Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

borexx wrote:ciao svima .ukratko da kazem da sam na bupu od 4mg i normalno treba mi pomoc ..x puta sam pokusavao sa skidanjem ali najvise sam stigao do 2mg .imam posao radim ali vec ove dve godine mi tesko pada sve da radim,druzim se jednostavno sam druga osoba treba mi neka podrska,sa doktorima sam pricao i to je smesno kazu da ostanem na 6mg mada ja uzimam 4mg.pozzz
Citaj!! Na drugoj temi je sve receno...
Sing
Posts: 6
Joined: Thu Jun 20, 2019 4:09 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Sing »

Evo ja danas guram 15ti dan od poslednje doze bupa inace bio ne 20-24mg... sta da kazem svi sve znate... kako sam izdrzao prvih 10 dana ne zelite da znate... koliko traje ovaj ludacki poriv i zelja za bupom...depresija... bezvoljnost
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by StopBup »

Sing wrote: Thu Jun 20, 2019 4:23 pm Evo ja danas guram 15ti dan od poslednje doze bupa inace bio ne 20-24mg... sta da kazem svi sve znate... kako sam izdrzao prvih 10 dana ne zelite da znate... koliko traje ovaj ludacki poriv i zelja za bupom...depresija... bezvoljnost
Zavisi, kriza je jako individualna kod buprenorfina. Pij vode sto vise mozes, i fizicki se aktiviraj cim budes mogao, pre ce proci. Fizika prodje za najvise 20 dana, onda onaj psihicki deo isto bude jako individualan. Ja sam skoro 20 dana cist, meni je samo jos konfuzija u glavi prisutna, ali ja sam bio na manjoj dozi dosta. Psihicki, cas mi je do jaja, cas mi je truba, cas me pucaju crvi za drogama, ali preguravam sve...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Sing
Posts: 6
Joined: Thu Jun 20, 2019 4:09 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Sing »

Evo i mene na 18tom ja jos uvek furam fizikaliju ali juce je bio dan od boga poslat jer prekjuce sam pozeleo da se samo jednom probudim ok... ni vau ni nista samo da se eto probudim i posle neprospavane noci od 5 do 10h se razvlacio u onom polusnu probudih se bez carape u ustima gladan samo gladan isti dan otisao na "trcanje" mozda 500m max ali meni vecih od maratona otisao na plazu uleteo u ledeno more bio 30sec ali meni vaznih... zasto zato sto ce jednog dana biti sve ok isti dan me nastavila dijareja i nocas nisam ni legao u krecet do 6 30 ali sam siguran da ma koliko trajalo proci ce... znam da ovo nije pravilan nacin ali ja sam imam priliku da 3 meseca budem odsutan i verovatno nikad vise...imam ogromnu firmu i istoriju narkomanije kao i svako na ovom forumu sa malom razlikom da sam bio cist godinu mozda i dve i onda naleteo i zavozao se sa bupom... i da uvek se pazi svojih zelja gotovo sve se ispune
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by StopBup »

Sing wrote: Mon Jun 24, 2019 3:09 pm Evo i mene na 18tom ja jos uvek furam fizikaliju ali juce je bio dan od boga poslat jer prekjuce sam pozeleo da se samo jednom probudim ok... ni vau ni nista samo da se eto probudim i posle neprospavane noci od 5 do 10h se razvlacio u onom polusnu probudih se bez carape u ustima gladan samo gladan isti dan otisao na "trcanje" mozda 500m max ali meni vecih od maratona otisao na plazu uleteo u ledeno more bio 30sec ali meni vaznih... zasto zato sto ce jednog dana biti sve ok isti dan me nastavila dijareja i nocas nisam ni legao u krecet do 6 30 ali sam siguran da ma koliko trajalo proci ce... znam da ovo nije pravilan nacin ali ja sam imam priliku da 3 meseca budem odsutan i verovatno nikad vise...imam ogromnu firmu i istoriju narkomanije kao i svako na ovom forumu sa malom razlikom da sam bio cist godinu mozda i dve i onda naleteo i zavozao se sa bupom... i da uvek se pazi svojih zelja gotovo sve se ispune
Samo guraj, narocito sto imas dosta slobodnog vremena, i jako se pazi cim ti bude malo bolje, hoce da prorade crvi za drugim drogama, ako uzmes nesto drugo, tipa spid, prijace ti jedno vreme, a posle ces ponovo uzeti bup. Tako sam se ja zajebao ranije dva puta. Ja ga nisam ni pravilno uzimao, ni pravilno spustao toleranciju. Iskljicivo sam smrkao. Radio sam i u firmi, i privatni posao. Kada sam krenuo u smanjivanje, dao sam otkaz u firmi. Smanjivao tako sto sam preskakao dane da ne uzmem, pa se "popravim", ali sa mnogo manjom dozom nego koju sam uzimao dok sam se radio konstantno. Prosli put nisam dobro napisao, nisam bio na skoro 20 dama bez bupa, nego je vec bilo 20+. Sada sam ja mislim cist 25-26 dana. Preselio sam se na selo cim sam dao otkaz i krenuo u smanjivanje. Pre desetak dana sam poceo da vezbam/treniram, nikakve tablete nisam pio, sve na suvo, samo sam prvih 15-ak dana recimo svaku drugu noc pusio travu direkt pred leganje u krevet, radi lakseg zaspivanja. Jedva cekam da sredinom jula odem 15-ak dana na more. Na moru necu ni piti niti nista, sem mozda eventualno travu pred spavanje, ali kao lek za spavanje ako mi bude trebala, inace mi kao droga ona ne odgovara i radi me jako lose. Samo pici, i pisi ovde! Srecno, mudro i istrajno!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Sing
Posts: 6
Joined: Thu Jun 20, 2019 4:09 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Sing »

