Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Sb, polako bre citaj, nerviram se koliko prerano donosis zakljucke.
Opet sad moram isto nisi ti jedini koga trava radi na paranoju. Ja sam je id 20g pa nedje do 30 izbjegavala u sirokom krugu. Od dva dima sam licila ba nervnog bolesnika....Sas je situacija grugacija bas me lijepo ucece opusti kad klinci zaspu , uz neki film
vjerujemo mi tebi, da te trava lose radi!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ManMan, prestani da pusis, pa ces moci vise od jednom dnevno. Moj prijatalj, 16 godina stariji od mene, "70.-o godiste, pre dve godine se ozenio prvi put, sa devojkom "95.-o i dobio dete. Prestao je da pusi pre nekih 15 godina, izgleda kao da ima 35godina, nabildovan, iskljicovo prorodno, jak k'o zemlja, ova mala njegova, do jaja riba, u opste mi nedeluje nezadovoljno, sta vise, vrcka i skakuce po ulici. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Fri Jun 21, 2019 9:38 am Sb, polako bre citaj, nerviram se koliko prerano donosis zakljucke.
Opet sad moram isto nisi ti jedini koga trava radi na paranoju. Ja sam je id 20g pa nedje do 30 izbjegavala u sirokom krugu. Od dva dima sam licila ba nervnog bolesnika....Sas je situacija grugacija bas me lijepo ucece opusti kad klinci zaspu , uz neki film
vjerujemo mi tebi, da te trava lose radi!!!
Jedno je sigirno, za preko dana ne valja nikako, uvece i moze da prodje. Ja sam se jednom naduvao u ovom smanjivanju preko dana, znaci pre potpune apstinencije, negde cetvrti dan bez bupa, sta cu, kao ajd travu, udjem u radnju, ova me gleda, sta ti je kao, hahah, udjem u auto, mrzi me brzinu da prebacim, hahahah, i za jedno sat vremena, odem na bup, jbg. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by oxo »

i mene je ganja paranojisala u kasnijim fazama drogiranja, najstrasnije... sto bi rekao jedan moj drugar, "kad se naduvam toliko se rastuzim, dodje mi da placem od muke" :)
ali ja sam bio klasican ganjoman u pocetku, onaj koji duva 10 dzointa dnevno, i kad sam progutao prvi ekser u zivotu, nikad me vise ganja nije radila kao pre
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

oxo wrote: Fri Jun 21, 2019 11:20 am i mene je ganja paranojisala u kasnijim fazama drogiranja, najstrasnije... sto bi rekao jedan moj drugar, "kad se naduvam toliko se rastuzim, dodje mi da placem od muke" :)
ali ja sam bio klasican ganjoman u pocetku, onaj koji duva 10 dzointa dnevno, i kad sam progutao prvi ekser u zivotu, nikad me vise ganja nije radila kao pre
Mene je paranoisala i pre prvog eksera, verovatno zato sto sam prvi u skoli poceo da kupujem kolicinu, pa preterivao. Tada su se dzojusi prodavali za 30 din, ako nemas, moglo je i za 20, ili 2 za 50, a ja sam kupovao za 300 dim pun celofan od cigara, a za 200 2/3 celofana. Secam se odlicno da sam prvi ekser progutao sa 15 godina 2001.-e, e sad kako me je ganja radila bas posle njega, nisam zapamtio nista specijalno, znam samo da me je ekser radio sjajno. Jednom smo drugarica iz razreda i ja na ekskurziji pojeli ona pola, ja ceo pred seks, nikad to necu zaboraviti, samo ne verujem da cu unucima pricati,hahahahaha. :mrgreen: Daaa, a slusali smo onu stvat bolesnu ako si cuo "The Horrorist - One Night in New York City", hahahaha, bolesna smo deca bili. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

JU ju, Sb sto to pricas!!!
Mi smo bili fina djeca na forumu, dok ti nisi dosao!!
Tacno ces nas iskvarit!!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Fri Jun 21, 2019 3:29 pm JU ju, Sb sto to pricas!!!
Mi smo bili fina djeca na forumu, dok ti nisi dosao!!
Tacno ces nas iskvarit!!!!
