Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Liryka je zakon... Evo od kad se nisam javio nista vise ne uzimam osim lyrike i sanval za spavanje...
Uzmem ukupno 600 mg lyrike i ovo je nevjerojatno...
Apsolutno sam iznenaden... Cak sam se i cigareta ostavio..
Rekoh kad se vec skidam ajmo sa svim... I evo me i dalje na lyrici... Nisam uspio nabaviti catapresan jebi ga...
Ali ej.. Ja se budim... Nista ne boli... Idem na posao i nemam apsolutno nikakvu krizu... Ok.. Malo se nelagodno osjecam ali saznanje da sam bez svega i da sam samo na Lyrici ne nenormalno dobro..
Ovo nisam niti u snu sanjao..
Hvala onom tko je izmislip lyriku..
Liryka je zakon i najbolji likek ikad..
Ja sam sokiran kako je dobra i ucinkovita.
Adios hepti .....adios povremeno zuto... Adios xanax i druga sranja..
Volim lyriku.... I nakom 10-15 dana cu poceti sa rapidnom redukcijom i lyrike.... Iako na uputstvima pise da nisu zabiljeeni znakovi ovisnosti i zlouporabe...
Lyrika mi je spasila zivot i zato onom tko ju je izmislio dizem spomenik....
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Naravno tu i tamo cu sr javiti o mom progresivnom napretku jer imam samo dvije kutije i jako je tesko dobiti lyriku... Pa cemo pocucat te dvije kutije i to sve skupa neka bude razvuceno na 20 dana i ja zadovoljan..
Volim lyriku.... Najbolji lijek ikad... Zakon... Vauuuu... Mjauuu
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

noel wrote:Stari moj, ništa od tog tvog skidanja... samo ga brljaš, bolje se nemoj patiti bezveze... Kad se odlučiš za pravo skinuti javi se pa ćemo nešto smisliti.

I oprezno s lijekovima, Lyrica (pregabalin) je izuzetno jak lijek + potencira opijate, dodaj malo alkohola i eto ti zla.
Kako mislis potencira opijate... Ja nemam nikakvu zelju za opijatima... Cak i ne pusim vise... A krizu opce ne osjecam... Ovo je raj... Majke mi... Mislio sam da mi spasa nema... Kad ono Lyrika...
Noel eto vidit cemo i pratiti... Svakako cu pisati o ovom pa ako ce meni ili netkom pomoci ovo saznanje o lyrici i kako djelu to je fenomenalno..
Tebi pozdrav... Ali nikad na sub nebih isao jer imam susjeda koji je bio na subu te od kad se ostavio suba sa nikim ne prica ......navodno da je godinu dana bio doma govori mi zena... Takve depresije i krize... Taj civjek definitivno vise nije isti...
Ja se osjecam ja.... Neznam mozda je ovo lijek koji na mene djeluje fenomenalno... Pazi ovo...
Radim... Igram se sa djecom i cuvam ih... Po potrebi skuham... Idem u trgovinu... Cak sam u pregovorima sa prujateljem da otvorimo zajednk firmu za koju bi radio kada bih bio slobodan... Radi se o nutickom turizmu... Tu sam na domacem terenu...
Hvala Lyrika... :)
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Vidim da si spomenu i alkohol e pa da se referiram..
Nikad nisam volio niti pio alkohol... Mozda bi proje zapalio joint nego popio pet piva... Pivo mi je recimo odvratno... Ali casu dobrog vina necu nikad odbiti... Pri tom naglasavam ovo dobrog...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Dnevni update...
Dotrcao doma sa posla... Kupio u lidla onaj lijepi sug u boci.....samo skuhat manistru.... Malo parmezana te petrusimula i to je to...
Danas je neznam koji dan... Jebe mi se... Ne brojim... To mi je uvjek bilo bezveze... Bitno da se u glavi dobro osjecam i radim sve svoje dnevne obaveze... Doduse uz pomoc lyrike ali bez nje bi to bilo apsolutno nemoguce...
Tek sada vidim da su pauze od nekolilo dana koje sam non dtop radio imale utjecaj da kriza nije tako strasna i da samo vec na lyrici funkcioniram izvrsno... Cak sam se i cigareta ostavio...
Vau lyrika...
vlada78
Posts: 37
Joined: Mon Feb 20, 2017 3:24 pm
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlada78 »

