Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Ostati jak....to je sad cilj...
Tjelo je jos jako slabo...
Iscrpilo me sve ovo jebate...
Tesko je al se moze..
Razmiljam da danas uzmen malo bupa... Da se odmorim.
Kao sto sam napisao dosao sam do 1 tramala i jedne lyrice dnevno...
Mozda nebi bilo lose da sad par dana maknem i lyricu i taj jedan tramal na 4-5 dana i i onda da ginisiram sa lyricom pa travom..
Vidjet cemo kako ce zavrsit...
Ptoslo je nesto vise od mjesec dana..
Metadon... Xanax ne stanuju vise u mom tjelu...
Tesko je ovo sve uz obaveze i sto je najvaznije svakodnevne stresove..
Lovu triba zaradit na najcisci i najtezi nacin..
To je najcisca lova i najbolje zadocoljstvo..
Pod opijatima sam bio produktivniji...
Ali bio sam i bez opijata ptoduktivan...
Sta me ceka dalje sam bog zna..
Spreman sam na udarce...
Spreman sam na sve... I na pad...
Ali znam jedno..
Svaki put cu se dignuti... ..
Netko ce reci da saram...
Pa neka sam... Kako je izgledalo sve prije mjesec dana i danas...
Netko ce reci da sam cist.... Ja jos necu...
Imam ja jos borbe...
Caty... Nedaj se pokolebat... Samo naprijed... Svaki napredak koji vodi ka skidanju je hvale vrijedan... Pa. I oni najmanji...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Bez lytice ovo sve nebio bio u stanju...
Imam jos pola kutije od 75....i to je to....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Maksime koliko lirike skida krizu? Ja i nemam klasičnu krizu evo da ti objasnim meni nije loše fizički znači mogu ja sve da radim i šetam i šta znam, nego je.psiha problem i to što sam smorena, bezboljna, povremeno imam nalete besa i nervoze, nikakve sreće ni zadovoljstva, najteže mi to pada zbog deteta, nemam volje da ga izvedem napolje da se igramo i sl, a detetu to treba i na.kraju zbog njega uzmem pola miligrama bupa kao npr juce ali znaš.Kamo ja sam uzimala nekad 2mg pa.sam.ga skroz izbacila iz organizma za 5 dana bezbolno uz.metadon iako.svi kažu da je toto grešila ja sam zahvaljujuci metadonu zaobišla onu prvu najgoru fizičku krizu,.nespavanje i.ostalo i sad mi je samo ostao psihički deo mada eto dva tri puta sam uzela.po mrvu bupa iako me nije uopšte uradila ta mala količina bar sam.spavala i funkcionisala pa i malo se oraspplozila, možeš i ti da uzmeš.bup sad kad si čist ima da se odvalis od dvojke.verovatno hehejeh šalim se nema.on taj rad ali bićeš daleko bolje raspoložen samo znaj bup sme da se uzima najviše mesec dana a da se ne navuces, nemoj posle.I sa njega da se skidas
Meni je metadon par dana pomogao samo tako a uzimala sam premalo. E sad kontam ako mi ti skoro odgovoris i.Javi kakvo dejstvo se postiže kad se popiju 3 lirike, jel neću.biti onako pospana?! Radije.bih njih popila nego pola miligrama bupa opet se navlacim pomalo na njega mislim kao smanjujem ga a u stvari ga i dalje uzimam nebitno koliko dobro ja sam i mislila da ga sad smanjim ipak na pola mg pa onda duplo manje pa kraj. Ali samo odugovlacim neizbezno zato cu odmah sa pola na nulu nemam ja zivaca da čekam, sad sam par dana pola mg uzimala možda cu i danas možda liruku da probam prvi put tri komada pa ako mi se svidi od sutra liriku samo ali jako se plašim jer su me one dve ubile u pojam.
