Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Nema vise tupila i sjedenja na kaucu i buljenja u jednu tocku...
Produktivan sam... Radim... Dobro je...
Faking Zen! :mrgreen:
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Dakle jedna lyrica od 75 mg i jedna concerta od 18 mg cuda cine...
Ko se skida... Toplo preporucujem..
Provjereno...
O doziranju necu... Neka svatko za sebe vidi
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by sanela »

Oooj, ja vise kombinacija koje su nekome spasile zivot ne vidjeh na forumu kao kod tebe :shock: :shock:
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Ahahaha maksime promašio si zanimanje,.trebao bi biti hemicar ili.apotekar :P no sigurna sam da.bi ti najbolje leglo da isprobavas razno razne kombinacije lekova tj da testiras i jos da te za to placaju, e to je posao iz snova a jok to sto ti radis, sta god to bilo :P
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Jutros imam male glacobolje..
I dalje jedna lyrica plus jedna Concerta..
Najmanje doze dakako..
Dva tri dima..
Malo mi je spao entuzijazam..
Dosta sam nurozan zadnje vrijeme..
Dosta stvari me zivcira..
Ljudi me zivciraju...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

maxim wrote:Jutros imam male glacobolje..
I dalje jedna lyrica plus jedna Concerta..
Najmanje doze dakako..
Dva tri dima..
Malo mi je spao entuzijazam..
Dosta sam nurozan zadnje vrijeme..
Dosta stvari me zivcira..
Ljudi me zivciraju...
Joj maxime ja kad ne uzmem b mogu da ujedam koliko sam nervozna, nego cudi me da ti sve to tako dugo traje! Idi bre skoro dva meseca,.mene ta nervoza najvise i brine a i nervira (nervira me nervoza) mada bila sam nervozna i.dok sam uzimala vise bupa, a sada kad sam na minimali toga nema uopšte valjda sam.sve vise normalna ☺ ali sta ces proci ce i to jednog dana treba izdržati i ne posvadjati se sa ljudima! Jebem ti zivot i taj mozak koliko dugo se oporavlja! No posto nismo dugo bili na opijatima barem nismo trajno oštećeni sve se da regulisati samo vreme sporo teče... meni dodje da sve ovo ubrzam samo da bi i kriza sto pre prosla ali.na isto mi se hvata samo ce mi.biti gora i duza kriza ovako se tesim da ce sve biti bezbolnije, možda smo prosto zivcani ;) guraj, sta ces, vreme leci sve
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Nema ti to bas puno veze koliko je ko bio na opijatima i na koliko..
Mislim ima...ali u biti nema.. Proces je isti..
Pitanje je samo koliko je stete nastalo i koju treba sanirat..
Sve ostalo je isto... Vjeruj mi.... Nemoj se zavaravat
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Pa nije sigurno isto nekome ko je navucen dve godine i nekome ko je 6god a i nekome ko je uzimao pet puta vise, cega god. Takodje mislim da porer 'staza' ulogu igra i godiste, i opste zdravlje. Pa.ja gledam samo primer mene i muza koji je stariji 13god od mene i koji se otprilike toliko duze i drogirao! I sad kad smo isli na onaj put i ja budala zaboravila lekove :) e njemu je kriza bila gora nego meni, imao je čak i proliv i temperaturu nije mogao da hoda treci dan vec pakao nije mogao nikako da spava a ja sam recimo spavala svako vece doduše manje ništa me nije bolelo, do cetvrtog dana kad sam imala onaj nemir u nogama ali prva tri dana meni su bila krajnje podnošljiva a on je kukao po ceo dan sad doduse muskarci.su poznati.po tome da preuvelicavaju i da od obicne prehlade naprave haos kao da.su na samrti tako da ne znam na kraju sve je to u glavi! Ja sam bila onako pozitivna i samu sebe ubedjivala da nije strasno :) tako da ono,.ja sam mlada, zdrava, nikad se nisam mnogo drogirala a nisam ni dugo i zato smatram da ce moja kriza biti dosta podnosljivija od nekih drugih i tudjih...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

