Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Danasnji update... Proslo je bise od mjesec dana..
Ogulio krompire..
Stavio Tears four fears da sviraju..
Jedna lyrica i jedan brzootpustajuci tramal od 50 mg..
Malo kave i samo dva tri dima jointa..
Slobodan sam danas..
Ali bez neke pretjerane energije..
Lyrica plus tramal je odlicna kombinacija za skidanje i mogao bih je patentirati..
Za rucak punjene paprike sta je zena juver napravila..
Ja cu napravit pire..
Maleni u skoli..
Malena u vrticu..
Zena doma radi... Za komjuterom je non stop..
To joj je posao..
Meni se pocelo vise rigat od komjutera..
Skad se sjetim da sam od 2011-2014 radio tri posla... Bio za kompjuterom preko 20 sati... Unistio kicmu... Dobio hemeroide.. Razbolio se... Nakon toga udri po oijatima da mogu radit..
A zasto..
Da zaradim?
A koji ce mi to kurac..
Pazite na sebe i zdravlje..
Lova dode i ode.
Ko je navucen nek se skida..
Tramal plis lyrika i prst u uho..
Provjereno..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Maksime blago tebi nemoj te imovine.prodavati molim te pa to zlata vredi eeee :-) ne znam šta si radio kad si sve to stekao ali svaka čast znači ipak da si i te kako karakter i mozak i ako.si mogao sve to da postignes možeš ti i da se izboris sa ovim problemom do kraja što se mene tiče ja ti dižem kapu i zaista ti zavidim kako si sve to uspeo i kako sada uspevas a najviše mi se svidja što uvek razmišljaš o porodici i da njih osiguraš i da im ostaviš nešto, to je retkost, naročito kod narkomana i nas oštećenih od opijata, obično sve prodaju ne misle ni o.sebi a kamoli drugima . To je lepo i tvoja porodica ima sreće što te ima.
no što se lirike tiče nekako mi je juce.bilo bolje nego danas valjda treba svaki sledeći dan više koliko.ja.vidim.ali aj ostaću na 3 i ako mi posle drug uzme bar tablu da imam za dva dana ja sam na konju i mogu da kažem da sam se skinula jer to će biti dve.nedelje a.uzela.sam smešno malo bup a par puta to maltene se i ne računa :-) inače raspoloženje mi se menja malopre sam.plakala i kuvala detetu ručak,.plakala i.stavljala veš u mašinu i skidala suvi sa zice i tako, posle se oraspolozim i u krug.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

maxim wrote:Danasnji update... Proslo je bise od mjesec dana..
Ogulio krompire..
Stavio Tears four fears da sviraju..
Jedna lyrica i jedan brzootpustajuci tramal od 50 mg..
Malo kave i samo dva tri dima jointa..
Slobodan sam danas..
Ali bez neke pretjerane energije..
Lyrica plus tramal je odlicna kombinacija za skidanje i mogao bih je patentirati..
Za rucak punjene paprike sta je zena juver napravila..
Ja cu napravit pire..
Maleni u skoli..
Malena u vrticu..
Zena doma radi... Za komjuterom je non stop..
To joj je posao..
Meni se pocelo vise rigat od komjutera..
Skad se sjetim da sam od 2011-2014 radio tri posla... Bio za kompjuterom preko 20 sati... Unistio kicmu... Dobio hemeroide.. Razbolio se... Nakon toga udri po oijatima da mogu radit..
A zasto..
Da zaradim?
A koji ce mi to kurac..
Pazite na sebe i zdravlje..
Lova dode i ode.
Ko je navucen nek se skida..
Tramal plis lyrika i prst u uho..
Provjereno..
