Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka wrote:
VitaJana wrote:Update:
Meni 3 mjeseca, a mužu 2 tjedna bez suba.
Idemo dalje ;)

Anyway, pratite li utakmicu i što kažete?
Ja se smorila sto nema Srba, ali nastavila da pratim do Engleske Hrvatske i tu se pozdravih sa prvenstvom!! A sve hocu da ti cestitam mogu mislit kako si navijala...
Na žalost, propustila sam tu utakmicu jer sam morala raditi. Osim što sam malo ćirila na mob.
Ali zato u u nedjelju :shock: :shock: :shock: :ugeek:

Jbg, hrvati su sad u euforiji. Dobro im došlo za zaboraviti probleme i svakodnevnicu.
Al zato kad se emocije slegnu pa shvate da je opet sve poskupilo, i da nas je vlast ponovno opljačkala.....

Al nećemo sad o tome, nek još malo sanjamo
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka wrote:
VitaJana wrote:Update:
Meni 3 mjeseca, a mužu 2 tjedna bez suba.
Idemo dalje ;)

Anyway, pratite li utakmicu i što kažete?
Ja se smorila sto nema Srba, ali nastavila da pratim do Engleske Hrvatske i tu se pozdravih sa prvenstvom!! A sve hocu da ti cestitam mogu mislit kako si navijala...


Ja se nisam ni ponadala da cemo nesto i da postignemo, dobro smo pobedili i ono sto smo pobedili:)
Nego, ja sam dobro profitirala za ovo prvenstvo, da bi se drzala podalje od tv-a, palo je brdo poklona:)
Radujem se svakom narednom prvenstvu

Braco i sestre, navijam za vas u nedelju sa 80% srca, ne bas svim srcem, da ne preterujemo bas hihihi
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:
Ninocka wrote:
VitaJana wrote:Update:
Meni 3 mjeseca, a mužu 2 tjedna bez suba.
Idemo dalje ;)

Anyway, pratite li utakmicu i što kažete?
Ja se smorila sto nema Srba, ali nastavila da pratim do Engleske Hrvatske i tu se pozdravih sa prvenstvom!! A sve hocu da ti cestitam mogu mislit kako si navijala...


Ja se nisam ni ponadala da cemo nesto i da postignemo, dobro smo pobedili i ono sto smo pobedili:)
Nego, ja sam dobro profitirala za ovo prvenstvo, da bi se drzala podalje od tv-a, palo je brdo poklona:)
Radujem se svakom narednom prvenstvu

Braco i sestre, navijam za vas u nedelju sa 80% srca, ne bas svim srcem, da ne preterujemo bas hihihi
Ja sam mislila da necu moci tako sa zarom navijati, bas sam bila indiferentna!!
Ali eto nakupih i ja nekih 70% i navijacu!!
Za nas Crnogorce je to misaona imenica pa sam svim srcem navijala za Srbe i eto ostase mi Hrvati sad.
A ti Frajla si cudo zivota mi. Svi muzevi gledaju tekme ali ti si bas profitirala.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka cekamo nedelju da vidimo sta ce pasti:)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Ninocka cekamo nedelju da vidimo sta ce pasti:)
Ne znam sto ce Hrvatima, ali tebi znam sto ce!!
Sandalice, tasna i mozda jos neki parfem!! :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

MarijaSandra wrote:Ok, hvala na iscrpnom pdgovoru. Mogu ti reci da je sve bolje od heroina, a ne uzimanje istog je pocetna tacka za dalje napredovanje u ovoj prici. Sto se neke moje strane i mog misljenja tice je da ce ti se muz uskoro skinuti sa bupa, a i ti. Pazi imate dete. Ko ga nema to uzima ko da imas papagaja i ne razume osecaj. Ja imam cerku od 8 godina i ona mi je bila jaka satisfakcija. Njena mama je uvek bila strejt ni pivo nije popila u zivotu, ali bukvalno i nikada nije bila taj problematican deo price. Zapamti deca moraju odrasti, a kako oni rastu u nama raste sram. Siguran sam da tvoj muz njen otac nikada nece dozvoliti sebi da njegovom detetu neko baci uvredu ej tata ti je ovakav i kapiram da ce se to promeniti vrlo brzo u njegovoj glavi. Dok su deca mala budemo neodgovorni pomalo i prolazi sve i svasta, ali kako rastu zamislimo se. Odrzi brak i veruj bicete mnogo srecni uskoro oboje. Imate i razlog. Nek Vam je dete zivo i zdravo i Vi sa njim.
-Citam ovo I mogu reci da sam blago sokirana. Ovo kao I sve ostale tvoje komentare. Sasvim slucajno... Nije moj stil,ali ovo sada je prosto jace od mene I moram da kazem. Tebi nije mesto ovde da bilo kome savete dajes. Zasto ne pises o tome,da je sada treca godina kako ne vidjas dete,alimentaciju ne placas niti se pitas kako I od cega ti zivi dete,dobro je pa znas koliko godina ima. Da me neko ne shvati pogresno,sama sam u brak sa narkomanom usla,sve sam znala I 6god se borila I ne krivim ga ni za sta. On je moja prva I jedina prava ljubav...ali u tom braku izgubila sam sebe,snagu,volju. A dete raste,vidi,shvata...I kada smo se razveli NIKAD pomislila nisam da ce svoje dete tako precrtati,jer je S tvoj svet bila. O sebi najmanje zelim da pricam,sta sam prosla I u braku I sad posle braka,iskreno ne znam sta je gore. Da li takav brak ili sada pitanje njeno "zasto nemam tatu, da li nas tata pamti I zasto nas ne voli" I bezbroj slicnih pitanja,zadirkivanja u skoli,suza ii ostalog....Svi mi imamo pravo da zivimo kako zelimo,moj je zivot ona I borim se kako znam...ti si svoj izabrao,kazes dobro si...zaista mi je drago. Za mene je nezamisivo to kako jedan otac moze biti ispunjen I srecan,dok dete pati za njim. Narkoman,alkoholicar,kockar...pre svega si covek! Kako takav covek,kog ja ne poznajem vise, legne mirno da spava,znajuci da mu dete provodi noci u suzama? Ne zameri na ovom postu,ali ti si poslednja osoba koja treba da deli savete o zivotu,braku I deci....