I nemoj da me bedacis jer sve sto sada imam je to pozitivno razmisljanje i nada da ce mi biti lakse nego mnogima koji tu krizu od bupa opisuju kao.nesto najgore a znam da nije jedina je mana.sto ta kriza rraje duze od mnogih drugih ali je zato dosta blaza, ja ne znam ali sam cula da je najgora kriza od metadona mada opet svi pričaju razlicito i bas me.briga videcu vec i sama ali iz onoga sto sam ja ro sad doživela kriza od bupa je 100 puta blaža od heroinske krize iako kazem ni tu nisam imala onu pravu strasnu krizu sa povracanjem i sl. Dosta je blaza ali opet duze traje i to je najgore od svega sto skidanje sa bilo koje supstitucije je jako sporo pa.bre to je čista hemija, znaci legalna droga, cista, a ne ono sto prodajj na ulici, gde ima.svega samo ne heroina, mislim ima neka kolicina koja se moze iskazati drugom decimalom... tako je bar ovde vec par godina unazad. A reci mi bas maxime posto si napisao da si pre ovoga sa metadonom bio cist 15god , jel to bas bas čist da nisi nista uzeo ili se prosto nisi navlacio a uzimao si povremeno i sta si to uzimao pre tih 15god, kako rece kao klinac? Mnogo si tajnovit :P čista znatizelja ali naravno ako neces ovde da pises mozes i pm. Pozz
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Hustler-37 »

Caty wrote:I nemoj da me bedacis jer sve sto sada imam je to pozitivno razmisljanje i nada da ce mi biti lakse nego mnogima koji tu krizu od bupa opisuju kao.nesto najgore a znam da nije jedina je mana.sto ta kriza rraje duze od mnogih drugih ali je zato dosta blaza, ja ne znam ali sam cula da je najgora kriza od metadona mada opet svi pričaju razlicito i bas me.briga videcu vec i sama ali iz onoga sto sam ja ro sad doživela kriza od bupa je 100 puta blaža od heroinske krize iako kazem ni tu nisam imala onu pravu strasnu krizu sa povracanjem i sl. Dosta je blaza ali opet duze traje i to je najgore od svega sto skidanje sa bilo koje supstitucije je jako sporo pa.bre to je čista hemija, znaci legalna droga, cista, a ne ono sto prodajj na ulici, gde ima.svega samo ne heroina, mislim ima neka kolicina koja se moze iskazati drugom decimalom... tako je bar ovde vec par godina unazad. A reci mi bas maxime posto si napisao da si pre ovoga sa metadonom bio cist 15god , jel to bas bas čist da nisi nista uzeo ili se prosto nisi navlacio a uzimao si povremeno i sta si to uzimao pre tih 15god, kako rece kao klinac? Mnogo si tajnovit :P čista znatizelja ali naravno ako neces ovde da pises mozes i pm. Pozz
Caty vidim pocela si sama sebi radi drugih da stvaras pritisak.prvo ti bup uzimas ispravno za razliku od pojedinih koji su ga koristili na iglu ili smrkali.znaci prvo to je velika razlika jer ti uzimas kao lijek a ovi ostali da bi se pucali mada iskreno receno bolje te radi ispod jezika nego na iglu i nos samo to je nasa ovisnicka politika daj da me sredi.elem svako ima pravo sta hoce pa bujrum.da te nesto drug kaze.nema sanse da imas ti ogromnu niti bilo kakvu jaku krizu ako uzimas toliko koliko kazes.iskreno da nemas kontakta ovde i sa ljudima koji uzimaju i da ne punis sebi mozak time,da si s osobama koje to ne spominju i da ga ne uzemes ne bi imala krizu.jer to sto ti uzimas ti si vec na konju vjeruj mi.
druga stvar ima iteakko veze i to si dobro rekla godine,zdravlje i staz.i nije niti moze biti isto nekome ko se skida 207 put u 30 i nekoj i onome ko se skida 1 put u 22(taj i ne zna da je to kriza).tako nemoj da slusas nikoga (pa ni mene naravno)ko prica svoju krizu na bilo kojoj supstanci jer da se mi razumijemo i to cu da podebljam jer vazda nas (doduse u svemu ali i u ovom ) ovisnike stavljaju u isti kos.OVISNICI NISU SVI ISTI I SAMO IMAJUUUU JEDNU ZAJEDNICKU STVAR A TO JE OPIJAT KOJI KORISTE ILI NA STA SU VEC NAKACENI.tako da i to razrijesimo.tebi srecu zelim u daljem skidanju i vjeruj ti meni da to ces da prodjes neces da osjetis vjeruj mi..sretno i samo dalje guraj..
Post Reply