Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Dajte se vi prvo uskladite ker sam bas zbog ovog foruma se prebacio na bup neloliko dana..
Meni se cini da mi je najbolje ne citati ovaj forum..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

maxim wrote:
Caty wrote:Maxim probaj ništa te ne košta da probas ne znam zasto se plašiš bup je lek koji zaista nema neki rad nije klasican opijat na koji ćeš se navuci jer ti je super nego ćeš samo biti dobro da možeš da funkvionises da te ne.boli ništa i da jednostavno nemaš krizu tako da on ti NEĆE ODUZITI PROCES SKIDANJA I IDLOZITI KRIZU, on će ti samo pomoći da izguras krizu bez muke, i za 10 dana stani pa sigurna sam da će ti biti ok i da ćeš biti čist ! Znači kad se sabere tih 7-10 dana do sad plus 7-10 na bupu ti si čist veruj mi, na bup se nećeš navići za to vreme, za liriku takodje ne verujem da si mogao da se navuces za 7 dana zato i bolje da sad predjes na.bup da se ne.navuces na nju to ti je moj savet pa ti kako hoćeš sam znaš najbolje može s svakako da probas taj bup i ako ti reši krizu ti nastavi sa njim ako ti se čini da ti ne odgovara onda se vrati svom načinu.
Evo ovo mi je caty napisala prije. Nekoliko dana i bas sam zbog toga se prebacio na bup..
Evo vi sada sa potpuno diametralno suprotnim stavom..
Evo molim caty da se javi..
Jeli ovaj jebeni bup moze pomoc u skidanju krize od hepti nakon deset dana bez iceg da se pocne sa bupom par dana ilo ce samo zamaskirati krizu i produziti agoniju..
Dajte se uskladite
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Ako je bup kako ti kazes jednako metadon... A metadon jednako dop.... Onda je dop jednako bup..
Onda ste mi mogli savjetovat jednostavno da uzmem dop par dana a ne da se jebem sa pronalaskom bupa...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

noel wrote:
maxim wrote:Zar nisam napisao da sam stao sa lyrikom..
Cemubsad ovo?!
Koja je poanta?
Dosadno nam u životu pa jebemo jadnike što se skidaju.

Ajde razmisli malo o svemu.
Bezveze ti je ovo noel
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Prvi put sam sinoc u zivotu provao bup...
A da... Vi me jebete jer svatko iznosi druge informacije..
Bas ste me sad izbedirali...
Jebes sve ovo... Sta ovaj forum nebi trebao biti neko mjesto podrske i nekakvi provjerenih savjeta i iskustava..
Cini mi se da ovdje ima vise jebivjetara nego na ulici
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Na kraju od pustog trusta mozgova izgleda da je jos najbolja ona seljacka...
Navuci se natrag na dop ....pregrmit krizu 5-7 dana i mirna bosna...
Ali mi je steta sada kad sam 10 ak dana bio bez opijata i pri tom radio..
Da sad to bacim u vodu nema sanse..
Ali da bi mogao baciti ovaj bup to je sad vise nego izgledno...
I to odmah danas...
Uvjerite me u suprotno..
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Ajde prestani s vrijeđanjem više. Odi u bolnicu pa se skidaj, sve drugo s tvojom razinom razumijevanja može završiti katastrofalno.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

noel wrote:Ajde prestani s vrijeđanjem više. Odi u bolnicu pa se skidaj, sve drugo s tvojom razinom razumijevanja može završiti katastrofalno.
A di sam ja to tebe uvrijedio....
Napisao sam da ste kontradiktorni... Sta to nije istina?
Ali kad sve skupa saberem... U bolnicu ici necu niti sam ikad bio...tako da mi to na pamet ne padne..
A skinit cu se sam...
Mislio sam da ovaj forum moze biti pomoc...
Meni ocito ne..
Over&out
User avatar
dioda_cenerka
Posts: 24
Joined: Mon Aug 29, 2016 10:02 pm
Location: BiH

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by dioda_cenerka »

@maxim

Prvo skontaj šta hoćeš. Nisi prihvatio nijedan dobronamjerni savjet ljudi koji imaju dosta iskustva u skidanju sa dopa i bupa, trkeljaš o Lyrici kao da je nešto nevjerovatno, a poslije imaš obraza da govoriš kako su te pogrešno nasavjetovali. :)

