Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:9. Dan osjecam se kao da me voz udario preumoran sam jer radim,a ta nesanica me nepopusta vec 3-4 noci uzasan nemir u rukama da bih uzeo noz i ubado se po rukama e do takvog ludila me dovodi taj nemir.Navece kad dodjwm s posla sam preumoran i nemogu gledat na oci koliko mi se spava malo gledam tv i idem na spavanje i odma nakon 10 minuta pocinje ludnica,ali nece me to slomiti sigurno.Nadam se da ce proci,sto se tice bupa zadnje sto sam imao sam bacio nakon 3 dana tako da mi je sad ovo briga najveca zeljan sam odmora.Ali osvanuce i taj dan
Ja sam u nekom bunilu. Dok spavam isto takp zamisljala kako bockam noge nekim nozem. To je prava i jedina agonija! Mada mene je to drzzalo svega tri noco ali ja sam zadnju dozu imala sa 0.13 mg. kako je doza mala mene je kriza spucala prvu , drugu o treci noc, vjerovatno zbog manjih zaliha . Moje spustanje od 1.50 do 013 je trajalo nekih 40 dana.
Tako da te skroz razumijem za te nemirne ruke. Ja sam mozda rijedak primjer da problema sa nesanicom nisam imala.
Boga mi houp, nije lako dobrp te to opali po usima ali blizi se kraj.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Hope vec si izgurao dosta tako da ce svakim danom biti sve lakse sigurna sam! Svaka cast ipak je to veliki skok pa ne moze bas trajati ni malo ali nece sigurno ni mnogo dugo! I ja srecom nisam imala problema sa nesanicom mene je cak ad uspavljivao pa sam ga pila uvece medjutim i kad sam prekinula sa njim isto sam spavala pa mozda sam ja to istripovala. E posao je dobra stvar ako nije tezak fizicki ali veruj mi i gore je kad sedis dokon u kuci ceo dan... samo razmisljas o tome i teze ti pada tako da je mozda i bolje sto radis bar se izmoris i brze prodje dan. Ja sam citala da je prvi mesec kritican a posle si vec slobodan covek ipak su to godine zavisnosti i ne moze to tek tako da prodje. Meni je iskreno teze palo ono posle psihicko mucenje i borba da l da uzmem ili ne... a to jos traje!!! Ali da kazem posle dve nedelje je vec sve to podnosljivije i lakse tako da si blizu brzo ce to proci. Samo napred i srećno!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Hope83 »

Caty wrote:Hope vec si izgurao dosta tako da ce svakim danom biti sve lakse sigurna sam! Svaka cast ipak je to veliki skok pa ne moze bas trajati ni malo ali nece sigurno ni mnogo dugo! I ja srecom nisam imala problema sa nesanicom mene je cak ad uspavljivao pa sam ga pila uvece medjutim i kad sam prekinula sa njim isto sam spavala pa mozda sam ja to istripovala. E posao je dobra stvar ako nije tezak fizicki ali veruj mi i gore je kad sedis dokon u kuci ceo dan... samo razmisljas o tome i teze ti pada tako da je mozda i bolje sto radis bar se izmoris i brze prodje dan. Ja sam citala da je prvi mesec kritican a posle si vec slobodan covek ipak su to godine zavisnosti i ne moze to tek tako da prodje. Meni je iskreno teze palo ono posle psihicko mucenje i borba da l da uzmem ili ne... a to jos traje!!! Ali da kazem posle dve nedelje je vec sve to podnosljivije i lakse tako da si blizu brzo ce to proci. Samo napred i srećno!
Evo upravo putujem kuci s posla slomljen,iscrpljen jedva na oci gledam bup mi uopste nenaumpada nemam zelju za njim.Moje spustanje je nekako bilo sta ja znam svega mjesec dana s 2.0 na 0.7 i tih 0.7 sam pio neki 4-5 dana i jedan dan haj reko preskocicu pa drugi pa treci i onda reko idem sad do kraja gotovo j3 bacim sta mi je ostalo bupa i krenem u borbu prvi 4_5dana je bilo sasvim ok al ta peta noc je bila kobna od nje je krenula muka nocna preko dana jeze zijevanje malaksavost itd i jos me to drzi tako ali noci su najgore nespavam haman nikako.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Uzas za nespavanje veruj mi kad se covek naspava to je sasvim druga prica nekako se probudis ujutru kao nov, a ovako posle neprespavane noci jos ti je gore i teze 10 puta.. e jbg nadam se da ce i to proci uskoro. Ma znas kako sad sta je tu je proci ce ali sigurno bi bilo lakse da si duze vremena spustao i dosao do neke manje doze, najbolj je spustiti i do 0'2-0.1 ali ko ce to da ceka.. razumem te skroz i ja sam sa 0.5 krenula ali ja sam bas dugo bila na 0.5 pa i na 0.4 i 0.3 nekoliko dana ali srecom sam mogla da spavam svaku noc i zato sam uvek ujutru bila super a preko dana manje vise u nekoj krizi i to jezenje, znojenje, zevanje.. ali opet kazem nije toliko strasno cim moze da se radi i funkcionise, naravno dosta teze ali sve ce to doci na svoje samo lagano mora biti bolje posle dve nedelje! Meni je taj 11.-12' dan bio koban i tad sam uzela bup i morala da odem kod mojih u drugi grad da ne bi nastavila da uzimam.. ali iskreno i dalje se borim sa tom ogromnom zeljom ali eto ti nemas zelju da uzmes tako da super!
slepakodociju
Posts: 2
Joined: Tue Dec 05, 2017 2:16 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by slepakodociju »

