Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Hustler-37 wrote:
Frajla wrote:Prvo se zahvali ljudima koji su odvojili svoje vreme da ti napisu koju poruku i svoje iskustvo. Stvar kulture i vaspitanja
Nisi u zavidnoj situaciji tako da su ti komentari u najmanju ruku na nivou srednjoskolca.
Ja bas ne mogu da se nadjem u toj prici... sve mi to nesto prepune sebe i sebe. Uspeh je skinuti se jednom,nauciti sve i ne vratiti se starom putu i komunama. Treba vec da znas, obzirom na broj komuna skidanja faxova itd;), da nije uspeh skinuti se za dve nedelje nego posle toga ostati na pravom putu i tu se zapravo pokazuje jacina.
frajla tako je sve si mu rekla tom recenicom da se zahvali ljudima.ja sam budala ovakve kao njega treba navuci na heroin ponovo jer ovakvi ljudi vide samo sebe i nikoga drugog cuj molim te kad je on uzimo drogu mi nismo znali sta je droga ..da je bog dom nisam uzeo nikad..cuj ti fax zavrsio i doso od mene koji kanale kopam da trazis savjet (naravno ne kopam kanale ali cemu te price o faxu)kaze udes i morao se navuci,narkomanu je izgovor najlakse naci..prema tome sto se tice mene ja ti zelim srecu ali takvim stavom ti ces brale da se nakacis i to dobro ponovo u 50 jer ti tako rece da mi pojedini u mudima nismo bili kad si se ti pucao ja 38 imam,znaci tebi je jedno 65 garant a kao sto rece frajla cuj dva faxa a srednoskolac bi imao vise razumjevanja ..odgoj je stvar svega nisu ni svi anrkomani isti i u najgorim trenucima ovisnosti bilo je postovanja prema ljudima koji to zasluzuju a svi ovi ovde koji su ti bar napisali ,hej zelim ti srecu zasluzuju bar hvala od tebe.jer ko si im ti naduvani matorac koji prica socijalu koju smo svi mi prosli mozda 10 puta gore od tebe ali poslusamo savjet mladjeg jer nije uvijek stariji pametniji..eto toliko frajla tebi pozdrav veliki ovom sosonu zelim srecu i da se izvuce ali od mene dostaaaaaa za tebe,,morao sam ovako jer pun mi kufer nabudjenih frajera koji misle da su pokupili svu pamet sijeta i onda dodju i traze pomoc i kada im kazes onda kazu nije tako ovako je....brate da ti dam broj dilera dobra roba pravo..vozdrica
Jebi ga... Nisam ti ja kriv sta se u zivotu neznas snaci bez droge pa kopas kanale..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Meni je tocno 39 godina... Ni mjeseca vise...
Mislis posto sam imao tako bogat iskustvom zivot i jer sam se poceo drogirati 1994...a prestao 2000 da imam 65. Godina.... Nazalost poceo sam se drogirati sa 15...
Pa racunaj... I baj d vej... Imam djecu od 10 i 13 godina... )
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

maxim wrote:
Frajla wrote:Prvo se zahvali ljudima koji su odvojili svoje vreme da ti napisu koju poruku i svoje iskustvo. Stvar kulture i vaspitanja
Nisi u zavidnoj situaciji tako da su ti komentari u najmanju ruku na nivou srednjoskolca.
Ja bas ne mogu da se nadjem u toj prici... sve mi to nesto prepune sebe i sebe. Uspeh je skinuti se jednom,nauciti sve i ne vratiti se starom putu i komunama. Treba vec da znas, obzirom na broj komuna skidanja faxova itd;), da nije uspeh skinuti se za dve nedelje nego posle toga ostati na pravom putu i tu se zapravo pokazuje jacina.
Srednjoskolca kazes... Hahahaa uspjeh se skinuti i ostati dugo vremena cist... Vauuu
Evo ja sam bio 15 punih godina cist.. Od 2000-2015...odradio i interferon i sve po pe esu..
