Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Bio vani popodne... Evo sad dosao... Uspio sam cak poslike rucka zaspati sat vremena... Bez ikakve tablete.
Vjerojatno su se u mozgu pocela lucit ona govna za dobro raspolozenje... Kako neki to zovu prirodna droga..
Dunque... Evo dosao doma... Satraven..
Noge teske kao olovo... Ono hodam agledam kako cu se srusit... Popio vani drugu lyricu...
Slabost opca... Nista ne boli..
Usta malo suha od lyrice... Da mi je izdrzat jos jedno 10 ak dana... Valjda cu biti onda fizicki okej...
Dakle za one koji se skidaju sa metadona i jos kojeg benzica... Iako sam ja xanax izbacio skoro vec mjesec dana pa i vise..
Dakle kriza je dugotrajna..
Danas je negdje 12-13 dan... Ne brojim...
Mislim da si sad ovo najkriticniji dani...
Slijedi ono tupilo... Slabost.... Ovo sad treba izdrzat...
Proci ce... Ako sam ovakav sad pa za 10- ak dana bi trebao biti puno bolji...
Dani su mi poceli biti kao godina..
Rekoh da imam sve doma... Od metadona... Tramala... Jebena apoteka...
Nista ne pijem... Osim lyrice... Ponavljam... Lyrica je za mene majbolji lijek za skidanje...ali neka svatko vidi za sebe..
Izdrzt cu ja ovo jebemti... Valjda je najgore proslo?Jeli mi glava iznad vode?....ili mozda nije... Vrijeme ce pokazat..
Sutra radim... Uf jebote... Bas bi volio da mogu ostat doma jedno 10-ak_15 dana...
Skidati se i ici na posao je muka isusova... ..ali ja sam svoje ciljeve za danas. Ispunio...
Sutra opet novi dan...nova borba..
Pisem naravno... Poz do sutra..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Jutro radni narode :mrgreen: ...
Jutros san se jedva digao iz kreveta...
Lyrica plus jedan sanval i spavanjac kao beba..
Malo me jedino trnci prolaze ali sve je okej..
Jutros nisam stigao ici na posao pjeske.. Zakasnija bi...
Vidin da je 13 stranica.... Mislin da je i toliko dana proslo...
Ako ne i koji vise...
Osjecam se okej...
Usta suha... Stilica normalna.... Nista ne boli... Lyrica radi svoje..
Vidit cemo kako cu se osjecat tjekom dana...
Najveca mi je tlaka bit za komojuterom i pisat..
Prsti me neslusaju i osjecam iznutra neki nemir a opet ponos jer sam valjda izdrzao ono najgore...
Idemo hrabro...
Bit ce to sve dobro..
Znam..
Osjecam to..
Sve je u glavi ...
Update kasnije..
Poz
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Maxime treba mi po sata da pročitam tvoj roman ;) no super za tebe samo tako nastavi ja mislim da.bi se lakše skinuo sa bupom ali i sama sam probala liriku i dobro skida krizu mada meni lično je bolji bup, ja sam imala liriku od samo 75 tako da ta jedna malo oraspolozi a posle par sati sve po starom meni nije bila baš od pomoći očito treba dosta više ja bih se mogla sa njom skinuti sa bupa ali ne bih je smela uzimati više od 7 dana s tim da bi mi trebalo baš dosta a niti imam gde da je nabavim a boga mi je i skupa! Po meni ona je sto puta bolja od trodona recimo, za skidanje, e sad videću ja još nisam rascistila sa sobom, hoću da se skinem svakako što pre ali nisam još našla sa čim da se skidam i to me jebe. Priključe sam uzela tri te lirike od 75 bilo mi je prihvatljivo ali juce smo išli na uranak cela familija, moji roditelji, muževa porodica , deca rodjaci... pa sam uzela četvrtinu bupa a ujutru i uvece po jednu liriku eto bar se tešim da sam uzela samo cetvrtinu.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Ako je tebi bilo dobro od 150mg lirike veruj i da si se već dosta skinuo seti se koliko ti je u početku trebalo. Imaš i bup i to pa kombinuj šta ti odgovara samo da se resis krize i da završiš sa tim. Vidim da si tvrdoglav i uporan tako da nema šanse da ne uspes. Najbitnije od svega je da odavno nisi u toj priči , a kad pomenu već sex tako je to kad uzimas bilo kakav opijat ali tu brzina pomaže, samo povremeno naravno ;) no neću da skrećem sa teme
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Maksime da te obradujem prošlo je 15 dana od tvoj prvog posta pa sad ne znam jesi li baš.taj dan počeo ili neki dan kasnije ali svakako DOSTA pa zar je moguće da ta kriza traje mesec dana jbt?
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Caty wrote:Maksime da te obradujem prošlo je 15 dana od tvoj prvog posta pa sad ne znam jesi li baš.taj dan počeo ili neki dan kasnije ali svakako DOSTA pa zar je moguće da ta kriza traje mesec dana jbt?
Traje moja caty... Traje.. Je.. Mjesec dana ce trebat sigurno... Evo da nisam popio tu jednu liriku nebih mogao na posao... I osjecam kako me vec pustila... Trebao bih popiti jednu za popodne...
Ne osjecam se bas dobro.
Slabost..
Nemam snage.
Gladan a ne jede mi se..
I pomalo vec iscrpljen..
Ali nesmijem sada odustati...
Neka receptori naprave svoje..
Poz
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Jebote sta sporo prolazi vrime... Sati ka godina...
Kad ce vise proc ovo... Nabijem ga na kurac ko je izmislio ovo..
