Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Frajla »

Hustler- pusti ga.....niko nema pojma cak ni doktor opste prakse hahaha umreh kad sam procitala

Pojma nemas maxim po kom principu radi bup i koliko se dugo zadrzava u telu. Lepo ti je Hustler napisao da mesas doze do besvesti i nije ni cudo sto ti glava puca, ali tvoja je i samo gruvaj po njoj, imas nasu podrsku
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Hustler-37 »

maxim wrote:
Hustler-37 wrote:
maxim wrote:Evo svecano objavljujem da sam danas zadnji put u zivotu uzeo bup... Poceo prvi put prosli cetvrtak i napravio dva puta pauzu po jedan dan...
Ovo je total o smece...
Em sta me boli glava nenormalno... Gotovo sam siguran da sam popio brufen da bi me prosla.. Te me puca strasna nuroza...
Ovo je najvece smece koje sam ikad stavio u sebe..
Nije mi samo jasno kako ovo neko moze godinama piti..
Pa ja imam takvu glavobolju da povracam od bolova..
A gle paradoksa... Popio da me nista ne boli...
Evo upravo bacam u skoljku prve tablete..
Biti ce to bup...
Hoce to kada kombinujes bup sa svim i svacim i na svoju ruku..to je prvi dokaz da svi mi koji smo ti govorili (a ti mislio da mozes sam i da samo ti znas samo) bili upravu ali ok hajde znas ti proce glava to je najmanji problem..sretno druze i super da se nisi upalio,bup se ne smije kombinovati sa svacim,ljudi su ga uzimali jer su kontali e nema naloxon mogu ja da se rokam s njim u venu ili smrcem pa su onda kao i ti tako (doduse ti si ga uzimao ispravno ali si mu dodavao supstance druge koje ne idu zajedno s njim) kukali kako ih glava razvaljuje i ne mogu da ga podnesu..hoces bup i na njega jos 10 drugih tableta ne ide to tako druze moj..ili samo bup i apaurin jedan ili dva dnevno ili druge tablete bez bupa a kombinacija ne ide..neka pricaju ovi sta hoce ali zna se sta ide sta ne ide..u svakom slucaj hrabro dalje i izguraces ti to svecano kao sto si i rekao za mjesec ako Bog da..pozz
Sad vec sa potpunom sigurnoscu mogu napisati da na ovom forumu ima stvarno retardiranih... bolesnih... zavisnih....pa cak i zlocestih ljudi koji pisu totalne neistine ili uopce nisu upuceni na nacin sto kako kada i koloko pijem zadnjih neznam. Ni ja skoro 15 dana..
Dajte ako netko zeli bilo sto komentirati da dobro procita i prati kompletan pocetak... Zaplet i sami proces mog skidanja..
Tko zeli pisati gluposti neistine molim da zaobidju temu jer je samo spamaju...
Jos jednom ti druze pises totalnu neistinu te givoris da ja kombiniram 10 vrsta tableta sto je potpuna neistina i laz.. I sto je najsmjesnije sve je napisano po danima sto sam i koliko uzimao.. ..cisto za one koji slabije citaju ili za one kojima se neda citati...
Ponovit cu...
Prvih otprilike 5-7 dana sam koristio samo i iskljucivo lyricu... I to dozu prva dva dana po 300 ...drugi 450 mg... A ostalih nekoliko dana doza od 600 mg... Naglasavam te napominje SAMO I ISKLJUCIVO LYRICU..
Nakon toga prvi put u zivotu 5-7 dana (ne brojim tocno jer mi to nema smisla)...bup i to po 2 mg ujutro i 1mg popodne par dana... Onda pauza jedan dan... Sa lyricom... Onda dva dana opet bup ali 2 mg pa sutradan 1 mg.....
Indanas nakon jake glavobolje odlucio baciti bup u skoljku....ponavljam uzeo ga prvi put u zivotu i to par dana samo... . Te cu sad dva dana tri dana piti lyricu i onda dva tri dana tramal ili po potrebi koji dan duze..
Za spavanje po potrebi sanval i to onaj najslabili...
Proslo je vec skoro 13-14 dana od zadnjeg metadona..
I sad me interesira o kakvom ti mjesanju tableta i kombinacijama 10 tableta pises...
Bezveze ti je ovo...
druze nedaj boze da ti ja zlo mislim vrati se ti na predhodni moj komentar pa vidi sta ja napisao,sve to sto si ti sad napisao ja sam rekao..znaci da ponovim ti uzimas 5-7 dana lyricu i onda prestanes nju pa pocnes bup jel tako..tako je ,jer si ti tako rekao..znaci ne pravis pauzu izmedju toga da bi lyricy izasla iz tebe i normalno da bup i lyrica ne idu zajedno i cim uzems bup on daje kontra efekat..tako ti je i sa ostalim lijekovima koji se ne mogu kombinovati s bupom i lyiricom.sto se tice sanvala njega mozes da pijes za spavanje ali bplje ti je ako moze da nabavis trazem bolji je dosta od sanvala i nije hipnotik,sanval zna da prenes pa zujis citavu noc na njemu kao na speedu..znaci ja ti zlo ne mislim nedaj mi boze samo sam rekao ovo isto sto i ti..nego ti nisi procitao moj post nego si dva puta isti komentarisao..ostajem pri tome da ne mozes uzeti bup odma ujutro ako se ne slaze s lyricom i to je tako.to ti je isto kada prelazis sa metadona(ali u klinici ne na svoju ruku i jedino ispravno)na sub ili bup,druze najmanje 12 sati mora proci da mozes tj smijes popiti ali nece djelovati onako kako mi to zelimo da nam skine krizu momentalno,nego dr.preporucuju da se pustis da dodjes u sto moguce vecu krizu i tada bolje dijeluje a zasto,pa zato sto u tebi nema vise toliko opijata koji mu stete,metaodon,heroin itd..ili tableta kao sto su lyrica koja isto steti kada kombinujes.zato drug moj ako zelis poslusaj me...pusti iskriziraj koliko god duze mozes(najbolje bi bilo da si kuci ali ako ne mozes posto imas posao a imas tablete to je dobro) i onda uzmi sta god vec mislis da je dobro za tebe i tvoju krizu tj skidanje..jos jednom ponavljam da sam bogdom nekada bio zao ne bi ovde sada pisao vjeruj mi..ali ok pasa druze kako hoces ja ti zelim svu srecu a ti mislis sta hoces..ali jedini i ispravan nacij je ovo sto sam ti napisao..i to nisam ja rekao nego doktori na stotinama pacijanata i hiljadama na svijetu a ja jedan od njih..kda sam poslije 24 sata toliko sam mogao da trpim jer sam znao da mogu uzeti kad hocu u blnici sam samo pokucam i daju mi popio sub nikada se bolje nisam osjecao..ali sam poslusao savjet a nisam rekao ma daj odma nego ok idemo jednom u zivotu uraditi kako treba..sretno jos jednom
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Hustler-37 »

