postoje li blokatori za sun,bup i ostale substitucije na bazi buprenorfina?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
long john silver
Posts: 3
Joined: Tue Oct 04, 2016 5:38 pm

postoje li blokatori za sun,bup i ostale substitucije na bazi buprenorfina?

Post by long john silver »

Pozdrav svima,nov sam na forumu i otvorio sam ovaj post jer ne mogu nigde da pronadjem informaciju da li postoje blokatori koji bi blokirali rad bupa,suboxsona,subitexa,i slicno...jer ja planiram da se skinem sa suba a posto mi je vrlo primamljiv i volim njegov rad vise i od dopa,ja bih voleo da se zastit malo dok ne prodju prvi rovci posle skidanja...ne znam dal standardni blokovi poput naloksona ili nalotreksa itd,imaju ikakvo dejstvo ma substitucije ove vrste,jer koliko znam,drugaciji su receptori na koje se kace sinteticki opijati i ovi standardni,pa ne znam postoji li adekvatna zastita od bupa i sub?ako neko zna ovu informaciju,neka pise,jerbo mi je malo hitno...hvala ljudi i izvinite ako mesto nisam ispostovao.ovo mi je prvi forum i prvi post u zivotu.ne znam puno o forumima..
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: postoje li blokatori za sun,bup i ostale substitucije na bazi buprenorfina?

Post by noel »

long john silver wrote:Pozdrav svima,nov sam na forumu i otvorio sam ovaj post jer ne mogu nigde da pronadjem informaciju da li postoje blokatori koji bi blokirali rad bupa,suboxsona,subitexa,i slicno...jer ja planiram da se skinem sa suba a posto mi je vrlo primamljiv i volim njegov rad vise i od dopa,ja bih voleo da se zastit malo dok ne prodju prvi rovci posle skidanja...ne znam dal standardni blokovi poput naloksona ili nalotreksa itd,imaju ikakvo dejstvo ma substitucije ove vrste,jer koliko znam,drugaciji su receptori na koje se kace sinteticki opijati i ovi standardni,pa ne znam postoji li adekvatna zastita od bupa i sub?ako neko zna ovu informaciju,neka pise,jerbo mi je malo hitno...hvala ljudi i izvinite ako mesto nisam ispostovao.ovo mi je prvi forum i prvi post u zivotu.ne znam puno o forumima..
Oboje su antagonisti opioidnih receptora, s tim da se Naloxon uglavnom koristi kao "protuotrov" ili prva pomoć prilikom predoziranja, kao i dodatni sastojak nekih lijekova (Suboxone) u manjim dozama, kako bi se izbjegla zlouporaba (Naloxone se sublingualno ne prima, dok IV putem preduhtri opioid i izaziva umjetno izazvanu krizu - naravano, ovo je samo u teoriji, praksa je pokazala da kod je kod većine lijekova ovo posve neefektivno).

S druge strane, Naltrexone je blokator koji dolazi u nekoliko formi, najčešče u tabletama (koje bi nekog trebao zadužiti da ti daje) ili podkožnim implantantima koji postepeno otpuštaju lijek tijekom 3, 6 ili više mjeseci. Uzimanje opijata dok je naltrexon u sustavu izaziva užasnu umjetno izazvanu krizu, izbacuje buprenorfin s opijatskih receptora i veže se na njih, što znači da u jako kratkom roku dolazi do potpune detoksikacije i sve muke koja ide uz to. Znam da jako dobro djeluje na heroin, morfij, metadon... Kolega ga uzima preventivno radi straha od recidiva nad Subutexom.

Buprenorfin je polu-sintetički opioid te parcijalni agonist opioidnih receptora, što znači da bi Naltrexon svakako trebao imati učinak na njega, možda ne jačine kao kod punih agonista ali svakako bi izazvao krizu.

Na zapadu (ali i Rusiji, Izraelu itd...) Naltrexon se također koristi za tzv. rapid detox, gdje te potope lijekovima u anesteziju, ubrizgaju Naltrexon i "rapidno" te detoksiciraju kroz jedan ili dva dana. Uspjesi ove vrste terapije su vrlo kontroverzni, s mnogo nuspojava i velikom stopom recidiva.

--

Nadam se da će se javiti i netko tko je imao direktno iskustvo s ovim....
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
long john silver
Posts: 3
Joined: Tue Oct 04, 2016 5:38 pm

Re: postoje li blokatori za sun,bup i ostale substitucije na bazi buprenorfina?

Post by long john silver »

Hvala Noel!Znaci,ti u principu mislis da mogu da koristim blokator i ostu svrhu kao i za ostale opijate?imao bi ucinak i preko njegaako bih odradio bup ili sub,samo muku bih sebi napravio?i naravno,nikakav rad ne bih osetio?
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: postoje li blokatori za sun,bup i ostale substitucije na bazi buprenorfina?

Post by noel »

Točno. Naltrexon i Buprenorfin kada se nađu u kombinaciji bore se za okupaciju receptora. Oboje su vrlo jaki, pa sve ovisi o dozi. Također, dok si na Naltrexonu, navodno se smanjuje želja za uzimanjem opijata, iako je to čini se, vrlo invidualno.

Nemam iskustvo iz prve ruke, samo neku teoriju, informacije na internetu su vrlo oprečne, ali znam ljude koji ga uzimaju kako bi se zaštitili od Subutexa. Najbolje da se javi netko tko ima lično iskustvo, može li bup probiti Naltrexon i u kojoj dozi? Da li uopće pobjeđuje u okupaciji receptora? Je li trošenje Naltrexona radi zaštite od buprenorfina zapravo bacanje novaca?
Naltrexone? What is it and what does it do?

A narcotic antagonist, works by blocking opioid receptors in the brain, without activating them, therefore, blocking the effects of opioids (e.g., heroin, morphine). Naltrexone has a High affinity to the Mu receptor, yet not as high as buprenorphine. Naltrexone binds to the opioid receptors stronger then other opioids (except buprenorphine) this results in near complete blocking of opioids. Naltrexone is not used extensively because the retention rate of patients is very low. Unlike buprenorphine Naltrexone does not activate the opioid receptors at all, so any lingering withdrawal, or pain from a compromised endogenous opioid system will still exist.
Naltrexone wipes out Suboxone by knocking the sub off the opiate receptors and binding to them. If you are taking a decent amount of suboxone the Naltrexone would send you into withdrawal.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
long john silver
Posts: 3
Joined: Tue Oct 04, 2016 5:38 pm

Re: postoje li blokatori za sun,bup i ostale substitucije na bazi buprenorfina?

Post by long john silver »

Hvala druze.u svakom slucaju korisne informacije.i ja sam malo kopao po netu i navodno bi trebalo da deluju kao blokatori i za sinteticke opoide ali imam isto misljenje kao i ti ,da su doze i dejstvo vrlo individualni...
Post Reply