Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Pa kako kome odgovora, meni je spustanje na male doze bilo psihičko mucenje, kao uzimam nesto a opet mi lose.. nisam mogla to, ako mi je vec lose i imam neku krizu onda cu je brate imati zato sto se skidam! Nisam ja vanserijska mnogi su se skidali sa doze 0.5, na svim stranim forumima i sajtovima ljudi se uglavnom skidaju sa te doze, na snimcima sa yt takodje. Tako da nije to nista neobicno.

Hope hvala puno, javljaj i ti kako napredujes, na kojoj si dozi sada i kakvi su planovi! Ja mogu samo da ti kazem da polako spustas, bar nedelju dana na svakoj dozi, ja sam isla na 0.75, pa na 0'66 pa tek onda 0.5 i na svak o j dozi ostala dok mi ne postane skroz dobro. A kriza nije uopste strasna fizicki, moze i da se funkcionise, znaci ne boj se uopste samo hrabro i bez brige!!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Dan 8. Hmmm prvih dana sam bila srecna sto mem nista ne boli jer ma sta pisala plasila sam se krize i ocekivala najgore ali sam se ipak prijatno iznenadila i mnogi.simptomi su me zaobisli, medjutim ta malaksalost i umor su prisutni svaki dan, zamaram se pri najmanjem naporu i to je nesto sto mi najvise smeta i na sta nisam navikla, osecala sam se tako uvek dok ne uzmem bup i onda je sve super, ali sad nema tog goriva koje pokreće nego sve mora na neki napor da se izdrzi. Nemam snage da nosim dete sto sam nekad mogla po ceo dan (ima 13kg) nemam snage da setam po gradu dva sata kao nekad.. da raspremam kucu, ma mislim radim sta moram ali sa ogromnim naporom... pitam se da li ce to procii ili treba da se pomirim sa tim?!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Caty, osmi dan?!!! Skaci, slavi pjevaj, raduj se!! Ejjj!! Pregrmila si osam dana, jesi li svjesna sto to znaci!! Svaka cast!!
Taj umor, to je svakom problem bio!! Niej normalalno da dijete od 13 kg nosis po cijeli dan, potpuno lagano!! To je bup!! Tako da sad pokusaj da se sjetis alo mozes kako je bilo prije bupa, i vidjeces da je to sve normalno, i tako treba da bude!! Ljudi smo, a na bupu roboti, tako da to stanje sto je sad je sasvim ok, a ono prije nije bilo!!Znam da je neobicno, i trebace ti vremena dok se naviknes. Evo ja sad se cudim i stran mi je osjecaj da sam na bupu letila koliko hocu i kad hocu bez umora, a ovo mi je sasvim normalno!! Tako da, daj sebi vremena, i zahvali se kome god, u koga vjerujes jer si se rijesila velike muke i djavola, bez nekog velikog pakla!!
Budi srecna, i ponosna na sebe. Slobodna si ejeeej!!
Evo pucam ratatata!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Hvala ninocka evo i ja sam se odmah osećala bolje posle ovog jutrasnjeg posta, nekako kad napises ili se pozalis nekome odmah ti bude lakse. Ja se osecam kao strejt osoba, trebace vremena da se naviknem na to mada mislim da mi je dosta pomoglo sto sam zadnjih mesec dva pre skidanja spustala doze i vec odavno me bup nije radio niti dizao nego sam se osecala maltene isto kao i sad kad ga ne uzimam, vec sam se ja odvikla od tog rada, energije, itd... pa mi je zato i ovo lakse palo. Nema ljudi nista bez sporog spustanja doze do najmanje 0.5 a ko moze i manje jos bolje! Druga stvar kod mene i ninocke sto je da kazem razlika u odnosu na druge clanove foruma je to sto je nama ovo prvo skidanje, ja jesam imala par kratkih pokusaja ali to je sve bilo bezveze i uz druge opijate.. a svi kazu da je prva kriza najlaksa a posle toga je sve teze i teze i sve se manje podnosi tako da se nadam da ce mi to biti i poslednje skidanje !
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by ziki »

