Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

maxim wrote:
maxim wrote:U stvarnom svjetu su ljudi jako pokvareni i zlocesti...
Mozda sam sa vremenom stvorio takav obrambeni stav i trudit se sta vise ostat cool i ne ulazit sa diplomiranim budalama i stranackim pripadnicima sa primjesom brdsko planinskog stila..
Cak i na njihove zajedljive i ljubomorne ispade im samo spustim kulturno ili uopce ne komentiram..
Na kurac mi najvise idu ovi stranacki uhljebi kojima sam okruzen iako ne radim u javnom nego privatnom sektoru..
Kakvi jebivjetri..
Uvijek ponavljam da budala koja je toga svjesna i zna da nista nezna i ne razumi ....samim tim vec puno zna za razliku od onih koji kurca ne razume a misle da sve znaju..
Takvi su opasni ne samo za sebe nego i za okolinu...
Realni svjet je surov..
Borba za prezivljavanje i opstanak u svakom smislu rijeci..
Ja sam po prirodi dosta osjetljiv i te stvari su sigurno ostavile traga na meni... Zato sam mozda i razvio svoj tvrdoglavi stav i da kretene i derace rumene kadulje ne uzimam za ozbiljno koliko god oni grezi bili i ugrozavali pa cak i napadali moje radno mjesto..
Sta bi trk bilo da znaju moje slanosti i problem koji imam..
Pa zivog bi me rastrgali i pojeli..
Bio bi na birou za nezaposlene vec popodne...
Ljudi su okrutni... I pravo lice pokazuju u borbi za opstanak..
S tim da neki nisu nikad zadovoljni onim sta imaju i stalno hoce vise makar hodali preko leseva..
Da sam bio nmjesten i da sam bio pod opiatima..
Pa tako bi ga podjebava i ruga mu se da bi to bilo za ptoplakat...
Ovako mislim si u sebi... Ma pusti kretena ko ga jebe.. Iako me isao omalovazit ispred direktora da bi dobio koji plus..
Fuj.....
To je jedan od razloga na kojima moram jos radit..
Pod drigom bi me bolija kurac tj nebi mi bilo bas svejedno... A sad koliko god glumika jer zivot i drustvo su pozornica u kojem ljudi glume svak svoju ulogu... A rijetko ima iskrenih.. Dobronamjernih ljudi..
Zato hrabro i mi koji smo roba sa greskom jer smo se zaigrali sa opijatima koji su nam davali dodatni snagu..
To je ona borba koja ceka svakog tko se skine..
A iz to tu je tupilo... Bezvoljnost itd..
Nemogu se niti zamislit da ne radim...
Nema sanse da bi se uspija skinit...
Koliko god mi je bilo strasno tesko iako uz dodatnu farmakologiju ici na posao.... Toliko sada berem benefite istog..
Ma da se razumimo..
Mnogi su ljubomorni na moj posao jer imam najbolji posao na svjetu i to sasvim solidno placen...
Puno bi ih zeljelo sjesti u moju fotelju...
A da nisam vrijedio nebih ni dosao do toga..
Jedino sto nisam nikad radio i sto mrzim a to je uvlacenje u guzicu vlasnicima i direktoru....
A ovi kreteni udaraju bas na taj nacin da se kao uvlacim u guzicu...
Treba bit i ostat jak... Tesko je ali druge nema..
Ovo me je cak malo uznemirilo pa sam popio jedan apaurin od 10mg...
Jebi ja... Osjetljiva sam dusa... Koliko god to izvana ne pokazivao...
Caty samo hrabro...
I znate kako se sada osjecam..
Popisan sa jedne strane a sa druge ova situacija me nagnala da se izoliram i da nemam apsolutno nikakvog posla sa ljudima dok ne ojacam..
Previse sam jos emotivno sjeban da bi moga trpit laktove ovih seljackih velikih glava... Koji jedu malu djecu za dorucak..
