Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ne znam šta ste se navrzli na coveka, 10 dana ne uzima metadon što.je ogroman uspeh, drugo tu liriku je koristio u krizi nekih 7 dana i valjda par apaurina i jedan ksanaks, a očito je da je pre toga uzimao sve to u velikim količinama tako da nema potrebe da se podcenjuje njegov napredak , čovek ima veliku želju i volju da se skine i mislim da je skidanje sa metadona najteže, je to je pravi opijat , pustite vi bup vise puta sam imala priliku da osetim krizu od bupa i uopšte nije strašna evo zadnji put na.suvo sam se skidala sa njega peti dan sam uzela ali do tad realno nije mi bilo uopšte mnogo loše, znam kakva je kriza od dopa i to je neuporedivo gore i strašnije, za metadon mogu da zamislim sve kao od dopa samo što još plus traje mnogo duže. Maksimu sad treba pomoć i podrška kao što naziv ovog foruma i glasi da istraje do kraja i da se ne vraća na metadon ali i da se ne navlaci na druge lekove, pratila sam ja ovde i noelovo skidanje i dobro znam da je mesecima pio razne lekove dok se nije stabilizovao i to za skidanje sa bupa. Naviše mrzim kad ljudi koji su se skinuli sa gudre ili lekova počnu da mi pametuju kao da nikad nisu bili navuceni i još onako sa visine da pljuju sve koji uzimaju nešto i da ih potcenjuju ne mislim na vas sa foruma nego uopšte. Ok vi ste uspeli sve je to iza vas ali dajte se malo prisetite kako je bilo u samoj krizi , pisao je noel ovde svaki dan šta prozivljava i u kakvim je iskusenjima bio, secam se da je četvrti dan uzeo bup a da ne pričam o lekovima za spavanje i još nekim, i niko ne kaže da je zbog toga nešto loše uradio, ostao je dosledan svom cilju ali ajde bar se ti noel se ti kako je to izgledalo pa pokušaj da razumeš maksima, u trenutku velike krize čovek bi uzeo šta god da mu daš pod ruku i zaista je potrebna ogromna volja!!!! A maksim ima na dohvat ruke sve lekove može i taj metadon da uzme i heroin ali se bori na sve načine da se ne vraća starim porocima, neka se skida čovek kako mu odgovara ja samo kažem da se ne navlači na nešto treće, ni na tu liriku ni na bup, vidi probaj šta ti najviše ublazava krizu i guraj to max 10 dana i onda prekidaj i ćao nema tu neke filozofije. Ja sam se skidala sa bupa jednom sa metadonom i dva puta sa trodonom, meni je iskreno svejedno jer uzimam minimalnu dozu samo koliko da ne osećam nikakve fizičke bolove a psihički sam svakako bila bezveze ali šta da se radi i nikada to što sam koristila za skidanje nisam uzimala ni 7 dana čak , ali eto ti si čak već 10 dana izgurao i realno mislim da najviše još 10 treba da uzguras i da završiš sa tim. Ako nastavis sa lirikom možes na nju da se navuces tako da to nemoj, probaj bup što manje doze i to je ono što ja smatram da je za tebe najlakse pa kad potrosis taj bup videcemo kako ćeš se osecati fizički bi trebalo da.budeš ok a što se psihe tiče videćeš kako ćeš
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Ok..
Hvala caty...
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nicolo b »

I Maksime ? Kako ide ? Na cemu si sad ? Malo si uneo konfuziju trazeci pomoc,pa si provalio Lyricu i kleo u nju par dana,mislim nemoj pogresno da me shvatis ali tesko te je bilo pohvatati za sta si,za koju varijantu,vidim da si poceo sa bupom...Nema ovde kontradiktornosti,ako je trazis svuda ces nesto iskopati,manje vise iskustva su slicna,tvoja volja ali veruj mi ovde na forumu ipak mozes doci do informacija koje vrede mnogo u svakom pogledu i svi su radi da pomognu,niko te nece navesti na pogresan pravac budi siguran...Po meni sa Lyricom si omasio samo tako i pored nekih saveta ali nije ni bitno...