Zdravo Caty, citala sam tvoje neke postove, pa sam mislila da te pitam za savet, ako mogu?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

slepakodociju wrote:Zdravo Caty, citala sam tvoje neke postove, pa sam mislila da te pitam za savet, ako mogu?
Izvini ja tek sad vidim.post ako vidis poruku naravnno javi se i.pitaj :)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Timeline of Withdrawal

Symptoms are the worst in the first 72 hours of Suboxone withdrawal. This is when most physical symptoms are experienced. Then, in the first week after discontinuation of Suboxone, symptoms generally subside to general aches and pains in the body, as well as insomnia and mood swings.

After the second week, depression is the biggest symptom. After one month, users will likely still be experiencing intense cravings and depression. This is the most delicate time after stopping Suboxone use, as users have a great potential for relapse.

As such, the timeline for Suboxone withdrawal is as follows:

72 hours: Physical symptoms at their worst
1 week: Bodily aches and pains, insomnia, and mood swings
2 weeks: Depression
1 month: Cravings and depression
suboxone withdrawal timeline
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Some coping mechanisms for Suboxone withdrawal symptoms include:

Physical activity: This does not have to be just strictly exercise in the form of hitting the gym and working out; it can be simply taking a pleasant walk in the evening or hiking a scenic trail. Maintaining an exercise program is extremely beneficial for coping with stress and physical health.

Social activity: Keeping in touch with close family and friends, even without having to tell them about possible withdrawal symptoms and the recovery process, is also an effective way to manage the stress of withdrawal.

Relaxation time or hobbies: Making time to relax in the midst of everyday life can be hard, but it is absolutely necessary for maintaining recovery. Many who are suffering from withdrawal from Suboxone, or other opioids, may struggle with relaxing in a healthy way, but finding any appealing hobby (writing, art, crafts, etc.) can be very helpful in managing withdrawal symptoms.

Adapting to the situation: Accept that withdrawal is part of the recovery process. Adopting a more positive outlook to the recovery process could help to replace feelings of shame, anger, and depression with feelings of satisfaction and pride.

Withdrawal may be a difficult process, but it, like most things in life, will not last forever. It is only a temporary condition that can be handled with many coping strategies.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Goodbye suboxone (Ili subotex) - youtube kanal
Pre skidanja
Suplementi i vitamini: vitamin C, B, magnezijum, cink i l-tirozin i melatonin.

Tapper plan sa 2mg: 1.5, 1, 0.75, 0.5 (0.25, 0.13)
(svaka doza po potrebi min 5-7 dana)

Dozu je najbolje uzeti ujutru odmah nakon budjenja pod jezik i ostatak dana ne misliti o tome.
Sa vitaminima poceti odmah kada i sa spustanjem doze. Po zelji i potrebi i sa ad.
Sto vise vremena provoditi van kuce, sto dalje od bupa, najbolje je imati pored osobu koja ce sve vreme da te bodri i pazi da ne pokleknes. Najveca borba pocinje od nule!
0:
Šetnja (sport), tus, hobi, knjige, serije, catepresan, vitamini, zdrava hrana, suplementi, nesto za spavanje ako bas mora i nesto protiv bolova prvih dana.
Psihička borba pocinje nakon 7 dana i traje...
Mesec dana je dovoljno da budes slobodan covek i jos mesec, dva za spustanje doze, dakle 3 meseca ropstva i muke zarad ostatka zivota i slobode. To nije mnogo i to mozemo svi samo ako to zaista iskreno zelimo za sebe, svoju porodicu. Svoju buducnost, karijeru, ljubav, druzenja, zdrav zivot vredan zivljenja jer zivot je samo jedan i mladost ne treba protraciti u mraku, magli, u ovom ropstvu, u ovom bezosecajnom, tupom, nezainteresovanom, nervoznom, ljutitom i bez ikakvih culnih zadovoljstava, STANJU.

P.s. Ovo pisem sebi i eventualno ljudima koji i dalje robuju zavisnoscu a razmisljaju o skidanju i ovako kao ja se bore sa samim sobom.
3 dana bez bupa i imala sam kristalan savrsen plan resena sto posto i u gasu da to uradim sve sto pre, i prvi dan kada sam uzela 1mg otrova misli su se pomutile, volja popustila, zelja izbledela, samo sam htela JOS, to je ono sto nam opijat radi i zato je za mene spustanje veoma tezak proces i zato nikada nisam bila tako disciplinovana da se drzim plana vec krsila i varirala sa dozama. Jedino sto sad zelim je da spustim dozu do nule na bilo koji nacin -
Dajte narkomanu dop i recite mu da svaki dan spusta dozu do nule, jedan od 10000 ce uspeti, na zalost bup je za mene isto to, droga a ne 'lek' i ne znam kako nikome nije jasno zasto je meni toliko tesko da se drzim plana i planiranih doza. Pokusavam i pokusavacu dok ne uspem a doci ce i taj dan i nadam se da je blizu i da necu izgubiti jos vremena,
Prva faza je pocela a kada je zavrsim napisacu.
Post Reply