Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Hustler-37 »

Maxime druze,nadam se da si dobar i da to skidanje ide kako treba..samo zelim da ti pozelim srecu u daljem skidanju i nadam se da ce tvoj plan da se ispuni onako kako si zacrtao..
sve najbolje i puno srece ti zelim u daljem "programu"..pozz
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Pozdravljan sve redon pod onom gredom! :mrgreen:
Jutros jedna lyrica i kedan mali ali bas mali joint..
Sve je odmah ljepse :mrgreen: ljepse. .
Ovo kao finale uvodim travu za prelaz na nista..
I moram priznat da je pun pogodak..
Ono sto je vazno je to da se ne prepusim...
Nego samo dva tri dimica tek toliko da budem haj... :ugeek: :mrgreen:
Dobro je..
Zadovoljan sam..
Poceo sam opet podjebavat kolege sa posla..
Nekima se i rugam.
Ali to nije ono klasicno ruganje nego zajrbancija..
Problem je sta sam kod par tupsona vidio da im bas ne lezi..
Kakvi retardusi..
Pa podjebavam se i na svoj i na tudi nacin..
Malo zajebancije..
Ovo mi je prvi znak da se vracam..
Bravo za gandu... Jokica je zakon..
Idemo dalje..
Mjesec dana je iza mene..
Poceo sam lagano piti onu drugu kutiju lyrike od 75 mg..
Dakle ujuro dvije lyrice od 75 mg i djoka...
Za par dana izbacujem jednu lyriricu i ostajem na jednoj od 75 mg... Popodnevnu sam izbacio...
Ujutro popijem malo vise kave uz djoku i to mi daje energiju..
Inace nisam prije pio kavu nego caj ujutro..
Poceo sam opet malo vise pusiti cigarete.... Ali i to cu reducirat..
Vazno je sad se vratiti u fizicku formu i psihicki bit okej...
Za kraj bi ostao jedno 10 ak dana na djoki..
A ako i ostanem da zapalim jwdnim dbaput tjedno opef dobro...
Priroda je to... A i do prelaza na nista jako vazna spona u mojoj slagalici skidanja..
Korisnice povise mene hvala na lijepim zeljama..
Zivot je lijep i bit ce onakvi kakvi ga sami sebi naoravimo..
Treba stalno teziti ka boljem i usavrsavati se i kao osoba i kao covjek i kao roditelj .
Koliko god mi je bilo tesko prvih 15-20 dana odlaziti na posao sada mi je zadovoljstvo i jedva cekam..
Odavno misam imao taj osjecaj...
Znate onu pjesmu... Samo za taj osjecaj.... :mrgreen: :mrgreen:
Posao ne sada moj antidepresiv a i punica mi je dosla nekoliko dana... Tako da je super ici na posao..
Bio sam svjestan na pocetkj da me jedino posao moze izvuci...
Ej i zaboravio sam.... Bio sam u opticara... Nevolim ic u doktora i nisam zvao doktoricu preko mjesec dana..
Imam sve sto mi treba..
Mislim da sam napisao da sam jebena apotekaa. .
Imam i dalje sve u boksu...
Nista ne diram..
Samo se sjetim osjecaja prvih 10 ak dana i neoada mi napamet..
Lipo se probudit normalan...
Za spavanje jedna mala djokica i to je to..
Pozdrav svim korisnicima foruma i nek se netko ne uvrijedi na moj stil pisanja..
Direktan sam i nedam da me nitko jebe bez kurca..
