Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Tamara86 »

Caty, ja nisam otvarala svoj topic, nego sam procitala Noel-ov, i krenula se ubacivati na njegov topic, a to je skidanje sa buprenorfina-pravilan nacin. Ja sam se skidala sa Suboxona dok sam isla na terapiju za hepatitis. Napisala sam i ispovijest kratku tamo gdje svi pisu ispovjesti. To nije bitno sada. Shvatam ja da ti imas malu bebu, i da ne mozes samo leci i pokriti se po usima i cekati da prodje. Shvatam takodje da imas muza koji je isto na bupu kao i ti, i koliko sam shvatila on se duze drogirao heroinom? Procitala sam ja sve sto si ti napisala. Gledaj, po mom iskustvu, jako tesko ces se skinuti ako zamjenis sub sa necim drugim. Ja sam spustala sub po miligram, ili pola miligrama, a uzimala sam 8mg dnevno, nekad cak i 10mg. Znaci, isto mi je bilo kao tebi. Druga osoba sam postala, zatvorena, nisam zeljela da se vidim ni sa kim, stalno u kuci, nista mi se nije dalo. Ok, bila sam i na terapiji, pa me i to kocilo, ali to je pocelo i prije terapije. I ja sam na subu bila 3.5-4god. I onda sam nasla Noel-ov topic, i ukljucila se, i stvarno mi je covjek pomogao.Pocela sam spustati, znaci cijelu jednu sedmicu sam uzimala npr.7mg, i sledecu 6, pa 5mg, itd.itd. Nekad bi i dve sedmice uzimala odredjenu dozu, pogotovo kad sam dosla do 2mg i 1mg. Kad sam prestala, prvi i drugi dan mi nije bilo tesko, poslije toga jeste. Jos uvijek mi je ponekad tesko. Iskreno. Opet kazem, ovo je samo moje misljenje, nista ti ne uspijevas ako danas ne uzmes sub, a uzmes metadon, ili lyricu, ili tramal, trodon, tramadol. Samo se prebacujes sa jednog na drugo. Maxime, izvini sto brljam po tvom topicu, nadam se da se ne ljutis :)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Tamara znači tvoj.predlog je da smanjujem bup na minimalnu dozu i onda prestanem na suvo.
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Ali.znate šta ja mislim da ta psihička kriza i usledi ne samo zbog bupa nego svih onih godina i ore bupa a tokom kojih se uzimalo nešto drugo,
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:42 am, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Frajla »

Caty, depresija ili da je drugacije nazovemo bezvoljnost obavezno dolazi posle koristenja opijata i ostalih gluposti. Nesto mora da nadomesti taj nedostatak serayonina u mozgu. Da li ce to biti svakodnevno ozbiljno vezbanje ili antidepresiv ili treca varijanta ne uzimanje nicega, to je na tebi. Ja sam to vec par puta dozivela dok sam se skidala i ovaj put nisam htela da ulazim u borbu sa deprom pa sam je preduhitrila i kada sam ostavila sub odmah pocela sa zolofrom malom dozom, i po mome nista pametnije nisam mogla da utadim, spasio me da sam samo prosetala bez ikakvih problema.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