Imao prometnu... 32 prijeloma kostiju... ..32...trideset dva prijeloma....
Nakon polagodine na bolovanju bilo je ili otkaz ili povratak na posao..
Ja sam odabrao povratak na posao...i to je bila tolika patnja da je ova kriza mala beba naspram tome... Koji su to bolovi bili... I dan danas su... Da vas pola ima takve bolove momentalno bi se poceli drogirati..
I kao jesi mi rekla...
Koliko si ti cista?
Sto sada pijes?
Ja sam bio 15 punih godina bez iceg...
Poceo sam se drogirati 1994...sve do 2000....i ti meni kao sad drzis predavanja o zivotu..
Jel itko od vas imao ikad ozbiljan posao... Pod ozbiljan mislim da odgovara za 50 ljudi... Ja jesam..
Jeli itko od vas imao vlastitu firmu....
Ja imam...
Jeli itko od vas imao stambeni kredit..
Ja imam..
Dali je itko od vas 10 godina bio cist.... U kontinuitetu..
Ja sam bio 15...
Drago mi je svakog procitati... Cuti svakog... Ja sam taj koji ce zadnji odlucit sto mi odgovara sto ne......
Ali na kurac mi ide kad se netko preserava i kad mi glumi ovdje..
Evo neka mi se javi dali uopce ima na forumu netko tko je cist 15 gidina..
Ja sam svoje razloge zasto sam poceo ponovo uzimati hepte napisao...
Ne krecem se po narkosceni..
Imam djecu..
Obitelj..
I zasto pobogu se ide omalovazavati neciji nacin skidanja fizicke krize..
Jer ja psihicku necu imati..
Jer imam poslozen zivot...
Posao..
Drugi posao..
Prekrasnu zenu..
Prekrasan stan..
Brod..
Sta mi vise u zivotu treba....
A vi ste mi se tu nasli srati i pametovati.. Ne svi nego pojedinci...
Tebe frajla nitko za prste nije potezao ili potezala da pises pogotovo meni..
Imam ja doma ko ce mi tepati... A ne kad sam u krizi da kao ja sad trazim nekog da mi tepa..
Pa pola vas nema pojma sta je zivot... To se iz aviona vidi...
Ja cu i dalje napisat kako se osjecam jer se prvenstveno obracam ljudima koji zele skinuyi fizicku krizu...
Za psihicku nisam njerodavan... Imate psihijatra...
Dakle koga interesira moj postupak skidanja nek me cita i ako zeli mozemo razmjeniti misljenja..
Koga ne interesira.... Neka cita index. hr
I da nastavit cu i dalje pisati.... Koga zivcira njegov problem...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Maxime da te ne bih banovala s foruma, saberi se, sjeti se zašto si došao na forum i u kakvoj si trenutno situaciji.
Slijedeći post koji napišeš u kojem ćeš nekoga uvrijediti i postaviti se superiorniji u odnosu na nekog i bićeš banovan.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nicolo b »

Cekajte bre malo,jel prati neko temu ili se samo polemise ciji je duzi ovde.Lik Maxim se ubacuje i hitno moli za pomoc 16 postova pise i pita i odgovara sam sebi,cas zna sve jer je narkomancina sto godina,cas ne zna nista jer se ne radi 15 godina.Ljudi se kulturno jave sa svojim iskustvima da mu POMOGNU,onih ih napusava najopustenije.Tu je jednu noc balavio kao da ima odnos sa Lirikom iako mu je decko Noel bezuspesno objasnjavao sta je to ali on rece da zna sve i ima metode svoje...Ljudi nismo mi ovde neuropsihijatri pa da mu prepisujemo terapiju,ovo je forum,ima dosta ljudi dobre volje koji hoce da pomognu mada vidim da su se pametni povukli iz ove diskusije iz ociglednih razloga u startu vidljivih....