Jebate uzimas lijek koji ti cini dobro da mozes guncionirati i onda kad prestanes misec dana si u septickoj jami...
Boze dragi sta je ovo...
Ali najebat cu se ja mamice....jebeno je ovo..
Ko nije dobar u glavi neka niti ne pocije... Nema sanse da ce uspit.... Glava je 80% svega... A ostalih 20 pomocna farmakologija.... Bez toga nema sanse da se ovo izdrzi osim ako niste zatvoreni.....
Jebate sta je ovo...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Evo izvadio iz torbe bup...
Otkinuo cetvrtinu i od de cetvrtine jos pola..
To bi trebalo biti 1 mg...
Odmah mi je bilo bolje...
Nisam popio popodnevnu lyricu... I necu... Cak ni vecernju jer sam uzeo 1 mg bupa... Eto iskreno nisam mislio..
Ali jebi ga... Lose sam... A radim
A u torbi nema cega nema... I dalje to sve nosim sa sobom... To je za prvu pomoc... Imam cak i jebeni metadon.. Ali mi nepada na pamet ga uzet... Cak i xanax..
Pa nemogu virovat da od jebenog xanaxsa nastaje takav nered u organizmu i glavi...
A ja bio navucen na metadon i xanax... Najgora moguca kombinacija..
Evo bas sam citao da se ne preporucuje nikako skidanje odjednom ako se uzima i jedno i drugo...
Zato sam ja ovako u kurcu... A proslo je vuse od mjesec dana od kad sam uzeo zadnji xanax..
Navodno da je jako opasno za zdravlje ovo odjednom napravit.....
Koja patnja.. Ali neka... Tako mi i treba...
Zapamtite jednu stvar kada se skidate... Svaki onaj sut ili svaku tabletu koju ste uzeli ili metadon... Onaj lijepi osjecaj sto ga daje cete platiti sa debelim kamatama...
Horor..
Okej... Danas sam malo deprimiran a i umoran vec pa me zato jebe sve.. Mozda ce vec sutra biti bolje...
Idemo dalje... Samo hrabro... Sve se moze i sve ziv covjek moze izdrzat...
Uglavnom... Za one koji se skidaju... Nebojte se.
Nije toliko strasno... Ali da je zajebano.....je... Pa i vise nego..
Bez pomocne farmakologije nema sanse da bi uspio..
Zao mi je jedino sto katapresan nisam nabavio..
Jebi ga nisam uspio..
Dosla je neka zamjena od zamjene doktorica..
Majke mi ona nista ne razumi... Kad san joj spomenija catapresan ona je pola sata listala po onoj svojoj knjizici... Da bi rekla na kraju da ona to nemoze prepisat... Isto je sa lyricom.... Koja koza glupa.. Pa sam se za lyricu snasao... Nesmjem napisat kako ali dvije kutije su me kostale 100 eur..
Ja joj govorim da sam out totalno... Ona mi da ce mi pripisat apaurine i tramal... Ma nabijem te na kurac tebe i ko ti je dao diplomu..
Ako je ista istina to je da stvar uzmete u svoje ruke jer su dokrori opce prakse totalni tudumi da ne kazem jebivjetri...
Odjebite ih sve... Uzmite stvar u svoje i vidite sto vasem tjelu treba... Skupite dodatnu farmakologiju i krenite...
Broj jedan je da odjebete misljenja doktora i medicinskih sestara...
U koliko im se pustite najebali ste... Nema sanse da cete uspit..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Evo sam se oporavio... Izfleda da je ovih 1 mh bupa ipak napravilo svoje...
Predmjevam da bi za jedno 7-8 dana trebalo biti puno lakse... I to jako... Nadam se... Vidit cemo
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Dobro je da si uzeo bup ipak on za to i služi! A što se ksanaksa tiče sa njega si se sigurno skinuo jer ga ne uzimam mesec dana ! Znači još max 10 dana i skinuces se i sa metadona samo izdrzi prešao si više od pola.puta i nema odustajanja u svakom slučaju kako ti zavidim kako uspevas i koliko si motivisan i rešen a i pozitivan donekle jer da nisi odavno bi odustao! Ja sa bupom treba mnogo manje da izguram posle 7-8 dana nestaje kriza i to je svega par dana zajebano a ostale izdrzljivo i opet nikako da se nakanim da završim sa tim a koči me što nemam sa čim da se skidam a na suvo ne mogu zbog obaveza ja sam po ceo dan na nogama i oko deteta i drugih obaveza tako da moram da budem iole ok bar fizički psihu ja mogu da obuzdam jer se trudim da budem pozitivna i ne dam da me sjebe, ali još mi se ne da skinuti se sa toga i iskreno se nadam da ću uskoro i ja pisati svoju priču , uspešnu ! Svakako me ohrabri kada vidim da nekome kome je mnogo gore dobro ide i kako izdržava a veruj mi da nemaš posao i porodicu teže bi ti bilo ovako si bar zbog toga motivisan! Mene dosta koči i što moj muž uzima bup pa je taj rovav uvek prisutan ! Ja ti kažem kad ti već bup pomaže nastavi sa njim do kraja nećeš se sigurno na njega navići, jer se samo skidas, na njega se navlači ako nastavi s da ga uzimas na održavanju ali posto to nećeš nemaš.brige! I ako ti je 1mg pomogao onda si ti na konju jer ljudima u krizi treba mnogo više znači da je i tvoja kriza već popustila i da je sve manja! Srećno i samo tako nastavi
Post Reply