Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ManDeMan wrote:Caty,
sve što ti se dešava je normalno skroz!
Meni isto počne da lupa srce i krene znojenje toliko da mi curi sa čela, čim me pomeri iz mira neka situacija, ljudi na drogama, itd... Bup je izuzetno jak antidepresiv u stvari, pa je logično da kad te spušta, počne da te baca u depresiju..
Taj dop što si radila je stvarno smešan i u stvari ti i nemaš pojma šta je prava, jaka kriza kad si na kvalitetnom dopu duže vreme!
Imaš sreće što nisi imala pristup kvalitetu, jer bi ostala i dalje na dopu. Tebe je izvuklo to što nema dobre gudre već godinama..
pa iskreno imala sam srece sto sam dop probala kad vec vise nije ni imalo da se nadje da valja, cak taj pocetak prvih meseci je imalo nesto bas dobro ali to je trajalo vrlo kratko, ma u stvari to je trajalo mesec dana, a i tad je bilo toliko dobro da podelim sa nekim jednu i ne spavam celu noc i drzi me ceo dan , posle je bilo sve smece i prosto nisam imala prilike da se navucem, sto je naravno dobro, e kad sam probala bup veruj mi da sam se razvalila ja sam utripovala da sam navucena na dop i da ce mi biti mnogo lose ako ne uzmem, i tako dodjem do bupa, i to pola dvojke i odvalim se, vidim ovo bolje od dopa jbt, ja cu od sad ovo, i tako sam i pocela, naravno bup je odavno izgubio to dejstvo i postao sama potreba, i jedno veliko zlo koje stvara ogromnu psihicku zavinost! sto se tice tog napda panike, zaista sam pod stresom jer ne mogu da nadjem posao, ludim vise od toga, 30god a nemam posao, imam malo dete, brinem se mnogo za buducnost, od cega cemo i kako ziveti, previse brinem i previse panicim i preuvelicavam verovatno, ali ne mogu da se oduprem tom osecaju , sama sebe ubijam u pojam osecam da padam u depresiju.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Johnnye wrote:Caty,

Pozdrav i hvala ti sto si mi odgovorila. I ja pretpostavljam da ce da me drmne kriza odmah od prvog dana. Procitao sam svih 200 i kusur stranica, mali milion americkih foruma, citao i skidanje na tvoj nacin, i sve se svodi na isto. Vidis, imas i jedan forum specijalno za tebe :-) . Kad sam zadnji put bio na kontroli, porazgovarao sam sa psihicem malo sta posle bupa. Preporucio mi je AD obavezno. Prvenstveno zbog PAWS-a. Posto je tebi lakse kad ispricas sta ti je na dusi, trebalo bi da odes kod psihijatra i ispricas sta te sve muci, neke stvari koje ne mozes da otkrijes ni na forumu. Bice ti lakse sigurno vec od samog razgovora. A psihijatar ce da ti prepise ili Ad ili neki sedativ, verovatno Ksalol, barem kod mene dosta prepisuju. Vidis i sama da je dosta ljudi probalo da gura bez icega, ali velika vecina ili koristi ili je koristila AD.
Ja imam 37 godina, ti preko 30, znaci vecina nas je mlado ko rosa u podne. E sad, da je situacija kao pre nekoliko godina i da za tvog muza preporucim Kratom, to je carobna biljka koja maltene sve vrste opijatskih kriza resava 70% do 90%. Ni ja nisam verovao u to ali bukvalno svi ljudi hvale tu biljku. Ovako, sad je nelegalna, ali to ne smeta Amerima da se lagano i dan danas skidaju sa velikih doza, 8mg+ Suboxona. Cela Zapadna Evropa koristi isto Kratom. Ali je zeznuto da se nabavi kod nas a i nije jeftino. Za sebe bih nabavio samo da mogu.
Odi kod psihijatra i nek ti prepise lekove. Sve je bolje od bilo kojeg opijata...
cula sam za tu biljku ali jbg kod nas nema, na kojoj dozi si bupa i kada planiras skidanje i kako. vidim da si ozbiljno resio i nadam se da ces uspeti, volja je tu veoma bitna, i lagano ka cilju, nije to toliko tesko fizicki je najmanji problem izdrzati kao sto rekoh ta psihicka kriza, potreba, zelja, depresija su veoma zajebani a svestan si da mozes da uzmes tabletu i resis stvar za minut, jako je tesko ostati pri toj volji kada krene kriza, ne znam, ono izdre ljudi mesec, dva tri pa se vrate bupu, ja bih morala kod psihijatra a sve vise pomisljam da bi mi bup tu pomogao odmah, ma izludecu ceo dan placem i zaista mi je lose psihiki ali ono, mozda prodje sutra, zna svakome da naidje takav dan....
ja sam i citala da je za takve situacije dobar ksalol ili ksanaks, nesto od toga, videcu, ovo je nepodnosljivo ako se oduzi, pada mi samopouzdanje i postajem totalni pesimista. ne zelim da budem takva ni sebi ni drugima.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