Svidja mi se to Bupu Robot..
Ili Bupu Zombi.. :shock: :shock: :shock:
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Pa dobro ja i dalje smatram da je bup najbolja supstitucija i lek za narkomane,koji nema taj klasican opijatski rad i vraca zavisnika u neki normalan zivot, ali ima nas kojima taj bup nije ni trebao, koji nismo imali problem sa heroinom toliko vremena da bi nam trebala supstitucija, meni licno to uopste nije trebalo a najbolje od svega je sto i bez bupa mogu isto tako dobro da se osecam kao na bupu. Jos sam u procesu oporavka pa imam te epizode malaksalosti i umora ali evo danas sam vecinu dana skroz ok samo sam jutros bila bezveze i to je brzo proslo. Kome god supstitucija odgovara i ko prosto smatra da vise nije ni u kondiciji, ni godinama ni zivcima da se skida, treba da ostane na nekoj maloj dozi jer sa te male doze je uvek lakse skidanje nego sa vece ako do toga ipak nekada dodje. Meni je zlata vredelo sto sam uvek bila na relativno malim dozama u odnosu na druge koji uzimaju po 8mg i sl.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

ziki wrote:Svidja mi se to Bupu Robot..
Ili Bupu Zombi.. :shock: :shock: :shock:
Ziki, imaj u vidu, da su moji komentari vezani za bup proizasli zbog mog" drogiranja bupom".
Meni on nije bio supstitucija, sa tim nemam iskustva , i kao takvog ga nikad i ne komentarisem.
Ja sam od bupa bila "razvaljena, sa skroz drugacijim ponasanjem, rezonovanjem nego inace. Jednostavno to nisam bila ja!
Otuda dolazi ninocka kao bup zombi, bup robot..
Sve sam to bila!!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by ziki »

Tako je, mada i mi koji smo uzimali taj prokleti Heroin nismo bas morali godinama da ostanemo na Bupu.
Nego eto..
Jos gore od toga je sto i to smece verovatno mnogo puta nije ni proslo pored heroina, vec su to razni otrovi raznih dilera diletanata, vacarosa, prevaranata i muvatora...proizvedeno u kucnoj radinosti, u strokavim nehigijenskim uslovima...
U cilju sto veceg zaradjivanja novca, pa onda tu bude i paracetamol i kodein i misomor i prasak za pecivo.
I ti to uneses u sebe.. nesto sto ti smucka neki musavko i naplati ti 20 evra.
Sta reci nego fuj !
Nego Bogu hvala da ce jos malo pa 10 godina od kada nisam to djubre uzeo.
I dobro sam prosao to uvek kazem sebi.
Bilo je medju nama i onih koji su overavali po klozetima, haustorima itd.
Ne zelim ni da mislim o tome.
Dobro je, kljucali smo Bup i sad se skidamo ipak lagano...to bi bio moj zakljucak kada dobro premotam film unazad.
Nije prijatan ni taj Buprenorfin ali opet kazem Bogu hvala !
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by ziki »

Ninocka wrote:
ziki wrote:Svidja mi se to Bupu Robot..
Ili Bupu Zombi.. :shock: :shock: :shock:
Ziki, imaj u vidu, da su moji komentari vezani za bup proizasli zbog mog" drogiranja bupom".
Meni on nije bio supstitucija, sa tim nemam iskustva , i kao takvog ga nikad i ne komentarisem.
Ja sam od bupa bila "razvaljena, sa skroz drugacijim ponasanjem, rezonovanjem nego inace. Jednostavno to nisam bila ja!
Otuda dolazi ninocka kao bup zombi, bup robot..
Sve sam to bila!!
Znam, samo mi se svidelo to Bupu robot.. cisto onako kao izraz.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

ja sam mislila da si ziki bio ironican :D posto ja svaki post sad tumacim kao ironiju jer sam se vise puta opekla hahahah :P
Ziki zamisli samo da si u tih 10god uzimao heroin, kakav god i koliko god, da li bi uopte bio sad ovde na forumu? da li bi imao kompjuter, stan, internet? e u tom smislu je bup zlata vredan a brate ako ga neko koristi kao lek to si onda ti i nemoj da se opterecujes kad i sam shvatis sta hoces dalje sta god to bilo, tako i uradi. Ako odlucis da se skidas to nije tesko i ima dosta ljudi koji su se skinuli sa istim tolikim stazom, znaci nemoj da mislis da je to nemoguce, sa heroinom si davno raskrstio a to je najbitnije. Ali nema razloga da se opterecujes i stvaras sebi neke rokove, bitno je da si ti oduvek na niskim dozama i da se nisi time radio niti zloupotrebljavao.
p.s. ja najbolje znam kakvo su djubre od dopa prodavali i sta je to bilo, mislm sve sem dopa!!! a ja sam eto na zalost ili bolje reci srecu dop i probala u to neko vreme kad vise nije moglo da se nadje nista kvalitetno, jes malo na pocetku i posle vec sve samo smece i to je bilo zali boze para a i ne pipne te.
Post Reply