Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 2:17 pm Ninocka,ne mozes nekoga naterati da ode kod doktora, decko izbegavao lekare i kad mu je tu i tamo bilo dobro,kad je bio na bupu, pa sad mu nije dobro,pa opet ne moze kod lekara..
Drugo,zakljucan je i veliko znak pitanja je sta on stvarno zeli od zivota, sad trenutno igra kako drugi sviraju, a svi znamo da se niko zbog drugih nikada nije skinuo i niko nece moci da mu pomogne,ako on sam ne resi da to tako bude
To da!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 6:38 pm
StopBup wrote: Thu Aug 15, 2019 4:48 pm
xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 4:07 pm
Treba imati svoja misljenja i svoje stavove,pa kakvi god bili, a nekad neko napise nesto sto prethodno (cesto) vec procitah,ono samo izmenjeno tu i tamo ,a nije bilo gadjanje,vise je bila kontradiktornost
Drzati se čvrsto svoje odluke "neću da se drogiram"! Ako se budemo drogirali, sigurno normalni biti nećemo, samo ćemo potonuti dublje. Seti se svog prvog posta gde si napisala da hoćeš da budeš normalna, a ne da se diviš onima koji to jesu. Bedno je zadovoljstvo od droge. Malo ti kao nešto da, u stvari zavara te, a mnogo više ti uzme. Eto kakva samo budeš sutradan posle bilo čega i gde si stigla za sve ove godine?! Tu da se diviš onima koji su normalni...
Nije ni bitno, ne mislim na to,ali da ne idemo sa teme.. ;)
Sta se onda ovdje treba zamarati samo sa ciframa u mg ili mikrogramima suba ili se moze pricati i kako dugorocno ostati ok?
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Thu Aug 15, 2019 6:46 pm
xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 6:38 pm
StopBup wrote: Thu Aug 15, 2019 4:48 pm
Drzati se čvrsto svoje odluke "neću da se drogiram"! Ako se budemo drogirali, sigurno normalni biti nećemo, samo ćemo potonuti dublje. Seti se svog prvog posta gde si napisala da hoćeš da budeš normalna, a ne da se diviš onima koji to jesu. Bedno je zadovoljstvo od droge. Malo ti kao nešto da, u stvari zavara te, a mnogo više ti uzme. Eto kakva samo budeš sutradan posle bilo čega i gde si stigla za sve ove godine?! Tu da se diviš onima koji su normalni...
Nije ni bitno, ne mislim na to,ali da ne idemo sa teme.. ;)
Sta se onda ovdje treba zamarati samo sa ciframa u mg ili mikrogramima suba ili se moze pricati i kako dugorocno ostati ok?
Može mićo i to kontam, samo ne bezati od teme mnogo.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

licaninsasela wrote: Thu Aug 15, 2019 2:05 pm
xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 1:54 pm Ninocka, isprati situaciju, pomenuti lekovi su tu tokom ovih par dana,tako je lena rekla,devojka ne zna i mislila je da je glavni problem skidanje..
A koliko se secam, nas je atman inficirao bese pricama,jer tvoj muz nakon svega vodi opusten i strejt zivot,
cemu nerviranje? ;)
Cemu takvi tonovi izmedu redaka. Svi smo u govnima do grla i zato jesmo ovdje. Sto zbog razlicitosti sto iskustva pomoci i samopomoci. Zar ne? Ne drzim niciju stanu al nije ugodna situvacija.
Voli tako xxxana te teske tonove...
I onda kad krene teska grmljavina , zapali kuci😩
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ko zapalio kuci? Evo me Ninocka, nemoj patiti :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Thu Aug 15, 2019 6:46 pm
xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 6:38 pm
StopBup wrote: Thu Aug 15, 2019 4:48 pm
Drzati se čvrsto svoje odluke "neću da se drogiram"! Ako se budemo drogirali, sigurno normalni biti nećemo, samo ćemo potonuti dublje. Seti se svog prvog posta gde si napisala da hoćeš da budeš normalna, a ne da se diviš onima koji to jesu. Bedno je zadovoljstvo od droge. Malo ti kao nešto da, u stvari zavara te, a mnogo više ti uzme. Eto kakva samo budeš sutradan posle bilo čega i gde si stigla za sve ove godine?! Tu da se diviš onima koji su normalni...
Nije ni bitno, ne mislim na to,ali da ne idemo sa teme.. ;)
Sta se onda ovdje treba zamarati samo sa ciframa u mg ili mikrogramima suba ili se moze pricati i kako dugorocno ostati ok?
Pa jes, to je pravo pitanje,tu ima da razglabamo vala koliko hoces
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Dobro je to Ninocka,ova tema mi je kao dnevnik u ovom stanju, da se nekad podsetim koji sam idiot bila ;) Nemoj zameriti
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