.
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

E setila sam se te tablete što.je dobio muž nakon skidanja sa dopa kada se osećao tako depresivno i anksiozno zovu se seroxat, kao prvih dana imaju neke bezveze nuspojave on je zato i prestao da ih uzima a tek posle nekog vremena zapravo počinje pravo dejstvo ali eto ima samo jedna kutija toga pa eventualno ako to može da pomogne mogao bi on opet da ide kod dr da mu prepise, da kaže da se opet oseća isto i da su mu one tad pomogle. Ali eto ne znam kakve su niti znam nekoga da ih je uzimao uglavnom one su za depresiju, anksioznost, gap...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Tamara86 wrote:Caty, ja nisam otvarala svoj topic, nego sam procitala Noel-ov, i krenula se ubacivati na njegov topic, a to je skidanje sa buprenorfina-pravilan nacin. Ja sam se skidala sa Suboxona dok sam isla na terapiju za hepatitis. Napisala sam i ispovijest kratku tamo gdje svi pisu ispovjesti. To nije bitno sada. Shvatam ja da ti imas malu bebu, i da ne mozes samo leci i pokriti se po usima i cekati da prodje. Shvatam takodje da imas muza koji je isto na bupu kao i ti, i koliko sam shvatila on se duze drogirao heroinom? Procitala sam ja sve sto si ti napisala. Gledaj, po mom iskustvu, jako tesko ces se skinuti ako zamjenis sub sa necim drugim. Ja sam spustala sub po miligram, ili pola miligrama, a uzimala sam 8mg dnevno, nekad cak i 10mg. Znaci, isto mi je bilo kao tebi. Druga osoba sam postala, zatvorena, nisam zeljela da se vidim ni sa kim, stalno u kuci, nista mi se nije dalo. Ok, bila sam i na terapiji, pa me i to kocilo, ali to je pocelo i prije terapije. I ja sam na subu bila 3.5-4god. I onda sam nasla Noel-ov topic, i ukljucila se, i stvarno mi je covjek pomogao.Pocela sam spustati, znaci cijelu jednu sedmicu sam uzimala npr.7mg, i sledecu 6, pa 5mg, itd.itd. Nekad bi i dve sedmice uzimala odredjenu dozu, pogotovo kad sam dosla do 2mg i 1mg. Kad sam prestala, prvi i drugi dan mi nije bilo tesko, poslije toga jeste. Jos uvijek mi je ponekad tesko. Iskreno. Opet kazem, ovo je samo moje misljenje, nista ti ne uspijevas ako danas ne uzmes sub, a uzmes metadon, ili lyricu, ili tramal, trodon, tramadol. Samo se prebacujes sa jednog na drugo. Maxime, izvini sto brljam po tvom topicu, nadam se da se ne ljutis :)
A zasto bi se ljutio... Normalno pises i iznosis svoje..
Ja sam napravio plan za sebe i toga se drzim..
Kad pogledam unatrag mjesec dana na cemu sam bio i na koliko i danas razloka je nebo i zemlja... Zato idem postepeno jer moram obavljati svakodnevne aktivnosti..
Bio bih lazov kad bih rekao da se ne osjecam bezvoljno i malaksalo u z cijelu vojski vitamina koje imam..
Jedino se razlem kada popij lirycu i tramal zajedno..
Ali to je cis to drogiranje.
Ali ej... Dosao sam do toga da me tramal od 100 i jedna lyrica totalno razvali i da letam na sve strane..
Buduci da je to sa druge strane jako losa kombinacija kao sto sam napisao izbacio sam i tramal te dodatno uveo redukciju lyrice..
Dosta mi je bolje i relativno se osjecam okel.. Pomala i lagana redukcija..
Ako me uhvati tupilo i bezovoljnost ono bas dame zalijepi za kauc popit cu jedan tramal....
Kako god jos uvjek mi traju one dvije kutije koje sam kupio na pocetku..
Sve sti pijem pijem pametno i oprezno da se na nista ne navucem... A da se bezbolno skidam..
To i jest poanta...
Najlakse. Je otici na selo i zatvoriti se u kucu...
Caty citam sto pises i ne zelim te obeshrabriti ali smatram da ce ti trebati najmanje 15-20 dana... Ali sa popratnom farmakologijom mozes si to svw olaksati da funkcioniras koliko toliko normalno...
Napravi plan i zadaj si male ciljeve i toga se drzi..
Ja sam tvrdoglav kao mazga i to je u neku ruku dobro..
Danas planiram nabavit malo trave.....
Smatram da ce mi to pomoci da se opustim prije spavanja.. Jer cu sigurno sada poceti spavati slabije kada sve ukinem...
I da pripremio sam se na jos jedno dva mjeseca najmanje tupila... Depresije i bezvoljnosti..
Posao me izvlaci..
Fali mi malo vise fizicke aktivnosti..
Mozda opet pocnem raditi skulpture i slikati u slobodno vrijeme.. Proslo je gotovo 17 godina od kada sam prestao raditi..
Mislim da bi mi to jako pomoglo...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Iskreno..... Sve je u glavi... Ja se nrkako sve teze dizem iz kreveta i sve mi postaje napor...
Cak sam dobio malo droba od lyrice iako je ne pijem dugo i u velikim kolicinama... Nekako se osjecam naduto id nje..
Ali da je lijek zakon za skidanje i da boljeg nema.. POTPISUJEM..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Evo sam obukao tutu i spremam se malo na trcanje ili setnju... Uhvatih sebe kako buljim u jednu tocku pola sata..
Volja minus jedan...
Snaga minus nula
Zelja velika
Nista se ne mice
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Joj maksime da i ja mislim da treba 7 dana sa prodje najgore pa da je sledećih 7 već biti podnosljivije ali da sigurno 15-20 dana ukupno, a ta bezvoljnost me tek čeka no dobro sve će to proći ja sam sad rešila i to je to, nikada pre nisam ozbiljno razmišljala o skidanju sa bupa i jeste se desilo par puta da ga ne uzimam po 5-6 dana ali samo zato što ga nisam imala a ne što sam htela da se skinem e sad zaista i ja i muž hoćemo i nadam se da ćemo izgurati do kraja pa kako god samo da to govno izbacim iz organizma ! Žao mi ako ne nabavim liriku ali šta ću ne mogu previše da se nadam a valjalo bi mi da je imam na 3 dana ionako posle mora pauza da bi imala isto dejstvo no ja bih je na 3 dana uzela i TIme zaokružila na 7 dana bez bupa i posle polako kako već bude bilo ne mogu ništa napamet da pričam no kao i ti planiram da se na ništa ne navlacim šta god da uzmem mogu max na 4 dana da sastavim tako i sad malo metadona 4 dana pa onda ako bude imalo lirike 3-4 dana ali ako ne bude e onda ne znam šta ću a metadon ne smem duže nikako niti ga imam tako da videću ako treba uzecu spid ili šta god samo da mi da malo energije da istrpim par dana ja zaista verujem da će posle.7 dana biti mnogo lakše, znam kako mi.je bilo 4 dana na suvo posle bupa i da je već peti postalo lakše, tako da zaista verujem da će mi već od sledeće nedelje možda biti dobro fizički bar :-) ali aj videcemo pisacu! Nemam ništa ni za spavanje ni za krizu od prekosutra ama baš ništa ako usput nešto ne iskoči a trebala sam se bolje pripremiti ali sad je gotovo nema odustajanja sad kad sam krenula to je to i guram do kraja! Ti si se skinuo sa metadona to je najbitnije tako da si na konju sad samo pazi da se ne navuces na neke lekove mislim smanjuj i izbacuj sve to ne gine ti depresija neko vreme ali glavno si prošao!
Post Reply