Skidanje sa metadona uz suboxone

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
SickBoy
Posts: 5
Joined: Sun Apr 16, 2017 8:44 pm

Skidanje sa metadona uz suboxone

Post by SickBoy »

Zdravo svima.Dugo čitam stvari na ovom forumu ali nikada nisam imao potrebu da vam se obratim sve do sad.Naime,bio sam na heroinu dvije godine,intravenozno i kada se pojavio Suboxone kod nas(prije nekih 6 i po godina),s metadona sam prešao na sub(na detoxu pod nadzorom) i od 2011. pa do 26.10.2016. sam bio na subu i potpuno čist od heroina od 2011.Pred kraj prošle godine,tačnije 26.-tog Oktobra desilo se neko sranje oko nabavke Suboxone-a i doktor me prebaci na metadon.Da ne duzim pricu , gadi mi se život na metadonu,stalno sam otupljen,izdvojen od okoline,izoliran u 4 zida bez volje za bilo cime.I odlucio sam se skidati.Zadnju dozu sam popio u petak a danas je nedelja.Doza je bila 35mg.Zbavio sam jedan sub od 8mg da mi zamaskira krizu od metadona.Juče sam bio čist i nisam osjećao ama baš nikakve tjeskobe.I danas se odlucim da uzmem sub.Uzeo sam 1mg i bio sam dobar nekih pola sata.A onda kad je počelo...Pa to vam ne mogu opisati.Kakva heroinska kriza,mala beba za ovo.Tijelo mi gori,pogubljen sam,mozak kuha,nepodnošljiv umor.Legao sam ali onda je bilo još gore.Biciklo kakvo nisam iskusio u čitavom svom stažu drogiranja.Ali biciklo čitavog tijela.Onda sam počeo raditi sklekove , zanemario sam umor i kada sam bio sav mokar otišao sam pod tuš.Onda me uhvatila neka toplina.Sve je to trajalo nekih sat i po i poslije sve normala,ko da nije ni bilo te krize.Sačekao sam da prodje 6 sati i uzeo sam još miligram soboxone-a i sad se osjećam normalno,nemam nekih problema,um mi je bistriji nego inače,kao da sam na maloj dozi speeda.Sad me zanima šta mi je raditi sutra,prekosutra,slijedećih deset dana jer hoću da se rješim svega,7 godina sam na terapiji i to mi je oduzelo mladost,čvrsto sam odlučio prestati jednom i zauvijek.Molim vas pomozite sa savjetima jer su mi potrebni u ovoj situaciji.Hvala vam što postojite.
SickBoy
Posts: 5
Joined: Sun Apr 16, 2017 8:44 pm

Re: Skidanje sa metadona uz suboxone

Post by SickBoy »

Pa jel ima nekoga na ovom forumu?
Bio sam kod doktora i on mi je rekao da sam uradio nešto što se ne bi smjelo nikako raditi bez supervizije neuropsihijatra i da sam mogao riknuti od krize koju je izazvao naloxon koji mi je poništio metadon i bacio me u neopisivu krizu.Uglavnom zadnji metadon(35mg) sam popio u petak čini mi se a u nedelju sam počeo sa suboxonom.Prvi dan dva miligrama,ostale dane po 1mg,stim da uzimam 2 puta po 0,5mg dnevno.Rekao mi je doktor da takvo izazivanje krize naloxonom još nisu počeli raditi kod nas jer to se radi pod anestezijom,samo ne daju suboxone nego te uspavaju anestezijom i ubace naloxon,malo vecu dozu i za 8 sati se probudiš kao nov.A doktor mi je takodje rekao da je bilo i smrtnih slučajeva zbog takve metode čišćenja receptora od opijata naloxonom i da su to prestali raditi u susjednim zemljama.Još imam blagu krizu,nista pretjerano ali me brine što nemam suba za sutra,evo razmisljam sta cu,od brige ne mogu zaspat.Zato kontam sutra ujutro otici do psihijatra i zamolit ga da mi propise suboxone na par dana jer moram se skinut pod hitno jer idem za prvi maj u inostranstvo.Najveći mi je problem "biciklo" u nogama i rukama ali ga leponex djelimicno smiruje,mada se misici sami rastezu jer opijat izlazi iz mene i to valjda mora tako.Koliko će još trebati da prođe ovo noćno biciklo zbog kojegse bojim leci u krevet jer znam sta mi slijedi u krevetu.Sve bolove i toplo/hladno znojenja mogu izdrzati ali "biciklo" je nesto najgore.Pomozite mi molimvas,dajte mi neke preporuke kako da najprije izbacim smece iz sebe.Svako jutro trcim a popodne idem u teretanu da nebi imao biciklo ali dzaba i to , uvijek se javi taman pred san.Pomozite mi jer metadon je zlo najvece!!
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje sa metadona uz suboxone

