Testiranje-help

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
INSPREMAN
Posts: 6
Joined: Sat Oct 29, 2016 1:52 pm
Location: Vojvodina

Testiranje-help

Post by INSPREMAN »

Ukratko, 8 godina sam na supstitucionoj terapiji metadonom. Pre dve nedelje otp. sam bio prvi put u 8 godina MOP+, tj. pozitivan na opijate. Pijem skoro svakodnevno kafetin, i stosta jer imam problema sa zubima i glavoboljom. Moja pitanja su: da li je moguce da zbog pozitivnog testa na MOP, na kontroli, vas izbace sa programa? Da li je moguce da zato sto sam drugi put pozitivan, a imam osecaj da cu biti sad opet- jer tek sad resavam probleme sa zubima, me izbace sa terapije? Nemam nikakav papir da ja njima objasnim da zaista imam bolove, pitao sam lekarku opste prakse, kaze da ne moze da napise nikakav papir da moram da pijem lekove i sl. sredstva za olaksavanje bolova... Plus, da ne lazem, malo sam se i zajebavao ali nista posebno- pa me zanima: da li mogu zbog 2 puta za redom da me izbace sa terapije? i da li je u opste moguce izbaciti nekog sa supstitucione terapije metadonom nakon 8 godina...?

Hvala unapred!
"What goes around comes around"
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Testiranje-help

Post by noel »

Ne smije ti izbaciti metadon, nema trika... Mogu te "kažnjavati" na razne načine, recimo prisilno skidanje doze ili sl., ali potpuno ukidanje to mislim da ne može nikako.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
INSPREMAN
Posts: 6
Joined: Sat Oct 29, 2016 1:52 pm
Location: Vojvodina

Re: Testiranje-help

Post by INSPREMAN »

Informisao sam se malo, i definitivno ne mogu da izbace. Ono sto ostaje jeste da cesce ti stave te kontrole, pa umesto na svaka 2 meseca, da dolazis svake nedelje i sl. A smanjivanje terapije, samo ce dovesti do sledeceg- za njih- recidiva; gde mene 100mg ili 7 bocica nedeljno NE POKRIVA. Zato sam vrv i pozitivan na MOP... Pa jel ima neko iskustvo da li i sta se radi kada si 2x za redom pozitivan, i da li moze bez da se lezi u bolnici dobiti veca doza od 100mg u Srbiji a da nisi HIV+, i nisi HCV+ (hepatitis poz). Hvala
"What goes around comes around"
Post Reply