Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Pa doktori mogu da imaju neko znanje iz literature ali prakticno nemaju tako da im ne treba slepo verovati, mislim po pitanjj skidanja sa bupa, znaci jedino sto sam procitala a da ima nekog smisla je da skidanje sa doze od 0'1mg prolazi maltene bezbolno jer to je neka minimalna doza koja se koristi za tretiranje.bolova. ja sam peti dan na 0'4 i mogu reci da nisam osetila nikakvu razliku znaci sve isto kao na 0.5 pa cak je i vrlo mala razlika u kolicini onako na oko, imala sam osecaj kao da sam na 0.5 ali svakako bolje ici po malo i neosetno nego da sam odmah skocila na 0'25 kao sto je pp onoj tabeli tapper plan sa interneta. Videcu do kad cu ostati na toj dozi planirala sam bar 7 dana ukupno znaci bar jos sutra ali možda i duze. Danas kad sam uzela cak sam osetila bas onako dobro malo i uradilo, zaista neverovatno da tako mala doza moze da radi....
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Cek cek, je li ovdje procitah nesto vezano za blokator?? Pa blokator blokira i bup , jel??
Kako to nisam znala.. Sigurno bih ga uzimala ono prvo vrijijeme poslije prestanka. Sad vec ne, za mene vise nema zimeeee!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Da da onaj nalorex kako se vec zove blokira sve i bup i metadon i dop..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Dosao je i dan D za mene i.pocetak skidanja sa bupa. Dakle od danas bez bupa. Trudim se da imam detaljan plan obaveza i aktivnosti, jer samo dok sam dokona mogu da napravim sranje! Dosta je bilo cekanja i odlaganja, krenuti se mora na ovaj put, jer sto pre krenem pre ce se i zavrsiti.... od danas ja brojim 28 dana u kojih ne smem uzeti bup, a zasto 28? Pa negde sam procitala da toliko treba da on skroz izadje iz organizma i da se mozak koliko toliko oporavi i zaboravi bup... naravno brojacu dan za danom i nadam se da cu uspeti. Kod sebe imam jedan bup samo kao podsetnik da to malo govno nije jace od mene i da cu ga pobediti! Jos sutra sam na cetvrtini zolofta a onda krećem na 25mg pa se nadam da ce me donekle spasiti depresije dok prestane fizicka kriza...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Day 1: prolazi sasvim ok, popodne malo umorna, smorena i pospana (spavala popodne i sanjala da vucem bup) ali dokle god se nesto radi i necim zanima nema problema i sve to dolazi u drugi plan, dakle samo akcija i zanimacija i nema krize!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by noel »

Kato ne budi luda, čemu sad žurba.. baš sad kad ti je krenulo?
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Ma neka proba!!Pola godine se vrti u krug , u maju je pocela spustanje. Cak i sad je dosla do doze 0.40 pa opet kiksala .. Mozda je vrijeme da proba ako be bude islo uvijek se moze vratiti na tih 0.40 0.50
Ajde Kato bre omunji to, ovo je tvoje vrijeme, zvijede su na tvojoj strani...
Dosta je vise bilo , pa nisi ti toliko slaba.
Mozda tebi jednostavno ne pase ovaj metod skidanje, to ne moze niko da iskljuci.
Skroz odobravam to sto si krenula...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Krenulo je neko vreme ali ne mogu vise jednostavno mi se smucilo to spustanje zadnjih dana sam i povecala i rekla sam sebi ILI-ILI, dakle ili se vracam na staro ili se skidam, i hvala bogu izabralaa sam drugo, skupula sam razne vitamine, pocela da pijem ad, imam i nesto protiv bolova, za spavanje nemam ali ovaj ad mi deluje uspavljujuce pa mozda bude od pomoci. Vec sam dosta spustila i mislim da nece biti neke vece fizicke krize a sto se psihe tice to mi ne gine ni sa ove doze ni sa neke manje prosto ta psihička kriza mora da se prodje i kod svakoga traje odredjeni vremenski period skidao se sa 0.5 ili 1 ili sta ja znam ja sam 3god na bupu pa sve i da spustim do 0.1 ne gine mi psihička kriza.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

noel wrote:Kato ne budi luda, čemu sad žurba.. baš sad kad ti je krenulo?
Ništa ne mogu da izgubim, resila sam da probam, u.najgorem slucaju mogu da uzmem opet neku malu dozu ali onda se opet vracam na staro mislim da je svakako dobro da vidim kako izgleda zivot bez bupa jer to me svakako ceka kada se skinem. Dugo sam bila na 0.5mg i tu sam se otprilike stabilizovala tako da ne.bi trebalo da bude nešto mnogo zajebano.... svakako lakse nego skidanje sa 2mg kao pre...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Day 2: nocas sam spavala normalno od 12-8 ustala takodje ok, sad trenutno malo ludim zato.i pisem da se nekako obuzdam, fali mi jako, nije mi fizicki lose ali fali mi kak vazduh bukvalno pucam psihicki povremeno ali.znam da sve to prodje nego sad sam sama i dokona i onda tako ludim!! moram nekako da se iskuliram ... ne znam ni sama kako imam.spisak aktivnosti sta da radim u takvim momentima ali evo sedim i cekam da prodje... a neće proci, moram da se trgnem... ne smem da imam minut samoće i dosade inace.... nista, odoh nesto sa radim nemam pojma, da cistim, peglam, setam, nesto... sta god! samo da prodje. Jutros sam osecala onaj nemir ali u.ledjima i to je nesto najgore najgori jebeni osecaj i svaki put mi.je taj u ledjima!! ne mogu da sedim, ne mogu da lezim, da stojim, ništa. Taj jebeni bup je u svakoj.pori i sada svaki deo mene trazi i vapi za.njim ali moram da se borim jer borba tek pocinje i bice sve teze... ovo je nista sta tek sledi!!! :( no nije lose realno nije lose cim ja pijem kafu, pusim cigaru i kucam ovo. Samo moram da mislim lepše i.pozitivnije ...
Post Reply