Post by Hustler-37 »

SickBoy wrote:Pa jel ima nekoga na ovom forumu?
Bio sam kod doktora i on mi je rekao da sam uradio nešto što se ne bi smjelo nikako raditi bez supervizije neuropsihijatra i da sam mogao riknuti od krize koju je izazvao naloxon koji mi je poništio metadon i bacio me u neopisivu krizu.Uglavnom zadnji metadon(35mg) sam popio u petak čini mi se a u nedelju sam počeo sa suboxonom.Prvi dan dva miligrama,ostale dane po 1mg,stim da uzimam 2 puta po 0,5mg dnevno.Rekao mi je doktor da takvo izazivanje krize naloxonom još nisu počeli raditi kod nas jer to se radi pod anestezijom,samo ne daju suboxone nego te uspavaju anestezijom i ubace naloxon,malo vecu dozu i za 8 sati se probudiš kao nov.A doktor mi je takodje rekao da je bilo i smrtnih slučajeva zbog takve metode čišćenja receptora od opijata naloxonom i da su to prestali raditi u susjednim zemljama.Još imam blagu krizu,nista pretjerano ali me brine što nemam suba za sutra,evo razmisljam sta cu,od brige ne mogu zaspat.Zato kontam sutra ujutro otici do psihijatra i zamolit ga da mi propise suboxone na par dana jer moram se skinut pod hitno jer idem za prvi maj u inostranstvo.Najveći mi je problem "biciklo" u nogama i rukama ali ga leponex djelimicno smiruje,mada se misici sami rastezu jer opijat izlazi iz mene i to valjda mora tako.Koliko će još trebati da prođe ovo noćno biciklo zbog kojegse bojim leci u krevet jer znam sta mi slijedi u krevetu.Sve bolove i toplo/hladno znojenja mogu izdrzati ali "biciklo" je nesto najgore.Pomozite mi molimvas,dajte mi neke preporuke kako da najprije izbacim smece iz sebe.Svako jutro trcim a popodne idem u teretanu da nebi imao biciklo ali dzaba i to , uvijek se javi taman pred san.Pomozite mi jer metadon je zlo najvece!!
druze ja sam u isti period kao i ti poceo taj prokelti suoxon uzimati ja u Sarajevu bio sam medju prva 4 pacijenta i to je najbolja tableta po meni( ako se tako moze nazvati a moze jer je sve bolje od heroina i metadona).dr.ti je dobro rekao nisi cekao puno da vremena prodje i odma si uzeo sub i naravno da ce metadon da djeluje na naloxono( blokator koji ima subu).moj ti je savje da odes do psihica i vidis sta i kako..ali moj ti je jos jedan savjet nabavi sebi na crno sub i sacekaj da prodje par sati najmanje 12 najvise 18 kada te bude bas kriza derala i onda popij 4 miligrama suba i neces sigurno osjetiti krizu.skidanje sa suba je nula nema fizicki kriza ja sam se skinuo na suho sa suba tako da nemoj da se plasisi a jebo te ba biciklo ,uzmi trazem ili snaval za spavanje i zaspaces hebo te leponeks to je najgora tableta koji ce tito kurac druze..pozdrav veliki i pisi sta se desava ima nas koji citamo samo nekada nemamo vremena da pisemo.ja mislim da si ti iz tuzle po tvom pisanju jer u tuzli je bio problem sa subom kod nas u >Sa. nije nikada.pozz i puno srece zelim
SickBoy
Posts: 5
Joined: Sun Apr 16, 2017 8:44 pm

Re: Skidanje sa metadona uz suboxone

Post by SickBoy »