Danas mi.keva čuva dete pa.mi.je to prilika da probam liriku i da napokon napravim plan mada svi mi kažu da najbolje smanjujem bup do konačnog izbacivanja i.to.je verovatno.najbolje ali moram da probam liriku ako mi se svidi dejstvo te tri od 75 onda mi to može biti spas kad ga opet skroz izbacim mada imam.još jednu cetvrtinu bupa i to je sve mislim.da je to.poslednje što cu imati i ćao posle.toga nema više već sam ja dosta postigla.čim nemam fizičku krizu bez bupa ali uopšte normalno sve i dok ga ne uzmem znači juce sam.popodne u neko doba uzela pola.mg samo zbog onog izlaska na koji sam morala da idem, tj večere, pa sam trebala da se spremam i druzim tako da od danas nema ništa da me koči sad imam misiju da se skinem do mora ili.bar da smanjim na neku mizeriju mada najbolje da izbacim to skroz.
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Napisao sam ti na pm...
Trebas napraviti neke predradnje i kreniti..
Pripremi se na slabe noge i bezvoljnost... Kronicni umor..
Oboruzaj se vitaminima..
Napravi plan..
Nabavi tablete..
Svatko ima svoj izbor..
I tek onda kreni..
Budi spremna na pad..
Ispocetka postavlja sebi ciljeve svakih nrkoli KO sati pa jedan dan... I tako sve duze..
Drzi se toga..
Rijesi doma situaciju..
Odnose sa muzom i kolilo sam skuzija i on se drogira..
Gotovo se nemoguce skinit ako imas nekog doma..
Znam iz iskustva..
Mrni nije zena nikad... Ali sestra je... Dok smo bili tinejderi..
Ona starija od mene.
Ja bi tako..
Opet sve je individualno..
Tri lyrice ce te pokrit skroz a ako ne ubaci jedan do dva tramala...
Vidi kako ces se osjecat..
Ne nagovaram nikog na nista..
Ja sam solo igrac..
Samo pisem...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Hrabro i drzi se..
Mozes ti to.. Sve se moze..
Pripremi se i kreni..
Veliki poz
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Hvala maxime odgovorih i ja na.pm ali.aj i ovde cu, muž je počeo sa mnom da se skida sa.bupa inače dop ne uzima već 3god ali je na bupu kao i ja bio i po ceo skidanje video.je u sta se pretvara tj.u biljku i sve je ovo bila njegova ideja.čak šta više, mada zadnjih dana je smanjio na pola mg ne može skroz da ga izbaci ipak.je on uzimao više od mene ,.ja sam maksime sve to uz njega i probala, sa svoje 23god sam.probala spid, ekser, kristal met nekoliko puta (nešto najbolje: sreća da ga više nije bilo ovde kod nas), pa na kraju i dop, travu ne podnosim, sve sam to uz.njega probala jer sam se zaljubila.i obozavala sam.ga i.čak mu se i divila kako uz sve to i radi i lepo.izgleda lepo se oblaci ima dobra kola i sve a opet se kao gudrira i.normalan je ide na.sve žurke kul je i sve to sam malo.preuvelicala naravno, on mi.je dao.dop jer sam.ga nekako nagovorila htela sam da osećam isto što i on i da.vidim.šta je to sa čim.to imam 'posla' nikad mi.nije.dao mnogo da uzimam pa se nikad nisam.previše.navlacila mada sam ja krisom znala da uzmem.još i naravno samo.na nos, oboje smo samo na nos uzimali.to.je dobro jer se nismo.mogli.mnogo navlaciti nije.ovde bio.bas dobar dop... i tako.malo.pomalo pojavi se taj bup mi.ga uzeli da se skinemo i ostali na.njemu uz moj nagovor da.bi on.prestao da uzima dop ja sam već prestala i smučilo mi se sve to tako da smo prestali sa tim zlom i nadam se i sa.ovim mada za njega ne znam.jer se.drogirao ukupno 15-20god ko će ga znati sa svim.i svačim pa ko zna da li.ce moci strejt da živi ali znam.da.bup pravi.biljke od ljudi tako da ono videcemo ,
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Sve ti to dode na isto..
Bup... Dop... Metadon.... Morfij..
Nema razlike..
Opioid je opioid..
Tu bi jos i tramale dodao..
Opioid pokriva samo opioid..
I da bi ostao/la cist/a treba biti najmanje 15 dana bez ikakvog opijata..
Ja sam dosao u fazu da popijem jedan tramal i to onaj od 50 mg kratko djelujuci i jednu lyriku i da sam okej..
Ide sporije no sto sam mislio
...ali. ide...
Trrba jos izbacit lyricu i to je onda posao..