Jebi ga... Ptiznajem da sam roba sa greskom..
A to je njima informacija od 1 mil. dolara..
Gotovo san siguran da bi neki gizice dali...
Povlacim se u rov..
Ovo je bitka koju koram dobit..
A za sada sam nemocan... A nemam ni oruzija tj nisam na opijatima..
Razoruzavam se :mrgreen: ..
I krecem na njih sa drugim oruzijem..
Mozgom.. Kojeg oni nemaju niti ce ikad imat..
Malo omega 3 i malo trave i dobro je...
Moram priznat da to nije dobro..
Ali nemogu.. Slab san... A ako puno buden sa njima primjetot ce moje slabosti....
Moram se povuc mjesec dva...
Ojacat cu ja...
Psihicki... Jebes misice... To sad ovi mladi svi idu u teretanu i namistaju kisice a u glavi propuh..
Ipak smo mi svi roba sa greskom... Sta ne?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Ne razumem pio si jednu po jednu liriku ili odjednom3-4-5? Ja popijem odjednom 3 npr juce i ceo dan sam ok mada brinem da bi mi danas trebalo više ali imam samo 3 i popila sam ih na pun stomak tako da ce poceti da deluje ko zna kad inače izašla nova epizoda tvin piks serije pa sinoć počeh da gledam ali zaspah pre kraja no ne očekujem ništa osim odlično!
Jbg maksime možda smo roba sa greškom ali svi smo mi nekome je to opoid nekome nešto drugo ,sve nas nešto diže i čini navodno jačim i. Boljim od svega što sam probala meni je taj bup najbolje legao i obozavala sam da ga uzmem i lagala bih kad.bih rekla da ga ne.bi ni sad uzela jer ne volim od nečega da se odvalim nego samo volim tu energiju i snagu i raspolozenje a kod mene je toga uvek na bupu bilo ali vremenom sve manje i manje .... sad kad bih uzela i pola mg sigurno bi bila ceo dan super raspoložena ali jbg nema toga nadam se da ću i od tri lirike biti ok kao juce... ako ne dodacu još jednu popodne dok kupim...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

I tako prolazi jos jedan dan...
Bas si nesto razmisljam.... E sad neznam jeli to kriza srednjih godina ili mi je dopizdilo..
Previse san se opteretio..
Za vrijeme najvece krize... Mislim financijske... Ja sam dizao kredite i kupovao... Suludo...
Lijepo se zakockao..
Sta mi sad sve to treba..
Djeci cu imat sta ostavit... A ja bi mogao prodat jedan stam i dio zemlje i pokrit kredite... Kupit sebi novi auto..
Dosta mi je stednje i da zivim kao cigo pripremajuci se za penziju koju nikad necu dozivit....a ovi nasi lopovi em sta uzimaju pola place od bruta da namire svoje guzice i nerad... Em sta me drmaju sa kamatama dugovima.
Porezima..
Ovo sto sam do sad postigao u zivotu je i vise nego okej..
Treba bit skroman i procijenit kolilo mozes..
Ali trenutno mi je sve napor..
Cak i zvati agenciju za nekretninu...
Kad se sjetim... Pa ja sam radio kao pas zadnjih 10 godina.. Dosta bratr mili... Pa to me i unistilo i zato sam se ponovo vratio nakon punih 17 godina...
Lagano u ler..
U doktora uopce ne idem... A trebao bi..
Barem krv izvadit..
Interferon sam davno odvozio...
Vrijeme je za kednu mirniju fazu zivota..
Zadrzati ovo sto imam... Mislim na zenu i dicu bi bilo najvrijednije..
Mojim ponasanjem sam ih doveo u neugodnu situaciju..
Da se meni sta desi odose sve u tri lipe picke materine..
A oni su mi sve sta imam... Jebes ovo materijalnog..
Trebam se rijesit kredita... Pritiscu me psihicki jako..
Necu pisati sta imam... Ali mogi napisati da imam dva stambena kredita..