Jbg tramal tj trodon nemam a vala nemam više ni.para da kupujem lekove treba nešto ostaviti za more na koje idemo za dve nedelje, ja samo danas kupujem još lirike i.to je to u petak treba mačku da sterilisem i da puknem i tu 50e super muziku slušaš ja u ovim situacijama obožavam da slušam muziku ali od deteta nemam.kad evo sad.kad spava pustih malo nešto mešam malo dnb malo techno house i tako ide neka lista redom, sluske u.uši i uživam baš :-) TRENUTNO STANJE
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

https://m.youtube.com/watch?feature=you ... soj8cMCcG4

uglavnom mogu da kazem iako je kriza postojeca i borim se svejedno sa njom ali napokon se nesto desava, nesto osecam, na onom bupu sam kao robot, funkcionalni robot koji niti oseca, niti zeli, niti ima ambicije niti sta...nekako se sve radi a u stvari se stoji u mestu, ne pamtim kad sam se posvadjala, zaplakala, ili bilo kakvu emociju pokazala od kad taj bup uzimam, ubija sve u meni, sveeeee uzasan lek i nikad ga vise necu uzeti. za sad je lirika u igri sad ce m idrug uzeti jos, slusam muziku sa detetom i tako sve u svemu moze da se podnese uz liriku je to daleko lakse i lepse tako da ono, guramo dalje pa se nadam da ce sve uskoro proci!!!
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Caty wrote:Maksime blago tebi nemoj te imovine.prodavati molim te pa to zlata vredi eeee :-) ne znam šta si radio kad si sve to stekao ali svaka čast znači ipak da si i te kako karakter i mozak i ako.si mogao sve to da postignes možeš ti i da se izboris sa ovim problemom do kraja što se mene tiče ja ti dižem kapu i zaista ti zavidim kako si sve to uspeo i kako sada uspevas a najviše mi se svidja što uvek razmišljaš o porodici i da njih osiguraš i da im ostaviš nešto, to je retkost, naročito kod narkomana i nas oštećenih od opijata, obično sve prodaju ne misle ni o.sebi a kamoli drugima . To je lepo i tvoja porodica ima sreće što te ima.
no što se lirike tiče nekako mi je juce.bilo bolje nego danas valjda treba svaki sledeći dan više koliko.ja.vidim.ali aj ostaću na 3 i ako mi posle drug uzme bar tablu da imam za dva dana ja sam na konju i mogu da kažem da sam se skinula jer to će biti dve.nedelje a.uzela.sam smešno malo bup a par puta to maltene se i ne računa :-) inače raspoloženje mi se menja malopre sam.plakala i kuvala detetu ručak,.plakala i.stavljala veš u mašinu i skidala suvi sa zice i tako, posle se oraspolozim i u krug.
Radio sam tri posla odjednom... Eto sto sam radio..
To me pomelo... Zaradilo se... Ali to bi sad sve trebao potosit na rehabilitaciju i toplice..
Tu je i ona velika prometna na motoru...
Bezvoljan sam.. Nemam energije..
Evo bas sam obukao kratku majicu i vidim da sam dobio malo drobica..
To je od nekretanja i metadona..
Vise ne trcim da se luce ona govna po mozgu ..
Neda mi se..
Nemam vremena a i kad imam neda mi se...
Jebate koliko ce trajat ovo tupilo i bezvoljnost..
Neda mi se pokrenit...
A moram..
Najbolje mi je na kaucu..
Unistit ce me ovo..
Morm se pokrenit..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Maksime veruj mi kuća ubija ja juce nisam mogla nigde zbog vremena i užasno se smorila popodne i uveče ali evo i danas pada đubre!! Ali mnogo je lakše kada se izadje iz kuće medju ljude i vidi se kako živi normalan svet, sve će to proći nije baš dugo trajalo pa bi trebalo brzo i da prodje mesec je već prošao! Zato glavu gore! Jel se tebi dešavalo da te lirika uspava mene juce baš uspavala sad možda zato što sam ležala, ne znam ali u nekom momentu jedva držim oči otvorene jutros sam uzela 300mg a čak i nemam krizu i sad se bojim šta će se desiti valjda će mi.biti ok! Ne znam što užeh toliko mada tek sam uzela tek bi nasledila ta psihička kriza zato planiram liriku još danas ovako posle po jednu ujutru i jednu popodne i ćao! Možda mi i pomogne malo što se raspoloženja tiče, šta misliš?
