Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Frajla meni je super to sto si se skinula sa bupa bez poslijedica..
Svaka ti cast na tome... Ali ti ipak pijes AD... Ja bih eto radije zapalio djoku nego pio AD..
A sto se tice uvodjenja bupa u moj proces skidanja..
Prvo iskreno neznam nikog tlo bi mi rekao kako da ga nabavim na crno... A drugo zaista nemam potrebe za tim kada imam lyricu... Doduse nemam je jos mnogo ali se nadam da ce biti dovoljno dok se ne stabiliziram bez iceg..
Nedaj boze potrebe ajde i kad bih poslije. Lyrice osjetio potrebu za necim... Koliko vremena je dovoljno piti bup a da se ne navucem na njega..?
Moze neko iskustvo?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

maxim wrote:Sanela.... Uopce neznam kako se otvara nova tema..
...
Kad otvoris neki podforum, u gornjem lijevom uglu imas dugme New topic. Tu klikni i otvorices novu temu ;)
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Izvini.... Kako pratim i pisem sve preko mobitela malo me zeza..
Evo bio bih ti jako zahvalan ako bi mi pomogla otvoriti temu tipa... Najbeznolnije skidanje sa opijata...
Thx unaprijed...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Maxim ja sam.čula da se na.bup navlači posle mesec dana konzumiranja ali.opet ne znam koliko je to tačno ali sigurna sam da sve nedelje uzimanja ne bi stvorile zavisnost
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:35 am, edited 1 time in total.
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

@Caty
Toplo preporucam lyricu... Neces krizu ni osjetiti..
Samo naravni oprezno..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

U pravu je bio noel sto se tice lyrike..
Kako sam smanjio dozu na 450mg... Jedna ujutro jedna popodne jedna navecer za dobar i ugidan san...
Ujutro je osjecam nemocno i popisano...
Evo sam maloprije uzeo jedan tramal od 100 retard..
Srce mi lupa da je to cudo jedno ruke se i dalje tresu..
Proslo je od zadnjeg metadona posto ne brojim ali mislim tjedan dana.... Mozda cak i 10...
Vidjet cu hoce li mi ovaj tramal pomoci u redukciji lyrike..
Dobro je sta me. Nista ne boli... Ali sam sam sebi tezak i srce se uzlupalo...
Ajmo vidit hoce li ovo barem preventivno pomoc..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Evo sam si nabavio sandozov buprenorfin...
Vidim shoro svi ste mi sacjetovali da pokusam sa njim..
Evo sada pitanje..
Vec neznam ni ja koliko dana sam bez iceg...mozda nekih 7-10 dana... Osim lyrice..
Evo imam dvije tavle buprenorfina i to onog sandozovog..
Jutros sam popio jednu lyricu...te u meduvremenu prvi put tramal nakon pocetka pijenja lyrice.. Odmah mi je bilo bolje ali ne toliko da mogu normalno funkcionirati... te maloprije jos jednu..
Ne osjecam bas najbolje a raditi se mora..
Moje pitanje vama koji ste bili na bupu...
Hocu li se na njega navuci nakon sto popijem ove dvije table u roku od 10 ak dana ili ne.. ?
Koliku dozu da uzimam?
I sto je najvaznije hocu li produziti krizu od njega ili ne?
U koliko cu produziti krizu od metadona i drugih tableta topa apaurin i xanax na kojim sam bio... Napominjem da sam popio prije neki dan jedan xanax od 0,5 i tako me zakucalo da sam momentalno zaspao... Znaci skinuo sam se sa njih... Jer bi prije znao popiti dvije tablete uopce ih nebi osjetio..
Da rezimiram ....IMAM TRI PITANA U VEZI BUPA TE VAS MOLIM ZA STO ZURNIJI ODGOVOR ILI POMOC JER MI JE STVARNO HITNO..
DAKLE VEC DESETAK DANA SAM BEZ METADONA..
UZIMAM SAMO LIRICU KOJU SAM REDUCIRAO NA 450 MG DNEVNO... DANAS SAM POPIO 300 MG I JEDAN TRAMAL NAKON DUGO VREMENA..
USPIO NABAVITI DVIJE TABLE BUPA I TO ONOG SANDOZOVOG... MOJA PITANJA SU?
HOCU LI SE NAVUCI NA SUB AKO GA PIJEM DESETAK PETNAST DANA?
DALI CU SA NJIM PRODUZITI KRIZU?
I DALI GA MOGU ODMAH UZETI... ILI DA CEKAM DA PRODJE 24 SATA POSTO SAM DANAS NEZNAJUCI DA CU NABAVITI SUB POPIO YRAMAL RETARD OD 100 KOJIMA 12 SATNO DJELOVANJE..
MOLIM VAS ZA ODGOVOR ILI POMOC I TO ZURNO JER MI LIRICA POCINJE SLABITI A NEBI SE PONOVO VRACAO NA METADON ILI BILO STO SLICNO.... A OVAJ SUB MISLIM PITI SAMO OVE DVIJE TABLE I TO PO POLA TABLETE..
MOLIM ISKUSNE DA SE JAVE..
ILI DA NASTAVIM SA LYRICOM JOS KOJI DAN A NEBIH NI NA. LYRICU DA SE NAVLACIM..
MOLIM POMOC...
VEC JE PROSLO SKORO DESET DANA I BILA BI PRAVA STETA DA SADA SVE SJEBEM..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Jos nisam uzeo sub... Imam ga... A bojim se...
Buduci da se. Nitko nije javio mozda i bolje..
Izgurat cu ja ovo sve sa liricom... Nadam se..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Maxim uzmi slobodno bup nećeš se navuci za 10 dana, nećeš ni za 15 dana da se navuces znam.iz iskustva da je potrebno mesec i više da se na njega navuče to je lek koji i služi za skidanje sa metadona i heroina, uklanja sve simptome krize i veruj moći ćeš normalno da funkcionišes nemoj očekivati neki rad ali ćeš biti ok za posao.i porodicu i sve obaveze.
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:36 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Maxim probaj ništa te ne košta da probas ne znam zasto se plašiš bup je lek koji zaista nema neki rad nije klasican opijat na koji ćeš se navuci jer ti je super nego ćeš samo biti dobro da možeš da funkvionises da te ne.boli ništa i da jednostavno nemaš krizu tako da on ti NEĆE ODUZITI PROCES SKIDANJA I IDLOZITI KRIZU, on će ti samo pomoći da izguras krizu bez muke
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:36 am, edited 1 time in total.
Post Reply