Takav sam...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Caty wrote:Joj maksime da i ja mislim da treba 7 dana sa prodje najgore pa da je sledećih 7 već biti podnosljivije ali da sigurno 15-20 dana ukupno, a ta bezvoljnost me tek čeka no dobro sve će to proći ja sam sad rešila i to je to, nikada pre nisam ozbiljno razmišljala o skidanju sa bupa i jeste se desilo par puta da ga ne uzimam po 5-6 dana ali samo zato što ga nisam imala a ne što sam htela da se skinem e sad zaista i ja i muž hoćemo i nadam se da ćemo izgurati do kraja pa kako god samo da to govno izbacim iz organizma ! Žao mi ako ne nabavim liriku ali šta ću ne mogu previše da se nadam a valjalo bi mi da je imam na 3 dana ionako posle mora pauza da bi imala isto dejstvo no ja bih je na 3 dana uzela i TIme zaokružila na 7 dana bez bupa i posle polako kako već bude bilo ne mogu ništa napamet da pričam no kao i ti planiram da se na ništa ne navlacim šta god da uzmem mogu max na 4 dana da sastavim tako i sad malo metadona 4 dana pa onda ako bude imalo lirike 3-4 dana ali ako ne bude e onda ne znam šta ću a metadon ne smem duže nikako niti ga imam tako da videću ako treba uzecu spid ili šta god samo da mi da malo energije da istrpim par dana ja zaista verujem da će posle.7 dana biti mnogo lakše, znam kako mi.je bilo 4 dana na suvo posle bupa i da je već peti postalo lakše, tako da zaista verujem da će mi već od sledeće nedelje možda biti dobro fizički bar :-) ali aj videcemo pisacu! Nemam ništa ni za spavanje ni za krizu od prekosutra ama baš ništa ako usput nešto ne iskoči a trebala sam se bolje pripremiti ali sad je gotovo nema odustajanja sad kad sam krenula to je to i guram do kraja! Ti si se skinuo sa metadona to je najbitnije tako da si na konju sad samo pazi da se ne navuces na neke lekove mislim smanjuj i izbacuj sve to ne gine ti depresija neko vreme ali glavno si prošao!
Caty... Odluci se... Napravi raspored... Zadaj male ciljeve..
Skupi dodatnu farmakologiju i kreni..
Vjeruj mi ima sto izlika za odgadjari skidanje..
Samo kreni i neboj se..
Nije tako strasno..
Poslike ovog metadona i xanaxsa skupa svako slidanje mi se cini lagano pogotovo uz lyricu i dodatnu farmakologiju za pocetak i barem meni pomaze jos i trava..
Kreni.... Nemas sta i koga cekat...
Prekini sa agonijom..
Dani i zivot brzo prolaze i steta je da ti zivot prolazi ispred nosa a ti si u nekoj drugoj dimenziji..
Skidaj se...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Maxime skidam se evo peti dan ide nabavila sam epicu tj liricu :-) mada sam jutros samo dve uzela tj malopre ukupno 150mg pa se nadam da će mi biti ok pa ću kasnije još dve ako.bude.potrebe zaista ne znam koliko je dovoljno neću da preteram. Moguće da će mi trebati 3 odjednom ali o tom potom videću! I nema šta skidam se sto posto to je odlučeno i nema odustajanja! Pišem ja tamo na temi skidanje sa buprenorfina dan po dan kako teče ne znam da li sam ovde pomenula, prva 4 dana po 1-2ml metadona a od danas ću par dana liriku pa za dalje ćemo videti volela.bih da mi napišeš svoje iskustvo sa lirikom, dakle koliko ti je bilo potrebno mg, na koliko sati, kada počinje dejstvo leka, da li može da se spava uz nju i tako to.