Frajla wrote:Hustler- pusti ga.....niko nema pojma cak ni doktor opste prakse hahaha umreh kad sam procitala

Pojma nemas maxim po kom principu radi bup i koliko se dugo zadrzava u telu. Lepo ti je Hustler napisao da mesas doze do besvesti i nije ni cudo sto ti glava puca, ali tvoja je i samo gruvaj po njoj, imas nasu podrsku
vidi frajla slazem se,najlakese je otici i pustit ga boli me uho ne poznajem ga ali zao mi vidim ima zelju i volju a nece..ne da ga ja sad zalim aman zaman ali valjda ce se jednom zapitati sta onaj hoce daj da ga poslusam..ja samo pricam argumentima jer sam to prosao sto on prolazi sada..ali on izgleda nece da cuje nista nego zna on..tako da neka radis ta hoce ja sam mu napisao sta je najispravnije ali eto..nema vez..kao si frajla ti...nadamo se da ce maxim uspijeti i drzimo mu fige
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by oxo »

jos jedan topic za narkomanija.ba hall of fame
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by sanela »

oxo wrote:jos jedan topic za narkomanija.ba hall of fame
100% :geek:
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

I dallje picim po svom..
I am fucking ZEN....
Znam sto mi odgovara i koliko..
Presao sam u predposlijednju fazu bez opijata..
Feeling so good..
Pozzz
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Jos par dana na lyrici.... Zatim cu biti 4-5 dana na tramalu... Kao prikelaz sa lyrice... Te onda redukcija svega..
Eventualno koji apaurin za spavanje poslije svega... Jer trenutno pijem samo lyricu..
vlada78
Posts: 37
Joined: Mon Feb 20, 2017 3:24 pm
Contact:

