Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Sad.mi je vec mnogo bolje no.hocu odmah da napisem svima koji.budu citali a znaju ko sam, frajla, noel prvenstveno :) slagali se ili neslagali sa mojim nacinom skidanja ja vas molim lepo znaci nista ne zameram unapred nego samo molim da ne osudjujete i ne pisete da je to pogresno i da necu uspeti na taj nacin i sl, podrzite jer meni to mnogo znaci ja sam u ovome sama samcita i sve radim sama bez icije pomoci ovde cu kukati kad mi je lose i u takfim momentima ne.bih volela da i od vas dobijem osudu , zar je.bitna doza sa koje se skidam i bilo sta, znaci akl sam napokon to resila da uradim a ne prinudno kao pre, jer nemam bupa ili para ili dilera, nego jer stvarno to zelim, znaci ako sam.svesno u to usla onda imam i sanse da uspem, i.znam ja da ce biti tesko ali ipak mi sad najmanje treba da mi neko napise e to je greska neces uspeti i sl. Etooo toliko no ja cu.pisati kako se osecam jer mi.je lakse volela.bih povremeno neki odgovor podrsku ali ako toga ne bude,.znajući kako.je.malo ljudi na.forumu jbg nikom.nista jadam se ninocki redovno na fb pa i to je nesto, muz je tu da mi ne da bup, to mu je sav zadatak pa ce ga valjda ispuniti!!!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by noel »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Samo naprijed! nebo je granica! kakve su ti misli takav ti je život! ... i ostale klišej izreke koje nemaju veze sa stvarnim životom.

Jel ovo bolje?
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Tumacis pogresno nasu podrsku.
Ne treba nikoga da slusas nego da radis po svome i to sam ti odavno rekla. Svi smo mi drugaciji
Od mene dobijas realnu sliku svega a bajke ne.
Ninocka ti je sve napisala u prethodnom postu
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Kato, kuckas pijes kafu, pusis sama si rekla dobro si!!
Dan kao i svaki drugi!!Nedjela, sunce dijete u ruke i napolje!!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by ziki »

Ma nema toga sta covek ne moze, jer u sebi ima potencijale da izleci i najteze bolesti..a naucno je dokazano da covek ne koristi ni delic tih svojih moci.
I taj problem sa zavisnoscu je nesto sto opet najvise zavisi od nas samih, a manje od sablona, nacina skidanja itd.
Covek je cudo..mali Bog na zemlji.
Kako se navikavamo na nesto tako se i odvikavamo od toga, nista nije konacno i nepopravljivo.
Svaka rana koju covek stekne u zivotu ona sama zaraste, zar to nije vec jedno malo cudo samo po sebi... da se covek sam isceljuje?
Tako i te neke stvari koje se ne vide, organizam ih sam zaceljuje.
Nase je samo da upravljamo voljom, da balansiramo raspolozenje u tim nekim tezom momentima i na kraju sve bude pod kontrolom.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by ziki »

Ovo sam bas lepo rekao.. ;)
...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by noel »

Bome jesi, skidam kapu!
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Hvala ziki i hvala ninocka na podrsci, frajla i noel nisam mislila nista lose ko ne podrzava ne mora da komentarise, ko podrzava neka napise neke motivacione reci, kao ziki jer to moze biti od pomoći u teskim momentima. Danas sam ok, tu mi je cela porodica, napolju sam ceo dan, malo cesce se tusiram i to je za sad sva nelagoda ako se tako moze nazvati, kasnije idem i na rodjendan, lakse mi je kada sam u drusvu normalnih ljudi i sto manje u kuci tako da za sad sve ide ok. I moram reci da mi je daleko lakse nego pre kada sam se skidala sa 2mg bukvalno mnogo lakse videcemo kako ce dalje ici naravno tek ce da pocne ona prava kriza sutra verovatno :)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ziki napisao si bas sve ono sto i ja mislim a cemu se mnogi podsmevaju ali to me ne dotice, zato sam i zamolila da se ne pisu negativni i ironicni komentari jer ne želim da me to u trenutku slabosti poremeti, ali istina je upravo to sto si napisao, ako neko nema dovoljno volje, ako ne veruje u sebe, ako od starta misli da ne moze uspeti i da je slab, moze on da spusti dozu i do 0.1 pa da sjebe sve, sa druge strane kada covek nesto cvrsto resi kada je siguran u sebe i motivisan, moze se skinuti sa jebenog heroina koji je uzimao na gan 2gr dnevno a ne moze sa pola mg bupa jel? Kako da ne, naravno da može i naravno da mogu, meni je bio.problem da krenem, ja sam se dvoumila dugo, ali sad kada sam presekla i krenula uospte se ne brinem da cu uzeti, nemam i necu, imam pomoc muza, imam dete, i ne pada mi na pamet da se vracam na bup, kako god da bude prezivecu nemam rak jbt
I taj deo sa posekotinom mi se posebno sviđa hehehe vreme leci sve pa.i nas mozak i receptore sta je mesec dana naspram celog zivota?!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by ziki »

Verovatno da niko nije zlonameran ili nameno ironican itd..svi mi prolazimo kroz isto, ali nekad u trenutku napisemo ovo ili ono..
Da smo mi trenutno u tom trenutku krize onda bismo takodje bili ranjivi i u tom raspolozenju kao i ti sada, i isto bi nam trebala neka rec podrske da to izguramo.
Tebi je potreban tvoj sopstveni mir koji niko nece moci da narusi, imas porodicu, zdravi ste svi i to ja najvaznije...ovo je samo prolazna faza.
Ja vec duze nisam pravio pauzu od tog Bupa ali se dobro secam tih neprospavanih noci, i tih emocija koje su mi dolazile sa svih strana.
Cini mi se da mi se tada probudilo sve ono sto je bilo zatrpano negde u meni, sto je i taj Bup potisnuo, zamaskirao itd.
Shvatis koliko si slab u stvari, pocnes da osecas svoje telo..ali sa druge strane ti ipak treperi neka radost i iscekivanje da se konacno oslobodis.
Ja sam se okupirao uglavnom tako sto sednem za komp, stavim slusalice i skrenem misli u nekom sasvim desetom pravcu.
Mnogo puta tako docekam zoru.
Interesantno je to sto tada uvek krenem da kopam za nekim starim stvarima, bilo da je u pitanju muzika, filmovi itd..sto samo govori da negde kao da mi se vraca neko staro interesovanje...odnosno budi se onaj stari ja.
Ja sam na tom Bup promenio mnoge stvari u zivotu, kao sto je i sama adresa, okolina, ljudi..vodim neki potpuno drugi zivot i nekad se pitam kada se budem probudio iz tog Buprenorfinskog sna da li cu onda da shvatim da sam uradio nesto pametno, ili sam negde debelo pogresio..vodjen tako tim Bupom 24 sata dnevno.
Trudim se ipak da uvek drzim taj pravac u zivotu, i da uvek razmisljam realno, da znam gde sam, ko sam itd...
Suvise vremena provedenog na opijatima zna malo coveku da poljulja licnost i identitet, tako da uvek treba strazariti nad samim sobom i preispitivati se s vremena na vreme.
EDto malo se raspisah i ja, i vec mi je vreme da se pakujem u krpe jer ustajem ujutru, radim.
Drzi se Caty, nije to toliko ni strasno..vidis to i sama.
Izdrzi se sve to.
Pozz..
...
Post Reply