Jeli itko od vas se ikad probudio ili isao spavati sa mislju da je duzan... A svaki dug se mora vratit zar ne?
Bankesu nemilosrdne..
Smatram da je ekonomski puno bolja sitiacija kada sam ja dizao kredite i kupovao kada nitko nije htio jer su se svi usrali..
Sad je doslo vrijeme da unovcim svoj rizik....
Svoje nespavanje... Svoj stres..
I da napravit cu to... Za novi pocetak.. Nemam puno..
Ali imam dovoljno i to veseli...
Idem u rasprodaju...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Caty wrote:Ne razumem pio si jednu po jednu liriku ili odjednom3-4-5? Ja popijem odjednom 3 npr juce i ceo dan sam ok mada brinem da bi mi danas trebalo više ali imam samo 3 i popila sam ih na pun stomak tako da ce poceti da deluje ko zna kad inače izašla nova epizoda tvin piks serije pa sinoć počeh da gledam ali zaspah pre kraja no ne očekujem ništa osim odlično!
Jbg maksime možda smo roba sa greškom ali svi smo mi nekome je to opoid nekome nešto drugo ,sve nas nešto diže i čini navodno jačim i. Boljim od svega što sam probala meni je taj bup najbolje legao i obozavala sam da ga uzmem i lagala bih kad.bih rekla da ga ne.bi ni sad uzela jer ne volim od nečega da se odvalim nego samo volim tu energiju i snagu i raspolozenje a kod mene je toga uvek na bupu bilo ali vremenom sve manje i manje .... sad kad bih uzela i pola mg sigurno bi bila ceo dan super raspoložena ali jbg nema toga nadam se da ću i od tri lirike biti ok kao juce... ako ne dodacu još jednu popodne dok kupim...
Pio sam jednu po jednu svakih 4 sata... S tim da sam prvi put odjednom popio dvije od. 150 mg.... A zatim svaka 4 sata po kednu od 150 mg... Po moci naravno ne. ...i spavao sam kao beba... Ali to su jako velike doze i ne preporucujem nikom... Zato sam uveo jedan tramal..
Svakako neka svatko vidi po svom tjelu i psiho sto mu odgovara..
Meni je lyrica skinula 90% krize... Osim sto su mi prsti bili nemirni..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Pa dobro razume se da je tebi trebalo više prvo ja sam uzimala manje bupa, dosta manje nego ti metadona pa je u naše skidanje različito, a drugo lirika sam počela tek posle 10 dana od kad sam počela skidanje ja sam se već dosta skinula u ono najgore je prošlo evo deset dana je prošlo iako sam par puta uzela samo po malo bupa veruj mi da je to sve ukupno manje nego što sam nekad dnevno uzimala a i to je malo s obzirom da masa ljudi uzima osmicu dnevno pa i više a ja 2mg. E sad zato mene 225mg lirike drži ceo dan iako ujutru rano popijem sve tri, tako sam juce i tako sam danas ali.moje pitanje je bilo da li je istina da ti svaki sledeći dan treba više lirike jer kao raste tolerancija mislim nije to tolerancija nego kao da bi ti bilo isto kao prethodni dan moraš da uzmeš više sledeći dan to me zanima ali danas ću videti ne.bih volela da je to istina jer mi je taman da uzmem te 3 ukupno 225mg eventualno ukupno 300 pa posle 5 dana da izbacujem.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

maxim wrote:I tako prolazi jos jedan dan...
Bas si nesto razmisljam.... E sad neznam jeli to kriza srednjih godina ili mi je dopizdilo..
Previse san se opteretio..
Za vrijeme najvece krize... Mislim financijske... Ja sam dizao kredite i kupovao... Suludo...
Lijepo se zakockao..
Sta mi sad sve to treba..
Djeci cu imat sta ostavit... A ja bi mogao prodat jedan stam i dio zemlje i pokrit kredite... Kupit sebi novi auto..