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by vlada78 »

Poštovani prijatelji, drugari a i svi ostali veliki pozdrav.
Maxime, brate i prijatelju. Ja imam utisak da Ti misliš burazeru da tebe neko ovde mrzi i podjebava. Taman posla. Ja govorim u svoje ime. Ako mi veruješ smem Bogom da Ti se zakunem, ako sam nešto loše ne izgovorio nego pomislio u vezi tebe ili bilo koga ovde, jer takav sam čovek. Nemogu da mrzim nikoga niti ću ikada to činiti a znam šta je ta bolest jer sam bolovao kao i većina ovde od iste. I znaj da su svi ljudi ovde koji su Ti se javili da Ti nežele zlo. Tvrdoglavost, neki puta zna da bude koliko dobra toliko i loša osobina i epitet. Saslušaj tj.pročitaj ovo što Ti poručujem. Doktori opšte prakse su obična piskarala recepata, ako umeju da Ti izmere pritisak tj. tlak, spuste visoku temperaturu, da ti daju penicilin ukoliko nisi alergičan na njega jer moraš i to da im kažeš i da Ti daju uputu za specijalistu od bolesti od koje boluješ ništa više. Za ovu našu bolest su zaduženi psihijatri i psiholozi(koji su se specijalizovali za bolesti zavisnosti). Ja cenim i poštujem taj kako da ga nazovem tvoj rad i trud do sada iskreno, ali naljuti se Ti na mene i reci mi šta god hoćeš sve ću da prihvatim raširenih ruku i želim Ti da uspeš u tome što si krenuo, ali priznaj i sam vidiš da se samo vrtiš u krug kao zalutalo pismo još malo mesec dana. Bez prave i adekvatne pomoći pravih lekara i adekvatne tj.samo tvoje terapije na što je moguće bezbolniji način i bez posledica (ne lekara opšte prakse) ja Ti želim da ovo izguraš od sveg srca ali neka Ti je Bog u pomoć. I znaj burazeru da Te niko ovde ne mrzi i ne želi nažalo, to je pod garant. Ako uspeš sam u ovoj tvojoj misiji da izguraš, stojećki na nogama bez ičije pomoći a uz to da šljakaš itd. Onda svaka Ti čast. Pozdrav, srećno pa piši kako teče dalje postupak skidanja. Pozdrav još jedanput i srećno. ;) ;) ...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Pozdrav svima..
I dalje picim po svom
Nakon sto uklonim lyticu... Ubacit cu nekoliko dana trama... Te onda zavrsno planiram umjesto ad i slicnih lijekova uzimati concertu jedno 10 ak dana da me digne..
Pozdrav svima...
I jel se meni ovo cini ili mi je skoro svaki dan sve bolje i bolje..
Vec sada mogu konstatirati da se osjecam fizicki puno bolje..
Naravno uz sve to hrpa vitamina i magnezij klorid obavezno...
Sad sam gotovo vec siguran da sam uspio..
Ej skidati se sa metafona i xanaxa i pri tom svakodnevno raditi...
Necu jos nista govoriti..
Samo pozdravljam sve pametnjakovice a posebno one sa zlobnim komentarima..
Jos malo pa vas zauvjek pozdravljam..
Uskoro cu napraviyi rezime kolioo kada i sto sam uzimao..
I dalje tvrdim da je ovo najbezbolniji nacin skidanja ikda uz obavljanje svakodnevnih poslova..
Najlakse se zatvorit negdje. Mjesec dva i onda prodavati ovdje muda za bubrege..
Ajmo uz sve to raditi svaki dan oa da vas onda vidim i kolika muda treba imati...
A sto je najbolje uopce nije strasno..
Mogao bih ovaj recept skidanja patentirati..
Jebes mi sve ako nebi velke pare zaradija..
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by yasujirozu »

maxim wrote: I dallje picim po svom..
I am fucking ZEN....
Znam sto mi odgovara i koliko..
istina!
realno se to i vidi iz prijethodnih 15 stranica
Post Reply