mateja 20 rekla sam muzu i prepricala sve sto sam procitala u vezi uzimanja pod jezik, rekla sam mu da i sam vidi da nema svrhe tako uzimati, jer ga i ne radi, mislim uzeo na nos ili jezik ne verujem da ce biti neka razlika jer je i ovako izgubio to dejstvo koje je imao na pocetku, osim toga to ga samo vuce ka povecanju i dosao je sa 2 mg na 4mg sto je vec premnogo i nepotrebno i brinem se za njegovo zdravlje i jetru i sve... nee svidja mi se to nikako ali opet mi glupo da mu ja serem i palamudim, nije ni on meni nikada , zvuci suludo ali imali smo uvek postovanja pa i na nasu stetu da jedno drugom ne kenjamo za te stvari. sad vec moram da mu kenjam jer imamo dete i nasa buducnost je u pitanju!
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

cula sam za tu biljku ali jbg kod nas nema, na kojoj dozi si bupa i kada planiras skidanje i kako. vidim da si ozbiljno resio i nadam se da ces uspeti, volja je tu veoma bitna, i lagano ka cilju, nije to toliko tesko fizicki je najmanji problem izdrzati kao sto rekoh ta psihicka kriza, potreba, zelja, depresija su veoma zajebani a svestan si da mozes da uzmes tabletu i resis stvar za minut, jako je tesko ostati pri toj volji kada krene kriza, ne znam, ono izdre ljudi mesec, dva tri pa se vrate bupu, ja bih morala kod psihijatra a sve vise pomisljam da bi mi bup tu pomogao odmah, ma izludecu ceo dan placem i zaista mi je lose psihiki ali ono, mozda prodje sutra, zna svakome da naidje takav dan....
ja sam i citala da je za takve situacije dobar ksalol ili ksanaks, nesto od toga, videcu, ovo je nepodnosljivo ako se oduzi, pada mi samopouzdanje i postajem totalni pesimista. ne zelim da budem takva ni sebi ni drugima.[/quote]

Caty, ja sam na 0.3mg trenutno. Planiram da se spustim na 0.1mg. A skidam se skroz pocetkom jula. Ne mogu ranije jer nosim nanogicu, skidanje mi je ok ali ne mogu da kriziram a da ne mogu da izadjem napolje.
Poz
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:
Nesa_neske_01 wrote:
VitaJana wrote:Neske kako tebi ide?
Ništa o sebi ne pišeš.
Sada ustao. Jutro :) Moja Jana dobra cmok.
Onako srednje dobro. Ne smem sebe da forsiram. Shvatio sam, da me fizicke krize hvataju kada se umorim. Noge i karlica.
San mi je preko potreban. Ustajem dobar.
Klonim se mojih misli, to me spasava. Uglavnom mi prave neku vrstu sujeta i nadmenosti. Pojedu me brzo. Rade stihiski i neprimetno sve dok me ne zavedu. Cak ih forum potencira, i ljudi van foruma koji su skloni tome, a to su svi. Sve pamet popilo kao i ja.

I tako, sve u svemu je dobro.
Trazim jednostavnost u svemu. Leci me!
Nesa, to se zove umor a ne fizička kriza :D
Tako je ja tješim
Jer isto je i meni.
Ali, mislim da bi mi u krevetu bilo još gore.
Ako nema fizičke aktivnosti, nema ni umora a onda nema ni sna. Da ne govorim o stalnom razmišljanju i osluškivanju tijela i traženju krize tamo gdje je možda uopće ni nema.
Jesi još čist? Koji dan ti je?
Ja evo danas krećem, pa što Bog da

Vita, sve pohvale, iz tebe izvire neki duh 25 ogodisnjakinje :)
Nikad se nisam brinula za tebe, bas je sve izgledalo i vodilo ka uspjehu.
Pisi kad imas vremena, trebace ljudima takve stvari...Poljupci
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:07 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