Ako si se dohvatio bupa,stabilizuj se samo na njemu,nemoj da saras,zabodi dozu koja te pokriva,jbg imaces malo cimanja ali to nije nista,izdrzi na bupu 10,15 dana i izbacuj i njega,za to vreme se nece razviti zavisnost a izbacices ostalo iz sebe....Iskreno ja ga nebih poredio sa Metadonom ali uopste,mozda ces osetiti da te raducka po malo ali ne verujem,neces osecati potrebu za necim drugim i ne skace tolerancija u nebesa,ako te pokriva 4mg danas,pokrivace te i za 7 dana,sto je mnogo bitno i najbolja strana bupa....
A bolju pomoc sigurno neces naci nego ovde na forumu ali sigurno,izredjao si sta si stigao i pored saveta ali mislim tvoja stvar i ipak sa Lyricom se nije slavno zavrsilo po planu iako si maltene pisao ljubavna pisma o njoj....Sigurno ti nije lako,ali ako si poceo sa bupom,stabilizuj se na njemu,15 dana ti nece nista napraviti na njemu ako mislis da isplivas iz svoje ni malo zavidne situacije...
Mozda si i procitao ali ako nisi imas brdo tema o bupu prelistaj malo a i reci ce ti svi da bup nije za kombinovanje,ako je bup,samo bup i nista uz njega...A ako si se prebacio na buo vec si dosta postigao jer taj prelaz posle tvog resetanja mislim da nije bas bezazlen ali eto ako si na bupu,izdrazi 15tak dana ili koliko ti procenis i izbacuj i njega...
Ajde javljaj sta si poradio i dokle si stigao ili nisi,namucio si se sigurno,svi prelazi su jebeni i bacaju coveka u neko trece stanje,sudara se svasta a imas i staza koliko hoces,tako da drzi se,budi uporan i isteraj pricu do kraja,tesko jeste ali sta da se radi...
Pozdrav svima.
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hustler-37 »

neznam sto covjeku koji je prevrtljiv i neodlucan i ne zna ni sam sta hoce predlazete tablete na koje se moze uzeti sve i svasta.ako vec hocete da mu pomognete onda kazete lijepo idi na suboxon jer isti sastojak kao bup ima samo jos ima dodatni naloxon koji je blokator.jok vi navalili budi 10 -15 dana na bupu i skidaj se i s toga,sta ima narkomancine,eto vi se svi skinuli odma od prve i i za 15 dana rijesili problem i pobrali svu pamet svijet( ne svi ima iskreni ljudi koji govore iz licnog iskustva a ne cula kazala ti su mi povrsni najgori.sve lafo znaju a veze nemaju ).kralju ako hoces da se skidas lagano suboxon pod jezik 8 miligrama dnevno jedno metar dana nes osjetiti krize,poslije ako hoces da i to bacis laganini spustas jer suboxon i bup nemaju taj tkz.haj efekat ako si popio 8 miligrama tj.pocuclo i to te pokrilo a hoce sigurno isto tako ce te pokriti i 16 ko kaze drugacije laze i izmislja,metadon je takav zato ga i uzimaju da ga mogu dizati i kljucati ..na subu si druze kao nov lik i znas da ne smijes uzimati na njega ni hors ni metadon ni previse bzo-a.i tako ti i psiha drugacije radi jer si svjestan da te dop nece uraditi i onda i ne pomisljas na njega a sub te drzi izraziot normalnim nema kljuce nema nista kao da si cist sto godina..naravno ako to budes uzimao kako treba i kako je lijek namjenje da se uzima a to je samo i iskljuciov pod jezik cuclanje ,nista nos nista igla,na bup prelaze da bi se rokali u venu s njim tako da bjezi od bupa i metadona jer na oba mozes da se pucas..vec na suboxonu na dozi od 8 