Možda ce vam zvucati cudno ali meni leponex odgovara toliko da vam to ne mogu opisati rijecima,vjerovatno zato sto sam heroinom probudio demone koji su cucali u meni citav zivot,da naglasim da sam imao dva suicida u porodici koji nemaju nikakve veze sa drogom nego je to genetika i vjerovatno sam i ja povukao neki od tih gena ali opet vam kazem leponex me toliko stabilizuje da vam to ne mogu opisati.Nisam isao doktoru nikako,skinuo sam se s metadona,potrosio sam sve subove koje sam imao osim jednog miligrama koji sam ostavio ako mi se javi crv i nimalo me ne privlaci da ga uzmem.Naravno da treba jos da prodje da se stabilizujem ali najgore je proslo hvala Bogu.Moram isto naglasiti da sam otisao na techno parti da proslavim sto sam se rjesio opijata,tacnije metadona koji je po meni gori od samog heroina,i dobio sam od poznanika jedan ekser koji sam bez razmisljanja progutao ali nisam osjetio nista,ocito je da se shtancaju lazni ekseri ovdje kod nas i da omladina umire uslijed velikih doza jer ko zna sta je sve unutra presovano a on popije jedan,dva vidi ne radi ga pa nadoda jos i umre od srcanog ili ozdanog izazvanog ko zna kojom supstancom.Trebalo mi je nesto da me drzi tu noc i naravno povukao sam oko pola grama speeda i kad sam isao poslije partija na after razmisljao sam dali ce mi crv proraditi pa da uzmem metadon na ulici da se spustim,ali odlucio sam da to ne radim jer metadon s ulice mjesaju s antfrizom koji je iste boje i poznavao sam jednog momka koji je otisao veoma mlad na onaj svijet jer mu je neko uvalio antifriz i ovaj ga je urokao i umro.Da zavrsim pricu,dosao sam kuci oko podne,popio jedan lexilium od 6mg i jedan leponex od 25mg i zapalio neki tanki dzoint koji me je toliko spustio da sam usnio na pola dzointa i kada sam se probudio nisam uopste imao one klasicne losine od speeda,samo su me malo noge bolile ali nemate pojma koliko sam bio ponosan na sebe sto sam uspio da se skinem s metadona tako da sam oprostio sebi taj "izlet sa speedom" samo zato sto je bio parti i odlucio sam da ne idem vise na takve dogadjaje jer cu se izlagati bespotrebnom riziku tezih droga.Sada sam na vitaminima i osjecam kako mi se celije pocinju regenerisati.Uglavnom bolje sam i potreban mi je ovaj forum da bih odrzao uspjesnu apstinenciju.Pišite mi ljudi,svaka rijec od vas mi je dobrodosla pa makar bila i kritika jer ja nisam samo bivsi ovisnik,ja sam takodje psihicki bolesnik pod redovnom terapijom antipsihoticima poput leponexa i ponavljam,imao sam dva suicida u porodici tako da su i meni padale na pamet sumanute ideje ali izgleda da sam se iscupao.Svaka cast onome ko je napravio ovaj forum.Pozdrav.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa metadona uz suboxone

Post by Caty »

Sick boy svaka čast rado.cu predložiti jednoj osobi sa foruma da se priključi ovoj temi pa da mu malo detaljnije objasnis kako si uspeo da se skines sa metadona i ostaneš čist i koliko je ta kriza uopšte trajala i kako si je prebrodio u svakom slučaju svaka ti čast ja sam danas rešila da skroz izbacim bup i da završim sa tim za sva vremena pa eto nadam se da ću uspeti. Veliki pozdrav i svaka čast volim da pročitam tako nešto !
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje sa metadona uz suboxone

Post by maxim »

@sickboy
Bacaj ca te leponexe... To su tablete za shizofreniju..
Drago mi je cuti nrkog da se vec nakon 10-15 dana od metadona osjeca relativno ok..
Do sad nisam ni gledao ovu temu..
Ja svoj postupak skidanja sa metadona pisrm na ti povise.. Nebitno...
Ja se iako je proslo 10-12 dana jos ne usudim biti bez iiceg...
Meni jr puno pomogla lyrica... Totalno mi je makla krizu..
Ali posto je yolerancija na nju velika napravio sam pauzu...i to prvi put sa subo.... Evo 4 dan da ga pijem... Od sut Ra redukcija.. ... Slijedeci tjedan uvodim opet liricu i onda gotovo...
Svakako cu pisati.. Imas na temi povise..
Poz
Post Reply