@ Caty

E, upravo tako.. Dobro je da si tako brzo shvatila da je Heroin smeće (pa makar i kavalitetan)..
Ja sam isto imao iznenađenje kad sam uzeo bup prvi put! Dao mi dečko da šmrknem 4mg. Jebote, nisam spavao do prekosutra!
Tako sam se i navukao, jer me oduševilo koliko dugo radi i koliko jako radi! A, tek kad sam shvatio da se za 3-4 evra (otprilike) mogu odvaliti 24-48h, mojoj sreći nije bilo kraja!
Sad mi je baš žao što se tada nisam više interesovao o čemu se radi, jer bih najverovatnije prekinuo sa bupom dok je vreme ili bih makar uzimao rekreativno (umesto dopa), jednom nedeljno.. Eh ta mašina za putovanje u prošlost, kad će se pojaviti, da svi ispravimo svoje greške dok smo bili mladi. Ovaj forum bi bio prazan, hahahaha!
Što se tiče posla, ista situacija je i kod mene i kod mnogih. Samo što ja sada, čak i kad dobijem neki poslić od dan-dva, moram da uzmem veću količinu bupa, da bih bio "kreativan".. inače sam samo fizički prisutan. Zato i najčešće odbijem neki posao, ako mi se pojavi sad, kad sam počeo sa skidanjem... Uzeo sam pre par nedelja jedan posao, bio na 2-3mg. pod jezik i naravno, ta dva dana sam šmrkao po 4-6mg. da bih makar malko bio euforičan i radio. Uspelo je, jer su mi rekli da sam odlično uradio snimke. Ali, evo patim i sd zbog dizanja doze. Vrati te začas na veću dozu to jednodnevno i li dvodnevno rađenje duple količine. Juče sam, sinoć, sam odbio posao jer nisam želeo da ponovim istu stvar. A i nije neki posao bio, više bih se cimao nego što vredi tih 30 evra što bih uzeo. Trajalo bi ceo dan, morao bih da ustanem u 5h, da krenem sa gajbe u 6h i da se vratim, najverovatnije posle 21h... Tako da sam znao da me 2mg. pod jezik ne bi pokrpilo... Možda malko i tripujem, ali jednostavno ne smem da krenem ako nema 4mg. sa sobom..
A, ti, dok nemaš posao, pokušaj da se skidaš. Evo puklo proleće, pa šetaj sa detetom svaki dan dok se ne umoriš dobrano.. Pomoći će ti, uveče ćeš da padneš u krevet i odspavaćeš normalno, pa ujutru uzmeš 2mg. ako je baš frka.. Ali taj tvoj muž je već problem postao tebi.. Izvini, nemam nameru da vas razdvajam, ali znate kako lekari kad hoćeš da se lečiš prvo što kažu je: Obrišite sve telefone, promenite broj i nikako, ali nikako nemojte biti u društvu ljudi koji se drogiraju.. To se trenutno primenjuje i za tebe. Znam da je neizvodivo, ali ćeš morati da mu piostaviš neki ultimatum uskoro, jer koliko vidim, on će nastaviti po starom i ne prihvata savete.. Šteta..
Pozdrav, pa piši šta si uspela da popraviš
Last edited by ManMan on Thu Apr 19, 2018 8:33 am, edited 1 time in total.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Ljudi, svi koji odgovarate na bilo koje teme.. Želim da vam predložim nešto da nam sajt ne bude preko 200 strana, a u stvari nema ni za 100 strana. Kada odgovarate nekome, kliknete ono gore-desno i ceo sadržaj na koji odgovarate se replikuje u polje za kucanje. Zato, prvo napišite šta imate ispod tog odgovora (da bi imali na uvidu šta želite i na šta u stvari odgovarate) a onda
SELEKTUJTE MIŠEM CEO SADRŽAJ IZNAD NA KOJI STE ODGOVARALI, PA GA OBRIŠITE NA DELETE TASTERU!!


A, može i na dugme dole-levo "Post a Reply", mada vidim da mnogi ne koriste taj način, nego upravo ovaj koji sam napisao

Tako ćemo imati sažetiji sajt i lakši za čitanje. Ovo je dosta stara verzija sajta, pa nema sve funkcije kao moderni sajtovi. zato se i pri odgovaranju, kopira ceo tekst na koji odgovarate. Primetili ste da ga ja brišem, da bih smanjio listanje i broj strana..

HVALA, ako ste skapirali šta sam predložio!
Last edited by ManMan on Thu Apr 19, 2018 8:21 am, edited 1 time in total.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vitajano, kako napreduje farbanje?:)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ma..
Kad me ovako hvalite ne mogu i ne smijem odustati :D
Jučer sam zadnji put otišla u centar i sad i zvanično više nisam na terapiji.
Suboxon ex.
Doktorica je malo uplašena brzinom našeg spuštanja i čak mi predložila da ponesem koju tablu sa sobom za ono ne daj bože..
Baš je brižna.
Ninocka, ja sa 25 god nisam ni imala današnju snagu ni volju.
Mladost mi je prošla u nekoj magli i bunilu, trčanju za dopom. Zato je moram sad živjeti.

Danas je famozni četvrti dan kad inače svima krene kriza, ali mislim da će me to zaobići jer one male doze su već morale izaći.
I dalje je catapresan neotvoren, a noćas sam ipak popila helex. Ne zato što ne mogu zaspati nego zato da uspijem dulje spavati. Meni san puno znsči i ne funkcioniram nenaspavana.

Johnnye, ideš dobrim putem. Samo nastavi do kraja ovim načinom.

Nesa cmok
Locked