Ideš li na posao? Pa kažem ti najgore je sedeti kući sa svojim mislima i ja sam do skoro vezbala mada ja sam mršava kao grana pa nemam tih problema ali opet leto ide a ne.bih sad mogla vezbati da me.ubijes! Samo da prodje ovo ludilo!!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Caty »

Inače i ja sam pre par.godina imala udes ali kolima i to se sve desilo jer je vozio jedan drogirani kreten a išli smo svi na kombinaciju nas cetvoro i tako ja sedela.pozadi sa drugom i ispadnemo iz kola ne znam ni sama kuda celo sedište zadnje je ispalo ja sam srećom pala na tog druga koji je bio tvrd kao kamen jer je išao u teretanu svakodnevno :-) izbila sam nekoliko zuba ali nisam srecom ništa slomila tako da je.dobro ispalo mada ležala sam u bolnici neko vreme to leto sam bila.sludjena raskinula sa dečkom, posle par meseci uzeli pare od odstete i onda jovo nanovo sve je ubrzo otišlo.na gudru i tako sam ja zalecila moje rane a stvorila neke nove no sad se sve vraća u normalu!
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Posao nesmijem otkrit jet bi netko mogao skuziti tko sam...
Ali da sam otegnio jaja i radio kao konj... Jesam..
I to preko 20 sati dnevno 3 godine... Plus letanje...
Pod opijatima bi mogao raditi do penzije...
Ali cemu to..
Imam oziljke koji ce uvjek ostat..
Normalan je najteze bit.... Nekom je to lako... Meni.. Nama... Nije...
I proc ce jos vremena prije nego budem pisao rezime..
Dok god sam ovako sjeban... To mi je znak da se nisam skinio i napravio promjenu...
Mnogi izazovi su pred menom...
Dali razmidljam racionalno ili emotivno..
Pitanje je sad..
Primjer imovina.... Tu treba bit mudar...
Midlim da bi brzo mogla opet nrka kriza finamcijska mislim..
Pogledajte od 1900 do danas.... Svakih 7-10 godina je jaca ili slabija kriza..
Valja ici u kes..
Kad su svi pohlepni kao sad treba bit oprezan.... Kad se svi useru i kad su pohlepni... Trrba imat jaja i riskirat..
Da nisam riskira... Nikad nista nebi ima..
Uvik se drzim one da najvise riskira onaj koji nista ne riskira..
Jer riskira da mi se ne desi nista..
Pri tom treba bit spreman na lizanje rana..
I to nekoliko godina....
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Sad sam bio u gradu sa autom.
Ma nema sanse da vise sjednem u auto za viznju po gradu..
To je za izgubit zivce idealno..
Sve mi na kurac ide..
Ljidi setaju kao da su izgubljeni..
O vozacima koji kurca ne razume necu..
Katastrofa..
Od sada samo pjeske ili vespa..
Previsr je sve ovo skupa za mene.... I jos da se jebem sa prometom... Tutistima i guzvama
Ma fuck ofen...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Evo gospodo dosao je i taj dan..
Izbacio i zadnji opijat tipa tramal od 50 mg jednu ujutro..
Naime sta sam napravio i osjecam se fenomenalno pun energije i zanosa..
Kupio sam lijek concetra..
Savjetovan sam da umjesto AD popijem jednu. Lyricu od 75 mg i jednu concertu od 18 mg..
Kombinacija boli glava..
Ovo je bingo. ...nisam se tako osjecao ne pamtim..
Ljudi ko se skida preporucam toplo lyricu plus concertu..
Za pocetak mozete ubacit i pokoji tramal..
Ej... Ovo je zakon...
Lyrica plus concerta mi je spasila zivot..
Hvala..
Post Reply