[quote="maxim"]
Imam super posao... Super zenu... Super djecu... Zavrsio faxove i evo me natrag nakon 17 godina..
I sta sad..
Nemogu na bolovanje..
Nemogu nikom reci sto mi je osim zeni i to ne u cijelosti...
Lagano financijski tonem i sve vidim gdje ovo vodi..
Najveci problem su mi hepti... Nikako da se skinem sa tog sranja.. Evo vec 6 dana sam bez hepti... Ali zato cetvrti dan sam se potpomogao dopom... I tramalima..
Jednostavno nemogu... A moram ici raditi..
Da dobijem otkaz ili ga dam odose sve u mp3..
Zivot je skup... Zena dica kolica....
I....
Prvo da Te pozdravim,Tebe i Tvoju porodicu zajedno tj. skupa.
Pročitao sam sve.Mogu da zamislim kako se osećaš. Nisam od onih ljudi što će Ti držati neko predavanje zašto i kako. Jednostavno desilo se tako. Koliko vidim obrazovan si i pametan čovek.Zašto sam Ti se javio, zato što sam ja zahvaljujući dopčini izgubio i posao i sve ostalo u životu. Znam šta je nemati posao u ovo vreme a Ti imaš i porodicu(obitelj) :shock:
Čarobna formula nepostoji za skidanje sa svega toga. Znam ja šta je kriza na poslu? E, sada kada bih Ti naravno( kod lekara moraš da ideš ) i koliko si Ti spreman da se skineš,mislim psihički što ja kažem jer si prelomio. Postoje dve strane u Tvom slučaju jedna je mnogo dobra a to je što imaš porodicu i posao a druga je gudra i samo propast,ništa lepo nemože da Ti se desi kada je droga u tvojim rukama za to Ti potpisujem, kao i većina ovde a i sam znaš. Zaglavio jesi Bogami i to dobro. Ali skupi muda i ratosiljaj(oslobodi) se svih ostalih govana osim buprenorfina. Kada budeš ili ako budeš hteo sa bupom se druži jedno vreme i onda ćeš videti šta Ti je činiti. Ja mislim da je to jedna od alternativa da ostaneš na ovoj strani. Ukoliko nastaviš da miksuješ i dalje što Ti naravno ne želim,epilog i sam znaš.
Znači moj ti je predlog (magični lek ne postoji) ako si rešio da sačuvaš to blago što imaš, na bup.jedno vreme mislim na održavanje on će te vremenom stabilizovati i posle će sve samo da Ti se kaže šta i kako. Ovo Ti je moj predlog jer Ti na suvo to da izguraš a plus da šljakaš nema pojma. Ovo Ti je jedno od alternativnih rešenja za ovaj Tvoj slučaj ukoliko si ozbiljno rešio SKIDANJE, ako nisi biće baš gadno. Pozdrav i srećno. Skupi muda pa laganica.Videćeš kako može lepo da se živi i kada si "clean".
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Hvala... Ali na pamet mi ne pada da idem na sub....
Stabilizirao sam se na Lyrici koju cu izcaciti kada popijrm ove dvije kutije s tim da cu raditi redukciju nalon 10 dana....
Lytika mi je spasila zivot.... Sam sam je otkrio... I o kakvim doktorima ti pricas... Pa ova mona je dosla neka zamjena od zamjene... Zenska nema 30 godina i nista ne razumi..
Meni je dode milo kad je vidim... A nece lyriku da mi orepise oa moram kemijat.....zapamtite svi sta vam kazem.
Lyrika je najbolji lijek na svijetu za skidanje ovisnosti.... Zagarantirano i provjereno.... Evo neznam ni ka koliko dana vec... Kad dodem do sredine druge kutije pocinje smanjivanje... Dane ne brojim... Koji ce mi to kurac. .
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Nikola b hvala na odgovoru, već sa.digla ruke od foruma, kad ono nekoliko.postova :-)
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:35 am, edited 1 time in total.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