Dosta mi je stednje i da zivim kao cigo pripremajuci se za penziju koju nikad necu dozivit....a ovi nasi lopovi em sta uzimaju pola place od bruta da namire svoje guzice i nerad... Em sta me drmaju sa kamatama dugovima.
Porezima..
Ovo sto sam do sad postigao u zivotu je i vise nego okej..
Treba bit skroman i procijenit kolilo mozes..
Ali trenutno mi je sve napor..
Cak i zvati agenciju za nekretninu...
Kad se sjetim... Pa ja sam radio kao pas zadnjih 10 godina.. Dosta bratr mili... Pa to me i unistilo i zato sam se ponovo vratio nakon punih 17 godina...
Lagano u ler..
U doktora uopce ne idem... A trebao bi..
Barem krv izvadit..
Interferon sam davno odvozio...
Vrijeme je za kednu mirniju fazu zivota..
Zadrzati ovo sto imam... Mislim na zenu i dicu bi bilo najvrijednije..
Mojim ponasanjem sam ih doveo u neugodnu situaciju..
Da se meni sta desi odose sve u tri lipe picke materine..
A oni su mi sve sta imam... Jebes ovo materijalnog..
Trebam se rijesit kredita... Pritiscu me psihicki jako..
Necu pisati sta imam... Ali mogi napisati da imam dva stambena kredita..
Jeli itko od vas se ikad probudio ili isao spavati sa mislju da je duzan... A svaki dug se mora vratit zar ne?
Bankesu nemilosrdne..
Smatram da je ekonomski puno bolja sitiacija kada sam ja dizao kredite i kupovao kada nitko nije htio jer su se svi usrali..
Sad je doslo vrijeme da unovcim svoj rizik....
Svoje nespavanje... Svoj stres..
I da napravit cu to... Za novi pocetak.. Nemam puno..
Ali imam dovoljno i to veseli...
Idem u rasprodaju...
Joj maksime ne znam još ni šta znači imati posao a evo imam 28god a posla nema a završila fax i sve ali eto, no muž radi nešto sa ocem privatno pa se tu lepo zaradi ali svejedno želim da imam.svoj posao i svoju platu para ni kad dosta sad sa ovim njegovim možemo samo da plaćamo račune i da imamo za trošak ali ne i za neki luksuz mada kakvo je vreme došlo luksuz je ići na letovanje i zimovanje i kupovati garderobu i voziti kola a trebalo.bi da je sve to nešto normalno, kredite nemamo jer ne mozemo da ih podignemo ali kad počnem da radim verujem k da cu dići kredit odmah :-) sada kad se otresemo bup a dosta manje para ćemo trošiti bar na to ! Na zaloat ispade da se najviše i drogiraju ljudi koji imaju novac, tako to počne imaš dokone pare pa aj što da ne, da nisam imala para za taj dop pa i taj bup posle be bih ni uzela nikad verovatno ! E tako je moj muž, mamin i tatin sin i počeo da se drogira još kao klinac maltene jer je bio pun para sad i nema toliko ni priblizno nekad su matorci njegovi imali baš dosta tako je sve i počelo zbog viška para i naravno' lošeg' društva a i same želje. Mada opet za to će svako naći pare pa znam i masu njih bez posla i dinara pa se drogiraju i troše više nego oni što imaju super posao i platu, za to se pare uvek nadju.... i potroše se grdne pare na gudru a posle da te neko pita kako si se snalazio ni sam ne znaš, mi bi celu platu spucali za 10 dana pa bi se snalazili i izmisljali nešto nismo krali hvala bogu nikad ali tražili od roditelja izmišljati razne izgovore i eto... užas
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Ti si maksime bar samostalan i ne završiš od roditelja, imaš te imovine i zemlje a to je super i mi imamo neku garsonjeru viska i zemlje ko kiše i malina i vocnjaka i šuma, mislim.to sve imaju matorci ali će ostati nama pa kontam i to je neka sigurnost ako ništa drugo mada zemlja danas ne vredi mnogo ali od nečega se mora početi i imamo taj privatni posao koji za sad zlata vredi a malo se radi samo što ne znam da li će sve to potrajati lupam i za 10god nekako je sve neizvesno. Kao i svaki drugi privatni posao ! Ali neću sad ovde pisati sta ne.bih da odajem identitet :-)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Neću više dosadjivati samo da dodam da meni zaista lirika sad prija i ove tri što popijem da mi nema njih ne bih se digla iz kreveta, stvarno mi vrate volju u život i daju energiju da nešto radim osim da samo ležim i kukam tako da je lek zaista odličan za skidanje a nije opoid mada neću ni ja nikoga da nagovaram nema nikakav rad od leka samo si normalan i možeš da podneses krizu a to mi je jedino i bitno nisam tip da uzmem sad celu tablu i da se radim sa tim, to me ne zanima samo.da imam iole snage da živim i radim.Sve sto treba . I daj bože da uspem danas da kupim još jer sam imala samo jednu tablu a zna da nestane u apoteci.
