta zelja jednog dana proci.

Ninocka i sama si rekla da si se mesec ipo dana borila sa tim pa to ti je odgovor na pitanja :)

Glupaca , hvala na podrsci i zaista se nadam da necu izneveriti i sebe i druge.

Frajla jbg sta je tu je, nije mi trebalo ali nadam se da ce na tome ostati :(
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Hope to sto se desilp tom decku je uzasna ironija mislim taman je okrenuo ledja tom zlu i poceo normalan zivot i onda mu se desi takvo sranje.... a taj dzanki.jos nosi pištolj sa sobom jbt i sta, samo ceka koga ce da ubije? Van pameti
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Hope83 »

9. Dan osjecam se kao da me voz udario preumoran sam jer radim,a ta nesanica me nepopusta vec 3-4 noci uzasan nemir u rukama da bih uzeo noz i ubado se po rukama e do takvog ludila me dovodi taj nemir.Navece kad dodjwm s posla sam preumoran i nemogu gledat na oci koliko mi se spava malo gledam tv i idem na spavanje i odma nakon 10 minuta pocinje ludnica,ali nece me to slomiti sigurno.Nadam se da ce proci,sto se tice bupa zadnje sto sam imao sam bacio nakon 3 dana tako da mi je sad ovo briga najveca zeljan sam odmora.Ali osvanuce i taj dan
Post Reply