Pomoć u vezi prestanka uzimanja subotexa

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
minolezgun
Posts: 2
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:42 pm

Pomoć u vezi prestanka uzimanja subotexa

Post by minolezgun »

Pozdrav..

Eto mene glupana opet u problemu..naime bio sam u komuni i očistio se od metadona doduše nisam ga dugo pio.sve ukupno 6 mjeseci.tri vani i tri u komuni jer sam ga postepeno smanjivao..bio sam na 20 tableta pri ulasku..dva mjeseca sam bio čist vise nisam osjetio nikakvu krizu ma sam sebe u ogledalu nisam prepoznao..zbilja sam se oporavio i došao sam doma naravno prvih tri tjedna ništa sve ok..i malo pomalo subotex..znaci kad sam ga uzeo prvi put razvalilo me toliko da sam dva dana bio razbijen..nisam ga odmah počeo uzimati svaki dan al svakih par dana bi uzeo pola znaci 1 mg.grizla me savjest i stalno sam se odupirao neću vise neću da bi sad već nekih dva mjeseca svaki dan na 2-4 mg. Mogu bez nekih simptoma krize i na miligrama izdržat..stvar je psihe i dosade..znaci sto mene zanima..znam da je glupo pitanje i da sam probam stat i saznam..ali..dali mislite da ću ponovo imat krizu koja će trajat kao da sam skinuo metadon postepeno i mjesec dana dolazio na sebe dok se ne stabiliziram.znaci dva mjeseca čist nije neki uspjeh al opet bio sam dobar.znaci spavanje normalno nije me vuklo da uzimam ponovo jednostavno bio sam sretan sto mirno spavam i ne razmišljam o opijatima..al eto.idiot je idiot..vise ne osjećam subotex niti sam razbijen..lagana euforija prvih par sati i to je to.al osjetim da ako ga ne uzmem da neću imat volje za ništa..sad me zanima dali neko iz iskustva može reci da je imao sličnu situaciju pa prestao i kakav mu je bila kriza..znam sve.relativno je i zavisi od osobe do osobe..ljut sam sam na sebe ko pas..neznam zašto uopće pitam jer znam da sam banana i da će sigurno bit neugodno ako stanem..zanima me samo koliko neugodno i koliko dugo?dali mislite da se mogu oporavit i doc u ono stanje u kojem sam bio nakon desetak dana apstinencije ili sam restartato i opet sam na početku i da pićima Nazad u komunu..mislim jesam na početku i svjestan sam toga znate o čemu pričam..stvar je u tome da idem za Irsku za 20 dana i nemogu ići tamo u ovom stanju da mi svaki dan treba bar pol suba.nadam se da NETKO razumije u kakvoj sam poziciji..znaci frisko se skinuo i najranjiviji se ponovo navukao..sad dali ja brijem da sam nagrabusio ili ipak dva mjeseca neprekidnog uzimanja neće bit neka frka za odradit..
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Pomoć u vezi prestanka uzimanja subotexa

Post by noel »

Ne bi trebalo bit strašno, dva mjeseca, nije to puno... čeka te zikra, to je sigurno, ali neusporedivo s višegodišnjim održavanjem metadonom/buprenorfinom. Tebi su se u komuni već receptori oporavili dosta... Za 20 dana možeš sve to rješiti, nabavi si medikamenata i prvo stabiliziraj dozu bupa na najmanje koliko možeš izdržati dnevno (2mg?), a zatim to skidaj lagano kroz tjedan ili više dana... Ako presječeš na nulu, moglo bi te gadno uhvatit.

Sa mnom na detoxu je bio dečko kojem se desila slična situacija, skidanje s bupa, pa recidiv nakon par mjeseci i ajmo jovo nanovo... Spustio je na dva, pa na jedan... gadno se ispatio ali uspio sve u dva tjedna. Tako da će krize sigurno biti, 2-4mg dnevno nije mala stvar (jesi li zloupotrebljavao možda, pošto je Subutex u pitanju, na gan ili nos?).

Ajde nije strašno, recidivi su dio oporavka, rješit ćeš ti to.... Evo ti moje nedavno iskustvo, ukratko prepričano uz par savjeta (pet godina zlouporabe/održavanja i onda 20 dana spuštanja do nule, zatim sedam dana akutne krize, još tjedan gadne, ali post-akutne i to je to).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
minolezgun
Posts: 2
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:42 pm

Re: Pomoć u vezi prestanka uzimanja subotexa

Post by minolezgun »

Pozdrav Noel..hvala ti na odgovoru..pročitao sam dosta toga šta si piso po forumu..neznam ja sam probao sam doma al nije išlo zato sam ISO na metadon i nakon trim mjeseca shvatio da ću samo produživati agoniju i završit par godina na njemu kao i većina stoga sam otišo u komunu..tamo je to išlo milina..ide pomalo al ide blago..jer nemaš pristup terapiji nego ti operater vidi računa o tome kad i koliko i gotovo da nisam osjetio neku žestoku krizu..kao one jednodnevne dvodnevne od heroina...i radiš umaras se okupiran si..i jedan dan samo počneš normalno spavat i sve ostalo..ma divota.al eto šta da ti kažem..ljeto..turističko mjesto..i brzo sam se vratio u krug..naravno zloupotrebljavao sam..na nos..nikad se sa terapijom nisam igrao na gn.za to je pajdo i zdravo..al ovaj sub prokleti..jeftin dostupan...kao nije strašno prvih par puta kad sam recidivirao..al eto prešlo je u svakidašnje...mogu ja na miligramu izdržat.stvar je psihe samo..al da mi fizički fali... mogu na pola malog suba..kažem ti stvar psihe..neki dan sam iz dosade uzeo i 8 mg..pa sam tri dana bio na 2 mg..sad uzmem 2-4mg..al evo od danas ću maximalno uzimat 2 mg..al kroz tjedan dana stajem..od ponedjeljka ću probat na 0.5 i onda čekat da vidim kako će se ta kriza odvijat..ako zaškripi i osjetim da je možda prenaglo uzet ću mrvicu i basta..nema smisla sad još mjesec dana se malo pomalo skidat..a nemam ni vremena..ma niti puna dva mjeseca nisam zaredao svaki dan ajme rec 45 dana..s tim da kažem ti možda zadnjih tri tjedna sam na vise od jednog suba..tako da mislim da neće to bit nešto strašno..imam nešto apaurina xanaxa..neman ni vremena jer idem za Irsku.karta kupljena..to mi je dodatni presing al treba to pretvorit u motivaciju a ne u opterećenje..uvijek neki izgovori..hahah..bas sam glup kao stup.sta mi je ovo trebalo..kako čovjek brzo zaboravi to je nevjerovatno..neznam al nema boljeg filinga od čistoće ljudi moji..a opet sam placip... Kad dodaje do krize i kad treba malo stisnut zube..
Post Reply