Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by yasujirozu »

Image
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Na zalost prve stranice moje teme nisu bile pravo i uspesno skidanje sa bupa ali opet dovele su me dovde gse sam sad a to je pravi put ka uspesnom skidanju. Ovo je poslednnih 5 nedelja mog spustanja doze, svo to vreme sam nastojala da smanjujem dozu po planu, bilo je nekih dana kada se odstupalo ali nista sto bi poremetilo plan. Trenutna doza je 0'4mg ako sve bude po planu za 4 nedelje otprilike samna nuli.
U stvari ja sam dozvolila sebi svake nedelje da jedan dan smem da povecam dozu kada mi je tesko ili mi prosto dodje, nisam sse opterecivala poenta je posle toga nastaviti po starom i da na sedmicnom nivou svake sedmice ukupan unos bude sve manji dok ne dodjem do nule :D
  • 21.8. 0.7
    22.8. 0.7
    23.8. 0.7
    24.8. 1
    25.8. 1.5
    26.8. 0.7
    27.8. 1
    =6.3mg

    28.8. 0.6
    29.8. 0.7
    30.8. 1.2
    31.8. 1.2
    1.9. 0.6
    2.9. 0.6
    3.9. 0.6
    =5.5mg

    4.9. 0.6
    5'9. 0.6
    6.9. 0.6
    7.9' 0.6
    8.9' 0.6
    9.9. 1.2
    10.9. 0.5
    =4.7mg

    11.9. 0.5
    12'9. 0.5
    13.9. 0'5
    14.9.0.5
    15.9. 0.5
    16.9. 0.5
    17.9. 1
    =4mg

    18.9. 1
    19.9. 0.5
    20.9. 0.5
    21.9. 0.5
    22.9. 0.4
    23.9' 0.4
    24.9. 0.4
    =3.7mg
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Osecam se divno, preporodjeno, imam potrebu da to podelim i ovde možda ce nekad neko citati i zelim svima da preporucim autosugestiju jer he to vrlo mocno oružje. Dakle ja ae osecam predivno, ja sam na najmanjoj dozi bupa od kad ga uzumam i iskreno imam osecaj da bih mogla jps da smanjim ali ipam moram ici po nekom normalnom i pametnom planu ali tako sam srecna, to je ona prirodna pozitivna energija koju svi mi imamo u sebi a koju smo vestacki hteli da izazovemo tabletama i drogama a dobili sadvim suprotno.. ne secam se vise prave sebe zaboravila sam ko sam zato sam i verovala da mi taj bup treba dok sam živa da drugacije ne znam i ne umem, ali sada opet vidim ko sam prava ja i znate sta, svidja mi se ta osoba daleko vise, tako sam poletna, vesela, puna pozitivne energije, rraspoložena, ja pricam lepo sa svima o obicnim stvarima, o receptima, odelu, kosi ma ne znam mi sama, nelad mi je sve islo na živce sada sam opet ona stara i divno je to a bice i sve lepse i lepse vremenom!!! Pustila sam muziku i uzivam skacem po kuci, pevam, cini mi se da to nisam radila bar 10god. Tako da zelim da porucim svima da budu pozitivni i da svaki dan sebe bodre , znajte da se osećate upravo onako kako mislite. Sve polazi iz glave....... :D
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by yasujirozu »

svaka čast
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Bravo Kato!!
I najbitnija stvar, sto manje ulaziti na forum!!
Ima mnogo ljepsih stvari!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by yasujirozu »

zašto? ljudima je odah što imaju ovakvo mjesto ispraznit se...

te je uvjek lijepo čuti ovakve pobjetniče storije

well done, kato
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote:zašto? ljudima je odah što imaju ovakvo mjesto ispraznit se...

te je uvjek lijepo čuti ovakve pobjetniče storije

well done, kato
Naravno da je lijepo cuti ovakve price!!
Ali mozes li ih procitati od drugih ??!! Veoma rijetko. U trenutcima spustanja i kad je frka, mozes se bez ikakve potrebe lose istripovati od drugih teskih prica, i kuknjava teskooo je, preteskooo itd.
Samo iz tog razloga sam joj to rekla.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Frajla »

Bravo Kato! Drago mi je da se osecas dobro!

Ninocka mislim da je forum od velikog znacaja posebno Kati. Ti si totalno drugi tip, znala si od pocetka svoj plan i njega si se drzala, a Kati cim je dobro krene da talasa i tako sve ubrzo pada u vodu. Tako da je njoj nase "mracenje" i vise nego dobrodoslo:)
Nego kad smo kod tebe, kako si ti nakon skidanja? Koliko je proslo vec?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Hvalaaaaa ninocka, yasujirozu, frajla :D zaista je tako i to je neverovatno, ja sad ustajem ujutru i uopšte ne razmisljam kako mi je loše kako moram u odredjeno doba da uzmem bup, iskreno ne mislim o tome imam pripremljene doze za 6 dana pa kada se setjm ili osetim malo cudno ja uzmem mada od kad sam na 0.4 nisam osetila krizu nijednom, a evo danas je cetvrti dan :D ako ovako ostane svih 7 dana odmah posle krecem sa dozom 0.33 :) sigurna sam da ce i to spustanje ici lagano jer je mala razlika.
Verujete li mi da sam po ceo dan srecna, evo i sad iako jos nisam uzela bup,.prosto sam dosla do tacke kad moje raspolozenje ne zavisi od bupa :D a pre samo 4 dana sam vec bila sjebana i pomisljala da uzimam opet 1mg i da bar znam sto uzumam a onda sam pocela autosugestijom na silu sebe da ubedjujem da mi je dobro, da sam sve bolje, da mi bup ne treba....itd itd i neekako sam poverovala u to :D zato sam to htela da napisem ovde jer mozda nekima smesno zvuci ali ta autosugestija zaista može mnogo da pomogne u svemu.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Pa ja nekad nisam mogla na forum ni da udjem pre nego sto uzmem bup, tj tek kad uzmem mogu da pisem, pricam, radim neke.obicne stvari, obaveze, sad bre ustanem LADNOOO i sve normalno, pijem kafu igram sa detetom po kuci, uzivam!! taj bup.uzmem samo sto moram.svesna sam da ne valja.preskakati dane i da treba do kraja da spustam dozu kako bi sve proslo bez krize pa ga tako i uzimam samo jer moram , nikako iz zadovoljstva! Mada iskrena da budem juce me cak malo uradilo ono 0.4 mada na kratko a mozda sam prosto to bila JA a ne bup :?

Mada malo mi nije jasno, ajde sto se psihicki.osecam dobro, i da razumem nekako ali da je meni i fizicki skroz ok? Mozda je najgore proslo, mozda sam sad toliko spustila toleranciju,.mozda su receptori tako malo pokriveni da vise ne osecam krizu ili pak ne u tako jakom intezitetu? mislim ja svakako uzimam svoju dozu svaki dan pa ne mogu ni imati krizu ali nekad bih vec ujutru imala krizu i samo cekala da uzmem taj bup sto pre... da li je sve to bilo u glavi?!

Bilo kako bilo drago mi je da je doslo i mojih 5min i ovaj put to nije neko kratkotrajno stanje , ovaj put je sve drugacije, citala sam ovde cesto da su neki upoznali boga pa ih je to vratilo na pravi put pa kod mene se nesto slicno desilo, ako mogu da kazem da sam ja sebi bog :lol: 8-) hehehhehe
Post Reply