Vecina nas smo bili fina deca, pa pobrljavili u ranoj mladosti. E sad za tebe ne znam, po onome sto znam, ti si postala nevaljala sa 32-33, ako sam dobro zapamtio, srecom, brzo si se popravila. :D Mada nije to toliko cudno za taj bup. Mozda i najpodmuklija droga koju mozes da uzmes. Mnogi ljudi koji i vole drogu, drze se onoga, nikad heroin, ali zato bup probaju, i vecina se navuku, mnogima u startu promakne ta jako bitna cinjenica, koja je promakla i tebi i meni, a to je da je taj bup od ljudi koji su bili na dnu, napravio "normalne" ljude.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Stvarno pojedinima fali malo skromnosti i iskrenosti..
O cemu vi pricate..
Vecina tek na buprenorfinu odluci da se skine, i nisu ni svesni da im je buprenorfin pruzio taj osecaj lakog skidanja...
I sada odjednom buprenorfin je djubre, bolji je heroin za odrzavanje..pa trava je djubre...
Prva stvar, postoji ta tendencija da se nakon otvaranja na forumu, i pricanja svoje price pojedini izjasne kao evo skidoh se ja..uff... a sve to da ne bi razocarali nekoga od koga su dobijali podrsku da se skinu itd..
Verovatno to dozivljavaju kao slabost, ili nemoc...
Onda primetis kod tog sveze skinutog, podjednaku energiju kao i pre navodnog skidanja..i vidis kilometarske tekstove..i shvatis da se taj neko nije ni skinuo, vec ti vredja inteligenciju..
Samo ne razumem cemu onda forum, otvaranje, podrska itd..
Izgleda da ljudima pogoduje anonimnost foruma, pa onda ovde kreiraju neke svoje price..sa te neke bezbedne distance...
Nemam nista protiv, ali to onda nema istu svrhu.
Sto se tice Buprenorfina, izgleda da ni on nije za svakoga...
Jer ja koliko vidim svi koji su na tom buprenorfinu su se nekako zeznuli..uzeli ga a nisu znali, ili nisu hteli...pa sada zale i ne mogu da ga se rese..
Kako se svi zeznete tako...
Sta mislite kada bi se desilo da taj Bup odjednom postane nedostupan, zabranjen itd..da postane nemoguce da se nabavi..?
Da li vi mislite da bi to vama islo na ruku, posto neko rece. - Doktorima koji pisu Buprenorfin od dve osmice treba oduzeti dozvolu..
Vi kao svi slusate doktora, pa na silu uzimate vise nego sto vam treba...
Ajde nemoj da se lazemo vise.. da nema leka jurili bi ste ga na crno da ga kupite, znaci na sve strane bi trcali...
Ovde smo cekali godinama kao blesavi da se pusti u promet, jer ga je bilo svuda samo kod nas nije..
Ja sam na 1 mg vec godinama, niti podizem dozu niti imam potrebe niti uopste vise razmisljam o tom leku..uzmem lek, popijem kafu i idem na posao..
Imam kolegu koji se bode insulinom svaki dan i pije lekove za pritisak, pa ne kuka..
Naravno da nemam nista protiv da se svako oslobadja terapije, kada ona vise nema svoju svrhu..ali to gledati malo rezonski, i uzimati u obzir o kojoj se bolesti ovde radi, koja je tezina bolesti, da li ces moci da imas kvalitetan zivot posle, da li ces biti u stanju da zavrsavas svoje obaveze itd.
U nekim sredjenim sistemima, ako nisi u funkciji mesec, dva tri, onda bankrotiras...na primer..
A ne na nacin, sve cega ja hocu da se otarasim je odjednom djubre i fuj , i sada se je odricem toga i postacu strejt.. jeste da necu uzivati sada u muzici ali evo zrtvujem se i bla bla bla...
Bolesti su se uvek lecile otrovima..zato na apotekama imate onu sliku zmije, i nema nista lepo ni u jednoj bolesti.
P.S. Nista licno protiv nikoga, ali iskrenost bi uvek trebala biti na prvom mestu..
...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ziki wrote: Fri Jun 21, 2019 4:25 pm Stvarno pojedinima fali malo skromnosti i iskrenosti..
O cemu vi pricate..
Vecina tek na buprenorfinu odluci da se skine, i nisu ni svesni da im je buprenorfin pruzio taj osecaj lakog skidanja...
I sada odjednom buprenorfin je djubre, bolji je heroin za odrzavanje..pa trava je djubre...
Prva stvar, postoji ta tendencija da se nakon otvaranja na forumu, i pricanja svoje price pojedini izjasne kao evo skidoh se ja..uff... a sve to da ne bi razocarali nekoga od koga su dobijali podrsku da se skinu itd..
Verovatno to dozivljavaju kao slabost, ili nemoc...