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Caty wrote:Ti si maksime bar samostalan i ne završiš od roditelja, imaš te imovine i zemlje a to je super i mi imamo neku garsonjeru viska i zemlje ko kiše i malina i vocnjaka i šuma, mislim.to sve imaju matorci ali će ostati nama pa kontam i to je neka sigurnost ako ništa drugo mada zemlja danas ne vredi mnogo ali od nečega se mora početi i imamo taj privatni posao koji za sad zlata vredi a malo se radi samo što ne znam da li će sve to potrajati lupam i za 10god nekako je sve neizvesno. Kao i svaki drugi privatni posao ! Ali neću sad ovde pisati sta ne.bih da odajem identitet :-)
Imovinu od roditelja ne racunam..
Vrednjjem samo ono sto sam ja stekao makar i kreditom..
Di sam upisan 1/1...i uglavnom su to nekretnine u krugu od 500 m od mora...
Da se mogu relativno brzo prodati... A sto je to relativno.
Vrijeme je relativno..
Kaze Einstan da kad si sat vremena sa dobrom zenskom u krevetu.....vrijeme prodje za keks...
Dakle vrijeme je relativno.... :mrgreen:
Ja sam se u zivotu naradio... Trudio... Jeo govna... Mucao i radio..
Ovo sto sam stekao i sto imam pod kreditom je samo moje..
Ne ovisim o nikom.... Iako je to sve skupa jedan ogroman stres... Sta sam stariji... Sve mi se manje da...
Odlucio sam zatvoriti kredite...
Iako mi imvina ne prelazi ukupan dug niti za 50 % krecem u likvidaciju...
Likvidirat cu jedan stan u aSplitu.
.i jedan maslinik na otoku Visu.. Odmah uz more..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Caty wrote:Neću više dosadjivati samo da dodam da meni zaista lirika sad prija i ove tri što popijem da mi nema njih ne bih se digla iz kreveta, stvarno mi vrate volju u život i daju energiju da nešto radim osim da samo ležim i kukam tako da je lek zaista odličan za skidanje a nije opoid mada neću ni ja nikoga da nagovaram nema nikakav rad od leka samo si normalan i možeš da podneses krizu a to mi je jedino i bitno nisam tip da uzmem sad celu tablu i da se radim sa tim, to me ne zanima samo.da imam iole snage da živim i radim.Sve sto treba . I daj bože da uspem danas da kupim još jer sam imala samo jednu tablu a zna da nestane u apoteci.
Lyrika ce tek bi ti otkrivena..
Modetni lijek 21 stoljeca..
Najbolja stvar ikad za skidanje sa opijata..

Provjereno..
Tek kad budem pisao svoj rezime... Napisat cu esej o lyrici i zahvalu istoj..
Najbolji lijek ikad...
Post Reply