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Maxime nisam baš prezadovoljna lirikom uzela sam dve od 75 mislim malo sam bolje svakako se bolje funkcionise ali ono tačno mi trebaju tri da bi to bilo to plus ne znam da li ima neke veze sa hranom ja sam se najela pre toga i trebalo je skoro 3 sata da lek počne da deluje, to je baš mnogo čekanja bilo, ono kao.popila sam je oko 9 ujutru i sedim čekam smaram se idem do grada nosim dete okolo šetam i sva kilava bez snage nikako da počne da deluje, stavim dete da spava nosim ga ore toga 20min da bi zaspalo :-) i sednem da jedem opet i osetim kao da je počeo da deluje verovatno ne može tu da se oseti neki 'rad' jer sam ipak malo uzela samo koliko da funkcionišem ali dobro sad samo se nadam da ću moći da spavam to mi je najbitnije, ako od lirike budem mogla uveče da spavam meni više ništa od nje i ne treba! Mada moram očito sutra da uzmem 3 odjednom ako mi bude loše. I to čim otvorim oči ujutru da bi odreagovalo posle 3 sata jbt.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Inače ti si ekstra skinuo si se sa metadona vidim da se već pozitivan i ok a prošlo je koliko? Pa skoro mesec dana valjda, eto i to je proletelo mada tebi sigurno ne a ja evo brojim dane i čekam da kažem e danas je 20. Dan i ja sam ok!! Kamo sreće da bude i ranije a da stvar bude gora za vikend imam neki dogadjaj svecani na koji moram da idem, i sad treba farbati kosu i oblaciti se i sve redom ne znam kako ću to sve :(
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Caty wrote:Maxime nisam baš prezadovoljna lirikom uzela sam dve od 75 mislim malo sam bolje svakako se bolje funkcionise ali ono tačno mi trebaju tri da bi to bilo to plus ne znam da li ima neke veze sa hranom ja sam se najela pre toga i trebalo je skoro 3 sata da lek počne da deluje, to je baš mnogo čekanja bilo, ono kao.popila sam je oko 9 ujutru i sedim čekam smaram se idem do grada nosim dete okolo šetam i sva kilava bez snage nikako da počne da deluje, stavim dete da spava nosim ga ore toga 20min da bi zaspalo :-) i sednem da jedem opet i osetim kao da je počeo da deluje verovatno ne može tu da se oseti neki 'rad' jer sam ipak malo uzela samo koliko da funkcionišem ali dobro sad samo se nadam da ću moći da spavam to mi je najbitnije, ako od lirike budem mogla uveče da spavam meni više ništa od nje i ne treba! Mada moram očito sutra da uzmem 3 odjednom ako mi bude loše. I to čim otvorim oči ujutru da bi odreagovalo posle 3 sata jbt.
Spavat ces kao beba... Vjeruj mi..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

E spavala sam popodne baš me uspavala mnogo ali sam ustala sva kilava u groznom stanju kao biljka i morala sam da uzmem 0.2mg bupa tj pola četvrtine dvojke baaas malo ali idemo dalje nema.odustajanja nadam se da ce sutra biti bolje!
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

U stvarnom svjetu su ljudi jako pokvareni i zlocesti...
Mozda sam sa vremenom stvorio takav obrambeni stav i trudit se sta vise ostat cool i ne ulazit sa diplomiranim budalama i stranackim pripadnicima sa primjesom brdsko planinskog stila..
Cak i na njihove zajedljive i ljubomorne ispade im samo spustim kulturno ili uopce ne komentiram..
Na kurac mi najvise idu ovi stranacki uhljebi kojima sam okruzen iako ne radim u javnom nego privatnom sektoru..
Kakvi jebivjetri..
Uvijek ponavljam da budala koja je toga svjesna i zna da nista nezna i ne razumi ....samim tim vec puno zna za razliku od onih koji kurca ne razume a misle da sve znaju..
Takvi su opasni ne samo za sebe nego i za okolinu...
Realni svjet je surov..
Borba za prezivljavanje i opstanak u svakom smislu rijeci..
Ja sam po prirodi dosta osjetljiv i te stvari su sigurno ostavile traga na meni... Zato sam mozda i razvio svoj tvrdoglavi stav i da kretene i derace rumene kadulje ne uzimam za ozbiljno koliko god oni grezi bili i ugrozavali pa cak i napadali moje radno mjesto..
Sta bi trk bilo da znaju moje slanosti i problem koji imam..
Pa zivog bi me rastrgali i pojeli..
Bio bi na birou za nezaposlene vec popodne...