Kako ga nadje ovdje majke ti??!! Prosto nevjerovatno!!
U ovu vasu pricu ne bi da se mjesam, nego se prvo zbunih odakle sad ovaj post, a sad mu nije jasno kako pod tim pseudonimom provali svog bivseg muza?????,,,
konto
Posts: 1
Joined: Fri Feb 06, 2015 1:13 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by konto »

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje za vas, nadam se da mi možete pomoći.
Dugogodišnji sam heroinski zavisnik međutim imao sam podužu pauzu. Naravno pre par nedelja se sjebem i zavozam par nedelja i strefi me zikra kao da nikad nisam ni prestajao. Uzmem taj bup danas (prvi put u životu), prvo 4mg i posle još 4 misleći da mi ne pomaže i onda me već opasno strefilo. Uglavnom, šta je moje pitanje... Plan mi je da ovo uzimam nekih nedelju dana i da onda prestanem sa svačim kako se ne bih i na ovo navukao. Kakvo doziranje predlažete?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ninocka wrote:
MarijaSandra wrote:Ok, hvala na iscrpnom pdgovoru. Mogu ti reci da je sve bolje od heroina, a ne uzimanje istog je pocetna tacka za dalje napredovanje u ovoj prici. Sto se neke moje strane i mog misljenja tice je da ce ti se muz uskoro skinuti sa bupa, a i ti. Pazi imate dete. Ko ga nema to uzima ko da imas papagaja i ne razume osecaj. Ja imam cerku od 8 godina i ona mi je bila jaka satisfakcija. Njena mama je uvek bila strejt ni pivo nije popila u zivotu, ali bukvalno i nikada nije bila taj problematican deo price. Zapamti deca moraju odrasti, a kako oni rastu u nama raste sram. Siguran sam da tvoj muz njen otac nikada nece dozvoliti sebi da njegovom detetu neko baci uvredu ej tata ti je ovakav i kapiram da ce se to promeniti vrlo brzo u njegovoj glavi. Dok su deca mala budemo neodgovorni pomalo i prolazi sve i svasta, ali kako rastu zamislimo se. Odrzi brak i veruj bicete mnogo srecni uskoro oboje. Imate i razlog. Nek Vam je dete zivo i zdravo i Vi sa njim.
-Citam ovo I mogu reci da sam blago sokirana. Ovo kao I sve ostale tvoje komentare. Sasvim slucajno... Nije moj stil,ali ovo sada je prosto jace od mene I moram da kazem. Tebi nije mesto ovde da bilo kome savete dajes. Zasto ne pises o tome,da je sada treca godina kako ne vidjas dete,alimentaciju ne placas niti se pitas kako I od cega ti zivi dete,dobro je pa znas koliko godina ima. Da me neko ne shvati pogresno,sama sam u brak sa narkomanom usla,sve sam znala I 6god se borila I ne krivim ga ni za sta. On je moja prva I jedina prava ljubav...ali u tom braku izgubila sam sebe,snagu,volju. A dete raste,vidi,shvata...I kada smo se razveli NIKAD pomislila nisam da ce svoje dete tako precrtati,jer je S tvoj svet bila. O sebi najmanje zelim da pricam,sta sam prosla I u braku I sad posle braka,iskreno ne znam sta je gore. Da li takav brak ili sada pitanje njeno "zasto nemam tatu, da li nas tata pamti I zasto nas ne voli" I bezbroj slicnih pitanja,zadirkivanja u skoli,suza ii ostalog....Svi mi imamo pravo da zivimo kako zelimo,moj je zivot ona I borim se kako znam...ti si svoj izabrao,kazes dobro si...zaista mi je drago. Za mene je nezamisivo to kako jedan otac moze biti ispunjen I srecan,dok dete pati za njim. Narkoman,alkoholicar,kockar...pre svega si covek! Kako takav covek,kog ja ne poznajem vise, legne mirno da spava,znajuci da mu dete provodi noci u suzama? Ne zameri na ovom postu,ali ti si poslednja osoba koja treba da deli savete o zivotu,braku I deci....
Kako ga nadje ovdje majke ti??!! Prosto nevjerovatno!!
U ovu vasu pricu ne bi da se mjesam, nego se prvo zbunih odakle sad ovaj post, a sad mu nije jasno kako pod tim pseudonimom provali svog bivseg muza?????,,,
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

I meni je promakao post, verovatno ga je Sanela ksnije pustila....
Ludilo... covek koji zna svima da pametuje i cak upozorava na Nesketa kako ima los odnos prema zenama a gde sada ovo...
Eto nam odgovora zasto se pojavio niotkuda i od jednom... da dokaze zeni da se promenio.

Marijasandra, ako je istina bezi glavom bez obzira. Da si birala ne bi ga takvog nasla! Egoizam i manipulacije prste na sve strane
Pozdrav
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ma odma smo ga provalili ( mi pojedini)) Samo se zaista nisam nadala da je bas ovoliku prestavu napravio!!
Dodjes na forum da bi bivsoj zeni dokazao da si se promjenio.. a sve se to desava "kao" slucajno.
Locked