miligraam dzaba i da hoces neces osjetiti nista tako druze potrazi ti dr.koji ce ti dati recept za suboxon ako vec neces da ides u bolnicu ali najbolja je bolnica vjeruj ti meni..mi jesmo sve prosli i sve znamo ali ipak mi na svoju ruku kada uzimamo bar 90% nas ce pokusati da zloupotrijebi taj lijek koji uzima.sretno ti druze ja cist ne spavam evo vidis ali sam istrajao ali nisam slusao ove price uzmi 15 dana bup i smanju i skini se i to je to..nego druze moj polako....koliko godina si se pucao najmanje tolko tebi treba da se ti ocistis i budes opet normalan,fizicka kriza je k...ac ali brate izadji ti poslije 15 dana opet medju istu raju..a nemoj pasti ...ja ti kapu skinem..nema ih ovde vjeruj na forumu takvih osim ako nisu proveli kao sto rekoh dovoljno dugo vremena cistoce ili u komuni ili na suboxonu pa kasnije cistoca..a ti za 15 dana da rijesis problem hahhah pa svi bi se pucali na svijetu heroinom da to tako moze pasa moj..sretno ti veliki pozdrav imas
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

@Hustler
Ma napisali smo mu da ne moze u hodu za dve tri nedelje da se skine sa meta i ostalih tableta ali jako tesko prihvata realnost tj prihvata samo ono sto njemu odgovara. Cuj, i bolje je da mu kazemo uzmi 10 dana bup pa vidi.... pa ce proci 10 dana pa ce skapirati da ga posledice od meta jos drmaju pa ce ostati jos 10 dana na bupu i tako 10 po 10 mozda se i stabilizuje par meseci na njemu i super. Ni par meseci na bupu mu nece naskoditi.
Nema potrebe da mu predlazemo Suboxone jer je resio da ne uzima ostale stvari sa subom. A i da ne prosirujemo pricu i preko suba sa blokatorom mozes da radis sta hoces on je aktivan u subu tek ako se pucas sa njim.
Doze od 8 mg su ogromne a Maxim ne uzima met vec vise od 10 dana tako da mu je sasvim dovoljna doza od 2 do 3 mg koja takodje pokriva sve receptore
Nicolo je napisao sustinu tako da.....
Kad smo kod Nicola, kako si, kako napredujes?
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Za lyricu i dalje mislim da je super lijek te planiram tamo od utorka ili srijede napraviti prelaz sa bupa na lyricu..
Bup pijem ujutro 2 popodne 1...vec danas evo treci dan..
Ako si pratio malo bio sam cist od 2000-2015...dva puta bio u komuni prije 2000 i zavrsio program..
Zavrsio dva faxa..
Uopce se ne krecem po narko sceni posto radim i imam obitelj..
Zbog prometne gdje sam se ziv polomio te poceo 2015 uzimati po jedan hept da mogu na posao...
A moje skidanje je teklo ovako..
Lyrika najbolji lijek na svijetu... Ali morao sam prekinuti da se na njega ne navucem.. Tako kazu na forumu iako na drugim forumima se moze procitati da 15-20 lyrice ne izaziva nikakvo navikavanje...
Uz lyricu sam pio samo sanval... Za spavanje naravno..
Nakon cca 7 dana izbacio sve dan dva i prelazak na bup na kojem cu biti max 5-6 dana po max 2-3 mg.. Eventualno za spavanje 1 apaurin zbog nemira..
Nakon toga izbacit cu bup tamo u utorak srijedu te cu prelaz pomoci napravit sa lyricom..najboljim lijekom ikad.. .. 3-4 dana... Nakon toga nista...u koliko mi bude lose potpomognit cu se sa jednim eventualno dva tramala i za spavanje sanval ili apaurin... Mogao bih onda cak uvesti cerson kojeg i dalje imam..
