Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Frajla wrote:Joooj ja sam zensko jbt hahaha zar ti moje ime ne kaze to:)
Euforicnost i konfuziju vidim po tvom nacinu pisanja, kao sto rekoh tesko te je pratiti.zar nisi napisao da si sada uzeo xanax?
Uspori malo, idi dan po dan i pisi o svome progresu ali otvori temu jer ovo je tema skidanje sa bupa.
Ja sam se skinula sa bupa bez dana bolovanja, bez trodnona lyrike xanaxa i ostalog
Sto znaci da je moguce
I bas nista ne pzijes... Nikakav ad i slicno.
Sta se tice skidanja isto je. Musko ili zensko... Valjda..
Evi ja sam vex x dana bez iceg osim lyrice... danas sam popio xanax od 0, 5 nakon. Mjesec dana... Cini mi se .
Falio i idemo dalje..
Ja pticam o pregabalinu ili lyrici... Pomocu koje skidam krizu fizicku... Cim je skinem prestajem...
Pijem je skoro tjedan dana i planiram jos toliko...
Tvrdim iz svog iskustva da lyrika pokriva 95% krize od opioida.... Tko ne vjeruje neka proba...
Ja diosta nikakvu euforiju nemam niti sto osjecam lose..
Pa cak ni proljev cuveni.
..a kupio tablete protiv proljeva..
Kad ce proljev?
Jeli kad prestanem sa lyrikom?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Naravno da pijem, jer posledice posle 8 godina koristenja suba treba da se ublaze.
Pila sam mitrazapin a posle skidanja sam uzela zoloft od 50 mg cisto da bi izbegla posledice dugogodisnjeg uzimanja i eto uspela sam.Ali ad ne treba da uporedujemo sa xanaxom trodonima lyricom itd

Ako sam te dobro razumela po tvojoj prici, ti prednost dajes hepu nego subu? Mislis da su posledice koristenja hepa blaze nego u suba?
To je ne vezano za ovo...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

A vidis ja ta govna nikad u sebe stavio nebi...
Sve sam u zivotu probao. Osim bupa i ani depresiva..
A vidim vi se kao navukli na bup... Pa se sa njega skidate anti depresivima... A ja sam kao ukurcu i euforican sto fizicku krizu od metadona skidam sa lyrikom... Inace llijekom koji se koristi za oboljele od epilepsije i one koji imaju GAP..... generalni anksioznj poremecaj...
Super...
Evo ja budala... Bilo bi najbolje da dam otkaz i da se skidam na suho doma kao vi... Ili jos gore da se prebacim na bup...
Svasta sam u zivotu prosao i vidio... Ali i procitao...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