Tebi je važno da nešto piješ, a šta je u pitanju i koliko, nije baš da si zabrinut. Ajde pozz.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Evo opet da se ja javim, ne noel nisam primarijus, savetujem po sopstvenom iskustvu a i iskustvu brdo ljudi koji znam i koje je bup vratio na pravi put a koliko znam i ti si jedan od njih, naravno da bup i metadon nisu isto, metadon je najveće zlo od supstitucije zato je izabranjen skoro svuda u svetu, ovde je i uveden bup da bi se ljudi skinuli sa tog sranja kao i sa dopa, bup je jedini lek koji ne može da se zloupotrebljava jer nema klasican rad kao drugi opiati on čak u sebi ima neki blokator koji blokira dejstvo drugih narkotika, moj suprug je 20 godina bio narkoman na heroinu naravno da povremenim skidanjem i mogu samo da kažem da nije bilo bupa ko zna gde bi sad bio i da li bi imao porodicu i normalan život , posao itd. Bup je lek koji ga je udaljio od svih droga i vratio normalnom životu, ja samo kažem maksimu ako se odlucis za bup koji je po meni najbolji za skidanje, ne služi on dzaba po klinimama za skidanje i krizu, onda ga uzimaj koliko smatraš da ti je dovoljno da funkcionises od njega ćeš spavati kao beba neće te boleti ništa a ti noel reci mi kad si se skidao sa dopa jel ti bilo dovoljno pola miligrama bupa? Naravno da nije, čovek je toliko dugo bio na metadonu naravno da mu pola miligrama neće ništa značiti ja mislim da ti za sad treba sigurno 2mg ujutru i 2 posle podne ako ti baš bude loše ali nikako uveče nego najkasnije u 4-5 popodne da bi mogao da spavaš. Posle je najbolje da smanjis na samo 2mg ali kažem probaj možda ti bude dosta i 2mg ! Za 10 dana se nećeš navuci na bup to budi siguran ali prosto kad čovek posle toliko godina prestane da uzima sve što je do sad uzimao i ako izbegnes fizičku krizu pomoću bupa i lirike koju si pre njega uzimao ostace psiha da se sredi a to ne može odmah, ali opet polako bitno je da pregrmis bar taj fizički deo pa polako videćeš i sam posle kako će dalje ići, imaš posao i porodicu imaš dosta obaveza pa će ti i to dosta pomoći. Moj muž je uzimao posle dopa oko 4mg bupa dok nije prošla kriza tj nekih 7-8 dana e posle kad je ostao na odrzavanju bupom smanjio je na 2mg iako u prvo vreme bup mu je služio samo da prebrodi krizu bezbolno i meni i njemu skinemo se sa bupom i posle toga ništa, nikakve krize nema posle.toga, e drugo je što se nama svideo bup i hteli smo da nam on osigura prosto da se ne vratimo nikad više na dop i u tome je itekako pomogao jer ga više nikad nismo uzeli znači već dve godine bez ičega drugog osim male doze bupa, ja planiram da se skidam sa.bupa jer sam shvatila da mi ne treba više, za muža ne znam on se ipak drogirao mnogo duze vremena pa ne znam kako će kod njega ići sve to ali mislim da može samo treba sam da odluči . Ja prvenstveno želim tebe da pohvalim za trud i što si rešen da se skines i po.Meni dakle koristi bup dok ne prodje kriza nekih 7-10 dana i onda preseći skroz bez ikakvog opijata samo ako budeš imao nesanicu uzmi nešto za spavanje dok se san ne stabilizuje i onda kraj sa svim pa i ako budeš depresivan a bićeš mada i to sve zavisi od osobe do osobe sve će to proći kroz neko.vreme samo daj sebi što više obaveza i posla i svega da ne misliš o tome. I skidaj se sa svih govana za sva vremena i SREĆNO. Ja cu nadam se skoro rešiti da ukinem bup skroz mada za sad na ovim malim dozama ne osećam nikakav loš učinak njega čak se super osećam i raspoložena sam imam energije oko deteta i svega zaista nemam sad mogućnosti da se izlezavam u krizi tj ne bih ni ja trpela krizu uzela bih trodone ili nešto ali ono polako ne opterećujem se time. No ti si na dobrom putu i samo je bitno da se ne vraćaš na metadon svaka ti čast za to jer znam brdo ljudi koje je metadon upropastio i koji nikad nisu ni pomislili da se skinu još se i rokaju sa njim i zloupotrebljavaju do krajnje granice. Jedno zapamti bup može da ti pomogne da prebrodis krizu a da li veš da se odrzavas sa njim ili da ga uzmeš samo dok se ne skines to.je već tvoja odluka ja ti savetujem bez odrzavanja nego spici to što imaš za 10-ak dana i veruj mi na reč fizički ćeš se skinuti sigurno posle psiha kakva će ti biti ne znam sigurno ne bajna ali o tom potom
Post Reply