Inace doma imam cijelu apoteku od metadona... Bupa... Tramala... Lyrice... I svih mogucih vrsta benzica...
I nista drugo ne pijem... Niti mislim..
Smjesno mi je citati vas koji mi kao idete dati nekakav savjet jer kao ja neznam.... Kladim se da kad sam se ja prvi put skidao neki nisu ovdje bili ni u mudima svog tate..
Ali to naravno nista ne znaci..
I dalje mislim da na ovom forumu ima jebivjetara ni vise ni manje nego u stvarnom zivotu..
A naj jaci su mi ovi sto su se skinuli pa sad likuju... Takvih sam se nagledao po komunama..
Kakav debil moras biti u glavi da kad se skines pa ti efo vec nakon par mjeseci naraste da mislis da si nobelovac u najmanju ruku... To se zove biti zlocest covjek... Zavidan..
Ali jebe me se za takve... Ja sam se krenuo skinit i uspjet cu..
Nisam mala beba pa da mi tereba vase tepanje... Ali normalan savjet cu uvjek poslusat..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Prvo se zahvali ljudima koji su odvojili svoje vreme da ti napisu koju poruku i svoje iskustvo. Stvar kulture i vaspitanja
Nisi u zavidnoj situaciji tako da su ti komentari u najmanju ruku na nivou srednjoskolca.
Ja bas ne mogu da se nadjem u toj prici... sve mi to nesto prepune sebe i sebe. Uspeh je skinuti se jednom,nauciti sve i ne vratiti se starom putu i komunama. Treba vec da znas, obzirom na broj komuna skidanja faxova itd;), da nije uspeh skinuti se za dve nedelje nego posle toga ostati na pravom putu i tu se zapravo pokazuje jacina.
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hustler-37 »

Frajla wrote:Prvo se zahvali ljudima koji su odvojili svoje vreme da ti napisu koju poruku i svoje iskustvo. Stvar kulture i vaspitanja
Nisi u zavidnoj situaciji tako da su ti komentari u najmanju ruku na nivou srednjoskolca.
Ja bas ne mogu da se nadjem u toj prici... sve mi to nesto prepune sebe i sebe. Uspeh je skinuti se jednom,nauciti sve i ne vratiti se starom putu i komunama. Treba vec da znas, obzirom na broj komuna skidanja faxova itd;), da nije uspeh skinuti se za dve nedelje nego posle toga ostati na pravom putu i tu se zapravo pokazuje jacina.
frajla tako je sve si mu rekla tom recenicom da se zahvali ljudima.ja sam budala ovakve kao njega treba navuci na heroin ponovo jer ovakvi ljudi vide samo sebe i nikoga drugog cuj molim te kad je on uzimo drogu mi nismo znali sta je droga ..da je bog dom nisam uzeo nikad..cuj ti fax zavrsio i doso od mene koji kanale kopam da trazis savjet (naravno ne kopam kanale ali cemu te price o faxu)kaze udes i morao se navuci,narkomanu je izgovor najlakse naci..prema tome sto se tice mene ja ti zelim srecu ali takvim stavom ti ces brale da se nakacis i to dobro ponovo u 50 jer ti tako rece da mi pojedini u mudima nismo bili kad si se ti pucao ja 38 imam,znaci tebi je jedno 65 garant a kao sto rece frajla cuj dva faxa a srednoskolac bi imao vise razumjevanja ..odgoj je stvar svega nisu ni svi anrkomani isti i u najgorim trenucima ovisnosti bilo je postovanja prema ljudima koji to zasluzuju a svi ovi ovde koji su ti bar napisali ,hej zelim ti srecu zasluzuju bar hvala od tebe.jer ko si im ti naduvani matorac koji prica socijalu koju smo svi mi prosli mozda 10 puta gore od tebe ali poslusamo savjet mladjeg jer nije uvijek stariji pametniji..eto toliko frajla tebi pozdrav veliki ovom sosonu zelim srecu i da se izvuce ali od mene dostaaaaaa za tebe,,morao sam ovako jer pun mi kufer nabudjenih frajera koji misle da su pokupili svu pamet sijeta i onda dodju i traze pomoc i kada im kazes onda kazu nije tako ovako je....brate da ti dam broj dilera dobra roba pravo..vozdrica
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

.