Niko mu nije rekao da mora da bude 15 dana na bupu,niti ga je ko nagovarao da uzme bup.Covek uzima sta mu se nadje pod rukom,to je ocigledno a i ja koji se k peglam ni sam ne znam ali znam da sam bas ovde dobio pomoc koja mi je trebala od najnormalnijih ljudi i hvala im do neba.Isam sam lezao u koritu zbog udesa na offr hard challengu 3 meseca pa se nisam navukao zbog bolova koje i danas imam ali nije mi cilj da ja sad nekome nabijam na nos,kako ja nisam a on jeste.Forum nije za te stvari,bar ova tema.
Koliko sam primetio niko nije dao nikakav zlonameran komentar vec sto rece Frajla su saslusali coveka koji se prijavio na forum trazeci pomoc i odvojili vreme da mu pomognu,kako ko i koliko zna i ume.Kralju ne moras da prihvatis niciji savet,hvala bogu ali ne napusavaj ljude sto se trude da ti pomognu,ispade da ovde niko nista ne zna.Moguce,imas kliniku tamo te jedva cekaju,ali vidim ja da ti sve znas.
Jos jedna stvar,niko nikoga ne tera na nesto dal suboxon sa blokom,bup ili nebitno,niti iko ovde ikome moze nesto da garantuje,ljudi iznose svoja iskustva,niti iko likuje iz bilo kog razloga i nije sto ih napusavate nego ste zakljucili i ko je iz cijih jaja potekao a ljudi se cimaju da pomognu...
Svaka cast ljudima sto su se povukli iz teme,jer je vec u prvim postovima doticnog bilo jasno o cemu se radi i ja cu rado na vreme tu staviti tacku i kraj te price..
Frajlice kraljice na 2 mg sam opusteno,tu sam se stabilizovao,dva dana uzimam,treci ne,i nemam vecih problema,muci me seckanje tableta(8ice)Moram da ti ukradem foru sa ganom da preciznije doziram,ali ok,gura se i nemam frku,pre sam panicio sada ne.Imao sam sa spavanjem frku 15tak dana,samo po par sati i budim se sirom otvorenih ociju...Jbt imam i maglu onu tvoju ali nije frka.Odlozio sam operaciju pa imam lufta jos dve nedelje da izbacim tu dvojku.Pisacu vise neki drugi put sad su me najezila ova dva padobranca,mogu misiti kako je Saneli nekad.Jbt nema smisla da se proziva bilo ko,nemamo svi ista iskustva,pa i ko nema iskustva a hoce da pomogne cemu napusavanje,niti je iko rekao E moras tako,E ja ti tvrdim da je tako ali sta da se radi...Ni forum sad ne valja,likovi na forumu,saveti nevaljaju,ja mislim da je ovo forum a ne online psihijatrija..
Pozdrav pa se cujemo na nekoj lepsoj temi i lepo bih zamolio da se ne omalovazava direktno ni indirektno bilo ko jer su se svi javii sa dobrom namerom i nema potrebe za tim indijanisanjem,i opet se nadam da ce im se javiti neko njima adekvatan da im resi sve probleme putem foruma...
Izvinjavam se unapred zbog mog recnika ali kad nesto ne ide onda ne ide i nema smisla...
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Evo neznam ni ja koliko dana je vec... Mozda 10-12 dana..
Svakako od cetvrtka navecer sam na subu i to 2 mg ujutro 1 mg popodne... Prije toga jedno 7 dana na Lyrici.. Nista drugo ne pijem... Osim sto sam prvi dan suba popio jedan apaurin prije spavanja..
Ujutro se budim kao zec...
Da me se krivo ne shvati pisem i pisat cu iskljucivo o fizickom skidanju... Svatko svoju psihu sam najbolje zna..
Ovaj sub je super...ali u tom i jest kvaka..