Bez foliranja i laganja ja sam prvih tri dana picio po belom ...dok je imalo efekta sad noti bi ga uzeo niti bi mi ppmoglo insomnija mi je najgora... danas sam" istrenirao" nije to ni t od treninga srce htelo da mi iskoci ali prija za psihu za vracanje u normalu... nije da pametujem pricam sta je i kako meni kad god se nisam skidao na suvo vratio sam se tamo odakle sam posao... 4 god zabele oducile me od dopa furao trening svaki dan nisam ni vutru palio izasao i isti jebeni dan bap pajdo... znas ono kad se vratis na staro... posle toga godinica met dok nisam video hde sam... skinuo se sa meta na suvo i posle 24 dana otisao da berem maline da skupim za kartu do cz... tamo oziveo firma jedna druga treca... znss kako je kad neko nas dobije priliku, zajebaniji smo od svih i onda dodje decko iz srb i dade mi tablu jebenog bupa... znas i sam u startu radi jos bio cist godinu i jace... a sad mi je DOKURCILO ZAMISLI LUDILO LOGISTIKE DA TI STIZU 3 TABLE B NEDELJNO... AL NE MOGU DA NE DODJU MORA... NEMA RADA NEMA NICEGA A NA SVOJE OCI POSTAJEM SVE TUPLJI I TUPLJI... OSTAVIO SVE ZENI I ZAPALIO U FR DA SE SKINEM ONA SVE ZNA PODRZAVA ME I POVILUCE BELOG PONEKAD TOLKO KOLIKO SE PROSPE KADA SE OTVORI KESICA... BRAT SAMO DRZI STEGNI ZUBE MUSKARCI SMO nije bolje da se ispravis nicim... vidim taj rovac meni sta radi, dop se ne secam kada sam uzeo a pocinjem da ga sanjam mamu mu jebem, siguran sam da znas one djanki snove ksd juris a ne uradis se i onda se probudis lud totalno lud... ja sam zato i dosao ovamo 1000 km od bilo koga koga poznajem jer u nekim trenutcima ne znam da sam blize negde... sposobni smo momci kada je gudra u pitanju... ne znam zasto dop sad odjednom al mozgovi nasi su uzjebani ali vrlo brzi i ako se kanalisu gde treba cuda mozemo da napravimo... pricam za sebe a tebi iz najbolje namere ne znam koje si godiste ja imam 37 kad pocne ludilo automatski padni na zemlju i zakucaj sklekova koliko god mozes dok ti srce ne iskoci meni licno pomaze... desavalo mi se da idem kroz vrad i pocne ludilo ja brate zakucam sprint koliko mogu i dokle mogu... pomaze... pisi kako si i ne nasedaj na ono vidis da mogu da se skinem daj da se popravim... ne nasedaj na samo danas... pisem tebi a govorim i sebi... BUDI JAK I ZDRAV
Sing
Posts: 6
Joined: Thu Jun 20, 2019 4:09 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Sing »

Nesanica je kucka ja se vise i ne secam kada sam imao 2 sata sna... sve ostalo savrseno vezbam pomalo smejem se salim nisam depresivan ni bez energije slagao bih kada bi rekao bilo sta osim super sam... e onda dodje noc i pocnem da zevam pokusam i neku meditaciju i na kraju bleja na you tube... u jednom trenutku pascu u nesvest to je jedino sto ohrabruje... upalu imam od vezbanja a sve ostalo je ok... ja se stvarno vise ne secam kada sam zaspao vise od 3min
Sing
Posts: 6
Joined: Thu Jun 20, 2019 4:09 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Sing »

Ova insomnija me totalmo rastavlja jbt pa 20 ti dan i ja nisam opet ni minut ali bukvalno ni minut spavao...ne znam vise ni koji mi je dan bez prokletih 20mg bupa ... najludje je sto mi je apsolutno sve ostalo ok... i ako je insomnija moja cena za energiju smeh i nadu neka je... ali da smara smara
Marko_duke
Posts: 1
Joined: Tue Jun 25, 2019 12:52 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Marko_duke »

20-tak dana sam radio dop (10 dana mala pauza pa opet 10 dana) , sve zajedno 20 grama otprilike i posle svake desetke sam koristio bup4 7-8 dana ...misleci da su sve to relativno male doze I kratak period nisam ocekivao ama bas nikakvu krizu!kad ono ...inace pricam o recidivu posle 10- tak godina...Moje je pitanje moze li iko neki savet da mi da cime da ublazim ovu ne tako strasnu Ali opet pa dosta neprijatnu krizu obzirom da je sve sto imam od lekova ksalol i clonidin I ako mi neko kaze sta jos da uzmem ! Danas mi je Treci Dan kako sam prestao sa bupom ( poslednja 2 Dana sam pio polovinu).koliko mogu ocekivati da ce trajati ova ,,kriza “ posle tako malo uzimanja?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by StopBup »

Sing wrote: Tue Jun 25, 2019 7:00 am Ova insomnija me totalmo rastavlja jbt pa 20 ti dan i ja nisam opet ni minut ali bukvalno ni minut spavao...ne znam vise ni koji mi je dan bez prokletih 20mg bupa ... najludje je sto mi je apsolutno sve ostalo ok... i ako je insomnija moja cena za energiju smeh i nadu neka je... ali da smara smara
Cek brate, jesi ti imao neku toleranciju na neki opijat kada si krenuo sa tim bupom, ili si bio cist kada si krenuo sa bupom. Znam da imas istoriju, nego pitam te bas za vreme to kada si krenuo na bup, jesi bio navucen na nesto?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply