Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

@VitaJana

Pa kad već imaš te table "za bacanje", prosledi nama koji to papreno plaćamo?
Mislim, ako možeš ... Značilo bi mi da ne platim npr. ovog meseca za svoju dozu na ulici, kao što i plaćam... Dajem 5 puta veću cifru nego u apoteci..
Pretpostavljam da nisi u Srbiji, te da slanje poštom ne bi bilo moguće, jel da?

Drž se, krenulo ti dobro.. Samo guraj!
Pozz!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Vitajano, kako napreduje farbanje?:)
Jučer sam ga izbjegla, ali danas neću moći :x
Evo se upravo natjeravam ustati i krenuti za poslom.
Noge me još od jučer bole, ali boljele su me i na subu.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Man, rado bih da je moguće. Al ne bih da me zatvore zbog dilanja tableta
I to još mukte :D
Ma ima i kod nas ljudi koji kupuju na crno ali mi se ne zeza s tim
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

@VitaJana

Ma znam, da je nemoguće.. Samo sam "whishfull thinking" fazon!
Preživeću sa ovim cenam, šta da radim kad nemam izbora. Hoće ljudi da pomognu, da daju po jedan komad za džabe.. Ali samo jednom. Tako da to čuvam za poslednju opciju kad ne budem imao ni za paklu cigareta.. Pu-pu! Ne daj Bože!

Hvala ŽeMska.. Guraj dalje!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ManDeMan kapiram sta si napisao ali ljude mrzi da brisu delove teksta postoji i drugi nacin a to je da kopiras samo zeljeni pasus a onda na pocetku upises [quote="ManDeMan"] pa željeni tekst i na kraju opet "quote" :)

Nisi bas pratio ja sam se sa bupa skidala pre 6 meseci uspesno, pisala sam na svojoj temi, ovde sam se opet javila zbog ogromne zelje za bupom koja se opet javila tj prisutna je sve vreme ali nekako sam se uz pomoc muza oduprela jer mi je uspesno uklonio sve mogucnosti da dodjem do bupa zato sto sam to i trazila od njega on licno mi ne bi branio kada bih ja izrazila.zelju da ga uzmem opet ali ja sam mu lepo objasnila da ne sme da mi da ni bup ni pare bukvalno idemo zajedno u prodavnoci nigde pare ne nosim niti uzimam ali sve je to na veliku silu sad se javlja i ta anksioznost, depresija ni sama ne znam sta, i napad panike juce, zaista se trudim da budem ok ali tesko je kada znas da te 1mg deli od srece i bezbriznosti. Postala sam jako smorena, zatvorena u sebe, ni sa kim se ne druzim, placem cesto i tako mislim kako koji dan. Uglavnom dete mi je jedino drustvo i muz i zaista nemam volje ni za cim. Možda sam navikla da budem uradjena i raspolozena na vestacki nacin mozea drugacije ne mogu. Trudim se svum silama da pomognem mužu ako bi se on skinuo lakse bi mi bilo ovako imam dve opcije da se on skine ili da se ja navucem prosto ne vidim da moze drugacije. Ne znam vredi li ovoliko cimanje cela zima mi je prosla u kuci i trudu da ne zabrljam kao da se citav moj svet oko toga vrti vise ne mogu ničemu da se posvetim, ubija me sto nemam posao pa da bar tu izgubim neko vreme i zaradim novac ovako kradem bogu dane i osecam se bezveze. Iskreno vise mi nije ni stalo sta bude neka.bude znam ako uzmem da cu se navuci opet onda ce se ceo svet vrteti oko skidanja i tako.u nedogled. Meni se bup ocito nije smucio i jako mi nedostaje.
Posto.si pisao da nabavljas bup na crno i mi smo isto tako s tim da moj muz ima dogovor sa drugom koji uzuma recepte a moj muz mu daje pare i onda to dele na pola tako da smo tu dosli do minimalne cene zanimalo me koliko ti placas. I btw na super si putu ako si vec na 0.3mg jel rece da uzimas na nos ili pod jezik, svaka cast i drzi se nije teska fizicka kriza se sa male doze slabo i oseti ma to je nista samo ta psihicka borba ... uf
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Kato, uzimaš li ti išta od minerala i vitamina.?
Znam da nisu jeftini, ali mogu pomoći više nego mislimo.
Mi smo uzimanjem svega i svačega iscrpili sve te minerale iz organizma, a oni su nužni za svakodnevni život
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Nema za tebe Jano zime.Sa 0.15 mg ti bi vec bila odavno u krizi , da je bilo.
I mogu mislit kako je dobar osjecaj kad se poslije toliko godina odjavis sa terapije. :D
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Johnnye, ideš dobrim putem. Samo nastavi do kraja ovim načinom.

Vita Jana, ti razbijas! Kad vidim sta pises, i kako lepo to psihicki i fizicki podnosis, daje meni a i ostalima sigurno VELIKI motiv! Ne mogu da vas nahvatam ujutru. Radim nocu, malo sam jos pojacao posao pa pre 9h ne ustajem iz kreveta. Zena se budi u 6:30h na posao, deca u skolu i predskolsko, pa je pitanje koliko i spavam jer sve cujem. Ali kad odem na forum i vidim uspesne price, toplo mi je oko srca. Valjda cemo da se kuckamo pre nego sto odes preko, hehe.

Pozdrav i samo guraj, velika si inspiracija...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Johnnye wrote:Johnnye, ideš dobrim putem. Samo nastavi do kraja ovim načinom.

Vita Jana, ti razbijas! Kad vidim sta pises, i kako lepo to psihicki i fizicki podnosis, daje meni a i ostalima sigurno VELIKI motiv! Ne mogu da vas nahvatam ujutru. Radim nocu, malo sam jos pojacao posao pa pre 9h ne ustajem iz kreveta. Zena se budi u 6:30h na posao, deca u skolu i predskolsko, pa je pitanje koliko i spavam jer sve cujem. Ali kad odem na forum i vidim uspesne price, toplo mi je oko srca. Valjda cemo da se kuckamo pre nego sto odes preko, hehe.

Pozdrav i samo guraj, velika si inspiracija...
Ajde da nekom jednom budem inspiracija. Pa makar i ovako :)
Inspiracija sam trenutno i sebi ali sad me krpa neki ponos što se rješavam tog sranja.
Zabrinuta sam zbog budućnosti, kad nestane ova euforija oko skidanja i kad se sve ustali. I život opet bude kuća-poso..

Vjeruj mi da posao u ovakvim danima spašava. Ja sam po čitav dan vani, navečer se onako umorna samo iskrenem na krevet i zaspem. Kući bih samo psihu sjebala osluškujući organizam i ništa ne bih radila. Dan bih provela spavajući pa kukala kako ne mogu noću spavati.
Teško se natjerati raditi dok te bole noge, leđa ruke... Ali ipak je bolje taj period provesti aktivno
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Johnnye wrote:Johnnye, ideš dobrim putem. Samo nastavi do kraja ovim načinom.

Vita Jana, ti razbijas! Kad vidim sta pises, i kako lepo to psihicki i fizicki podnosis, daje meni a i ostalima sigurno VELIKI motiv! Ne mogu da vas nahvatam ujutru. Radim nocu, malo sam jos pojacao posao pa pre 9h ne ustajem iz kreveta. Zena se budi u 6:30h na posao, deca u skolu i predskolsko, pa je pitanje koliko i spavam jer sve cujem. Ali kad odem na forum i vidim uspesne price, toplo mi je oko srca. Valjda cemo da se kuckamo pre nego sto odes preko, hehe.

Pozdrav i samo guraj, velika si inspiracija...
Ja sam nedje prije bas Vitajani htjela napisati par stvari o skidanju sa bupa i poslom.
Ja sam u periodu mog skidanja bila nezaposlena i ako su mi svi govorili da ce mi bas zbog toga biti lakse jer sam kuci, meni je to samo otezalo cijelu situaciju.Otuda mjesecna psihicka kriza nakon prestanka uzimanja bupa.
To sto radis i imas dosta obaveza je pravi pogodak, barem za ovu vretu skidanja, ne znam kako je to sa ostalim opijatima.Sto se vise nadjes u nekom poslu to je lakse.Sjediti kuci i skidati se sa bupa, je po meni najgora moguca opcija.Jos ako zalegnes, i istripujes se za krevet, dovidjenja pisi propalo.Tako da mislim da si vec u prednosti u odnosu na ostale koji sjede kuci.
Sjecam se da si pisao prije, ali slabo se mogu sjetiti cijele price, vidim da si sad dosta smanjio i da sve to zavrsavas kroz posao i obaveze oko porodice, sto je super.I bas si pravu osobu izabrao za inspiraciju, Jana je zaist praznik za usi u posljednje vrijeme na forumu, i bas ima pricu koju svi trebaju da slijede.Posljednje skidanje koje smo ovdje imali je Houp koji je junacki uspio, ali se napatiooooo, majciceee. :o
Tako da samo se naoruzajte obavezama, i uz celicnu volju , zaista je moguce.Samo se drzite sto dalje od usamljenog sjedenja, buljenja u jednu tacku, lezanja i ostalog "mirnog stanja, jer to je najgora stvar koju sebi mozete napravit.
Drzi se Johny, na dobrom si putu i nadam se da ces i ti u skorije vrijeme put ovih "nasih krajeva" :shock:
Locked