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:38 am, edited 1 time in total.
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Frajla wrote:Prvo se zahvali ljudima koji su odvojili svoje vreme da ti napisu koju poruku i svoje iskustvo. Stvar kulture i vaspitanja
Nisi u zavidnoj situaciji tako da su ti komentari u najmanju ruku na nivou srednjoskolca.
Ja bas ne mogu da se nadjem u toj prici... sve mi to nesto prepune sebe i sebe. Uspeh je skinuti se jednom,nauciti sve i ne vratiti se starom putu i komunama. Treba vec da znas, obzirom na broj komuna skidanja faxova itd;), da nije uspeh skinuti se za dve nedelje nego posle toga ostati na pravom putu i tu se zapravo pokazuje jacina.
Srednjoskolca kazes... Hahahaa uspjeh se skinuti i ostati dugo vremena cist... Vauuu
Evo ja sam bio 15 punih godina cist.. Od 2000-2015...odradio i interferon i sve po pe esu..
Imao prometnu... 32 prijeloma kostiju... ..32...trideset dva prijeloma....
Nakon polagodine na bolovanju bilo je ili otkaz ili povratak na posao..
Ja sam odabrao povratak na posao...i to je bila tolika patnja da je ova kriza mala beba naspram tome... Koji su to bolovi bili... I dan danas su... Da vas pola ima takve bolove momentalno bi se poceli drogirati..
I kao jesi mi rekla...
Koliko si ti cista?
Sto sada pijes?
Ja sam bio 15 punih godina bez iceg...
Poceo sam se drogirati 1994...sve do 2000....i ti meni kao sad drzis predavanja o zivotu..
Jel itko od vas imao ikad ozbiljan posao... Pod ozbiljan mislim da odgovara za 50 ljudi... Ja jesam..
Jeli itko od vas imao vlastitu firmu....
Ja imam...
Jeli itko od vas imao stambeni kredit..
Ja imam..
Dali je itko od vas 10 godina bio cist.... U kontinuitetu..
Ja sam bio 15...
Drago mi je svakog procitati... Cuti svakog... Ja sam taj koji ce zadnji odlucit sto mi odgovara sto ne......
Ali na kurac mi ide kad se netko preserava i kad mi glumi ovdje..
Evo neka mi se javi dali uopce ima na forumu netko tko je cist 15 gidina..
Ja sam svoje razloge zasto sam poceo ponovo uzimati hepte napisao...
Ne krecem se po narkosceni..
Imam djecu..
Obitelj..
I zasto pobogu se ide omalovazavati neciji nacin skidanja fizicke krize..
Jer ja psihicku necu imati..
Jer imam poslozen zivot...
Posao..
Drugi posao..
Prekrasnu zenu..
Prekrasan stan..
Brod..
Sta mi vise u zivotu treba....
A vi ste mi se tu nasli srati i pametovati.. Ne svi nego pojedinci...
Tebe frajla nitko za prste nije potezao ili potezala da pises pogotovo meni..
Imam ja doma ko ce mi tepati... A ne kad sam u krizi da kao ja sad trazim nekog da mi tepa..
Pa pola vas nema pojma sta je zivot... To se iz aviona vidi...
Ja cu i dalje napisat kako se osjecam jer se prvenstveno obracam ljudima koji zele skinuyi fizicku krizu...
Za psihicku nisam njerodavan... Imate psihijatra...
Dakle koga interesira moj postupak skidanja nek me cita i ako zeli mozemo razmjeniti misljenja..
Koga ne interesira.... Neka cita index. hr
Post Reply