Puno mi pomacr trava u ovom periodu..
Nekako me opusta.. Mogu cak rec zaglupljuje tako da mi mozak ne radi 500% nego je u leru...
Za nekoga jesam za nekoga nisam dobro dogurao...
Briga me tko sta misli..
Ja i dalje idem po svojem..
Ne kazem da je ovo idealan nacin skidanja..
Alo za mene je ucinkovit... I daje kakve takve rezultate..
Trebam li napomenit da doma imam sve i da me niti najmanje ne privlaci...
Jos malo i ide sve u skoljku...
Kad mi dode... Samo s sjetim da cu svaki put kad se puknem platiti sa nekoliko dana tupila.. Bezvoljnosti... Bolova i svih drugih popratnih sranja od krize..
Fuj..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Ma super si, ako si samo na tome ti si na konju taj kratkodelujuci tramal nećeš ni osetiti kad izbacis samo probaj jedan dan pa ćeš videti mada ja lično jednu liriku ne osećam uopšte ali možda hoću kad se skinem skroz, evo jutros sam dobro ne uzimam još liriku i gledam koliko dugo će mi biti dobro nego čim uzmem hranu pre nje to neće da deluje posle 3 sata! A sad sam jela čim sam ustala pa sad svakako n mogu da je uzmem dok se ovo ne svari :-)
Ma našao si svoj način i super si nekome će se možda svideti pa će probati ali može svako da pametuje za sebe da si se na suvo skidao davno bi odustao jer ne bi mogao da funkcionises ovako si izabrao lek koji nije opoid i time si očistio receptore koji su bili pokriveni opoidom non stop a sada nisu i to je najvaznije. Bar si našao lek sa kojim može da se skine a da ipak nisi zamenio za drugi opoid.
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

maxim wrote:U stvarnom svjetu su ljudi jako pokvareni i zlocesti...
Mozda sam sa vremenom stvorio takav obrambeni stav i trudit se sta vise ostat cool i ne ulazit sa diplomiranim budalama i stranackim pripadnicima sa primjesom brdsko planinskog stila..
Cak i na njihove zajedljive i ljubomorne ispade im samo spustim kulturno ili uopce ne komentiram..
Na kurac mi najvise idu ovi stranacki uhljebi kojima sam okruzen iako ne radim u javnom nego privatnom sektoru..
Kakvi jebivjetri..
Uvijek ponavljam da budala koja je toga svjesna i zna da nista nezna i ne razumi ....samim tim vec puno zna za razliku od onih koji kurca ne razume a misle da sve znaju..
Takvi su opasni ne samo za sebe nego i za okolinu...
Realni svjet je surov..
Borba za prezivljavanje i opstanak u svakom smislu rijeci..
Ja sam po prirodi dosta osjetljiv i te stvari su sigurno ostavile traga na meni... Zato sam mozda i razvio svoj tvrdoglavi stav i da kretene i derace rumene kadulje ne uzimam za ozbiljno koliko god oni grezi bili i ugrozavali pa cak i napadali moje radno mjesto..
Sta bi trk bilo da znaju moje slanosti i problem koji imam..
Pa zivog bi me rastrgali i pojeli..
Bio bi na birou za nezaposlene vec popodne...
Ljudi su okrutni... I pravo lice pokazuju u borbi za opstanak..
S tim da neki nisu nikad zadovoljni onim sta imaju i stalno hoce vise makar hodali preko leseva..
Da sam bio nmjesten i da sam bio pod opiatima..
Pa tako bi ga podjebava i ruga mu se da bi to bilo za ptoplakat...
Ovako mislim si u sebi... Ma pusti kretena ko ga jebe.. Iako me isao omalovazit ispred direktora da bi dobio koji plus..
Fuj.....
To je jedan od razloga na kojima moram jos radit..
Pod drigom bi me bolija kurac tj nebi mi bilo bas svejedno... A sad koliko god glumika jer zivot i drustvo su pozornica u kojem ljudi glume svak svoju ulogu... A rijetko ima iskrenih.. Dobronamjernih ljudi..
Zato hrabro i mi koji smo roba sa greskom jer smo se zaigrali sa opijatima koji su nam davali dodatni snagu..
To je ona borba koja ceka svakog tko se skine..