Receptori su mi pokriveni subom pa je valjda zato tako.. Prvih 7 dana nikakav opioid... .. Nikakva ili jako mala kriza pri tom mislim na blagu uznemirenost..
Do danas sam popio 1,5 tabletu od 8 mg...
Malo mi je tesko lomit ali sutra izbacujem popodnevnu dozu od cca 1 mg...
Tako do utorka ili srijede zatim je plan prelaz opet napravit sa lyricom... I to max 7-10 dana...zatim prrlaz napraviti sa nekoliko dana tramadola rapid od 100 ...i to bi trebalo bit to. .. Plafon..
Vidjet cemo kako cu se osjecat slijedeci tjedan..
Sinoc sam zaspao kao beba...
Danas i sutra slobodan..
Pisem i dalje kako mi je..
Za mene s obzirom na metadon i tablete od prije dobitna kombinacija za skidanje fizike a da nema tog velikog soka za organizam... Pri tom normalno na posao i sve svakodnevne obaveze..
Doma imam sve... Ja sam jebena apoteka... I nista ne pijem..
Nikom nista necu preporucat... Ajmo vidit kako ce ovo zavrsit...
Ali sam proces skidanja jako bezbolan...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

About proljev... Kakim cim se probudim... Nema proljeva.
U krizi sam uvjek mrzio i najteze mi je padalo oni grcevi u stomaku i proljev...
Od proljeva za sada ni p.... Redovito kakim... Stolica malo rijeda... Nije vise kamen kao na metadonu... Sto mi je super...
Picim dalje...
Dali sam nasao dobitnu kombinaciju za bezbolno skidanje...
Vidjet cemo kako ce se receptori ponasati nakon suba...
Svakako pisem...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Ajde da se dotaknem psihe barem moje... Jbg mozak ipak nije kamen :D ...
Ovako sam postavio stvari a iskustvo sam uzeo od prijatelja koji je pobjedio rak..
Dakle cilj je pobjediti rak tj skinuti se u mom slucaju..
Da bi se doslo do cilja predstoji svakodnevna bitka..
U toj bitci ja sam si odredio svakodnevne ciljeve.. Cak i one od nekoliko sati.. Da skratim.
Dugorocan dolazak do cilja je svakodnevno odredivanje ciljeva i iznosenje pobjeda... Zatim ciljevi od nrkoliko dana..
Pa ciljevi od tjedan dva i na kraju glavni cilj...
Sinoc i jutros sam odredio danasnji cilj...
Samo hrabro... Moze se...cak i sa sto manke bolova..
... Itekako..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Super maxim svaka čast nego videla sam još jednu temu ovde 'skidanje sa metadona suboxonom' to je isto što i bup pa JAVI se decku može ti napisati svoje iskustvo on se upravo skinuo sa metadona skroz je čist! Tako da ono ovde na forumu su ljudi koji se skidaju sa bupa niko nema iz prve ruke da ti kaže kako je skidanje sa meta ali ti ćeš nam svakako pisati svoje iskustvo a od danas i ja pišem svoje jer ste me svi vi ubedili čitajući forum da nema odlaganja, nego da se to odmah reši i izbaci iz upotrebe!! Kad samo pročitam koliko su ljudi posle toga srecni i koliko im sve kreće na bolje i ja dobijem želju da izbacim taj bup za sva vremena jer mi stvara užasnu nervozu i već sam počela da ga izbegavam i smanjujem da ne bih bila tako nervozna.
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

@ caty...
Kod mene jos ni izbliza nije gotovo i toga sam svjestan..
Zato idem polako..
Dakle pisem kako se fizicki skinuti sa metadona i a prije vise od mjesec i xanaxa uz svakodnevne obaveze i posao...
Nije problem zatvoriti se doma ili otic u bolnicu... Jer posao je ono sto ce me drzati nakon toga....
Treba izdrzati... Moze se... Uopce nije strasno..
Kad budem skroz gotov napravit cu rezime..
Do tada dnevni update..
Post Reply