maxim wrote:Liryka je zakon...
maxim wrote:Uzmem ukupno 600 mg lyrike i ovo je nevjerojatno...
maxim wrote:Hvala onom tko je izmislip lyriku..
maxim wrote:Liryka je zakon i najbolji likek ikad..
maxim wrote:Volim lyriku....
maxim wrote:Lyrika mi je spasila zivot i zato onom tko ju je izmislio dizem spomenik....
maxim wrote:Volim lyriku.... Najbolji lijek ikad... Zakon... Vauuuu... Mjauuu
maxim wrote:Ovo je raj... Majke mi...
maxim wrote:Ja se osjecam ja.... Radim... Igram se sa djecom i cuvam ih... Po potrebi skuham... Idem u trgovinu... Cak sam u pregovorima sa prujateljem da otvorimo zajednk firmu za koju bi radio kada bih bio slobodan... Radi se o nutickom turizmu... Tu sam na domacem terenu...
Hvala Lyrika... :)
maxim wrote:Danas je neznam koji dan... Jebe mi se... Ne brojim... To mi je uvjek bilo bezveze... Bitno da se u glavi dobro osjecam
maxim wrote:Vau lyrika...
Maxim, opet te upozoravam, budi oprezan s farmakologijom. Odmah da ti kažem, nisi otkrio toplu vodu, za Lyricu i njene efekte se zna već dugo vremena (i ja sam je koristio pri skidanju).

Ovo što ti trenutno osjećaš je tzv. honeymoon efekt, uzrokovan velikim dozama pregabalina , drugim riječima nadrogiran si i sve ti je divno i bajno (tu njenu euforiju bi mogao usporediti jedino s MDMA). Liječnici kad uvode taj lijek, kreću s dozama od 25mg pa lagano dižu upravo da bi izbjegli bombardiranje mozga koje ti trenutno radiš.... ali bez obzira, ta euforija, osjećaj moći, energije, komunikativnost, empatija i dr. "efekti" su zapravo samo nuspojave... vrlo brzo mozak napravi adaptaciju na djelovanje lijeka i sve to prestaje. U kakvom ćeš se stanju tada naći, ne smijem niti pomisliti... kako god, moli Boga da se ne navučeš na Lyricu, jer je skidanje teže nego s opijata i benzodiazepina zajedno; dugoročnim korištenjem pretvorit ćeš se u retarda (Lyrica je antikolvuziv, lijek koji umiruje hrpu neurona u mozgu i uveliko smanjuje kognitivne sposobnosti čovjeka).

Također, kad se prestaneš bombardirati s Lyricom, nakon dan-dva kad skroz izađe iz tijela dobro se čuvaj suicidalnih ideja, jer kaos koji taj lijek ostavlja za sobom je teško opisiv (govorim o dozama za drogiranje, a to su SVE doze koje uzrokoju feel-good efekt i euforiju).

Uglavnom, žao mi je što te moram razočarati... i ja sam imao sličan dojam kad sam prvi put probao taj lijek - čarobna pilula! Svi moji životni problemi su rješeni, uzimat ću ovo do kraja života i biti zadovoljan čovjek! (a sad mi stoji negdje u ladici i ne pada mi na pamet da je pogledam, a kamo li uzmem).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

@caty da ne ispadne da sam sebican i da samo picim svoje ali rekao sam kako cu ovdje kaciti svoj proces skidanja...
Procitao sam tvoju prucu i vjeruj mi ona se niti malo ne razlikuje o svih... Jedino sto ti mogu reci iz iskustva da odjebes sve doktore i sve ona koji ti kao zele dobro a posebno one ispirace mozga...
Stani... Skuliraj se... Vidi sta zelis od zivota i pici... Samo pici i to samo svoje... Poslusaj i procitaj druge jer ces se obogatit tudim iskustvom... Ali samo ces ti znati sto je za tebe najbolje vjeruj mi... Uz to tu je proces odrastanja i stjecanjaa iskustva... Toliko... Tipkamo se..
Danas i dalje drmam po lyrici... Posebno prije posla..
Da i danas radim.. Tek sam slijedeci tjedan nesto malo slobodan... Drman po poslu i po lyrici... Imao sam danas jedan jako vazan sastanak pa sam drmnuo jedan xanax od 0,5...neznam ni sam nakon koliko dana..ali bice skoro mjesec da nisam xanax uzeo... A opijate
..pa. nemam pojma...
ne brojim jer me to deprimira... Jer sam davno u zivotu vidio da je sve u glavi... Te bi me brojenje koliko sam bez neceg samo deprimiralo....
Eto...
Pisemo se i dalje naravno...
Prije spavanje drmnem lyriku i sanval od 5 i spavam kao beba do 5...ionako se tada dizem radi posla...
Eto... A i zena mi je pocela srati da joj je pun kurac mojih tableta i da rijesim to vise... Djeca za cas narastu... Kao i vrijeme provedeno na opijatima i tabletama.. Prode deset godina da se ne okrenes...
Lyrika love you....
Post Reply