Onda primetis kod tog sveze skinutog, podjednaku energiju kao i pre navodnog skidanja..i vidis kilometarske tekstove..i shvatis da se taj neko nije ni skinuo, vec ti vredja inteligenciju..
Samo ne razumem cemu onda forum, otvaranje, podrska itd..
Izgleda da ljudima pogoduje anonimnost foruma, pa onda ovde kreiraju neke svoje price..sa te neke bezbedne distance...
Nemam nista protiv, ali to onda nema istu svrhu.
Sto se tice Buprenorfina, izgleda da ni on nije za svakoga...
Jer ja koliko vidim svi koji su na tom buprenorfinu su se nekako zeznuli..uzeli ga a nisu znali, ili nisu hteli...pa sada zale i ne mogu da ga se rese..
Kako se svi zeznete tako...
Sta mislite kada bi se desilo da taj Bup odjednom postane nedostupan, zabranjen itd..da postane nemoguce da se nabavi..?
Da li vi mislite da bi to vama islo na ruku, posto neko rece. - Doktorima koji pisu Buprenorfin od dve osmice treba oduzeti dozvolu..
Vi kao svi slusate doktora, pa na silu uzimate vise nego sto vam treba...
Ajde nemoj da se lazemo vise.. da nema leka jurili bi ste ga na crno da ga kupite, znaci na sve strane bi trcali...
Ovde smo cekali godinama kao blesavi da se pusti u promet, jer ga je bilo svuda samo kod nas nije..
Ja sam na 1 mg vec godinama, niti podizem dozu niti imam potrebe niti uopste vise razmisljam o tom leku..uzmem lek, popijem kafu i idem na posao..
Imam kolegu koji se bode insulinom svaki dan i pije lekove za pritisak, pa ne kuka..
Naravno da nemam nista protiv da se svako oslobadja terapije, kada ona vise nema svoju svrhu..ali to gledati malo rezonski, i uzimati u obzir o kojoj se bolesti ovde radi, koja je tezina bolesti, da li ces moci da imas kvalitetan zivot posle, da li ces biti u stanju da zavrsavas svoje obaveze itd.
U nekim sredjenim sistemima, ako nisi u funkciji mesec, dva tri, onda bankrotiras...na primer..
A ne na nacin, sve cega ja hocu da se otarasim je odjednom djubre i fuj , i sada se je odricem toga i postacu strejt.. jeste da necu uzivati sada u muzici ali evo zrtvujem se i bla bla bla...
Bolesti su se uvek lecile otrovima..zato na apotekama imate onu sliku zmije, i nema nista lepo ni u jednoj bolesti.
P.S. Nista licno protiv nikoga, ali iskrenost bi uvek trebala biti na prvom mestu..
Ja pljunem bup cim mogu, stvarno ga ne volim, i bas mi je podmukla droga, ali priznajem da ima i dobrih strana i sto se tice mene. Ja dok se nisam opekao na bupu, i navukao se, smatrao sam da cu se ceo zivot po nekad drogirati, spidom, ekserima, dopom, alkoholom, tek na bupu sam skroz shvatio besmisao drogiranja, i na njemu odlucio i shvatio da zelim da budem vise jednom ciste glave u zivotu, i da mi ne treba nista da me suta u glavu. Stvarno ne znam da li bi se to desilo i da se nisam navukao, ali kako stoje stvari, izgleda da je moja narkofilija ipak morala da se zavrsi tako sto bih se na nesto navukao, da bih prestao da volim drogu... Jeben je za skidanje jako, evo treci put se skidam, skoro 20 dana od zadnje doze, ja jos nikako ne mogu da kazem da je to jos gotovo, jer se ne osecam normalno, nego jako konfuzno... I ipak mislim da je bolje sto sam se navukao na bup, a ne na dop, jer prema dopu, ljudi razviju jaku emociju, a ona bude problem i nakon duge apstinencije, sto kod bupa nije slucaj, kod bupa je najveci problem izdrzati da ti se sloze kocke u glavi, a to traje mesec, dva, tri, a kod nekih i duze.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Da uputim nove.
Ziki je staru forumas. I zivi fino na supstituciji.Cesto se moze cut da se fali kako je na bupu kucu napravio.
Pricaju ljudi, usao u legendu, brani bup ka' rodjeno dijete.
Ko zeli biti "miran" na supstituciju obratiti mu se licno u inbox.

SB uvijek sam bila nestasna, ali nisam jikad bila zavisnik. Spotakoh se tek u 30...
Tu bi mogle dobre studije da se naprave...
Locked