Ljudi su okrutni... I pravo lice pokazuju u borbi za opstanak..
S tim da neki nisu nikad zadovoljni onim sta imaju i stalno hoce vise makar hodali preko leseva..
Da sam bio nmjesten i da sam bio pod opiatima..
Pa tako bi ga podjebava i ruga mu se da bi to bilo za ptoplakat...
Ovako mislim si u sebi... Ma pusti kretena ko ga jebe.. Iako me isao omalovazit ispred direktora da bi dobio koji plus..
Fuj.....
To je jedan od razloga na kojima moram jos radit..
Pod drigom bi me bolija kurac tj nebi mi bilo bas svejedno... A sad koliko god glumika jer zivot i drustvo su pozornica u kojem ljudi glume svak svoju ulogu... A rijetko ima iskrenih.. Dobronamjernih ljudi..
Zato hrabro i mi koji smo roba sa greskom jer smo se zaigrali sa opijatima koji su nam davali dodatni snagu..
To je ona borba koja ceka svakog tko se skine..
A iz to tu je tupilo... Bezvoljnost itd..
Nemogu se niti zamislit da ne radim...
Nema sanse da bi se uspija skinit...
Koliko god mi je bilo strasno tesko iako uz dodatnu farmakologiju ici na posao.... Toliko sada berem benefite istog..
Ma da se razumimo..
Mnogi su ljubomorni na moj posao jer imam najbolji posao na svjetu i to sasvim solidno placen...
Puno bi ih zeljelo sjesti u moju fotelju...
A da nisam vrijedio nebih ni dosao do toga..
Jedino sto nisam nikad radio i sto mrzim a to je uvlacenje u guzicu vlasnicima i direktoru....
A ovi kreteni udaraju bas na taj nacin da se kao uvlacim u guzicu...
Treba bit i ostat jak... Tesko je ali druge nema..
Ovo me je cak malo uznemirilo pa sam popio jedan apaurin od 10mg...
Jebi ja... Osjetljiva sam dusa... Koliko god to izvana ne pokazivao...
Caty samo hrabro...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Ali nasmejala sam se na kraju jada si napisao da si morao popiti apaurin jer si se iznervirao :D :D show ma.verujem ti, ja sam taj glupi bup uzimala kad god mi dodje svekrva, ili šta god da imam od lekova hahaha u neku ruku mi je jasno zašto se moj muž drogirao tolike godine zaista nije lako sa takvom majkom izdržati strejt :-) no dobro sad mi je samo drago da smo oboje krenuli to skidanje zajedno i nešto kad smo sabrali posto smo uzimali te bupove na crno došli smo do cifre od 200e od svake plate koju moj muž zaradi mi smo davali na bup, pa cekaj bre, pored deteta i svih obaveza mi nismo mogli ništa sebi da kupimo, na more letovali jer imamo stan za dz, e nećeš ga više da ja dajem.za jebenu tabletu tolike pare ne pada mi na pamet više, da me pretvara u biljku samo i to je sve neka nema.više ne odustajem maksime kad si ti uspeo sa metadona da se skines i onih tableta , sad sam.zaboravila dal ksalola, i ja ću uspeti. A nikad nisi pomenuo koliko si metadona uzimao i kako? Mislim.jesi li.pio? Znam da se mnogo njih roka sa metadonom što je meni van svake pameti ali aj. Drugo meni se svidja tvoj stav jer imaš.samopouzdanja i.to zaista volim.kad vidim kod muskarca, ne prezas od drugih radiš kako misliš da treba i slušaš samo sebe, drugo pametan si ambiciozan, i ne znam.meni se.jako svidjas kao.osoba da nisi takav ne.bi se ti skinuo.ni sa metadona a ni pre sa ostale gudre niti.bi radio gde radiš niti završio dva faxa sve si to uspeo zato što veruješ u sebe i voliš sebe. I zaista ti zavidim volela.bih da i ja malo.više verujem u sebe!!
Post Reply