P. S.
Ne dajem ja prednost nicem..ali ako moram birat izabrat cu metadon umjesto bup...
Poceo sam se drogirati 1995.....i nikad nisam bio duze od dvije godine na metadonu...
Meni je metadon skroz ok... Osim sto imam tvrdu stolicu..
Sve ostalo pet...
A sub nisam nikad provao jer sam bio cist od 2000-2015/6...te sam se zbog bolova jer sam imao prometnu gdje sam se ziv polomio vratio na. Hepte da bih mogao normalno ici na. Posao jer su bolovi bili. Neizdrzivi...
Ili hepti ili tramal...
Drugog izbora nije bilo.... A sub nisam htio jer mi je susjed koji je bio na subu a skupa smo se drogirali prije 20 godina bio na subu i nikad vie nije bio ista osoba.. Biljka prava... Kao sad se skinuo... Ali ni a ni b... A skupa smo bili..
Ni slike ni tona. Nema. Kad ga vidim.. Zao mi ga... Bas zbog njega nikad bup nisam probao jer imam takav posao da mi mozak mora raditi ne 100 nego 200 na sat...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Opet kazem ne govorim da sam u pravu... Samo iznosim proces mog skidanja pomocu lyrice..
Svakako je planiram refucirat i usporit jer imam samo dvije kutije..
Pisati cu svakako i kad pocnem sa redukcijom i kad je potpuno eliminiram..
Ponovit cu...
Pijem samo lyricu i sanval od 5 za spavanje...
Ajmo vidit kako ce zavrsiti.
Planiram piti istu dozu do sredine slijedeceg tjedna i onda poceti sa redukcijom...
Svaka cast svakom i svemu onom sto mu pomaze da se vrati normalnom zivotu... Pa tako i bupu...
Ja sam odabrao lyricu...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Hajmo malo spustiti tenzije.
Maxim, prvo ti predlazem da otvoris novu temu i da pises o svom iskustvu skidanja, jer nekome moze pomoci.
Drugo, kao sto ti imas pravo na svoje misljenje zasnovano na tvom iskustvu od sedam dana, ali i prethodnih godina drogiranja, tako i noel ima pravo tebi reci svoje misljenje. Tim vise jer si na forum dosao trazeci pomoc.
I trece, vodite racuna o jeziku koji koristite da bude u skladu s forumskim pravilima. Psovke i zargonizme izostavite.
Ja nemam iskustva sa koristenjem lijekova o kojima diskutujete, ali ti savjetujem da budes oprezan, a najbolje bi bilo da skidanje ne provodis na svoju ruku. Sretno!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Pa vidis Maxim, ja biram pre antidepresiv kao pomoc u oporavku nego trodon i dop kao pomoc u skidanju sa treceg opijata.
Razlika je ogromna, i samim tim sto ja na bupu nisam koristila ostale opijate jer bup to ne zahteva i totalno ubija rovca, dok hep i trodon imaju drugacije nacine delovanja i stimulisu opijatske receptore
Zato se bup i koristi da smiri receptore.
Uvek sam govorila da bup treba da se koristi za skidanje a ne odrzavanje, ali posto je bilo jako malo informacija o njemu kada sam ga ja pocela uzimati a to je bilo neke 2007, ja sam zaglavila na njemu godinam.
Moj ti je predlog ako ti zagusti od svega da predjes na bup na kratko par nedelja recimo i neces osetiti nista. Niko od nas nije dizao bup u nebesa nego smo pisali iskustva samo da i drugi ne bi toliko dugo na njemu zaglavili
Nemoj pisati o bupu ako nemas iskustva sa njim. Pitao si misljenje i eto dobijas ga
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Može li neko da mi kaze da li bromazepam može da pomogne za spavanje , kad skroz ukinem bup da li on može malo da uspava unoc, pošto imam jednu tablu , stoji, skuplja prašinu pa rek'o dal bar za to valja?! Tablete su od 3mg.
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Sanela.... Uopce neznam kako se otvara nova tema..
Nema nikakvih tenzija... Sloboda govora... Nista drugo..
Niko nikome nista ne zamjera..
Mali update...
Danas izbacio jednu Lyricu... Dan cu zavrsiti na 450mg..
I tako cu do cetvrtka petka... Kada kada opet izbacujem dnevnu...
Za spavanje i dalje sanval i jedna lyrica..
Spavam kao beba..
Jedem odlicno...
Nema proljeva..
Osjecam malu nelagodu... Ali nista strasno..
Na posao odlazim normalno..
Nikakvih bolova.... Glaca potpuno cista osim sto sam primjetio da mi se ujutro malo ruke tresu sto nije ni cudo s obzirom da skidam krizu od metadona i tableta..
Vise sam nego zadovoljan pa cak i sretan..
Budeli sve islo po planu mogu reci da je Lyrica bogom dan lijek za skidanje i to beznolno sa bilo kojeg opijata..
Naravno da se ne planiram navlaciti na lyricu... I kao sto sam rekao pocinjem sa redukcijom..
Pokaze li se. Lyrica kao dobitna kombinacija dat cu tiskati majicu sa njenim natpisom za ovo ljeto..
Moram reci da me onaj xanax jucer zakucao samo tako i to samo jedan od 0,5...
To mi je dovoljan pokazatelj da sam se rijesio toga sranja..
Neznam ni sam koliko je dana proslo od zadnjeg unosa nekog opijata...
Hvala svima i isprike ako sam povrijedio bilo koga ali nismo djeca...
Sloboda govora i sloboda skidanja..
Meni ce izgleda lyrica spasiti zivot u svakom pogledu..
Bude li drugacije svakako cu napisati...
Eto..
Pozz i naravno saljem update kad uhvatim vremena..
Jos ovaj i slijedeci tjedan i smatram da bi to bilo to sto se. Farmakologije tice..
Ostavit cu samo sanval za spavanje a i njega bi mogao zamjeniti sa necim drugim da se na njega ne navucem..
AD ne dolazi u obzir...
Budem li se osjecao depresivno i bezvoljno a iz iskustva sigurno hocu nakon sto sve uklonim osim neceg za spavanje pokusati cu to rijesiti ili jointom ili necim drugim..
Btw bio sam do biljne ljekarne te sam kupio xaj za detox organizma... Caj za relax i spavanje te hrpu vitamina svih vrsta od kojih zelim naglasiti algu spirulinu koja bi mi trebala vratiti izgubljenu energiju te magnezij klorid koji je jako ruzan za piti ali kazu odlican..
B kompleks.. Omega 3 ...c vitamin... Multi vitamin... I ovo dvoje navedenih..
Jedem normalno....
Cak mi se i sexualna volja popravila za troduplo ili je to ona sexualna zelja u krizi...
Hvala jos jednom svima... I no hard feelings...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Frajla wrote:Pa vidis Maxim, ja biram pre antidepresiv kao pomoc u oporavku nego trodon i dop kao pomoc u skidanju sa treceg opijata.
Razlika je ogromna, i samim tim sto ja na bupu nisam koristila ostale opijate jer bup to ne zahteva i totalno ubija rovca, dok hep i trodon imaju drugacije nacine delovanja i stimulisu opijatske receptore
Zato se bup i koristi da smiri receptore.
Uvek sam govorila da bup treba da se koristi za skidanje a ne odrzavanje, ali posto je bilo jako malo informacija o njemu kada sam ga ja pocela uzimati a to je bilo neke 2007, ja sam zaglavila na njemu godinam.
Moj ti je predlog ako ti zagusti od svega da predjes na bup na kratko par nedelja recimo i neces osetiti nista. Niko od nas nije dizao bup u nebesa nego smo pisali iskustva samo da i drugi ne bi toliko dugo na njemu zaglavili
Nemoj pisati o bupu ako nemas iskustva sa njim. Pitao si misljenje i eto dobijas ga
Kao sto sam napisao.... Nikakav trodon...KAKVI VRAZIJI TRODON... Nikakve tablete.. Benzici... Apaurinini ect..
Samo Lyrica... I nista drugo...
Ali bas NISTA DRUGO...
Jos jednom.... Samo Lyrica i nista drugo...
I jos jednom... Pokaze li se ovo sa lyricom kao uspjeh a na pravom sam putu... Spomenik cu joj dici...
Ostalo mi je jos kutija i frtalj...
Naravno kome pase AD neka ga pije... Ja sam jednom provao... Ali za mene nisu tablete od kojih moram cekati mjesec i vise da prorade te dok prorade vec sam se na njih navukao..
Vidjet cemo ovu kombinaciju vitamina i jutarnjeg trcanja prije posla u koliko se pokaze dobrom..
Naravno da cu napisati u koliko uzmem bilo sto uz lyricu..
Amen
Post Reply