-Ovo je meni mislim 80.-i dan da sam cist, tako nesto. Dobro sam, svasta sam uradio za ovo vreme, najvise se tice menjanja navika, dosta sam se promenio na bolje za ovo kratko vreme, a i ljudi oko mene primecuju da sam bas zivnuo, samo ne znaju razlog, jedna starija zana, komsunica, koju gotivim od malih nogu, tvrdi da sam se zaljubio, pita kad je dovodim kuci, hahahhah. :D U glavnom, jos nisam skroz dosao k' sebi, ali valjda cu brzo. Koncentracija se popravlja, sve manje i manje odlutam negde sa mislima, ali ipak, jos po nekad budem malo odsutan, droga sem trave mi ne pada na pamet, ali i nju sam izbacio, ne pusim je vise ni pred spavanje, nakon onog teskog crnjaka i paranoje koju sam doziveo kad sam se napusio pre 11 dana kad sam dosao sa mora, ni alkohol ne pipam, samo pusim pljuge. Eto ukratko o mom trenutnom stanju...

-Xxxana kako si, je l' bolje spavas, da li te je prosla fizika, nemirne noge i to?
-Jurke, na kojoj si ti dozi sada?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Aug 17, 2019 8:03 am -Ovo je meni mislim 80.-i dan da sam cist, tako nesto. Dobro sam, svasta sam uradio za ovo vreme, najvise se tice menjanja navika, dosta sam se promenio na bolje za ovo kratko vreme, a i ljudi oko mene primecuju da sam bas zivnuo, samo ne znaju razlog, jedna starija zana, komsunica, koju gotivim od malih nogu, tvrdi da sam se zaljubio, pita kad je dovodim kuci, hahahhah. :D U glavnom, jos nisam skroz dosao k' sebi, ali valjda cu brzo. Koncentracija se popravlja, sve manje i manje odlutam negde sa mislima, ali ipak, jos po nekad budem malo odsutan, droga sem trave mi ne pada na pamet, ali i nju sam izbacio, ne pusim je vise ni pred spavanje, nakon onog teskog crnjaka i paranoje koju sam doziveo kad sam se napusio pre 11 dana kad sam dosao sa mora, ni alkohol ne pipam, samo pusim pljuge. Eto ukratko o mom trenutnom stanju...

-Xxxana kako si, je l' bolje spavas, da li te je prosla fizika, nemirne noge i to?
-Jurke, na kojoj si ti dozi sada?
Nisam ni imala sad neku strasnu fiziku,bilo je cimanja zbog onih sokova uvece, tremor me hvata i dalje sa vremena na vreme,ali manje,sve u svemu mogu da kazem da je vise psihicki,u glavi mi je cudno i dalje oni pritisci i to
A slabo spavam, mozda sam 1-2 noci spavala po 4h, sve nesto na prekide
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Sat Aug 17, 2019 8:40 am
StopBup wrote: Sat Aug 17, 2019 8:03 am -Ovo je meni mislim 80.-i dan da sam cist, tako nesto. Dobro sam, svasta sam uradio za ovo vreme, najvise se tice menjanja navika, dosta sam se promenio na bolje za ovo kratko vreme, a i ljudi oko mene primecuju da sam bas zivnuo, samo ne znaju razlog, jedna starija zana, komsunica, koju gotivim od malih nogu, tvrdi da sam se zaljubio, pita kad je dovodim kuci, hahahhah. :D U glavnom, jos nisam skroz dosao k' sebi, ali valjda cu brzo. Koncentracija se popravlja, sve manje i manje odlutam negde sa mislima, ali ipak, jos po nekad budem malo odsutan, droga sem trave mi ne pada na pamet, ali i nju sam izbacio, ne pusim je vise ni pred spavanje, nakon onog teskog crnjaka i paranoje koju sam doziveo kad sam se napusio pre 11 dana kad sam dosao sa mora, ni alkohol ne pipam, samo pusim pljuge. Eto ukratko o mom trenutnom stanju...

-Xxxana kako si, je l' bolje spavas, da li te je prosla fizika, nemirne noge i to?
-Jurke, na kojoj si ti dozi sada?
Nisam ni imala sad neku strasnu fiziku,bilo je cimanja zbog onih sokova uvece, tremor me hvata i dalje sa vremena na vreme,ali manje,sve u svemu mogu da kazem da je vise psihicki,u glavi mi je cudno i dalje oni pritisci i to
A slabo spavam, mozda sam 1-2 noci spavala po 4h, sve nesto na prekide
Ane kako glava?
Locked