A iz to tu je tupilo... Bezvoljnost itd..
Nemogu se niti zamislit da ne radim...
Nema sanse da bi se uspija skinit...
Koliko god mi je bilo strasno tesko iako uz dodatnu farmakologiju ici na posao.... Toliko sada berem benefite istog..
Ma da se razumimo..
Mnogi su ljubomorni na moj posao jer imam najbolji posao na svjetu i to sasvim solidno placen...
Puno bi ih zeljelo sjesti u moju fotelju...
A da nisam vrijedio nebih ni dosao do toga..
Jedino sto nisam nikad radio i sto mrzim a to je uvlacenje u guzicu vlasnicima i direktoru....
A ovi kreteni udaraju bas na taj nacin da se kao uvlacim u guzicu...
Treba bit i ostat jak... Tesko je ali druge nema..
Ovo me je cak malo uznemirilo pa sam popio jedan apaurin od 10mg...
Jebi ja... Osjetljiva sam dusa... Koliko god to izvana ne pokazivao...
Caty samo hrabro...
I znate kako se sada osjecam..
Popisan sa jedne strane a sa druge ova situacija me nagnala da se izoliram i da nemam apsolutno nikakvog posla sa ljudima dok ne ojacam..
Previse sam jos emotivno sjeban da bi moga trpit laktove ovih seljackih velikih glava... Koji jedu malu djecu za dorucak..
Jebi ga... Ptiznajem da sam roba sa greskom..
A to je njima informacija od 1 mil. dolara..
Gotovo san siguran da bi neki gizice dali...
Povlacim se u rov..
Ovo je bitka koju koram dobit..
A za sada sam nemocan... A nemam ni oruzija tj nisam na opijatima..
Razoruzavam se :mrgreen: ..
I krecem na njih sa drugim oruzijem..
Mozgom.. Kojeg oni nemaju niti ce ikad imat..
Malo omega 3 i malo trave i dobro je...
Moram priznat da to nije dobro..
Ali nemogu.. Slab san... A ako puno buden sa njima primjetot ce moje slabosti....
Moram se povuc mjesec dva...
Ojacat cu ja...
Psihicki... Jebes misice... To sad ovi mladi svi idu u teretanu i namistaju kisice a u glavi propuh..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Caty wrote:Ma super si, ako si samo na tome ti si na konju taj kratkodelujuci tramal nećeš ni osetiti kad izbacis samo probaj jedan dan pa ćeš videti mada ja lično jednu liriku ne osećam uopšte ali možda hoću kad se skinem skroz, evo jutros sam dobro ne uzimam još liriku i gledam koliko dugo će mi biti dobro nego čim uzmem hranu pre nje to neće da deluje posle 3 sata! A sad sam jela čim sam ustala pa sad svakako n mogu da je uzmem dok se ovo ne svari :-)
Ma našao si svoj način i super si nekome će se možda svideti pa će probati ali može svako da pametuje za sebe da si se na suvo skidao davno bi odustao jer ne bi mogao da funkcionises ovako si izabrao lek koji nije opoid i time si očistio receptore koji su bili pokriveni opoidom non stop a sada nisu i to je najvaznije. Bar si našao lek sa kojim može da se skine a da ipak nisi zamenio za drugi opoid.
Tramal je isto opioidni analgetik..
Doduse kazu neloliko puta slabiji od bupa ili meta... Ali ipak opioid..
Sjecam se prije bih znao popit po 5-6 i nebi mi skinilo krizu....
Sad me zavozi kada se probudim i popijem na taste lyricu i tramal...
Zapalim malu djoku i spreman sam za nakon cigarete za tusiranje... Sredivanje i na posao..
U cetvrtak sam se narucio kod privatnog psihijatra..
Mislim da bi mi pomogla jos jedna kuyija lyrice od 50 ili 25 mg... Za zavrsno skidanje...
Tek kad izbacim tramal pocinjem smanjivati lyricu..
Iako sam do sad dosta i reducirao..
Pa u najvecij krizi znao sam popiti po 750 mg lyrice..
Ej... I jos bi me zavozilo... Krizu nebi osjetio... Ali morao sam svakih 3 -4 sata piti po jednu lyricu...
Uzas kad se. Sjetim...
Post Reply